Menu
...
reklama
Breaking news 2

Breaking news 2 (185)

Tomasz ŻóŁtko we wspólnocie Betlejem

tomasz zoltko jaworzno

Zapraszamy na kameralny koncert Tomasza Żółtko - polskiego pieśniarza, gitarzysty, kompozytora, muzyka, poety i publicysty. Twórcy współczesnej piosenki autorskiej, autora i wykonawcy słynnego już przeboju "Kochaj mnie i dotykaj" - https://www.youtube.com/watch?v=mOE1UznQ7YE. Wstęp wolny. Po koncercie dobrowolna składka na pokrycie kosztów. Ponieważ liczba osób mocno ograniczona zachęcamy do wpisywania się w wydarzeniu "WEZMĘ UDZIAŁ" tylko wtedy, gdy naprawdę weźmiesz udział

Wtorek., 22 stycznia o 18:00 - Wspólnota Betlejem, Jaworzno ul Długa 16

Czytaj dalej...

Świetne pomysły na tanie prezenty w ostatniej chwiliprezentdlakazdego1Nie wszystkie prezenty udaje się kupić z wyprzedzeniem. Czasem tuż przed świętami czy urodzinami pojawiają się nowe zaproszenia, co wiąże się z kupnem prezentu w ostatnim momencie. Jakie prezenty warto kupować bliższym i dalszym znajomym?

Rękawiczki i skarpetki to praktyczne, ale nieco banalne prezenty. Obecnie jednak łatwo można dobrać je tak, by zyskały na szlachetności. Istnieje wiele firm, również polskich, które produkują dobrej jakości skarpety w różnorodnych wzorach.

Chłopakowi można kupić w nich rękawice przypominające rycerską zbroję, a mamie – piękne skarpetki ze złotą nicią. Prezent nie musi być drogi, ale ważne, by był dobrej jakości, tak by długo posłużył osobie obdarowanej i ją naprawdę cieszył.

Tanie prezenty dla fana gadżetów

Inne pomysły na niedrogi prezent to tania elektronika. Gadżety takie jak słuchawki czy przenośne głośniki spodobają się każdemu i raczej się przydadzą, bo zawsze warto mieć zapasowe w samochodzie czy na działce. Dobrze, by były niebanalne i wyróżniały się kolorem, ciekawym wzorem czy dodatkowymi funkcjami. Warto szukać wodoodpornych czy świecących w ciemnościach, by pokazać, że prezent nie jest przypadkowy. Więcej propozycji tanich prezentów dla miłośników gier i muzyki można znaleźć tu: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-tanie-prezenty-swiateczne-pomysly-na-upominki-dla-rodziny-do-100-zl.bhtml

wietnepomyslynatanieprezentywostatniejchwili2
Szczególnie warto polecić opisany w linku odtwarzacz mp3. Kiedyś takie sprzęty były dość drogie, ale wraz z rosnącą popularnością smartfonów ich ceny zaczęły znacznie spadać. Nie są wprawdzie niezbędne, bo muzyki można posłuchać z telefonu, ale każdy, kto wie, jak szybko wyładowuje się wówczas bateria, doceni możliwość puszczania muzyki z takiego zewnętrznego odtwarzacza w czasie imprez czy wycieczek.

Niebanalne, ale tanie prezenty kosmetyczne

Klasycznym tanim prezentem kupowanym na ostatnią chwilę są zestawy upominkowe. Te najpopularniejszych marek rzadko jednak przynoszą prawdziwą radość, bo taki sam żel pod prysznic czy szampon osoba obdarowana sama może kupić w osiedlowej drogerii. Co innego z ekologicznymi, ręcznie robionymi kosmetykami. Znalezienie ich w galerii handlowej, a nawet w większych drogeriach, nie jest dziś trudne, a pokazuje, że prezent został przygotowany z namysłem. Można przy tym dobrać aromat produktów idealnie do gustu osoby obdarowanej i dać jej mydło z zieloną herbatą czy czekoladowy balsam. Mając w domu ładny słoik, kawę i brązowy cukier, można zrobić też własny peeling do ciała, który zostanie doceniony jako ręcznie robiony produkt luksusowy. Podobnie można przygotować też inne proste kosmetyki.

wietnepomyslynatanieprezentywostatniejchwili3

Ekskluzywny, a jednocześnie tani prezent

Świeca zapachowa to coś, co nie jest niezbędną pozycją w budżecie, więc wiele osób kupuje je tylko na wyjątkowe okazje. Jednocześnie jednak każdy, kto lubi mieć ładnie urządzone i pachnące mieszkanie, ucieszy się z takiego upominku. Wybór ułatwia fakt, że ceny najtańszych świec zaczynają się od kilku złotych, a droższe wersje mogą kosztować nawet kilkaset. Dlatego każdy będzie w stanie dopasować coś do swojego budżetu. Zapachy takie jak bez, róża czy pomarańcza spodobają się każdemu i istnieje niewielkie ryzyko, że prezent się nie spodoba. Można też połączyć kilka kosmetyków i świecę i włożyć je do ozdobnej torby czy zawinąć w celofan, by powstał oryginalny zestaw upominkowy, który wcale nie będzie wyglądał na skompletowany w ostatniej chwili.

Czytaj dalej...

Polisa turystyczna krok po kroku — zwróć uwagę na te szczegóły!


polisaturystycznakrokpokroku zwrocuwagenateszczegoly 960
Zanim wyjedziesz na wymarzony wypoczynek, staniesz zapewne przed trudną decyzją — którą polisę ubezpieczeniową warto wybrać? Na rynku znajdziesz szeroką gamę ofert, czasami różniących się między sobą jedynie szczegółami. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach i sprawdź, które z nich okaże się optymalne w Twojej sytuacji.

Dlaczego nie warto rezygnować z ubezpieczenia?

Większość turystów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie odpowiednio dobranej do potrzeb polisy podróżnej. Część osób zastanawia się jednak, czy ubezpieczenie tego rodzaju jest rzeczywiście potrzebne, zwłaszcza że w krajach Unii Europejskiej można posługiwać się kartą EKUZ. Co zdarzy się, kiedy nie wykupisz ubezpieczenia?

Po pierwsze, w wielu przypadkach karta EKUZ może okazać się nieprzydatna. Musisz pamiętać, że obejmuje tylko podstawowe usługi, świadczone jedynie w placówkach publicznych. Jeśli będziesz potrzebować np. akcji ratunkowej z użyciem helikoptera czy transportu medycznego, zapłacisz z własnej kieszeni. Po drugie, ubezpieczenie turystyczne — w zależności od wybranej opcji — ochroni Cię też przed stratami związanymi np. z utratą bagażu bądź koniecznością wypłaty odszkodowania osobie trzeciej, która poniesie szkodę na skutek Twoich działań.
polisaturystycznakrokpokroku zwrocuwagenateszczegoly2 960

Po trzecie, wykupienie polisy jest w dzisiejszych czasach naprawdę proste. Możesz zrobić to bez wychodzenia z domu, na komputerze czy nawet smartfonie (dowiedz się więcej tutaj: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-na-podroz-z-orange-i-generali-to-tylko-kilka-klikniec/.

Krok pierwszy: koszty leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia to kluczowy element polisy turystycznej, dlatego warto zwrócić na niego największą uwagę. To właśnie hospitalizacja, transport medyczny czy zabiegi podczas pobytu za granicą wiążą się zwykle z najwyższymi kosztami. Pamiętaj, że im szerszy zakres polisy, tym bardziej kompleksową opieką zostaniesz otoczony. Liczy się także wysokość sumy gwarantowanej. Jako minimalną bezpieczną kwotę na terenie Europy podaje się 20-30 000 euro. Poza Europą powinna ona wzrosnąć do 60 000 euro. Oczywiście wyższa suma gwarantowana wiąże się z wyższą składką, spróbuj więc odnaleźć złoty środek, tak by z jednej strony zyskać stosowne zabezpieczenie, a z drugiej nie nadwerężyć domowego budżetu.

Krok drugi: NNW, OC i inne dodatkowe ubezpieczenia

Wybierając się w podróż, możesz zdecydować się na bardziej kompleksową ochronę niż tylko ubezpieczenie kosztów leczenia. Popularnym rozwiązaniem jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków — jeśli doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, otrzymasz odszkodowanie. Odszkodowanie należy się również rodzinie osoby ubezpieczonej, jeśli poniesie ona śmierć podczas podróży.

Wiele osób decyduje się na ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Ta polisa chroni Cię w sytuacji, gdy to Ty spowodujesz szkodę osoby trzeciej — dotyczy to zarówno zdrowia, jak i uszkodzenia mienia. Ubezpieczyciel zapłaci za Ciebie należne osobie trzeciej odszkodowanie.
polisaturystycznakrokpokroku zwrocuwagenateszczegoly3 960

Możesz zdecydować się np. na ubezpieczenie w razie utraty bagażu czy odwołania lotu, czy też na pakiet Assistance, dzięki któremu uzyskasz szybkie wsparcie w różnych sytuacjach.

Krok trzeci: sprawdź karencję i wyłączenia

Przed podpisaniem umowy nie zapomnij o sprawdzeniu okresu karencji — dopiero po jego upłynięciu ubezpieczyciel zacznie być odpowiedzialny za objęte zakresem polisy zdarzenia. Zwróć też uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, w których może znajdować się np. uprawianie sportu bądź spożywanie alkoholu.

Czytaj dalej...

Nowoczesny oddział urologii w Jaworznie

urologia13122018 52
urologia13122018 62Oddział urologiczny w Szpitalu Wielospecjalistycznym Jaworznie regularnie zwiększa liczbę przyjętych pacjentów. Od 383 ośób w roku 2009 liczba ta wzrosła do 2800 osób do 11 grudnia roku bieżącego.

Średnio rocznie wykonuje się tu 630 zabiegów na bloku operacyjnym, a w warunkach sali zabiegowej aż ponad 1400! od roku 2007 na oddziale leczyło się 45620 pacjentów, co daje rocznie imponującą liczbę 3800 pacjentów rocznie.

Tak działający oddział zasługuje na szczególne potraktowanie i wkład pieniężny.

urologia13122018 65W czwartek, 13 grudnia br. w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie otwarto Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej. Remont był możliwy dzięki dotacji udzielonej przez miasto w wysokości blisko 3,7 mln zł.

Uroczyście wstęgę wraz z dyrektorem jaworznickiego szpitala Józefem Kurkiem, przecięli Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i jego zastępca Monika Bryl, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki i ordynator Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej dr Artur Kuligowski.

 

Czytaj dalej...

Jak kupować przez internet, żeby nie zostać oszukanym

ezakupyPREZENTY PRZEZ INTERNET?

Podstawowe zasady e-zakupów.

  • Mikołaj kupuje prezenty przez internet? Może je zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Odsyła na swój koszt.
  • Ważne są terminy dostawy i realizacji zamówienia oraz zasady promocji przedświątecznych ofert.

Z roku na rok coraz więcej osób kupuje prezenty przez internet. Jest to wygodne – nie trzeba stać w kolejce, zakupy można zrobić szybko bez wychodzenia z domu a wybór jest bardzo szeroki.

UOKiK wraz z Miejskim Rzecznikim Konsumentów przypomina Mikołajom o podstawowych zasadach świątecznych zakupów.

Czytaj dalej...

Odzież na narty - jak przygotować się na wypad w góry?

narciarstwoNarciarstwo to dyscyplina sportowa, która wymaga umiejętności i cierpliwości. Z początku opanowanie jazdy na nartach może sprawiać wiele trudności, jednak wystarczy kilka treningów, aby odnaleźć w niej swoją pasję. Same umiejętności to nie wszystko, potrzebna będzie również specjalistyczna odzież, która ochroni nas przed zimnem i zapewni komfort w czasie wzmożonej aktywności. O czym trzeba pamiętać, kompletując strój na narty?

Odzież narciarska — z czego się składa?

Nie wystarczy ocieplana kurtka, aby wybrać się na stok. Odzież narciarska powinna składać się z wielu warstw. Podstawa to bielizna termoaktywna. Jej zadaniem jest odprowadzenie wilgoci na zewnątrz i zapewnienie komfortu cieplnego. W czasie aktywności fizycznej termoregulacja pełni ważną funkcję, z tego też względu wybór bielizny stanowi istotną kwestię. Na bieliznę termoaktywną należy założyć tzw. warstwę docieplającą. Należy do niej przede wszystkim bluza oraz spodnie. Bluzę możemy zastąpić wygodnym polarem, najważniejsze jest bowiem utrzymanie ciepła. Ochronna warstwa zewnętrzna ma za to chronić przed zmiennymi i nierzadko kapryśnymi warunkami atmosferycznymi. Zalicza się do niej głównie kurtkę narciarską, a także wszystkie, potrzebne akcesoria.

Jak wybrać odzież narciarską?

Odzież na narty musi spełniać szereg wymogów. Im częściej przebywamy na stoku, tym powinien cechować ją większy stopień zaawansowania. Dobór odzieży pod kątem technicznym wymaga poświęcenia czasu podczas zakupów. Nie możemy zdecydować się na daną kurtkę, tylko dlatego, że dobrze się w niej prezentujemy. Sprawdzić należy stopień jej wodoszczelności i oddychalności. Są to dwa najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę. Wodoszczelność na poziomie 3000-5000 zapewnia ochronę w czasie umiarkowanych opadów śniegu lub deszczu. Jeżeli zależy nam na komforcie nawet podczas ulewy, to dobrze jest wybrać kurtkę, której wodoszczelność wynosi przynajmniej 7000 mm.

odzieznarciarska

 

Oddychalność mierzy się w w g/m2/24h. Zasada jest analogiczna, jak w przypadku wodoszczelności — wyższa wartość oznacza lepszą ochronę. Super Sklep zapewnia wyprzedaż kurtek narciarskich z najwyższej półki. To dobra okazja do upolowania specjalistycznej odzieży w niskiej cenie.

