Menu
reklama

Sport (66)

LATO WSZĘDZIE A SKANDIA MARATON LANG TEAM W KROKOWEJ

tdpskandia 11aKrzysztof Krzywy i Katarzyna Hendrzyk-Majewska zwyciężyli na dystansie Grand Fondo podczas Skandia Maraton Lang Team w Krokowej. Na starcie pojawiło się ponad tysiąc miłośników rowerowej przygody.

Jak na wakacyjną edycję Skandia Maraton Lang Team przystało pogoda w Krokowej dopisała. Choć czy była sprzymierzeńcem kolarzy, trudno powiedzieć. Najszybszy na dystansie MINI Przemysław Mikołajczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) uwielbia ścigać się w takim ukropie. Dla mnie palące słońce i wysoka temperatura to udogodnienie. Im cieplej, tym lepiej. Na jednym z podjazdów koledzy wyrwali do przodu, ale potem zaczęli się czarować, a ja się urwałem i jechałem swoje ? dodał zwycięzca. Tak jechał, że drugiego Jacka Rogowskiego wyprzedziło niemal o minutę. Najszybsza wśród kobiet okazała się  Marzena Janczarska z Gdańska.

Czytaj dalej...

KAMPANIA TOUR DE POLOGNE W EUROSPORCIE

P72. TdP Customonad 50 spotów promujących 72. Tour de Pologne UCI World Tour zostanie wyemitowanych w stacji Eurosport w czasie trwania największego kolarskiego wyścigu świata ? Tour de France.

Kampania w Eurosporcie, realizowana przez Lang Team oraz Tauron, rozpocznie się w dniu 4 lipca, w dniu startu Tour de France. W ciągu trzech tygodni na antenie stacji pojawi się ponad 50 spotów promujących polski narodowy wyścig kolarski. Część z nich będzie można obejrzeć podczas transmisji z najciekawszych etapów Tour de France na antenie Eurosportu, a część będzie emitowana w Eurosporcie 2 podczas wieczornych powtórek podsumowujących zmagania kolarzy na poszczególnych etapach Wielkiej Pętli. 30-sekundowy spot został wyprodukowany przez studio Rio de Post, a autorem scenariusza jest Robert Tyska. Spot został zrealizowany w kilku wersjach językowych, a na antenie Eurosportu pojawią się wersje angielska, niemiecka i francuska.

Tegoroczny Tour de Pologne odbędzie się w dniach 2-8 sierpnia i będzie rozgrywany pod hasłem ?Łączymy stolice?. Uroczyste otwarcie wyścigu i start pierwszego etapu nastąpią na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, natomiast meta finałowego etapu i dekoracja zwycięzcy będą miały miejsce na Rynku Głównym w Krakowie. Kolarze pokonają w sumie 1076 kilometrów, a na trasie wyścigu znalazły się między innymi Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Katowice, Jaworzno, Nowy Sącz, Zakopane i Bukowina Tatrzańska. Tour de Pologne należy do cyklu UCI World Tour skupiającego najważniejsze kolarskie wyścigi na świecie. W ubiegłym roku wyścig wygrał Rafał Majka stając się pierwszym polskim kolarzem, który triumfował w wyścigu zaliczanym do UCI World Tour.

Głównym patronem medialnym jest Telewizja Polska, która przeprowadzi transmisje ze wszystkich etapów tegorocznego Tour de Pologne. Oprócz tego na antenie TVP będą się pojawiały relacje z wyścigu, kroniki poszczególnych etapów, a także kulisy odsłaniające mało znane oblicze kolarskich zawodów. Tour de Pologne będzie również transmitowany przez Eurosport ? za pośrednictwem tej stacji polski wyścig trafi do 54 krajów świata, a przekaz będzie realizowany w 20 wersjach językowych.

Czytaj dalej...

26 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. 3 etap - meta w Jaworznie

wyscigsolid0207150182 lipca Jaworzno po raz kolejny zamieniło się w wielkie kolarskie torowisko. Tym razem jako przedsmak tego, co będzie działo się za miesiąc w naszym mieście, zakończył się trzeci etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Alois Kankovsky, torowy mistrz świata w omnium z 2007 roku, wyprzedził Ukraińca Witalija Buca (Kolss-BDC) oraz Pawła Franczaka (ActiveJet). Żółtą koszulkę lidera w dalszym ciągu powiezie Holender Johim Ariesen (Metec).

Czytaj dalej...

PUCHAR IM. MARKA GALIŃSKIEGO DLA ZWYCIĘZCÓW TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

Galiński CustomTour de Pologne Amatorów 2015 będzie dedykowany Markowi Galińskiemu ? wspaniałemu kolarzowi, trenowi i człowiekowi. Tegoroczny wyścig odbędzie się 7 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

Marek Galiński był najbardziej utytułowanym polskim kolarzem górskim, prekursorem tej dyscypliny w Polsce. Wygrywał właściwie wszystkie wyścigi Grand Prix MTB, które organizowaliśmy. Był świetnym kolarzem, a także trenerem ? uczył młodzież tej pięknej dyscypliny, jaką jest kolarstwo ? mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team. Galiński rozpoczął swoją karierę w klubie START Tomaszów Mazowiecki, a później reprezentował barwy między innymi CCC Polsat, czy JBG-2 Professional MTB Team. Czterokrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich (Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008), wielokrotnie w mistrzostwach świata i Europy. W Polsce nie miał sobie równych ? dziewięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza kraju w cross country, czterokrotnie w maratonie MTB. Był również świetnym trenerem ? prowadził między innymi reprezentację Polski w kolarstwie górskim.

