Menu
reklama

Breaking news (415)

NSZZ Solidarność ZG Sobieski wspiera jaworznicki szpital i pogotowie ratunkowe


waldemar Sopata
Organizacja Zakładowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność ZG Sobieski Tauron Wydobycie bardzo konkretnie wspiera jaworznicką służbę zdrowia.

Wsparcie polega na zakupie najbardziej potrzebnych na obecny czas rzeczy służących bezpieczeństwu sanitarnemu.

Czytaj dalej...

Niedoceniony średni personel medyczny - pomyślmy w Światowym Dniu Zdrowia
lekarki a1Programy, dotacje raty, odroczenia, zakup maseczek, fundowanie przyłbic, pomoc przedsiębiorcom, zwolnienia z opłat. itp. To już znamy. A kiedy w końcu ktoś pomyśli o rzetelnym i godziwym wynagrodzeniu pielęgniarek, ratowników, salowych?

To grupy zawodowe, które nie upominają się pracując jak woły na pierwszej linii frontu w walce z epidemią.

W strachu, w obawie o zdrowie własne i własnych rodzin.

Oni nie zaszantażują, bo mają priorytet - dobro pacjenta.

Oni nie zastrajkują bo muszą utrzymać za marne wypłaty swoje rodziny, a nie odejdą, bo nie założą jak lekarze, prywatnych praktyk.

Oni nie postawią warunków, jak nauczyciele albo górnicy, bo zaraz odezwą się głosy, że to ich powołanie i służba dla drugiego człowieka i nie wolno im odejść od łóżek pacjentów. Takim szantażem można każdego zniewolić.

Ale być może dobra zapłata dla nich nie przyniesie splendoru władzom żadnego stopnia i  dlatego nie są wspominani ani w programach ani w deklaracjach.

A może tak Jaworzno dając w wielu dziedzinach przykład, da przykład szacunku dla średniego personelu medycznego?

szczepienie1016

Czytaj dalej...

USA: tygrysica z nowojorskiego zoo zakażona koronawirusem


tygrysa1
Nadia, tygrysica z ogrodu zoologicznego w Nowym Jorku, jest zakażona koronawirusem. Test na obecność SARS-Cov-2 dał u niej wynik pozytywny. Ministerstwo rolnictwa USA zaleca wszystkim chorym na koronawirusa ograniczenie kontaktów ze zwierzętami.

"O ile wiemy, po raz pierwszy (dzikie) zwierzę nabyło Covid-19 od człowieka(...) To jedyne wytłumaczenie, jakie ma sens" - powiedział Paul Calle, główny lekarz weterynarii w ogrodzie zoologicznym w nowojorskiej dzielnicy Bronx, które z powodu epidemii koronawirusa jest już od trzech tygodni zamknięte dla zwiedzających.

Wzorzec zdjęcie utworzone przez chevanon - pl.freepik.com

Czytaj dalej...

Wytyczne w sprawie postępowania z odpadami


odpady2020
Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego
w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii)

Czytaj dalej...

Wiosna na zdjęciach - ona nadchodzi, a my w domach

 

wiosna2019 20
Czy zobaczymy w tym roku te wiosenne cuda na własne oczy? Czy tylko na ekranach komputerów i telefonów?

Wszystko na to wskazuje, ze obostrzenia w przemieszczaniu sie szybko nie zostaną zlikwidowane, Być może będą trochę zmniejszone, ale jeszcze parę miesięcy będziemy musieli bardzo uważać w przestrzeni publicznej, aby nie zarazić się wstrętnym przybyszem ze wschodniej Azji.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wysłuchania piosenki o wiośnie zespołu Shanta Rei

wiosna2019 28

Czytaj dalej...

Brawo jaworzniccy radni PIS i JMM

 

chlodnieszpital
Radni klubów PiS i JMM Rady Miejskiej w Jaworznie ufundowali dwie chłodnie dla Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Pieniądze przeznaczone na zakup urządzeń pochodziły z prywatnych zasobów radnych, tym bardziej ich ofiarność zasługuje na wyrazy uznania.

Sprzęt będzie wykorzystywany do zabezpieczenia większej liczby medykamentów na czas obecnego zagrożenia epidemiologicznego, a po ustaniu epidemii ma służyć do bieżącego leczenia mieszkańców naszego miasta.

chlodnieszpital2

Czytaj dalej...

UWAGA - WAŻNE INFO: Dr n. med. Maciej Jędrzejko, Lider grupy szantowej Banana Boat radzi na ten trudny czas

 


maciej jedrzejko3Zdroworozsądkowo myślący lekarze nie mają wątpliwości, że czeka nas BARDZO TRUDNY CZAS. Za około 7-10 dni najprawdopodobniej (około 7 kwietnia) - wzorem innych krajów - zobaczymy gwałtowny przyrost zachorowań i zgonów - pisze dr Maciej Jędrzejko…
Rady dla osób mieszkających w bloku
Co możemy robić? To co dotąd - siedzieć w domach, wyjście na spacer z rodziną tylko samochodem i daleko od ludzi. Ci, którzy mieszkają w domach mają łatwiej, ale blokersi MUSZĄ założyć, że COVID-19 czeka na nich na klatkach schodowych, a szczególnie w windach.

Czytaj dalej...

