Menu
reklama

Relacje 2 (187)

Zakończenie ferii zimowych z Akademią Boksu Roberta Gortata
bokslodowisko230219 106Konkursy na lodzie - domeną pięściarzy?

Tak, wydawać by się mogło, że skoro klub bokserski, to rywalizacja będzie również na pięści, a okazało się że tym razem Pani Teresa Kondoszek, Prezes Akademii Boksu Roberta Gortata postanowiła zachęcić dzieci i młodzież do spędzenia ostatniego dnia ferii zimowych nieco inaczej, organizując zawody na lodowisku.

Kilka konkurencji sprawnościowych na łyżwach, a w tym slalom, jazda na czas oraz konkurs typu - "Zanieś - Przynieś".


bokslodowisko230219 7Pogoda spłatała małego figla, bowiem było bardzo, ale to bardzo mroźno, niemniej na starcie pojawiło się sporo zawodników, którym żaden chłód nie straszny.

Dzieciaki, jedne bardziej doświadczone w jeździe na łyżwach, inne dopiero początkujące ambitnie walczyły o miano najlepszych.

Ale przecież nie wygrana była tu najważniejsza, ale możliwość wesołego, wspólnego spędzenia czasu i aktywności fizycznej.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na pieczenie kiełbasek przy ognisku, a my oczywiście zrobiliśmy sporo zdjęć, które prezentujemy w naszej GALERII.

Czytaj dalej...

Spektakl Hydrozagadka - W tym nonsensie jest metoda...

 

hydrozagadka0219 17

 


hydrozagadka0219 70Spektakl Hydrozagadka miał swoją premierę  już jakiś czas temu niestety wtedy nasze obiektywy nie trafiły w to miejsce i w ten czas, kiedy to w mieście zabrakło wody, a rozwiązanie tego problemu stało się zupełnie niewiarygodne, nieprawdopodobne.

Nie podejmując się relacjonowania ani komentowania, czy też nawet streszczania przedstawienia, które ma charakter z pewnością bardzo zagadkowy i trudny do opowiedzenia.
W każdym razie aby wejść na wyższy poziom percepcji należy spektakl zobaczyć, co naprawdę mocno polecamy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...

Spektakl "Hydrozagadka" to wariacja grupy teatralnej "Nazwa in Progress" na temat filmu Andrzeja Kondratiuka. Przedstawienie jest ubrane w komiksową konwencję i absurdalne poczucie humoru.

Reżyseria: Paweł Sowa
Scenografia: Barbara Wójcik - Wiktorowicz
Kostiumy: Julia Ptasznik
Choreografia: Katarzyna Nieużyła
Projekt plakatu: Piotr Knapik
Występują: Aleksandra Grzesik, Anna Tokarska, Marcelina Michaj, Emilia Górka, Laura Kamińska, Sargis Davtyan, Piotr Knapik, Paweł Hajdecki, Kacper Staszek, Kacper Matusikhydrozagadka0219 16

Czytaj dalej...

Rajd Zimowy Czterech Pór Roku

rajdzimowy270119 30
rajdzimowy270119 60Rajd zimowy Stowarzyszenia Cztery Pory Roku pojechał 27 stycznia wyznaczoną trasą, kiedy to łaskawa pogoda sprawiła, że droga pozostała w miarę sucha, odśnieżona a mróz nie doskwierał. kilkadziesiąt osób nie wystraszyło się mimo wszystko zimowych warunków i zebrało się na plantach, aby wspólnie odbyć najpierw rozgrzewkę, a później popedałować kilkanaście kilometrów przed siebie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćrajdzimowy270119 30

Czytaj dalej...

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Jelenia

trzechkrolijelen19 17
trzechkrolijelen19 9Barwny i długi orszak trzech króli jako jeden z kilkuset w całym kraju przeszedł ulicami Jelenia. Marsz kolędników na czele których była gwiazda, która prowadziła ich do miejsca urodzenia Pana Jezusa, rozpoczął się w szkole podstawowej nr 22, a pierwszy ich postój zorganizowany został u progu siedziby "Archetti" Orkiestry kameralnej Miasta Jaworzna.

