Menu
reklama

Breaking news (427)

Wyzwanie zagościło w Jaworznie. Muzycy, ludzie sztuki, przedsiębiorcy, pomagają rapując

 

sylwester piasny
Wyzwanie zagościło w Jaworznie. Muzycy, ludzie sztuki, przedsiębiorcy, pomagają rapując. Przedstawiamy rap tajemniczej osoby, która po raz pierwszy stanęła przed mikrofonem, dodając gorącego oleju do ognia pomocy tym, którzy dla nas poświęcają się bez reszty.

Cytujemy autora:

Przyłączam się do pięknej zbiórki, podjąłem wyzwanie Aldony Nowickiej i przedstawiam moje #hot16challenge2 .

Wspierajmy walczących na pierwszej linii frontu.
Zachęcam do wsparcia służby zdrowia po przez: https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

Osobiście do podjęcia wyzwania nominuję : Pisarkę Danutę Noszczyńską , Reżysera Macieja Barczewskiego oraz Jarosław Okoczuk - Burmistrz Trzebini


KLIKNIJ ! - https://www.facebook.com/watch/?v=302751287386048

sylwester piasny2

Czytaj dalej...

Bardzo przykra sprawa. DLACZEGO NAS NIE MA NA BACÓWCE?

 

owce7maj16009
W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami wyjaśniamy, dlaczego nas nie będzie w tym roku na Bacówce w Parku Gródek (prosimy o udostępnianie).

1. Dlaczego byliśmy na Bacówce? Pięć lat temu nasza Wspólnota została zaproszona przez Gminę Jaworzno do udziału w projekcie wypasu muraw kserotermicznych w parku Gródek. Mieliśmy, w ramach umowy, wypasać przez 5 miesięcy łąki z rzadką, wyjątkową roślinnością. Koszenie „żywymi kosiarkami“ (25-30 owiec) gwarantowało odbudowę wyjątkowej ekosfery.
Gmina zobowiązała się postawić bacówkę i ogrodzenia z zagrodą, po naszej stronie był zakup owiec, ich wypas, opieka weterynaryjna, całodobowe czuwanie nad zwierzętami i terenem.

2. Na początku każdego roku kalendarzowego otrzymywaliśmy ofertę na to zadanie. Gmina przeznaczała na ten cel ok.35 tysięcy złotych za sezon (5 miesięcy). Z tych pieniędzy, oprócz zakupu zwierząt, ich opieki, utrzymania osób z obsługi i samej Bacówki, zakupu żywności dla opiekunów, paliwa dla transportu i prac, zakupiliśmy i wykonywaliśmy m.in. ogrodzenie dla strusi i kangurów, wiaty drewniane dla kucy i osłów, pokrywaliśmy koszty wynajmu jedynego dostępnego na Gródku Toi-toia (korzystali z niego nieodpłatnie nie tylko ludzie z obsługi Bacówki, ale i turyści i spacerowicze). Zakupiliśmy duży namiot do spotkań za 6 tysięcy złotych, ławy, stoliki do siedzenia.

3. Staraliśmy się każdego roku, dla uatrakcyjnienia miejsca, zakupić nowe zwierzęta: kangury, strusie, alpaki, kuce. Zależało nam bardzo na bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami, które nie tylko dla dzieci stanowiły duża atrakcję.Zależało nam na stworzeniu klimatu przyjaznego rodzinom, gościnnego i serdecznego miejsca.