Czesław Lang o Marku Galińskim - Posłuchaj...

To był nie tylko fantastyczny zawodnik, ale również wspaniały człowiek. Chcemy o nim przypomnieć poświęcając mu tegoroczny Tour de Pologne Amatorów ? wielkie święto wszystkich sympatyków rowerów ? dodaje Lang. W tym roku Tour de Pologne Amatorów odbędzie się 7 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Kolarze przejadą liczącą 38 kilometrów rundę królewskiego etapu Tour de Pologne. Do pokonania będą mieli między innymi bardzo trudne podjazdy pod Ząb i Ścianę BUKOVINA (Gliczarów). Zwycięzcy tej wyjątkowej edycji otrzymają Puchar im. Marka Galińskiego.

Czytaj dalej...

MojeJaworzno.pl Partnerem Medialnym 72. Tour de Pologne

tdp interne600Miło nam zakomunikować, że portal MojeJaworzno przyjął Patronat Medialny na 72.Tour de Pologne UCI World Tour.

4 etap tegorocznego wyścigu rozpocznie się na jaworznickim rynku w dniu 5 sierpnia, a trasa etapu zmierzać będzie do Nowego Sącza.

To kolejna rowerowa impreza wielkiego formatu, która w Jaworznie będzie miała swój ważny element.

Największemu Polskiemu wyścigowi kolarzy towarzyszyć będą imprezy popularyzujące ten sport wśród amatorów oraz dzieci. I tak Pierwszą z nich będzie Tour de Pologne Amatorów, a drugą 8. Nutella mini Tour de Pologne.

logo 72.TdP langteam uci data v2 Custom

Czytaj dalej...

I Turniej Piki Nożnej o Puchar Komendanta KMP w Jaworznie

turniejpolicja270615022Pierwszy turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Komedy Miejskiej Policji w Jaworznie przyciągnął bardzo dużo drużyn. Zasadą turnieju ma być udział nie tylko drużyn policyjnych, ale i złożonych z pracowników instytucji, związków zawodowych, zakładów pracy.

Spora liczba zgłoszonych uczestników zdeterminowała sposób przeprowadzania meczów. Trwały one tylko 2 razu po 10 minut, albo jeden raz 15 minut. W tym czasie wydawałoby się, trudno się rozegrać, rozkręcić, wpaść w rytm, ale to się jednak udało zawodnikom, którzy już po rozgrywkach grupowych byli niesamowicie zmęczeni, ale z werwa do dalszej walki.

Czytaj dalej...

Popedałowali Geosferą - wyścig rowerów po raz 21

rowery270615037Sport masowy w Jaworznie, jak można zaobserwować w ostatnich czasach przyciąga o wiele więcej osób niż wydarzenia kulturalne: muzyczne, teatralne i tym podobne.

Czego to zasługa? Pewnie świadomości społeczeństwa, że siedząc nie przedłuży się swojego życia, ani nie podniesie jego jakości. Wprawdzie puby i piwiarnie w dalszym ciągu są pełne, bijąc rekordy frekwencji, ale pozytywne aspekty korzystania z oferowanych przez miasto atrakcji rekreacyjno sportowych są nie do zaprzeczenia.

Czytaj dalej...

VI Turniej Piłki Nożnej Halowej Drużyn Pożarniczych

2015 05 11 232052 CustomStrażacy z Jaworzna, Katowic, Alwerni i Grojca rywalizowali w sobotę, 9 maja, o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna w ramach VI. Turnieju Piłki Nożnej Halowej Drużyn Pożarniczych. Główne trofeum wywalczyła drużyna Państwowej Straży Pożarnej z Jaworzna.

Wręczeniu nagród najlepszym zawodnikom towarzyszyło uroczyste nadanie odznaczenia za 10 lat służby w OSP prezydentowi Dariuszowi Starzyckiemu.

Z wydarzenia mamy dla naszych czytelników filmową relację, za którą dziękujemy Panu Jarosławowi Nelcowi. Zapraszamy do obejrzenia.

Czytaj dalej...

Mecz piłki nożnej dla gimnazjów w ZSP Nr 6


dzotwgimn041500048 Custom28 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalych Nr 6 odbył się  mecz piłki nożnej dla gimnazjalistów. Spotkanie zorganizowały panie mgr Anna Smyl - Wiśniewska - pedagog szkolny oraz mgr Karina Feldek - nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP nr 6. Drużyna Gimnazjum Nr 2 pod opieką Pana Rafała Polańskiego zmierzyła się z drużyną Gimnazjum Nr 3 pod opieką Pani Aleksandry Gorstka oraz Pana Łukasza Proksy. Każdą z tych drużyn wspomagali nasi uczniowie - absolwenci tych Gimnazjów.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us