Szukających żłóbka powitał zespół Jawor, który kolędami rozgrzał chłodną tego dnia atmosferę.

trzechkrolijelen19 71Na schodach została odegrana scenka z czasów sprzed 2019 lat, kiedy to po świecie rozeszła się radosna wieść.

Wokół zebrało się kilkuset mieszkańców Jelenia, którzy obserwowali i oklaskiwali mały spektakl.Kolejny postój odbył się na rozdrożu, gdzie w zainscenizowanej gospodzie odbył się kolejny epizod, a następnie po raz ostatni orszak zatrzymał się przy jeleńskiej studni, gdzie odbyła się walka dobra ze złem. Wynik oczywiście mógł być jedyny,.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Orszaku w Jeleniu.
Czytaj dalej...

Koncert dla Niepodległej - w bibliotece

koncniepodlbibliot271118 58Święto niepodległości, 11 listopada już za nami, ale słów, wspomnień i wydarzeń dotyczących tego najważniejszego naszego święta narodowego będzie jeszcze wiele.

17 listopada Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła na koncert z udziałem wspaniałych śpiewaków, którzy klasycznymi głosami spowodowali, ze piosenki prowadzące Polaków przez dzieje miały nowy, niespotykany, acz wielce przemawiający do duszy klimat.

Czytaj dalej...

Koncert Archetti na zakończenie obchodów Święta Narodowego

archetti100latniepodl960 71Koncertem Orkiestry kameralnej Miasta Jaworzna "Archetti" zakończył się dzień, w którym w Jaworznie świętowano niepodległość.

Na widowni zasiedli zarówno przedstawiciele instytucji miejskich z Zastępcą Prezydenta Panią Moniką Bryl na czele, jak i kombatanci, oraz wielu mieszkańców Miasta,

Niezwykle odświętnie przygotowana sala, piękne foldery rozdane gościom i przede wszystkim wspaniałe brzmienie jaworznickich kameralistów robiły ogromne wrażenie. Na koncert zaplanowano ważne utwory największych polskich kompozytorów, w których słychać ducha polskości, słowiańską melodykę, góralskie motywy.

Czytaj dalej...

Msza święta i koncert dla Seniorów w Kolegiacie

dzseniora71018 1 2Niedzielna propozycja dla seniorów w ramach ich tygodnia obejmowała bardziej duchowe przeżycia, ale w artystycznej oprawie. Mszą świętą o godzinie 12 w jaworznickiej kolegiacie rozpoczął się południowy punkt programu.

W intencji seniorów modlił się ksiądz proboszcz, Eugeniusz Cebulski wraz z pozostałymi księżmi z parafii.

Czytaj dalej...

Jesienny Festiwal Kobiecości

 

festkobiet1018 30"Jesienny Festiwal Kobiecości?, odbył się 5 października br. w jaworznickiej Bibliotece. Wydarzenie miało na celu promocję zdrowego stylu życia oraz wskazanie możliwości radzenia sobie z codziennymi kryzysami.

Z wielkimi nadziejami co do otrzymania odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jak ma wyglądać codzienność współczesnej kobiety, czy to Pani domu, czy kobiety biznesu, przybyły  młode osoby, pełne energii, ale i oczekiwań co do nabycia jej jeszcze więcej.

Czytaj dalej...

Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Czwarta edycja zakończona

 

pioremnitka301118 58

pioremnitka301118 34Pokaż co potrafisz - i pokazują - twórcy amatorzy, mający talent, mający wyobraźnię, poczucie estetyki i wrażliwość na otaczające piękno świata.

Pod hasłem "Pokaż co potrafisz" po raz czwarty odbył się konkurs dla twórców kultury, w którym artyści mogli zaprezentować swoje prace malowane tradycyjnym pędzlem, wyszywane i rzeźbione.

Ta trzecia kategoria po raz pierwszy zaistniała w tym roku, dzięki decyzji Stowarzyszenia Twórców Kultury, które jest organizatorem konkursu.

Gościnny Teatr Sztuk przyjął laureatów na uroczystym rozstrzygnięciu, na którym ogłoszono wyniki i zaprezentowano podczas wernisażu prace, które napłynęły z wielu zakątków kraju.
Swoje zadowolenie z przebiegu konkursu wyrazili Pan Jacek Maliszczak, prezes Stowarzyszenia i Pani Marta Figura - Członek zarządu STK.

Dekoracji zwycięzców dokonały trzy wielce szanujące działalność artystyczną Jaworznickie Radne: Ewa Zuber, Anna Lichota i Teresa Kondoszek, a muzyczną niespodziankę zaproponował Sargis Davtyan - uczeń III Liceum ZSO w Jaworznie
Do zapoznania się z protokołem Jury oraz do obejrzenia zdjęć prac oraz przebiegu uroczystości serdecznie zapraszamy.

 IV Ogólnopolski Konkurs Malarski "Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Pokaż co potrafisz"...
Tegoroczny konkurs odbył się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Jaworzna - Pawła Silberta.
W IV-ej edycji wzięło udział 25 uczestników, w tym 13 z miasta Jaworzna, którzy nadesłali aż 80 prac.
Prace wykonane były różnymi technikami tj; oleje, akwarela, malowany jedwab, akryl, linoryt, grafika, rzeźba oraz haft.
Na konkurs nadesłano prace z; Jaworzno, Radomsko, Mielec, Kraków, Jerzmanowice, Tenczynek, Przytyk k.Radomia, Legnica, Rzeszów.
Jury w składzie; Jacek Gąsior, Małgorzata Wosik, Zbigniew Kramarz, Iwona Brandys, Barbara Wiktorowicz.
Przyznało nagrody
- w kategorii malarstwo:
I Natalia Jankowska - Urant - "Droga do światła"
II Jan Ryszard Drąg - Grafiki
II Zofia Łącka - "Zwózka siana"
Wyróżnienie- Sabina Piotrowska - "Na pograniczu"
Wyróżnienie - Jadwiga Godzik - "Granowo"
Wyróżnienie - Bogumił Serczyk - Linoryty
- w kategorii haft:
I Józefa Stańczak - "Zimorodek"
II Lucja Góralska - "Bajkowy las"
III Ewelina Pawelec - "Cała w kwiatach"
Wyróżnienie - Krystyna Kłosowicz - "Ryby z krainy fantazji"
Dodatkowa nagroda sponsorowana przez CORICAMO:
Lucja Góralska - "Bajkowy las"
- w kategorii rzeźba :
Wyróżnienie - Jan Knapik - „Mężczyzna z chłopcem na rękach"
Wyróżnienie - Józefina Szkółka - "Piłsudski"

Wszystkie prace będą do obejrzenia do 31 grudnia 2018r. w Teatrze Sztuk na sali wystawowej.

 

 pedzlemnitka2018 Medium

 

 

 

 

 

 


Czytaj dalej...

W Kręgu Formy na świeżym powietrzu - to tylko rozgrzewka...

fabrformytren300918 8To wcale nie jest zajęcie dla wybranych. Każdy może przyjść i mimo, że wytrzyma nawet tylko pięć, czy siedem minut, to nikt krzywym wzrokiem na niego nie popatrzy.

Każdy ćwiczy tyle ile chce, ile da rady.

Chce się wymęczyć, forsuje swoją wydolność. Chce tylko lekko rozgrzać mięśnie, zatrzymuje się po kilku minutach i siada, albo obserwuje innych.

Nawet, wydawałoby się twardziele, wymiękli, kiedy trener sztuk walki prowadził rozgrzewkę.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us