Orkiestra eM Band kończy 10 latemband10 lateM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna w tym roku obchodzi jubileusz 10- lecia działalności, jako artystyczna instytucja kultury miasta Jaworzna.
Co prawda Orkiestra eM Band powstała w 2006 roku z inicjatywy dyrektora Marka Malisza i działała w strukturach MCKiS. Od maja 2010 roku Orkiestra działa jako samodzielna, artystyczna instytucja kultury pod nazwą Miejska Orkiestra Rozrywkowa eM Band w Jaworznie, a w lipcu 2012 została zmieniona nazwa orkiestry, która obecnie brzmi: eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna.
eM Band to jedna z najciekawszych orkiestr rozrywkowych w Polsce. Przez ten długi czas, w składzie Orkiestry pojawiło się dużo osobowości muzycznych. Do dzisiaj Orkiestrę tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci i wykładowcy akademii muzycznych oraz laureaci prestiżowych festiwali jazzowych.
Podczas długoletniego istnienia na scenie muzycznej, zespół miał przyjemność koncertować z takimi artystami jak: Gordon Haskell, Basia Trzetrzelewska, Kevin Robinson, Eric Marienthal, Baptiste Herbin, Ute Lemper, Rudi Schuberth, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Respondek, Rafał Brzozowski, Wojciech Myrczek, Michał Szpak, Marek Bałata, Marcin Jajkiewicz, Ewa Uryga, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Patrycja Gola, Beata Bednarz, Gabriela Gąsior, Beata Przybytek, Grażyna Łobaszewska, Grażyna Auguścik, Paulinho Garcia, Dave Nilaya, Billy Prince, Woytek Mrozek, Andrzej "Papa" Gąszczyk, Krzysztof Szewczyk, Alexander Martinez, Mili Morena, Yaremi de las Mercedes Alfonso Napoles Kordos, Juan Carlos Hechavarria Leon, Rei Ceballo, Jan Trebunia - Tutka, Krzysztof Herdzin, Wioleta Białk, Jacenty Jędrusik, Monika Węgiel, Emilia Majcherczyk, Weronika Skalska, Kasia "Puma" Piasecka, Marcin Wawrzynowicz, Kamil Franczak, Daniel Cebula-Orynicz, oraz Grubson.

 

 Zapraszamy do obejrzenia kilku losowo wybranych zdjęć z działalności orkiestry eM Band

rbrzozowskiemband1200 124

Czytaj dalej...

Apel jaworznickiego Pogotowia Ratunkowego o pomocpogotowiejaworzno1
Przekazujemy dramatyczny apel pracowników Pogotowia ratunkowego w Jaworznie o pomoc w zakupie niezbędnych środków wyposażenia służących bezpieczeństwu zarówno medyków, jak i pacjentów.

Prosimy o poważne potraktowanie apelu.

W trudnych czasach walki z koronawirusem, chcemy prosić Was o pomoc w zakupie:

- pralko-suszarki oraz środków piorących,

- płynów dezynfekcyjnych,

- urządzenia do dezynfekcji ambulansów,

- środków ochrony indywidualnej personelu medycznego.

Zbiórka pieniędzy organizowana jest dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w Jaworznie.

Zakup pralko-suszarki pozwoli ratownikom, po zakończeniu działań związanych z opieką nad pacjentami zagrożonym COVID-19, zmniejszyć możliwość rozprzestrzeniania wirusa wśród personelu jak i ludzi, którzy mają styczność z ratownikami. Po długich i wyczerpujących dyżurach, ratownicy wracają do swoich domów z poczuciem stwarzania zagrożenia dla swoich bliskich!

LINK DO AKCJI ZRZUTKA - https://zrzutka.pl/zrzutka-na-srodki-ochrony-osobistej-dla-ratownikow-medycznych-z-jaworzna

Dlatego zwiększyliśmy cel zbiórki, aby dodatkowo doposażyć naszą stację pogotowia w urządzenie do dezynfekcji ambulansów. Obecnie ambulans jest myty i dezynfekowany „ręcznie” co zajmują czasem nawet 2 godziny! To urządzenie pozwoli przeprowadzić dezynfekcję w o wiele krótszym czasie, dzięki czemu będziemy szybciej w gotowości do następnego działania. Jesteśmy w tym mieście dla Was i chcemy dla Wam pracować jak najlepiej.

W tych ciężkich czasach, każdy nawet najmniejszy gest z Waszej strony ma dla ratowników ogromne znaczenie. Wszystkie zakupy rozliczymy i pokażemy Wam co dzięki tej pomocy udało się kupić.

To dzięki Wam, odzew na naszą akcję jest bardzo duży. Wasze wsparcie w tych trudnych dniach jest nieocenione, dodaje nam wiary i siły.

Jeśli kwota ze zbiórki urośnie do założonego celu to gwarantujemy, że w pełni ją wykorzystamy na właściwy sprzęt i wyposażenie. Pomoże to sprawnie i z zachowaniem najwyższych standardów jakości nieść pomoc wszystkim potrzebującym. A w tych dniach do dla całej nasze społeczności to ogromne i trudne wyzwanie.

Będziemy informować na bieżąco, gwarantujemy że żadna złotówka którą nam powierzycie nie zostanie zmarnowana. Wydamy ją na wyposażenie, które będzie służyło Wam!

Zdjecia: Kamil Maciejewski - Jaworzno 112.

pogotowiejaworzno2

Czytaj dalej...

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte


epidemia 2Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

Oprócz tego rząd zmienia zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawiesza działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS