Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2018 - Mojejaworzno.pl

Z mieszkańcami o żłobku - zaprosiła Zastępca Prezydenta Pani Monika Bryl

  • Dział: Relacje

spotkaniezlobek 37Osoby, które we wtorek, 30 stycznia przyszły na spotkanie w sprawie organizacji żłobka w Jaworznie otrzymały wiele informacji, które dotyczyły całej drogi do celu, jakim jest stawiana w programie wyborczym w 2014 roku sprawa organizacji tej instytucji.

Kiedy pojawiły się środki i możliwości, aby ten cel sfinalizować, niezwłocznie przystąpiono do opracowania założeń i stosownych uchwał.

A jest tego całkiem sporo - wiele przepisów, wytycznych, uwarunkowań stawianych w stosownych ustawach, którym trzeba sprostać zawierają się pod jednym krótkim hasłem - powstanie żłobka.
Ale to nie prosta sprawa.


spotkaniezlobek 26Należy sobie to uświadomić i docenić pracę wielu osób z różnych wydziałów Urzędu Miejskiego którzy skrupulatnie długimi miesiącami starali się dopełnić wszelkich koniecznych działań.

Oczywiście nie można pominąć też osób, które współuczestniczyły w przygotowaniach ale, co zaznaczyła gospodarz spotkania, Pani Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Jaworzna, w różnych i mediach i w kuluarowych rozmowach pojawiały się sprzeczne, często nieprawdziwe informacje, które, wydaje się, zostały podczas wspólnych spotkań rozwiane.


zlobekrozkladŻłobek zostanie umiejscowiony w budynku przedszkola na Podwalu, tak, aby nie skomplikować w żaden sposób prac tegoż.

Zostaną wyremontowane nieużywane pomieszczenia, a praca przedszkola tak zaplanowana, aby obie instytucje nie przeszkadzały sobie nawzajem, ale uzupełniały.

Na spotkaniu zostały również omówione sprawy związane z możliwością przyznania dotacji do działalności żłobków i klubików dziecięcych.

Sprawa na szczeblu miejskim zostanie sfinalizowana na najbliższej, lutowej sesji Rady Miejskiej w Jaworznie.

 

Czytaj dalej...

Ferie 2018 w Muzeum Miasta Jaworzna

  • Dział: Archiwum

Zapraszamy do skorzystania z oferty Muzeum Miasta Jaworzna podczas ferii zimowych

feriemuzeum2018

Czytaj dalej...

Rodzinne kolędowanie - wspaniałe wydarzenie w kolegiacie

  • Dział: Relacje

koledowanierodzinne0118 165Z pomysłu na rodzinne kolędowanie w jaworznickiej kolegiacie, zrodził się cały wieczór zagospodarowany przez kilkunastu wykonawców,

którzy przyciągnęli bardzo obfitą publiczność. Kolędowanie pod patronatem Prezydenta Jaworzna, Pana Pawła Silberta odbyło się nie po raz pierwszy.

Jak zapewnia Pan Dawid Domagalski, zajmujący się konferansjerką całego przedsięwzięcia, jest pewne, że takie wieczory przejdą do tradycji, bo chętnych na występy jest coraz więcej. Organizatorem kolędowania był ksiądz Adrian Piętka z Kolegiaty św. Wojciech i św. Katarzyny

Czytaj dalej...

Milionowy plan rozbudowy sieci wod-kan przyjęty

  • Dział: Breaking news 2


mpwikkolaz0118Wilkoszyn, Jeziorki i Cezarówka zostaną wyposażone w kanalizację!!!

Podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Wodociągów Jaworzno sp. z o. o., które odbyło się 15 stycznia, Prezydent Miasta Paweł Silbert zatwierdził wieloletni Plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Plan nakłada
na przedsiębiorstwo wodociągowe zakończenie obecnych i kontynuację dalszych inwestycji w zakresie modernizacji infrastruktury wod-kan. Plan obejmuje lata 2018 ? 2021, a jego łączna wartość szacowana jest na 93 mln zł.
Przedstawiony plan to konsekwencja naszej polityki dotyczącej wymiany sieci wod-kan
dla mieszkańców. Od 2010 realizowany jest w mieście projekt kanalizacyjny, który doczekał się już sześciu edycji. Od tego czasu za blisko 320 milionów złotych, wodociągi wybudowały

Czytaj dalej...

Koncert "Elektryczny" Fabryki Talentów

  • Dział: Relacje

fabrykatalentow240118 29Koncert młodzieży uczącej się w Fabryce Talentów odbył się po raz kolejny w Młodzieżowym Domu Kultury.

Tym razem to widowisko, nazwane elektrycznym, ponieważ muzyka wybrana i zagrana do tego wydarzenia była skojarzona tak aby wszystko czyniło wrażenie mniej więcej związane z elektryczną odmianą muzyki rozrywkowej.

Czyli gitary, instrumenty klawiszowe mocna perkusja oraz repertuar niekoniecznie pierwotnie kojarzony z prądem, ale tu zaaranżowany tak, aby było mocno, głośno  i rzeczywiście prądotwórczo.

Czytaj dalej...

Jarosław Cyba - kabaretowo i filmowo w CKZiU

  • Dział: Relacje 2

 


cyba25240118a 14W auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie we czwartek 25 stycznia o godzinie odbyło się spotkanie dla młodzieży z klas graficznych, informatycznych i uczących się w zawodzie technik organizacji reklamy z nietuzinkowym gościem ? Jarosławem Cybą.

Spotkanie pod hasłem: OD REPORTAŻU DO PEŁNEGO METRAŻU miało przybliżyć uczniom tematykę szeroko pojętego filmu. O filmie można rozmawiać, ale filmy można też tworzyć samemu.

Swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie podzielił się członek kabaretu DNO- formacji innej niż wszystkie, od zawsze oddanej jednej idei ? jak mówi: ?nieprzeciętna ilość gadżetów i rekwizytów, dużo muzyki i ma być dynamicznie?? oraz autor znanej filmowej parodii fantasy ?The Lord of the Stars. W pogoni za sławą?.

Czytaj dalej...

ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ - wielka pomoc dla potrzebujących

  • Dział: Zdrowie

asystetosniep2Osoby niepełnosprawne, pragnące samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie, napotykają szereg barier utrudniających im to zamierzenie. Są to bariery architektoniczne, trudności w korzystaniu z komunikacji miejskiej, ograniczenia sprawności ruchowej, trudności w komunikowaniu się, niepełnosprawność umysłowa. Rodzina osoby niepełnosprawnej często nie jest w stanie zapewnić jej pomocy w potrzebnym wymiarze. Stąd zrodziła się potrzeba zaoferowania osobom niepełnosprawnym profesjonalnego wsparcia, dzięki któremu wzrosną ich możliwości samodzielnego zaspokajania swoich potrzeb.
W odpowiedzi na zaistniałe potrzeby po raz kolejny od 1 stycznia b.r. jest realizowany Program Asystent Osoby Niepełnosprawnej (AON). Jego głównym celem jest aktywizacja i uspołecznianie osoby niepełnosprawnej, poprzez:

Czytaj dalej...

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna z udziałem władz miasta

  • Dział: Relacje

mrm240118 5Młodzieżowa Rada Miasta działa. Działa intensywnie, choć nie zawsze to działanie jest głośne i spektakularne.

Ale to nie znaczy, że bezowocne. Wręcz przeciwnie. Uczniowie jaworznickich szkół, którzy chcą oprócz zdobywania wiedzy poznawać tajniki funkcjonowania samorządu, zgłębiają wiedzę, dyskutują na co dzień o problemach związanych z chociażby reformą edukacji, a na zwoływanych sesjach dzielą się uwagami i podsumowują okres działalności międzysesyjnej.

Oto otrzymaliśmy relację z sesj Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna, jaka odbyła się 24 stycznia.

Czytaj dalej...

Kolędowa biesiada w Klubie Relax

  • Dział: Relacje 2

biesiadakoledy240118 45Okres kolędowy nie może się w Jaworznie obyć bez biesiady organizowanej w Klubie Relax, z udziałem wszystkich zespołów śpiewaczych z terenu miasta.

Tak jak biesiada wiosenna i jesienna ma swoją tradycję, tak wspólne kolędowanie jest nieodłącznym elementem miejskiego folkloru.

To jedne z najbardziej "ludowych" godzin podczas których Panie i Panowie śpiewają zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, w tradycyjny sposób, jak i próbują unowocześnić wykonania, prezentując niezwykłe aranżacje.

Czytaj dalej...

Ostatnie chwile aby zobaczyć te tereny przed przebudową

  • Dział: Breaking news

miasto240118 45Te dni to ostatnia okazja, aby przyjrzeć się, przejść, terenem zakreślonym w ramach ulic Królowej Jadwigi, Mickiewicza, Grunwaldzką oraz halą sportową i południowym obrębem graniczącym z budynkiem Urzędu Miejskiego. 29 stycznia zostanie przeprowadzona zmiana organizacji ruchu i część terenu zostanie wyłączona z ruchu kołowego.

Wszystko po to, aby przeprowadzić zaplanowane prace przewidziane w rozstrzygniętych przetargach i zmodernizować hale sportową, urządzić na miejscu dzisiejszego, o pomstę do nieba wołającego parkingu, parking częściowo podziemny na około 100 samochodów, stworzyć przestrzeń rekreacyjno - wypoczynkową oraz, po drugiej stronie ulicy Grunwaldzkiej zorganizować centrum przystankowe oraz przystań dla rowerzystów.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us