Materiał wykonania odzieży narciarskiej

Materiał, z którego została wyprodukowana odzież na narty, powinien cechować się wysoką trwałością i odpornością. Podczas zjazdów nie trudno o upadki, przez co materiał może się przecierać, a w konsekwencji nawet porwać. Najlepiej, gdy bielizna termoaktywna wykonana jest z naturalnej wełny, np. merino lub poliestru bądź poliamidu. Kurtka narciarska powinna za to posiadać wierzchnią warstwę z nylonu. Alternatywę stanowi dla niego także Gore-Tex. Oba z tych materiałów wykazują znaczną odporność na wodę i poradzą sobie świetne nawet przy bardzo trudnych warunkach pogodowych. Nie zapomnijmy o izolacji. Duży komfort pod tym względem zapewnia gęsi puch, taka odzież będzie jednak już nieco droższa. Tańsze modele są wyposażone w izolację z tkanin syntetycznych, co nie oznacza, że będzie to gorszy wybór.

Do odzieży narciarskiej dobrać musimy również odpowiedni kask, a także ochraniacze na łokcie i kolana. Uzupełnieniem naszego stroju powinna być czapka oraz specjalne rękawice. Dopiero tak wyposażeni możemy bez obaw udać się na stok i rozpocząć przygodę ze sportami zimowymi. Nie straszne będą nam wówczas żadne wahania temperatur czy gwałtowne opady deszczu lub śniegu.

Czytaj dalej...

Jak wybierać odzież dla niemowlaka?

ubrankaniepmowlakowChcesz kupić odzież dla niemowlęcia, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nasz mini przewodnik zakupowy ułatwi Ci zakup ubrań dziecięcych. Oto krótki przegląd tego, co musisz wiedzieć, od znalezienia odpowiedniego rozmiaru do wybrania elementów, które naprawdę są podstawowymi ubraniami.

Odzież niemowlęca – bez tajemnic!

Zastanawiasz się, ile śpiworów, kapeluszy, swetrów, skarpet i śliników kupić dla swojego maleństwa? Ten przewodnik zawiera szybkie wskazówki dotyczące zakupów w sklepach internetowych takich jak https://manwoman.co/pl/, które możesz szybko przeglądać. Zawarliśmy także kilka krótkich wskazówek dotyczących ubierania dziecka.

Czytaj dalej...

Naturalny sposób na cellulit

cellulitMasz problemy z cellulitem? Sprawdź nasz poradnik.

W pewnym wieku cellulit staje się zmorą niemal każdej kobiety. Może pojawić się dopiero w okresie przekwitania, ale też o wiele wcześniej. Na szczęście dzisiaj istnieją skuteczne sposoby walki z tzw. skórką pomarańczową. Z jakich metod warto korzystać, a z których lepiej zrezygnować?

Czytaj dalej...

Zabawki rozwijające wyobraźnię dziecka

zabawki1118Dziecko już od narodzin zostaje obsypywane przez rodzinę oraz bliskich masą różnorodnych prezentów. Są to najczęściej środki do pielęgnacji i higieny, śpioszki oraz inne maleńkie ubranka, a także zabawki.To właśnie te ostatnie odgrywają kluczową rolę w prawidłowym rozwoju naszego maluszka. Każdy rodzic doskonale wie, jak ważne jest kształtowanie i pobudzanie jego wyobraźni już od przysłowiowej kołyski poprzez wspólne zabawy lub też pomocne do tego gadżety.

Czytaj dalej...

Zagłosujmy na jaworznicki zespół w Festiwalu Supportów

bluntrazor1118Jaworznicki Zespół Blunt Razor bierze udział w konkursie o nazwie Festiwal Supportów.

Rywalizacja polega na ocenie przez publiczność i fanów występów na koncertach, na których zespoły zagrają przez znanymi grupami muzycznymi w krakowskim klubie Forty Kleparz.

Zespół liczy na głosy jaworznian i zaprasza do linku, pod którym można raz dziennie oddać głos i zbliżyć zespół do zwycięstwa.

Zapraszamy DO GŁOSOWANIA TUTAJ

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us