Menu
reklama

Z miasta (9)

Żłobek publiczy powstanie w Jaworznie

 

zlobekjaworznofotolkia CustomJuż w przyszłym roku w Jaworznie powstanie publiczny żłobek dla najmłodszych mieszkańców miasta. Gmina ma szansę na pozyskanie blisko 900 tysięcy złotych na utworzenie takiej placówki.

Prezydent Paweł Silbert już w 2014 roku zapowiadał, że w obecnej kadencji zrealizowane zostaną propozycje skierowane do rodzin. Pojawia się szansa na wykorzystanie środków zewnętrznych na takie cele. Od kilku miesięcy trwały analizy i przygotowania do aplikowania o pieniądze zewnętrzne na utworzenie publicznego żłobka.

Czytaj dalej...

Grunwaldzka zdjęcie

Więcej zdjęć z tego samego miejsca na Grunwaldzkiej

- POD TYM LINKIEM http://www.mojejaworzno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=490:zajrzyjmy-na-grunwaldzka-w-jaworznie-lat-70&Itemid=430

 

 

IMG 0040

Czytaj dalej...

Prawie sto tysięcy klientów na otwarciu Galerii Galena


Koncert Katarzyny Skrzyneckiej Custom98 tysięcy klientów odwiedziło Galerię Galena w pierwszych trzech dniach otwarcia. Od piątku do niedzieli mieszkańcy Jaworzna i okolicznych miejscowości licznie przybyli, by zapoznać się z nowym miejscem zakupowym i rozrywkowym w Jaworznie.

Wielkie otwarcie dla wszystkich klientów poprzedziła gala dla gości specjalnych, wśród których znalazły się osoby, które brały udział w powstawaniu inwestycji, przedstawiciele lokalnych urzędów i instytucji. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Ewa Bobkowska - Prezes firmy PA NOVA SA, która jest inwestorem, generalnym wykonawcą oraz właścicielem Galerii Galena, Barbara Cyganik - Dyrektor Centrum Korporacyjnego BOŚ w Katowicach, Paweł Silbert ? Prezydent Jaworzna oraz Henryk Lokaj ? Dyrektor Kontraktu. Po ceremonii otwarcia galerii odbył się koncert Marka Dyjaka. Goście mogli nie tylko obejrzeć nowy obiekt, lecz także zrobić pierwsze zakupy w sklepach Galeny.

koncert DonatanCleo2 CustomW piątek, 20 listopada Galeria Galena powitała klientów z Jaworzna i okolic. O godzinie 9.00 Galena dosłownie wypełniła się klientami. Liczne promocje i oferty specjalne przyciągnęły tłumy gości. Niewątpliwie dużą  atrakcją dla mieszkańców Jaworzna  i okolicznych miejscowości był program rozrywkowy przygotowany z okazji otwarcia galerii.
W piątek na scenie zaśpiewała Katarzyna Skrzynecka. Klienci mogli wysłuchać wielu popularnych przebojów w wykonaniu artystki, znanych z telewizyjnego programu muzycznego, którego pierwszą edycję Katarzyna Skrzynecka wygrała.

koncert Weekend 3 CustomW sobotę na scenie pojawił się Donatan & Cleo. Dynamiczna muzyka porwała publiczność
do wspólnej zabawy. Nie zabrakło również  największego hitu duetu ?My Słowianie?, którym Donatan i Cleo podbili polską scenę muzyczną.
Koncertowe otwarcie Galeny zakończył występ zespołu Weekend. Plac wokół sceny w galerii wypełniły tłumy fanów Radka Liszewskiego. Znany z doskonałego kontaktu z publicznością lider zespołu wywołał ogromny entuzjazm wśród gości galerii.
Otwarciu Galerii Galena w Jaworznie towarzyszyło mnóstwo innych atrakcji. Sklepy przygotowały specjalne rabaty, na pasażu odbywały się animacje dla dzieci, konkursy, promocje. Galeria przygotowała dla klientów akcję wspierającą sprzedaż. Klienci, którzy zrobili zakupy w czasie weekendu mogli odbierać atrakcyjne upominki: wieszaki na ubrania, parasolki i torby na zakupy.
Galeria Galena to 31 tysięcy m2 powierzchni handlowej i ponad 100 punktów handlowo-usługowych. Poziom komercjalizacji w dniu otwarcia wynosił 95%.

Czytaj dalej...

Upominek dla najmłodszych jaworznian


body kid CustomBiałe body z dużym czerwonym sercem i napisem ?Jaworzno kocham to miasto? to prezent, który otrzymają wszystkie dzieci urodzone i zameldowane w Jaworznie. Akcję zainaugurowano dziś ? w światowy Dzień Dziecka.
To pierwsze tego typu przedsięwzięcie skierowane do najmłodszych mieszkańców miasta. Miły podarunek otrzymają dzieci, które urodziły się w jaworznickim szpitalu, a rodzice zameldowani są w naszym mieście.
- W tej sposób chcemy powitać najmłodszych obywateli naszego miasta ? wyjaśnia Sebastian Kuś, naczelnik Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie. - Uznaliśmy, że dobrym terminem na rozpoczęcie akcji jest właśnie 1 czerwca, czyli światowy Dzień Dziecka.
W pierwszym dniu akcji Urząd Stanu Cywilnego przekazał podarunek jednej rodzinie.
- Muszę przyznać, że świeżo upieczony ojciec, który przyszedł do nas załatwić wszystkie formalności, był pozytywnie zaskoczony. Odebrał to jako bardzo miły gest ze strony samorządu ? mówi Agnieszka Zielińska, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.
Body zapakowane jest w kartonowe pudełko, na boku którego życzenia dla rodziców i nowych obywateli Jaworzna złożył Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Materiał pochodzi ze strony www.jaworzno.pl

Czytaj dalej...

Kto jest odpowiedzialny za sport, a kto chce czerpać z niego korzyści? - Zaczerpnięte z EXTRA

Gazeta EXTRA napisała

Niedole ?Energetyków?

energ1 CustomWedług radnego Krzysztofa Lehnorta Klub Sportowy ?Energetyk? znalazł się na zakręcie. Problemy finansowe mogą sprawić, że niektóre sekcje (np. żeglarstwa) będzie trzeba zlikwidować. Rozpoczęło się poszukiwanie dodatkowego finansowania z budżetu gminy, a przy okazji szukanie winnych.

Poszukiwanie winnych jest raczej chwytem czysto retorycznym. Przecież dłoń sama składa się w oskarżycielskim geście wskazując na władze miasta, które doprowadzają do upadku sportu w mieście. Ta teza powtarzana była już setki razy, bo przecież Silbert to ?sportowy ignorant?, jak określił go sam Lehnort podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej. Lehnort, będący prezesem KS ?Energetyk? domaga się od władz miasta reakcji na kiepską sytuację finansową klubu i wdrożenia w Jaworznie strategii sportu.
To działanie Krzysztofa Lehnorta nosi pewne znamiona politycznego szantażu. Coś w rodzaju: Dofinansujcie KS ?Energetyk?, bo w przeciwnym razie obarczymy was pełną winą za upadek kolejnego klubu!
W trakcie czwartkowej dyskusji na temat finansowania sportu w mieście trzeźwością umysłu i szybkim refleksem wykazała się radna Ewa Zuber, która zapytała Lehnorta, czy w roku 2014 również pobierał wynagrodzenie w KS ?Energetyk?, gdzie pełni funkcję prezesa. Krzysztof Lehnort stwierdził, że nie pobiera wynagrodzenia w ?Energetyku? i że pełni swą funkcję społecznie.
Rzeczywiście oświadczenie majątkowe Krzysztofa Lehnorta za rok 2014 nie zawiera składników dochodu związanych z klubową funkcją. Ewa Zuber wskazała jednak, że dochody takie były wyszczególnione w oświadczeniach Lehnorta z lat poprzednich.
I faktycznie w oświadczeniu złożonym według stanu na 31.12.2013 wśród dochodów radnego znajdziemy 14.307,54 zł uzyskanych w KS ?Energetyk?. Rok wcześniej suma ta opiewała na 37.710,97 zł, podobną sumę znajdziemy w oświadczeniu za rok 2011.
Przypomnijmy, że w roku 2013 dotacja z Wydziału Sportu dla klubu wyniosła 18 tys. zł, a w roku 2012 była to suma 25 tys. zł. Czyli w roku 2012 zarobki Lehnorta uzyskane w KS ?Energetyk? były wyższe nawet od dotacji przyznanej klubowi przez miasto. Oczywiście ?Energetyk? korzystał w tamtym okresie ze sponsoringu innych podmiotów gospodarczych, więc jego sytuacja finansowa była zapewne stabilna.
Jednakowoż można mieć pewne wątpliwości, co do argumentacji Lehnorta na temat domniemanej winy władz miasta za obecne kłopoty finansowe, które dotknęły klub sportowy. W okresie 2011-2013 sam Lehnort osiągnął w ?Energetyku? łączne dochody w wysokości 89.729,48 zł. Czy aby na pewno za obecną sytuację klubu odpowiada w takim razie Silbert?
Krzysztof Lehnort, który legitymuje się dyplomami z zakresu zarządzania i wieloma nagrodami wie przecież doskonale, że w cywilizowanym biznesie za  sytuację ekonomiczną spółki oraz za jej bieżące wyniki finansowe odpowiada prezes zarządu. Według nomenklatury, której chętnie używa Lehnort - jest liderem wskazującym kierunki rozwoju, podejmującym strategiczne decyzje, motywującym zespół i wprowadzającym zmiany w ramach organizacji. Wszystko po to, by zapewnić organizacji największą efektywność i najlepszy wynik finansowy. Z tych zadań prezes zarządu jest rozliczany przez udziałowców. Dlaczego zatem Lehnort próbuje winą za niedomagania finansowe klubu, którego jest prezesem, obarczyć częściowo miasto i jego władze? Dodajmy do tego fakt, że przez lata praca w ?Energetyku? przynosiła mu spory dodatkowy dochód.
Jak mogą się teraz poczuć prezesi innych jaworznickich klubów sportowych? Można tu wskazać prezesa Jerzego Rybę z ?Górnika? (wywiad z prezesem wewnątrz numeru), Andrzeja Sojkę ze ?Szczakowianki? czy Janusza Ciołczyka z ?Ciężkowianki?. Oni nigdy nie pobierali wynagrodzenia za swą pracę w zarządzanych przez siebie klubach sportowych. Może powinni byli? A później w obliczu problemów finansowych powinni wyciągnąć rękę, żądając zwiększenia dotacji z budżetu gminy.

źródło www.extra.jaw.pl

Czytaj dalej...

Plany MZDiM na 2015 rok

  • Emilia Tura Rzecznik Prasowy MZDiM odpowiada na pytania Tomasza Pstruchy z Tygodnika EXTRA

Nadszedł nowy ? 2015 rok, a wraz z nim zmiany i kolejne istotne dla mieszkańców zadania do wykonania.

 

Rada Miejska uchwaliła budżet na ten rok. Pojawiły się nowe możliwości i pomysły. Miejski Zarząd Dróg i Mostów nie próżnuje i już od stycznia intensywnie wdraża w życie planowane działania. O przewidywanym scenariuszu prac w roku 2015 opowiada rzecznik prasowy MZDiM ? Emilia Tura.

Czytaj dalej...

Jak to z tą obwodnicą Niedzielisk jest

Półprawdy i mity, czyli gra obwodnicą - Artykuł z gazety EXTRA

Autor - TOM

.Plany budowy obwodnicy Niedzielisk podzieliły mieszkańców tej dzielnicy. Od miesięcy ścierają się dwie opcje ? zwolenników i przeciwników nowej drogi. Oponentów bardziej widać ? krzyczą, urządzają protesty, malują transparenty.  Zwolennicy działają cicho. Słuchają argumentów, dopytują, kierują się rozsądkiem, a nie emocjami. Działają logicznie, ale wizerunkowo przegrywają. ?Głośni? mają doświadczenie i wiedzą, jak wywołać ferment. ?Cisi? zostali ?zakrzyczeni?.

Czytaj dalej...

Galena zdradza tajemnice

Na kilka miesięcy przed otwarciem, Galeria Galena podpisała umowy dla 60 proc. oferowanej powierzchni najmu. Wobec pozostałych lokali prowadzone są zaawansowane negocjacje. Na 31,5 tys. mkw. powierzchni znajdą się: galeria handlowa i strefa rozrywkowo-rekreacyjna. Na poziomie -1 znajdować się będzie ogólnodostępny parking na 860 miejsc. Otwarcie jaworznickiej galerii zaplanowane jest na listopad 2015.

Czytaj dalej...

CYBERPRZESTĘPCY ZAATAKOWALI!

CYBERPRZESTĘPCY ZAATAKOWALI!

ŹróDło - EXTRA

  • Napisane przez 
  • wielkość czcionkiZmniejsz czcionkęPowiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
 
 
 

umzdjecieextra1 CustomPRAWIE MILION ZŁOTYCH SKRADLI NIEZNANI SPRAWCY Z RACHUNKU BANKOWEGO GMINY. ŚLEDCZY SZYBKO ODNALEŹLI TE ŚRODKI I ZABEZPIECZYLI NA KONCIE JEDNEJ Z FIRM. JEST ZATEM DUŻA SZANSA, ŻE MIASTO W CAŁOŚCI ODZYSKA SKRADZIONE PIENIĄDZE. ZDARZENIE TO UŚWIADAMIA NAM WSZYSTKIM, JAK BARDZO JESTEŚMY NARAŻENI NA CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us