4. Bacówka przynosiła niewielki, po odliczeniu naszych kosztów finansowych, rzeczowych i włożonej pracy, dochód, który w całości był przeznaczony na naszą działalność. Nie jesteśmy firmą komercyjną, ale Stowarzyszeniem non-profit. Staramy sie od początku utrzymywać z pracy rąk własnych: robimy ikony, wypalamy ceramikę, oprawiamy obrazy, wykonujemy usługi i prace zlecone. Jesteśmy dumni, ze nasi bezdomni i ubodzy nie muszą prosić o zapomogi albo żyć z upokarzającej jałmużny, ale godnie zapracowują na własne utrzymanie.
Łatwiej byłoby, być może, sprzedawać naszą biedę i nieporadność, zamiast rękodzieła i usług... Nie korzystamy z żadnej formy finansowego wsparcia z MOPS-u.
95,5 procenta naszego rocznego budżetu pochodzi ze sprzedaży rękodzieła, świadczonych usług (m.in. wypas muraw na Gródku), darowizn, 1 % podatku i datków z rekolekcji prowadzonych przez ks.Mirosława i Wspólnotę.
4,5 % naszego rocznego budżetu pochodzi z puli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przeznaczamy te pieniądze na prowadzenie pracowni rękodzieła, organizację warsztatów kolędniczych z kapelą Fedaków dla dzieci i młodzieży, organizację koncertu.

5. W tym roku nie otrzymaliśmy żadnej oferty i propozycji na pobyt w Gródku i wypas muraw kserotermicznych, więc nie mamy żadnego tytułu, by tam przebywać, gdyż teren jest własnością Gminy. W styczniu ubiegłego roku teren Gródka został wydzierżawiony na okres 30 lat Związkowi Stowarzyszeń Śląski Ogród Botaniczny, którego Miasto Jaworzno jest członkiem. Park jest utrzymywany ze składki członkowskiej.
Ponieważ nie znamy treści umowy między podmiotami, nie wiemy zatem czy jedynym decydentem naszego pobytu na Gródku jest Śląski Ogród Botaniczny. Rzecz do sprawdzenia.

6. Oferta na wypas muraw przy Geosferze, którą przyjął i realizuje „rolnik z Jaworzna“ nie była w sferze naszych zainteresowań, więc zrozumiałe jest, że nie wystąpiliśmy jako ewentualny wykonawca tego zadania. Pan Adam Smoliło zajmuje się tym od początku. Nasze zaangażowanie było związane z konkretnym miejscem, jakim jest Gródek, a nie jakimkolwiek miejscem.

7. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nas zaprosili do tej inicjatywy, szczególnie ludziom z Urzędu Miasta, którzy z sercem i pasją angażowali się w tworzenie Bacówki. Dziękujemy za 5-letnią współpracę, z której radość i pożytek miało tyle osób. Wierzymy, że dobre owoce tej współpracy będą w nas trwać.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas i naszych zwierząt w ogrodzie przy naszym domu Betlejem w Dąbrowie Narodowej, przy ul.Długiej 16.
Co niedzielę odprawiamy mszę św. o godzinie 12.00 na wolnym powietrzu. Od czerwca będzie jeszcze dodatkowa „msza bacówkowa“ o godzinie 15.00 w naszym ogrodzie i wiele atrakcji dla rodzin, dzieci i ubogich.
Wszystkim życzymy zdrowia, zachęcamy do bezpiecznych spacerów w pięknym Parku Gródek, a wcześniej bądź później, do odwiedzin w naszej Wspólnocie. Dziękujemy za wszystko!
owce7maj16018

Czytaj dalej...

Minister kultury apeluje, aby przestrzegać reguł sanitarnych

 

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński zaapelował w czwartek, aby przestrzegać reguł sanitarnych. Według niego mimo znoszenia kolejnych ograniczeń należy pamiętać, że jesteśmy w stanie epidemii i to jest sprawa poważna.

Wicepremier mówił o tym w czwartkowej "Rozmowie Dnia" Radia Łódź i TVP3 Łódź, odnosząc się do decyzji o kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Podkreślił, że dalej będą obowiązywać restrykcje sanitarne i to właśnie od ich przestrzegania będzie zależało, czy kolejny etap odmrażania nie spowoduje zwiększonej liczby zachorowań.

Według niego z jednej strony jest oczekiwanie społeczne, żeby pewne rygory poluzować, z drugiej trzeba dbać o polską gospodarkę, bo bez jej podtrzymania, bez jej rozwoju "wpadniemy w kolejne tarapaty, m.in. osłabimy także służbę zdrowia".

"Myśmy w tej chwili zarządzali tym kryzysem chyba optymalnie. Doprowadziliśmy do tego, że polska służba zdrowia ma w tej chwili bardzo duże rezerwy jeśli chodzi o uderzenie epidemiczne. (...) W tej chwili mamy mniej niż sto osób na respiratorach, a mamy ok. 1,3-1,4 tys. respiratorów przygotowanych, mamy dwa tysiące łóżek zajętych w specjalistycznych szpitalach, a mamy tych łóżek kilkanaście tysięcy" – powiedział.

Wicepremier odniósł się również do sytuacji na Śląsku, gdzie jest duża liczba osób zarażona koronawirusem.

"Na szczęście nasi górnicy są szczególnie odporni. W ponad 90 proc. to są zachorowania bezobjawowe (...). Dlatego wszyscy górnicy poddani zostali badaniom przesiewowym, teraz badane są rodziny górników, którzy mieli pozytywne wyniki. Za chwilę będzie druga tura badań. Myślę, że opanujemy Śląsk" – mówił.

Jego zdaniem należy zarządzać kryzysami – epidemicznym i gospodarczym – w sposób zrównoważony i uczciwy. "Mamy w tej chwili możliwości, żeby chronić najsłabszych. W związku z tym staramy się odmrażać gospodarkę stopniowo, apelując o to, abyśmy dalej byli odpowiedzialni i solidarni" – mówił. (PAP)

p glinski

Czytaj dalej...

Debaty jaworznickich mew w czasie godów

mewy20200506 9
Podczas, kiedy politycy debatują przed wyborami prezydenckimi, nasze jaworznickie mewy postanowiły urządzić debatę przez, czy może w trakcie godów,. przyznano miejsca budowania gniazd, wyznaczono dyżurne ptaki, które będą doglądać rodzin dokonując regularnych oblotów terenu.

Zapraszamy również do obejrzenia debat mew już po lęgu, z roku 2018 - TUTAJ

mewy20200506 1mewy20200506 2mewy20200506 4mewy20200506 5mewy20200506 6

 

 

 

 

mewy20200506 3mewy20200506 7mewy20200506 8mewy20200506 10

 

 

 

 

 

mewy20200506 9

Czytaj dalej...

Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego od tego roku świętują także w wojsku

 

Ares4 1200
Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego od tego roku świętują także w wojsku. Ares – owczarek belgijski groenendael jest pierwszym psem ratowniczym w Wojsku Polskim. Został on właśnie oficjalnie „wcielony” do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ares3 1200Szeregi WOT poszerzyły się o nietypowego bo czworonożnego żołnierza.
Na Śląsku podpisano właśnie umowę z pierwszym przewodnikiem psa i jednocześnie żołnierzem OT, dzięki której certyfikowany pies ratowniczy rozpoczyna służbę
w 13 ŚBOT. Umowa ta zgodnie z podpisaną pod koniec ubiegłego roku przez Ministerstwo Obrony Narodowej nową instrukcją o gospodarce psami służbowymi
w Siłach Zbrojnych RP, była niezbędna do wcielenia psa ratowniczego do WOT. Zgodnie z instrukcją po podpisaniu umowy Wojsko przejmuje finansowanie czworonoga począwszy od wyżywienia poprzez szkolenia i wyposażenie po pełną opiekę weterynaryjną. Właścicielem psa jednak dalej pozostaje przewodnik i to z nim mieszka pies na co dzień i się szkoli.

Ares5 1200Jak podkreśla dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomasz Białas, to duży krok w drodze do budowania nowej zdolności jaką jest Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza K9 WOT.

- Mimo, że teraz nasze główne zadania skupiają się na wspieraniu służb w walce z koronawirusem nie przerywamy pracy nad naszym pilotażowym programem tworzenia Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej K9. Od niespełna roku trwają szkolenia nawigatorów i planistów a teraz do tej grupy zaczynają dołączać przewodnicy z psami poszukiwawczo – ratowniczymi. Nasz zespół już jest gotowy do udziału w akcjach poszukiwawczych a dzięki psom będzie mógł pomagać jeszcze efektywniej. – podkreślił płk Białas.

W skład GPR K9 WOT zgodnie z projektem ma wchodzić trzech planistów, sześciu nawigatorów, sześciu przewodników z psami oraz profiler. Z przewodnikami, których psy już mają zdane egzaminy klasy 0 lub 1 kontrakt będzie podpisywany automatycznie, gdy tylko wstąpi on do WOT.

Co ważne, osoby które działają obecnie w grupach OSP nie muszą z nich rezygnować by zostać przewodnikiem także w WOT. Ochotnicza Straż Pożarna w czasie pokoju zawsze ma pierwszeństwo przez Wojskami Obrony Terytorialnej. Tak było chociażby w przypadku powodzi, gdzie żołnierze WOT będący jednocześnie strażakami OSP byli zwolnieni ze stawiennictwa w trybie alarmowym w związku z wykonywaniem działań w ramach swojej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Służba psów w WOT oparta jest o istniejące przepisy – rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie zwierząt wykorzystywanych w akcjach ratowniczych oraz o instrukcję o gospodarce psami służbowymi w Siłach Zbrojnych RP.

Ares1 1200Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego został ustanowiony przez IRO (The International Rescue Dog Organisation) w 2008 roku i od tamtej pory, każdego roku w ostatnią niedzielę kwietnia jest świętowany przez ratowników z psami poszukiwawczo-ratowniczymi. Psy poszukiwawczo-ratownicze, to psy o rożnych specjalnościach: lawinowe, terenowe, gruzowiskowe czy wodne. Ich zadaniem jest odnajdywanie osób zaginionych pod lawinami, gruzami budynków, czy w trudnym terenie.

Do tej pory w armii służyło około 200 psów - wykrywają materiały wybuchowe i broń w grupach saperskich, narkotyki z Żandarmerią Wojskową, wojska specjalne korzystają z pomocy psów "komandosów" w akcjach odbijania zakładników pełnią też patrole strzegąc baz wojskowych, a od dwóch lat pracują także dla Służby Kontrwywiadu. Teraz specjalne psy pomogą żołnierzom w czasie akcji ratowniczych.

Przewodnicy z województwa śląskiego, którzy chcą dołączyć do Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej K-9 WOT mogą się zgłaszać e-mailem na adres 13sbot.rzecznik@ron.mil.pl , pod tym adresem otrzymają także odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Czytaj dalej...

Makijaż Glamour z nutką koloru - konkurs makijażowy Natalii

 


Natalia konkursPrzekazujemy naszym czytelniczkom informację na temat organizowanego przez artystkę makijażystkę Natalię Wojteczko, konkursu dla Pań chcących zagospodarować sobie trochę czasu, a przy okazji wygrać lekcję makijażu własnego, poprowadzoną przez Natalię.

Dzisiaj mam dla Was coś ekstra  pomyślałam, że aby umilić Wam i sobie oczekiwanie na otwarcie salonów, zorganizuje Wam jakoś ten czas 

OGŁASZAM KONKURS MAKIJAŻOWY !

 

makijaz2Nagrodą główną jest lekcja makijażu własnego "My Make-up!" pod moim okiem, kiedy już będziemy mieć możliwości , aby razem pomalować :) Przejdźmy do rzeczy, czyli zasad :

1. Temat "Makijaż Glamour z nutką koloru"
2. Makijaż należy wykonać na sobie
3. Wykonujemy łącznie 3 zdjęcia
4. 2 zdjęcia dodajemy w komentarzu pod tym postem- jedno na otwartym oku, jedno na zamkniętym , z dopiskiem "biorę udział "
To zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
5. Jedno zdjęcie wysyłacie do mnie w wiadomości prywatnej, musi to być zdjęcie na którym trzymacie kartkę z datą wykonania makijażu :)

6. Zdjęcia zamieszczamy do dnia 4.05.2020
7. Zwycięzcę ogłoszę w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu
8. Będę zwracać szczególną uwagę na estetykę wykonania makijażu :)
9. Proszę, udostępnij ten post u siebie, aby zachęcić więcej osób do wspólnej zabawy
10. Przygotowałam dla Was również niespodziankę: nagrodę publiczności

LINK DO KONKURSU NA FB = https://www.facebook.com/NataliaWojteczko.MakeUp/photos/a.1305795082897386/1925492457594309/?type=3&theater

Zatem pędzle w dłoń i do dzieła !
Powodzenia !
Obraz może zawierać: 1 osoba, zbliżenie

 

Czytaj dalej...

Załóż maseczkę - piosenka okolicznościowa z elementami tradycyjnymi


mzalozmaseczkepiose
Nasza codzienność dzisiaj jest zakryta pod tkaniną maseczki. Nie sposób wyjść na zewnątrz, niezaopatrzonym w ten atrybut epidemii. Na część maseczki postała piosenka, do wysłuchania której zaprasza Alex Tura.

Jednocześnie zapraszamy do posłuchania wszystkich siedmiu piosenek, które powstały w przeciągu ostatnich tygodni, a dotyczących epidemii koronawirusa

Czytaj dalej...

Dzień Ziemi – planeta w Twoich rękach!

ziemia dzienziemi
Pięćdziesiąt lat temu w roku 1970 po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi. Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, gdzie rodził się oddolny ruch ekologiczny. 22 kwietnia tysiące szkół i uniwersytetów zorganizowało masowe protesty przeciwko niszczeniu środowiska naturalnego. W roku 1990 ideę świętowania Dnia Ziemi podjęto w ponad 140 krajach na świecie, także w Polsce. Jesteśmy bardzo dumni, że Klub Gaja od początku, czyli od trzydziestu lat, organizuje i włącza się w obchody tego

Streszczenie plik wektorowy utworzone przez brgfx - pl.freepik.com
Czytaj dalej...

Iskra Bożego Miłosierdzia - Koronka do Miłosierdzia Bożego - premiera

 

iskraboza1Punktualnie o godzinie 15.00 w Godzinę Miłosierdzia po raz pierwszy wybrzmiało nagranie pieśni w którym wzięli udział ludzie zebrani wokół Księdza Adriana Piętki.

Bez zbędnych słów prezentujemy całość teledysku, zapraszając do jego rozpowszechnienia i dzielenia się przesłaniem w nim zawartym.

 

 


 

 

Czas wyłożyć karty na stół. W warunkach domowych udało nam się stworzyć projekt nazwany „Iskrą Bożego Miłosierdzia”.

To był niezwykły czas, w którym Pan Bóg postawił na naszej drodze Ludzi niezwykłych. Niezwykłych, ponieważ obdarzonych niezwykłym talentem, wrażliwych i otwartych na coś nowego.

W tym trudnym czasie, kiedy przyszło nam się zmierzyć z zatrzymaniem się nad sobą, nad swoim życiem – kilku ludzi postanawia na chwałę Bożą z serca wyśpiewać Boże Miłosierdzie.

Gorące podziękowania dla Krzysztofa Antkowiaka i jego menagera Wojciecha Liedke za możliwość wykorzystania linii melodycznej Koronki.

Zapraszamy do wspólnego oglądania, modlitwy, słuchania, komentowania i udostępniania.

Niech „Iskra Bożego Miłosierdzia” zamieni się dzisiaj w Ogień Bożego Miłosierdzia.
iskraboza

Czytaj dalej...

Szumowski: wybory w formie tradycyjnej najwcześniej za dwa lata, wcześniej jedyna bezpieczna forma to wybory korespondencyjnewyboryblisko1Bezpieczne wybory w tradycyjnej formie będą możliwe najwcześniej za dwa lata; jeśli ugrupowania polityczne nie zgodzą się na taką formułę, to jedyną bezpieczną formą są wybory korespondencyjne - oświadczył w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Tylko taką formę mogę rekomendować - dodał.

Podczas konferencji prasowej Szumowski poinformował o przekazaniu w piątek premierowi Mateuszowi Morawieckiemu rekomendacji w kwestii przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

Szef MZ wskazał, że "epidemia koronawirusa będzie nam towarzyszyła przez najbliższe miesiące, prawdopodobnie do półtora roku, dopóki nie pojawi się szczepionka". "Zgodnie ze wszystkimi danymi różnych grup badających i analizujących sytuację, szczepionka ta może powstać najwcześniej w przeciągu kilkunastu miesięcy" - dodał.

