Menu
reklama

Breaking news (287)

Mamy nowego prezydenta Jaworzna

prezydent2018 1 z 1Po podliczeniu głosów, które spłynęły z niemal połowy spośród 47 obwodowych komisji w Jaworznie prezydent Paweł Silbert wygrywa w pierwszej turze wyborów samorządowych stosunkiem procentowym 65 : 35, pokonując obu kontrkandydatów: Pawła Bańkowskiego (~30%) i Dawida Bógdała (~5 %).

Nie jest rzeczą prawdopodobną aby cokolwiek mogło zmienić wynik wyborów na prezydenta Jaworzna.

Wypada nam zainicjować brawa, gratulacje i satysfakcję z tego, że jaworznianie docenili program Pana Pawła Silberta zarówno ten realizowany przez ubiegłe lata, jak i zapowiadany na kolejne pięć lat. 

Na zdjęciu Prezydent Paweł Silbert w towarzystwie posłów z naszego okręgu, Panów Dariusza Starzyckiego i Waldemara Andzela, podczas wieczoru wyborczego.

Czytaj dalej...

Kanalizacja i nowy wodociąg dla Dąbrowy Narodowej

 

wodociagi1018aPo zakończonych inwestycjach kanalizacyjnych w osiedlu Bory, Warpie, Byczyna, czy Jeleń Łęg przyszedł czas na skanalizowanie kolejnej dzielnicy Jaworzna. Już niebawem rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej dla mieszkańców Dąbrowy Narodowej. Właśnie ogłoszony został przetarg na to zadanie.

Po opracowaniu projektu budowy kanalizacji dla Dąbrowy Narodowej oraz
po przeprowadzeniu wszelkich przedmiarów określających rodzaj, ilość i sposób wykonywania robót, przygotowana została pełna dokumentacja przetargowa dla tego zadania. Dokumentacja została sprawdzona przez Urząd Zamówień Publicznych, a przetarg oficjalnie ogłoszony na stronie wodociągów 15 października. Publiczne otwarcie złożonych ofert nastąpi 26 listopada br. Wykonawcę poznamy po ich dokładnym sprawdzeniu, prawdopodobnie końcem roku. Szacunkowa wartość zadania to ponad 20 mln zł
? mówi Prezes Zarządu jaworznickich wodociągów Józef Natonek.

Czytaj dalej...

Papież Polak. Jak to było w 1978 - wspomnienia, wycinki, fakty

dziennik zachodni Custom Wszystkie media odnotowują rocznicę - dzień, kiedy Karol Kardynał Wojtyła wybrany był na Stolicę Piotrową. I my przypominamy ten dzień, na podstawie autentycznych, archiwalnych wycinków z ówczesnych gazet.

Poniżej artykuł -  przypomnienie wyboru Papieża Polaka - wszak w tym dniu to się zaczęło. Skany pochodzą z gazet z tamtego okresu, które zachowały się do dziś.

W latach 70 xx wieku słowo Papież nie wywoływało w młodzieży wielkich emocji. Za czasów komuny tylko w kościele, przy okazji mszy świętych, albo na lekcjach religii w salkach katechetycznych od siostry, bądź księdza można było usłyszeć, że Papież to następca świętego Piotra na ziemi, ale były to słowa dość abstrakcyjne.

Dla mojej rodziny jednak słowa Papież, Watykan, Stolica Piotrowa, znaczyły nieco więcej, z racji takiej, że jeden z najbliższych członków rodziny, Józef Dużyk, zawodowo bibliotekarz i literaturoznawca, miłośnik Krakowa, a przede wszystkim biograf artystów młodej Polski - Władysława Orkana, Lucjana Rydla, Włodzimierza Tetmajera, Henryka Siemiradzkiego, otrzymał niezwykłą propozycję pracy.

Czytaj dalej...

Cyrk Wictoria - Konkurs rozsztrzygnięty!

 

cyrknewwictDyskusja była bardzo burzliwa. Jurorzy brali pod uwagę pomysł, wartości artystyczne, użyte środki poetyckie i poczucie humoru i wkład pracy, zawarte w nadesłanych krótkich wierszykach.

W końcu niejednogłośnie, acz oczywiście większością głosów zapadła decyzja, że najfajniejsze wierszyki o Cyrku nadesłali, a dokładnie - nadesłały Panie:

Renata C.

Katarzyna F.

Agnieszka K,

Sylwia G Z

Cieszymy się, że nie zginęła chęć brania udziału w konkursach nie polegających wyłącznie na klikaniu, czy dawaniu "lajków". Tym bardziej brawo dla Pań. Na konkurs wpłynęło aż 13 wierszyków! mamy nadzieję, że podoba się Państwu taka forma zdobywania nagród. mamy nadzieje że jest satysfakcjonująca.

Wysyłamy do Państwa wiadomości e-mailem, a we wtorek skontaktujemy się z Paniami telefonicznie a wejściówki będą do odebrania w kasie Cyrku przed środowym seansem.

Czytaj dalej...

Witam Cię Polsko! Jaworzno przed i po odzyskaniu niepodległości przez Rzeczpospolitą w 1918 roku

witamciepolskozapW związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej Witam Cię Polsko! Jaworzno przed i po odzyskaniu niepodległości przez Rzeczpospolitą w 1918 roku. Otwarcie odbędzie się w piątek 12 października 2018 roku w siedzibie Muzeum przy ul. Pocztowej 5. Wstęp bezpłatny.

Czytaj dalej...

Velostrada już jest codziennością w Jaworznie


velostrada0918 133 HDRVelostrada, czyli po naszemu rowerowa autostrada, pierwsza w naszym kraju, otwarta została z wielkim hukiem, który zapewne rozlegał się będzie jeszcze długo w mieście, bowiem zainteresowanie zarówno jaworznian, jak i przyjezdnych jest bardzo duże.

Już w dzień po, widziano w Jaworznie samochody z rejestracjami z odległych miast, z rowerami na dachach - goście przyjechali do nas, aby przejechać się na dwóch kółkach taką autostradą, o której mogą jedynie pomarzy.  A co będzie w weekend? Pewnie ruch, jak na Marszałkowskiej w stolicy.

Czytaj dalej...

Szczęśliwa siódemka dla Jaworzna - Prezydent Paweł Silbert zaprezentował program

 

konwpsilbert270918 1To naprawdę program imponujący. Ale nawet nie wielkością, nie ilością koniecznych do jego realizacji pieniędzy, choć one oczywiście pozostają rzeczą niezbędną, ale imponujący zakresem potrzeb, jakim ma sprostać, szczegółowością  konsekwencją i uwzględnieniem najważniejszych obszarów w którym miasto ma działać aby żyło się w nim dobrze, bezpiecznie komfortowo i... z dumą.
Jednocześnie jest to program długofalowy i sensownie zaaranżowany, przemyślany, w którym nie ma przypadkowości ani rzeczy niemożliwych do realizacji. nie ma wyjętych z kontekstu, pojedynczych propozycji, ale jest scalona wizja miasta nowoczesnego, które może stać się pionierem, wielu dziedzinach. W wielu kolejnych dziedzinach, bo przecież Jaworzno już dziś jest miastem wskazywanym jako innowacyjne, pionierskie.

Czytaj dalej...

Inwestycje wod-kan w dzielnicach

 

Faza V Budowa Kanalizacji w Jeleniu

Dziś przedstawiamy pierwsze z czterech podsumowań inwestycyjnych dokonań spółki wodociągowej w minionych latach, a przeprowadzonych dla mieszkańców poszczególnych dzielnic. Opisane inwestycje obejmują m.in. budowę, przebudowę, czy też wymianę sieci
wod-kan. Poniżej prezentujemy już zrealizowane i trwające zadania dla osiedli: Jeleń, Warpie, Bory, Byczyna, Pańska Góra, Podwale, Gigant.

Czytaj dalej...

Doceniona wyjątkowa postawa życiowa Wojciecha Błachnio

 

wojciechblachnio 4Podczas obrad Sesji Rady Miejskiej w Jaworznie, w czwartek - 27 września br. jaworznianin Wojciech Błachnio otrzymał z rąk Posła na Sejm Dariusza Starzyckiego, nadaną przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej honorową odznkę Primus in Agendo.

Gratulacje odznaczonemu złożyli m.in. Prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami: Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, Radni Rady Miejskiej w Jaworznie oraz zaproszeni goście.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS