Menu
reklama

Sport (66)

Biegiem po koronę maratonów - Marzena Piech ambitnie

 

marzenapiech a1Marzena to 29 letnia Jaworznianka, która w swoim życiu łączy funkcję matki, przyjaciółki, instruktora, trenera oraz zawodnika.

W życiu prywatnym realizuje się poświęcając każdą wolną chwilę swojemu synowi, a w życiu zawodowym jest cenionym instruktorem fitness, instruktorem zajęć na bieżniach i treningów funkcjonalnych w terenie.

Od wielu lat biega w maratonach, w ciągu dwóch lat udało jej się zdobyć koronę maratonów Polski, a w ciągu niespełna dwunastu miesięcy zdobyła koronę półmaratonów Polski, co raz poprawiając swoje życiowe wyniki.

Czytaj dalej...

Liga dzieci i młodzieży Ju Jitsu - Katowice 8 Października

 

 

jujitsu81016Udana sobota dla najmłodszych Spartan. Z Ligi Dzieci i Młodzieży Ju Jitsu przywozimy nie tylko 4 cenne medale, ale przede wszystkim doświadczenie. Najmłodszy Nicolas Szumilas (5 lat), startujący w formule Turniej Młodych Mistrzów zdobył złoto w kat. -18 kg oraz brąz w wyższej kategorii -20 kg, gdzie w walce o 3 miejsce pokonał pięknymi przerzutami cięższego przeciwnika.
Debiutancki Karol Wierzbiak po wygranej pierwszej walce zdobył ostatecznie srebrny medal w kategorii - 27 kg NE WAZA. Nieco starszy brat Paweł Wierzbiak co prawda medalu nie zdobył, ale spisał się bardzo dobrze w kat. -27 kg 
NE WAZA. Najstarszy junior Kacper Lipiński zdobył srebro w kat. +81 kg NE WAZA, wygrywając pierwszą walkę duszeniem zza pleców.
Czytaj dalej...

IV Regaty Kajakowe na Sosinie. Robert Studziżba najszybszy!

kajaki230916118Mnogość dziedzin sportu, w których w Jaworznie można zaistnieć jest naprawdę duża. W ostatnich latach mocno zostaje eksponowane kajakarstwo, które z roku na rok ma coraz więcej zwolenników, stawiających się na zawodach, bądź imprezach rekreacyjnych.

W sobotę, 23 września, na Sosinie odbyły się doroczne regaty kajakowe pod patronatem Prezydenta Miasta, w których wzięło udział kilkudziesięciu śmiałków zorganizowanych w osady jedno, bądź dwuosobowe.

Przygotowania rozpoczęły się już od wczesnych godzin rannych, a pierwsi zawodnicy stawi się na miejscu już około godziny 9.30.

Czytaj dalej...

Chechlorun - powiat Chrzanowski zaprasza na imprezę biegową

chechlorunwrze16Po bardzo udanej edycji biegu Puszcza Run 2016 w której wystartowało 23 zawodników z miasta Jaworzna, nadchodzi czas na edycję drugą. Organizatorzy ponownie zapraszają biegających jaworznian do udziału w biegu, który odbędzie się już 25 września.
Dla podniesienia atmosfery garść faktów z tamtego biegu.
Otóż wśród przedstawicieli naszego miasta najszybszym okazał się  Pan Lech Miłosz, który pokonał 10 km w czasie 43:25 zajmując 45 miejsce w kat. Open Mężczyzn.

Najszybsza Pani to Musiał Marzena, która pokonała 10km w czasie 43:51 i zajęła wysoką 4 pozycję w kat. Open Kobiet.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na kolejny bieg z cyklu Chechło Run 2016 który odbędzie się w powiecie Chrzanowskim nad zalewem Chechło.

Szczegółowe informacje oraz bieżące niusy są dostepne na www.chechlorun.pl - w sekcji rejestracja można zapisać się na bieg.
ZAPRASZAMY :)

www.chechlorun.pl

Czytaj dalej...

3 x R - Rodzinny Rajd Rowerowy 12 czerwca

rowery120616036Z inicjatywy posła na Sejm RP, Pana Dariusza Starzyckiego, Aleksandra Duklińskiego, oraz założyciela Team Jaworzno, Grzegorza Oleksiaka na starcie pierwszego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Jaworznie stanęło kilkaset osób. Docelowo miało być ich 500 - o dokładnej liczbie dowiemy sie po zakończeniu imprezy.

Jechaliśmy w trójkę na rowerach podczas jednego z Night Biking w Jaworznie - wspomina Poseł Starzycki - od słowa do słowa doszło do rozmowy na temat możliwości organizacji podobnej tego typu imprezy, ale przeznaczonej dla całych rodzin.


rowery120616064Długo nie trzeba było czekać na spotkanie inicjujące przygotowania do tego wydarzenia i tak dziś, 12 czerwca o godzinie 13 ruszył rajd, który przejechał przez ulice: Pocztową, Grunwaldzką, Insurekcji Kościuszkowskiej, Pstrowskiego, Gutmanów, Krakowską,  DK 79 (ścieżka rowerowa), Generała Karwety, Wiosny Ludów, Inwestycyjną, Wygodę, Zwycięstwa, i przez las do Promiennej, a następnie Martyniaków, Moniuszki do stadionu MCKiS.

Świetnie zorganizowani rowerzyści szybko uporali się z procedurami na starcie i punktualnie o 13 cała kawalkada ruszyła, aby spotkać się na stadionie, gdzie trwają Dni Jaworzna. Ze startu mamy sporą dawkę zdjęć. ZAPRASZAMY DO GALERII

Czytaj dalej...

Puszcza Dulowska RUN - ZAPROSZENIE

puszczarunnewsDla biegającego każdy dzień bez kilku kilometrów jest dniem straconym. Biegacz zamiast iść na koncert, do teatru, na mecz, na randkę, biegnie. Kiedy każą mu siedzieć, to dla niego największa kara i chodzi tu tylko i wyłącznie o siedzenie na krześle. ?Chciałem se pobiegać ...? skąd my to znamy. W Jaworznie jest parę biegów i imprez, na których można pościerać podeszwy, ale to mało.

Nasi Chrzanowscy przyjaciele proponują wzięcie udziału w ciekawym wydarzeniu, a zwie się ono Puszcza Dulowska Run.

Odbędzie się ono już 5 czerwca. Zbiórka na parkingu przy Puszczy Dulowskiej w Młoszowej.

Atrakcje będą, a pisze o nich strona organizatora www.puszczarun.pl

Zapraszamy.

A na biegi Jaworznickie zapraszamy długodystansowców z Chrzanowa i okolic

 

puszczrunczer16

Czytaj dalej...

Pierwszy jaworznicki Night Biking Anno Domini 2016

nightbik160416005Ruszyli około 19. 30 - pierwszy tegoroczny Night Biking odbył się w sobotę, 16 kwietnia.
Coraz lepiej zorganizowana impreza przyciąga coraz większą liczbę cyklistów, którzy przyjeżdżają do Jaworzna z wielu miast okolicznych i zapewne jaworznianie odwdzięczą się swoją obecnością, kiedy inni będą u siebie ?bajkować?.
Na rynku zgromadziło się wielu rowerzystów dla których organizatorzy przygotowali sporą dawkę emocjonującej rozrywki. Ponieważ znaleziono sponsorów, darczyńców, którzy ofiarowali sporo gadżetów i przedmiotów służących poprawie bezpieczeństwa w jeździe na rowerze, postanowiono nie rozdawać ich ot tak sobie, ale zorganizować małe konkursowe zmagania.

Czytaj dalej...

Pogrom dokonany przez Victorię 1918 Jaworzno w I kolejce ligi

 

victoria 1 meczsezon2016W pierwszej wiosennej kolejce ligowej B-klasy Victoria 1918 Jaworzno rozbiła 11:1 Koronę Mętków. Jest to najwyższe zwycięstwo odniesione w obecnym sezonie.  W następnej kolejce ligowej, 2 kwietnia, na Krakowskiej 8 mecz na szczycie B-klasy. Lider z Jaworzna podejmie wicelidera, Koronę Lgota. Wygrana pozwoli Victorii zwiększyć przewagę nad drugim zespołem w tabeli do ośmiu punktów.

W dzisiejszym spotkaniu zawodnicy Victorii 1918 Jaworzno po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować się kibicom w nowych strojach. Mimo niesprzyjającej aury, nietypowej godziny zawodów (11:30), terminu (Wielka Sobota) oraz miejsca rozegrania meczu (Stadion ?Azotania?) Victoria zagrała przed 150-osobową publicznością. Na listę strzelców najwięcej razy wpisał się Mariusz Mastalerz trafiając czterokrotnie do bramki rywala.
Poniżej lista strzelców oraz skład Victorii 1918 Jaworzno.

Victoria 1918 Jaworzno 11:1 Korona Mętków
Strzelcy (Ilość bramek ? Imię i nazwisko)
4 - Mariusz Mastalerz
2 - Bartłomiej Kędzierski
2 - Sebastian Ciupek
1 - Grzegorz Rosa
1- Piotr Wartała
1- Łukasz Kozdraś

Skład Victorii 1918 Jaworzno
Sławomir Przybyłowski, Szymon Siewniak (55' Kamil Kowalski), Łukasz Gembala, Ariel Milewski, Kamil Proksa, Michał Szpak (55' Mateusz Grządziel), Mateusz Stokłosa, Grzegorz Rosa (60' Łukasz Kozdraś), Bartłomiej Kędzierski, Mariusz Mastalerz, Sebastian Ciupek (55' Piotr Wartała)


Zachęcamy do odwiedzin naszych kanałów:
FB: www.Facebook.com/Victoria1918Jaworzno
TT: https://twitter.com/VICTORIA1918JAW
WWW: www.Victoria1918.Jaworzno.pl
oraz do lektury Biuletynu Informacyjnego ?Nasza Victoria? wydawanego przez Klub

victoria terminarz2016 1 Custom

 

Czytaj dalej...

Victoria powalczy o awans

victoria260316 1Już w sobotę Victoria 1918 Jaworzno rozpocznie ligowe zmagania w chrzanowskiej B-klasie.  Jaworznianie po rundzie jesiennej są niekwestionowanym liderem rozgrywek.

Wyjątkowo pierwsze spotkanie Victoria rozegra na stadionie ?Azotania?, w najbliższą sobotę o godz. 11:30. Jaworznianie rundę wiosenną rozpoczną we wzmocnionym składzie. Do zespołu po latach powrócił Bartłomiej Kędzierski, Grzegorz Szwed oraz Grzegorz Rosa. Pierwszym rywalem biało-zielonych będzie Korona Mętków.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us