W związku z tym jego zdaniem przeprowadzenie w sposób bezpieczny wyborów prezydenckich w tradycyjnej formie, w jakiej wszyscy idą do urn i spotykają się w lokalach wyborczych będzie możliwe najwcześniej za dwa lata. "I taka jest moja rekomendacja. Jeżeli ugrupowania polityczne nie zgodzą się na taką formułę, takie rozwiązanie, wtedy jedyną formą bezpieczną przeprowadzenia wyborów prezydenckich są wybory korespondencyjne" - podkreślił Szumowski.

Zaznaczył, że przeprowadzenie wyborów w formie tradycyjnej związane byłoby ze zbyt dużą liczbą kontaktów międzyludzkich. Dlatego - powtórzył - jedyną formą jaką może rekomendować jako minister zdrowia, z punktu widzenia medycznego, są wybory korespondencyjne, bo "one minimalizują kontakt międzyludzki i ryzyko związane z transmisja wirusa".

Minister zdrowia podkreślił jednocześnie, że "o wszystkich szczegółach, o formule, szczegółowych zaleceniach dotyczących przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych" będzie mógł poinformować premiera i przekazać mu swoje rekomendacje w momencie, "gdy ustawa o wyborach korespondencyjnych będzie już w pełni ukształtowana i wróci w ostatecznej formie do parlamentu".

Odpowiadając na pytania o wybory korespondencyjne Szumowski powiedział, że "ogólne rekomendacje są takie, żeby maksymalnie zmniejszyć liczbę kontaktów międzyludzkich, aby utrzymywać reżim sanitarny". "Będziemy mogli wydać rekomendacje, jako Ministerstwo Zdrowia, posiłkując się opinią Inspekcji Sanitarnej, wtedy gdy będziemy znali szczegóły techniczne przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych" - powiedział minister.

Powtórzył, że obecnie ustawa wprowadzająca możliwość przeprowadzeni wyborów korespondencyjnych jest w Senacie.

Dopytywany o możliwość bezpiecznego przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych już w maju szef MZ odparł, że "nie zna szczegółów, jak będzie wyglądała propozycja, która wyjdzie z Senatu, więc nie może w sposób odpowiedzialny, jako urzędnik państwowy wypowiadać się, jak powinny wyglądać rekomendacje".

Szumowski podkreślił także, iż na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych "nie ma miesiąca, który byłby bezpieczniejszy od innych i nie ma miesiąca, który byłby gorszy od innych".

"Dziś było wspólne spotkanie ministrów zdrowia i WHO, i było podkreślane, że na jesieni niestety spodziewamy się drugiej fali epidemii i czegoś czego się bardzo obawiamy, to jest fali zachorowań na grypę, która będzie towarzyszyła epidemii koronawirusa. To może oznaczać bardzo poważną sytuację zdrowotną dla większości krajów na świecie półkuli północnej" - powiedział minister zdrowia. (PAP)

Dotychczas w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 8379 osób, z których 332 zmarły.

Wybory prezydenckie zostały zarządzone na 10 maja. 6 kwietnia Sejm uchwalił ustawę zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Według nowych przepisów, w stanie epidemii, marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. Ustawa trafiła do Senatu. Marszałek Tomasz Grodzki mówił w środę, że Senat będzie niezwykle starannie procedował na ustawą dotyczącą głosowania korespondencyjnego i okres 30 dni, który ma na procedowanie, zapewne będzie wykorzystany. Grodzki powiedział, że wątpliwości jest mnóstwo i o opinię w sprawie zawartych w ustawie przepisów należy zapytać m.in. epidemiologów, Państwową Komisję Wyborczą, Rzecznika Praw Obywatelskich, czy Sąd Najwyższy. Marszałek Senatu podkreślał, że "wybory powinny być bezpośrednie i tajne". (PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk
wybory 2020

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS