Menu
reklama
reklama
reklama

Breaking news 2 (139)

Wybieramy najciekawsze masaże

massage 2717431 640Możemy wyróżnić masaże relaksacyjne oraz zdrowotne, jednak niezależnie od tego, w jakim celu poddajemy się masażom, wszystkie są niezwykle przyjemnie. Ofertę masaży możemy znaleźć w profesjonalnych centrach masaży lub w znacznej większości ośrodków SPA.
Na przestrzeni lat możemy jednak zauważyć niknącą popularność tradycyjnych masaży. Na ich miejsce wchodzić zaczynają nowoczesne masaże, w tym m.in. masaże ciepłymi kamieniami, ziołowymi stemplami, masaże świecą czy nawet czekoladą.
A jaki masaż byłby idealny dla Ciebie?

Czytaj dalej...

5 rzeczy, których unikać przy kupnie odzieży męskiej w dużym rozmiarze

odziez pro0418aKupowanie ubrań męskich w dużym rozmiarze może być także dość dużym problemem.

W sklepach wybór nie zawsze jest atrakcyjny, a na dodatek nie każdy mężczyzna wie, na co powinien zwracać uwagę przy doborze odzieży. Jeśli również chcesz zrobić zakupy bez ryzyka, sprawdź razem z nami 5 rzeczy, których należy wtedy unikać!


1. Kupowanie ubrań w zbyt dużym rozmiarze

Wielu mężczyzn z tuszą kupuje ubrania zbyt duże. Wynika to głównie z faktu, że wydaje nam się, że wtedy jesteśmy w stanie zamaskować mankamenty sylwetki. Jednak workowate, za luźne koszulki, spodnie czy marynarki są w stanie osiągnąć całkowicie przeciwny efekt – postura będzie wtedy bardziej masywna.

Zamiast zbyt dużych ubrań najlepiej wybrać te dopasowane, ale też nie obciskające. Koszulki lekko marszczące się na sylwetce, spodnie z nogawkami zwężanymi od kolan w dół – to wszystko naprawdę świetnie prezentuje się na dużych mężczyznach. Warto spróbować!

2. Kupowanie niemodnych ubrań

Jeśli nosisz duże rozmiary, wcale nie musi oznaczać to, że musisz wyglądać niemodnie. Niestety, dużym problemem jest tutaj brak dostępności sklepów oferujących ubrania duże i modne. Wiele sklepów stacjonarnych oferuje tylko odzież w dość zachowawczych, nawet nudnych, a także niemodnych wzorach, dlatego nie spełnią one oczekiwań mężczyzn chcących po prostu wyglądać lepiej.

W poszukiwaniu odpowiedniej odzieży warto zajrzeć do internetu. Wiele sklepów on-line, na przykład sklep ModnyDuzyPan.pl, oferuje swoim klientom pełną gamę produktów w dużych rozmiarach i podążających za najnowszymi trendami. Koszulki z nadrukami, modne jeansy, kurtki – nawet jeśli coś nie będzie nam odpowiadało, zawsze możemy wykonać zwrot.

3. Kupowanie ubrań w nieodpowiednim kolorze

Kolory ubrań również wpływają na to, jak postrzegana jest nasza sylwetka. Niektórymi z nich możemy wyszczuplić ją optycznie, z kolei innymi możemy spowodować, że będzie wyglądać bardziej niekorzystnie.

Mężczyźni noszący duże rozmiary powinni przede wszystkim wybierać ubrania w kolorach ciemniejszych, ale nie tylko czarne, na przykład granatowe, szare, w kolorze bordowym, ciemnozielonym. Oczywiście, nie ma zakazu noszenia kolorów jaśniejszych, ale trzeba je odpowiednio dobrać do innych elementów stylizacji – warto zwrócić uwagę na kolor piaskowy, jasny khaki.

4. Kupowanie ubrań w o zbyt dużym wzorze

Podobnie jak w przypadku kolorów, także musimy patrzeć na wzór urania. Tutaj zasada jest prosta – ubrania z dużymi, rzucającymi się w oczy wzorami powiększają optycznie sylwetkę, z kolei te z mniejszymi i drobnymi pozwalają na uzyskanie szczuplejszego efektu.

Najlepiej zrezygnować z noszenia koszul w dużą, jasną kartkę, a zamiast nich wybrać te w kartkę drobniejszą. Zamiast szerokich pasów, w szczególności poziomych, lepiej wybrać ubrania w pasy drobniejsze i pionowe. Także powinniśmy uważać na ubrania z wzorami kwiatowymi – duże, hawajskie kwiaty lepiej zastąpić drobniejszą łączką.

5. Kupowanie ubrań wykonanych z gorszej jakości materiałów

Przy doborze ubrań dla mężczyzny noszącego większy rozmiar powinniśmy również poświecić chwilę na zapoznanie się ze składem materiałowym na metce. Warto kupować ubrania jako inwestycję – powinny nam wystarczyć na jak najdłużej i lepiej mieć ich w garderobie mniej niż wiele ubrań niskiej jakości, które szybko się deformują, niszczą i trzeba je wyrzucić.

Zdecydowanie najlepsze są materiały naturalne, na przykład bawełna, len, wełna, jedwab, kaszmir. Zrezygnujmy z kolei z tworzyw sztucznych, na przykład poliestru, poliamidu czy akrylu. Ubrania z takich tworzyw nie zapewniają tak dobrej oddychalności i mogą powodować nasilenie pocenia się.

Podsumowując, jeśli chcesz kupić ubrania dla mężczyzny noszącego większe rozmiary, pamiętaj o naszych poradach. Dzięki nim możesz stworzyć szafę pełną ubrań wygodnych, modnych i na różne okazje!

Czytaj dalej...

UWAGA Ważne dla mieszkańców Jelenia

wodocjelen0418aSpotkanie w sprawie przyłączy kanalizacyjnych z mieszkańcami Jelenia Łęgu

Dobiega końca budowa kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Jeleń Łęg. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to 30 kwietnia br. Natomiast od 30 czerwca możliwa będzie budowa przyłączy kanalizacyjnych do prywatnych posesji. W tym czasie mieszkańcy Łęgu mogą stosownie przygotować się do budowy swojego przyłącza. Na przykład poprzez skompletowanie dokumentacji, a następnie zlecenie budowy przyłącza wodociągom lub wykonanie przyłącza w systemie własnym lub przez firmę zewnętrzną. Można, także ubiegać się o zwrot kosztów budowy przyłącza, czyli dotację z Urzędu Miasta w wysokości 50%, jednak nie więcej niż 2 000 zł.

W związku z powyższymi tematami zapraszamy mieszkańców osiedla Jeleń Łęg na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 17 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury w Jeleniu, przy ul. Wiosny
Ludów 1 o godz. 17.00.

Kończące się właśnie prace związane z budową kanalizacji w Jeleniu kosztowały prawie 5 milionów zł brutto. Za tą kwotę powstało 9 km sieci sanitarnej dla 1200 osób. Inwestycja w Łęgu była częścią piątego etapu projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

wodocjelen0418

 

Czytaj dalej...

Wodociągi zmieniają Jaworzno

 

wodociagizmieniaja0418Wodociągi Jaworzno ruszają z kampanią pt. „Wodociągi Zmieniają Jaworzno”. Tym sposobem Spółka chce pokazać, że wodociągi mają również wpływ na rozwój miasta oraz komfort życia mieszkańców.
W ciągu ostatnich kilku lat przedsiębiorstwo zrealizowało szereg inwestycji, dzięki czemu ze swoimi usługami może docierać do szerszego grona mieszkańców. Przeznaczyła spore środki na przebudowę sieci wodociągowej oraz budowę nowych instalacji kanalizacyjnych, a także na remont i budowę nowych obiektów technologicznych.

Firma z myślą o mieszkańcach Jaworzna chce ciągle się ulepszać i wprowadzać innowacje.
Jak zapewnia, celem jest również by jaworznianie byli o tym, co zmienia się w spółce poinformowani.


Dlatego też zapraszamy do śledzenia internetowej strony wodociągowej oraz fanpage’a! Więcej informacji już wkrótce.

Czytaj dalej...

DZIEŃ OTWARTY DLA GIMNAZJALISTÓW W CKZIU W JAWORZNIE

 

warsztatyckziu18Przedstawiciele Stowarzyszenia JLUG, Wydawnictwa informatycznego ITSTART s.c. oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie mają zaszczyt zaprosić na I konferencję nowych technologii połączoną z warsztatami elektryczno-informatycznymi. Odbędzie się ona 7.04.2018 r. o godz. 9:00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach, filia w Jaworznie (w budynku biblioteki miejskiej - II piętro).
W programie przewidziano:
• 9:00 – 9:15 Przywitanie gości i prezentacja prelegentów
• 9:15 – 10:15 Nowoczesne techniki sterowania i budowa inteligentnych urządzeń (suwnica grająca z człowiekiem w warcaby), inteligentna winda, sterowniki SIEMENS
• 10-15 – 11:00 Internet rzeczy IoT – czyli tworzenie i programowanie inteligentnych budynków
• 11:00 – 11:15 Uroczyste wręczenie międzynarodowych certyfikatów CISCO dla kursantów KKZ w CKZiU w Jaworznie.
• 11:15 – 11:30 Możliwość zapisania się na nowe kursy KKZ, SEP z możliwością uzyskania kwalifikacji zawodowych oraz międzynarodowych certyfikatów IT ESSENTIALS, ROUTING&SWITCHING LINUX, PYTHON, C++
• 11:30-11:45 Panel dyskusyjny oraz pożegnanie gości.

Czytaj dalej...

Jaworzno i jego mieszkańcy bez dodatkowych opłat za podłączenie.

 

bezoplat18Wobec krążących informacji i opinii w sprawie pobierania przez gminy dodatkowych należności za przyłączenie mieszkańców do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, Prokuratura Krajowa jednoznacznie stwierdza nieważność wszelkich uchwał wprowadzających obowiązek ponoszenia tego typu opłaty. Tym samym pragniemy jeszcze raz poinformować, iż ww. opłaty, na terenie Jaworzna nigdy przez Wodociągi Jaworzno sp. z o. o. nie były pobierane.

Czytaj dalej...

Jeleń - Spływają wnioski na podłączenie

 

jelen0318wMieszkańcy Jelenia Łęgu sprawnie i licznie odpowiadają na przesłaną korespondencję
w sprawie składania wniosków na wycenę budowy przyłączy kanalizacyjnych.
W okresie 3 tygodni od zakończenia kolportażu do siedziby spółki wpłynęło już ponad 140 wniosków. Jednak na tym nie koniec. Mieszkańcy wciąż dzwonią i pytają o ewentualność podłączenia. Ta będzie możliwa po 30 kwietnia. Prace w terenie mają się już ku końcowi.

Po 30 kwietnia br. rozpocznie się techniczna możliwość podłączania prywatnych domów
z osiedla Jeleń Łęg. Oznacza to, że osoby, które otrzymały wycenę i przystały na nią,
już w wakacje będą mogły w pełni korzystać z kanalizacji.

Na podstawie złożonych wniosków nasi geodeci dokonują teraz indywidualnych pomiarów,
co do przebiegu przyłącza na danej posesji. Następnie wykonywane są obliczenia i analizy, jeśli chodzi o ilość potrzebnego materiału i prac, jakie należy wykonać. Tak powstaje wycena, która przesyłana jest zainteresowanym. Po jej akceptacji zawierana jest umowa na kompleksową realizację przyłącza, które jako wodociągi zobowiązujemy się wybudować w terminie do 120 dni od daty podpisania umowy
– tłumaczy rzecznik Wodociągów Jaworzno Sławomir Grucel.

W ramach oferty „kompleksowej usługi budowy przyłącza kanalizacyjnego”, jaworznickie wodociągi wykonują: indywidualną wycenę, budowę przyłącza wraz z obsługą geodezyjną, likwidację zbiornika bezodpływowego, przywracanie terenu do stanu pierwotnego.
Na powstałe i wybudowane przez siebie przyłącze przedsiębiorstwo udziela 10-letniej gwarancji. Ponadto część płatności, na życzenia klienta, może zostać rozłożona na raty. Istnieje również możliwość budowy przyłącza we własnym zakresie lub przez firmę zewnętrzną. Jednak w takim przypadku wszystkie formalności leżą po stronie inwestora.

Niebawem mieszkańcy Byczyny również zyskają możliwość podłączenia się do kanalizacji miejskiej. O ile w Jeleniu Łęgu większość rur została już ułożona, tak w Byczynie roboty instalacyjne można określić jako mocno zaawansowane. Swoim zakresem przewyższają one znacznie zrealizowane roboty w Łęgu.

W Byczynie dla 3500 mieszkańców powstaje ponad 35 km kanalizacji oraz modernizowana jest sieć wodociągowa. Obecnie prace prowadzone są przez 18 brygad na kilkudziesięciu ulicach, po których poruszanie się pojazdami mechanicznymi jest szczególnie ograniczony. Należy tam zachować stosowną ostrożność i prędkość.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwa sytuacja dla mieszkańców, jednak co ważne sytuacja przejściowa. I prosimy jeszcze o chwile cierpliwości i wyrozumiałości na obecny stan. Niestety takie są realia budowy instalacji tłocznych i grawitacyjnych pod ziemią – wykopy, zwężenia i objazdy, o których mamy nadzieję po utwardzeniu i położeniu asfaltu, będzie mało kto pamiętał. Pozostanie jedynie komfort, wygoda i czystość środowiska naturalnegotłumaczy rzecznik Wodociągów Sławomir Grucel.

Z 35 kilometrów, dwie firmy pracujące na Byczynie - Omega i Wolimex, wybudowały już łącznie
27 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2018r. Po ułożeniu wszystkich rur instalacyjnych firmy przejdą do odtworzenia nawierzchni. Tak więc, udając się obecnie na teren Byczyny należy mieć na uwadze, iż na jej ulicach napotkamy ciężki sprzęt, a co za tym idzie czasowe utrudnienia.

Budowa kanalizacji w osiedlu Jeleń Łęg i osiedlu Byczyna współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko 2014 - 2020.

Czytaj dalej...

Oświadczenie ZLO ws. przychodni w Jeleniu

 

 
jlenprzychoZespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie oświadcza, że nie było i nie ma żadnych planów związanych z ograniczaniem pracy, czy też likwidacją przychodni w Jeleniu. ZLO, zgodnie z przyjętą strategią, świadczy usługi medyczne we wszystkich dzielnicach Jaworzna – w tym w Jeleniu  - i ta strategia nie ulegnie zmianie.
 
Przychodnia w Jeleniu pracuje w trybie planowym, zgodnie z zawartym kontraktem z NFZ. W placówce przyjmowani są pacjenci w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny, pediatra) oraz stomatologii.
 
Apelujemy o nie wprowadzanie pacjentów w błąd i nie wywoływanie wśród nich niepokoju. Wyrażamy również zaniepokojenie i głęboką dezaprobatę wobec wykorzystywania pacjentów do realizacji prywatnych celów politycznych.
Czytaj dalej...

Światowy Dzień Konsumentów 15 marca

konsumentZ okazji Światowego Święta Konsumentów, które przypada 15 marca, życzę Konsumentom zadowolenia z dokonanych zakupów, udanych transakcji, korzystnych i prawidłowo realizowanych umów konsumenckich, dobrej jakości zakupionych towarów oraz poszanowania praw konsumentów przez przedsiębiorców.

Krystyna Banasik

Miejski Rzecznik Konsumentów

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us