Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2018 - Mojejaworzno.pl

Polisa turystyczna krok po kroku — zwróć uwagę na te szczegóły!

  • Dział: Breaking news 2

polisaturystycznakrokpokroku zwrocuwagenateszczegoly 960
Zanim wyjedziesz na wymarzony wypoczynek, staniesz zapewne przed trudną decyzją — którą polisę ubezpieczeniową warto wybrać? Na rynku znajdziesz szeroką gamę ofert, czasami różniących się między sobą jedynie szczegółami. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach i sprawdź, które z nich okaże się optymalne w Twojej sytuacji.

Dlaczego nie warto rezygnować z ubezpieczenia?

Większość turystów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie odpowiednio dobranej do potrzeb polisy podróżnej. Część osób zastanawia się jednak, czy ubezpieczenie tego rodzaju jest rzeczywiście potrzebne, zwłaszcza że w krajach Unii Europejskiej można posługiwać się kartą EKUZ. Co zdarzy się, kiedy nie wykupisz ubezpieczenia?

Po pierwsze, w wielu przypadkach karta EKUZ może okazać się nieprzydatna. Musisz pamiętać, że obejmuje tylko podstawowe usługi, świadczone jedynie w placówkach publicznych. Jeśli będziesz potrzebować np. akcji ratunkowej z użyciem helikoptera czy transportu medycznego, zapłacisz z własnej kieszeni. Po drugie, ubezpieczenie turystyczne — w zależności od wybranej opcji — ochroni Cię też przed stratami związanymi np. z utratą bagażu bądź koniecznością wypłaty odszkodowania osobie trzeciej, która poniesie szkodę na skutek Twoich działań.
polisaturystycznakrokpokroku zwrocuwagenateszczegoly2 960

Po trzecie, wykupienie polisy jest w dzisiejszych czasach naprawdę proste. Możesz zrobić to bez wychodzenia z domu, na komputerze czy nawet smartfonie (dowiedz się więcej tutaj: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-na-podroz-z-orange-i-generali-to-tylko-kilka-klikniec/.

Krok pierwszy: koszty leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia to kluczowy element polisy turystycznej, dlatego warto zwrócić na niego największą uwagę. To właśnie hospitalizacja, transport medyczny czy zabiegi podczas pobytu za granicą wiążą się zwykle z najwyższymi kosztami. Pamiętaj, że im szerszy zakres polisy, tym bardziej kompleksową opieką zostaniesz otoczony. Liczy się także wysokość sumy gwarantowanej. Jako minimalną bezpieczną kwotę na terenie Europy podaje się 20-30 000 euro. Poza Europą powinna ona wzrosnąć do 60 000 euro. Oczywiście wyższa suma gwarantowana wiąże się z wyższą składką, spróbuj więc odnaleźć złoty środek, tak by z jednej strony zyskać stosowne zabezpieczenie, a z drugiej nie nadwerężyć domowego budżetu.

Krok drugi: NNW, OC i inne dodatkowe ubezpieczenia

Wybierając się w podróż, możesz zdecydować się na bardziej kompleksową ochronę niż tylko ubezpieczenie kosztów leczenia. Popularnym rozwiązaniem jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków — jeśli doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, otrzymasz odszkodowanie. Odszkodowanie należy się również rodzinie osoby ubezpieczonej, jeśli poniesie ona śmierć podczas podróży.

Wiele osób decyduje się na ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Ta polisa chroni Cię w sytuacji, gdy to Ty spowodujesz szkodę osoby trzeciej — dotyczy to zarówno zdrowia, jak i uszkodzenia mienia. Ubezpieczyciel zapłaci za Ciebie należne osobie trzeciej odszkodowanie.
polisaturystycznakrokpokroku zwrocuwagenateszczegoly3 960

Możesz zdecydować się np. na ubezpieczenie w razie utraty bagażu czy odwołania lotu, czy też na pakiet Assistance, dzięki któremu uzyskasz szybkie wsparcie w różnych sytuacjach.

Krok trzeci: sprawdź karencję i wyłączenia

Przed podpisaniem umowy nie zapomnij o sprawdzeniu okresu karencji — dopiero po jego upłynięciu ubezpieczyciel zacznie być odpowiedzialny za objęte zakresem polisy zdarzenia. Zwróć też uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, w których może znajdować się np. uprawianie sportu bądź spożywanie alkoholu.

Czytaj dalej...

Psy - wielka pasja Marka Mamicy

  • Dział: Breaking news

psyamrekmamica 41
Na świąteczne dni zapraszamy do poznania fantastycznej historii związanej z naszymi braćmi mniejszymi - psami, których wielkim przyjacielem i wychowawczą jest jaworznianin Pan Marek Mamica.
Artykuł powstał z inspiracji firmy Tauron Wydobycie, dla docenienia wielkiej pasji pracownika tejże firmy.


psyamrekmamica 80Pan Marek Mamica i jest Głównym Inżynierem ds. BHP i Szkoleń ZG Sobieski. Jak każdy z naszych pracowników poza obowiązkami zawodowymi spędza czas z rodzina, na odpoczynku, na realizacji własnych pasji, zainteresowań, hobby.

Pasja Marka Mamicy jest niecodzienna, wyjątkowa, godna wielkiego uznania, ale i pozazdroszczenia.

Tak jak w pracy, gdzie trzeba być doskonałym specjalistą, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc, czyli w kopalni, tak w swoim wolnym czasie jest wyjątkowym znawcą, świetnym obserwatorem, wielkim miłośnikiem najwspanialszych przyjaciół ludzi, czyli psów.

Czytaj dalej...

Ku pamięci górników - Na rowerach do Stonavy

  • Dział: Archiwum

 

 

2018 12 29 141356
Odeszli tuż przed świętami. Polscy górnicy pracujący w Czechach w kopalni Stonava.
Nic już im życia nie wróci, ale każda inicjatywa mogąca pokrzepić ich rodziny i przyjaciół jest dobrym i miłym akcentem.
Wszystkim rowerzystom z Jaworzna i okolic proponujemy wyjazd do Stonavy w dniu 5 stycznia, by uczcić pamięć tragicznie zmarłych górników.
Trasa tam i z powrotem liczyć będzie około 160 kilometrów. Tempo będzie dostosowane do wszystkich. Na trasie będziemy robić postoje ustalimy je wszyscy wspólnie. Dzisiejsze prognozy przewidują, że pogoda ma być sprzyjająca.
Wyjazd będzie odwołany jedynie jeżeli będzie padał deszcz.
Więc jeśli jesteś chętny i czujesz się na siłach zapraszamy 5 stycznia o godzinie 7. 00 na Jaworznicki Rynek który będzie miejscem zbiórki.
Więcej można dowiedzieć się na profilu organizatora, Darka Żołny - https://www.facebook.com/events/213860366225545/?active_tab=about

bicyclewinter

Czytaj dalej...

W Sylwestra zwierzęta w śląskim ZOO mogą spać spokojnie

  • Dział: KRÓTKO

 

zwierz5Katowice dołączają do miast, które rezygnują z pokazu fajerwerków podczas nocy sylwestrowej. W trakcie imprezy organizowanej na Stadionie Śląskim przez Telewizję Polsat noworoczna kanonada zostanie zastąpiona pokazem laserów. TAURON jest partnerem Sylwestrowej Mocy Przebojów

Dzięki temu zwierzęta ze śląskiego ZOO, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu, nie odczują olbrzymiego stresu spowodowanego hałasem.

Z pokazu fajerwerków zrezygnowały już metropolie światowe takie jak Nowy Jork, Pekin, czy największe miasta włoskie – Mediolan, Rzym i Turyn. Aglomeracje światowe odchodzą od pirotechniki również ze względów ekologicznych – materiały pirotechniczne wpływają na czystość powietrza i niską emisję. Rezygnacja z pokazów fajerwerków to więc dobra wiadomość nie tylko dla śląskiego ZOO, ale także wszystkich miłośników zwierząt i mieszkańców Śląska.

Weterynarze podkreślają, że z powodów hałasu Sylwester i Nowy Rok to dla zwierzaków czas traumy. Psy w panice potrafią przebiec wiele kilometrów i nie potrafią następnie wrócić do domu. Zwierzęta, które zostają w mieszkaniach, chowają się w szafach i pod wannami, odmawiając przez kolejne dni jedzenia.

Sylwestrowa Moc Przebojów przez ostatnie trzy lata była organizowana w Katowicach i tak byłoby też w tym roku, gdyby nie szczyt klimatyczny COP24, którego obrady odbywały się w samym centrum miasta. Wydarzenie to uniemożliwiło sprawną organizację Sylwestra pod Spodkiem. Dlatego tegoroczna impreza odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Na koncercie usłyszymy między innymi hity takich artystów jak: Michał Szpak, Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Feel czy The Gipsy Band. Podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów największe hity kultowego zespołu ABBA zaprezentuje najlepszy na świecie cover band grupy, czyli THE SHOW A TRIBUTE TO ABBA ze Szwecji.

Sylwestrowa Moc Przebojów rozpocznie się o godzinie 20:00. Transmisja na żywo z koncertów prowadzona będzie przez stację telewizyjną Polsat. 

Impreza na Stadionie Śląskim jest bezpłatna.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index.
zwierz5a

Czytaj dalej...

Góralska kolęda w Kolegiacie Św. Wojciecha. Śpiewają dzieci ze Scholi

  • Dział: Breaking news

kolędakolegiata18
Jak zwykle bożonarodzeniowe nabożeństwa w Kolegiacie Świętego Wojciecha i Świętej Katarzyny zostały ubarwione kolędami śpiewanymi przez Scholę prowadzoną przez Panią Martę Stępniewską i Księdza Adriana Piętkę.

Dzieci wykonały najbardziej znane kolędy ale i jedną taką, którą przywiózł ze sobą z gór, ksiądz Adrian. tę właśnie kolędę nagraliśmy i prezentujemy naszym czytelnikom.

Już niedługo podamy terminy koncertów kolędowych w wykonaniu scholi, a dziś kolęda góralska.


kopleda 1 2

 
 
 
 
Czytaj dalej...

Betlejemskie Światło Pokoju już w Jaworznie

  • Dział: Breaking news

 

swiatelkopokoju18 64

swiatelkopokoju18 60Po raz kolejny do naszego miasta przybyło z Betlejem światełko pokoju, które dzięki harcerzom pozwoli wprowadzić w naszych domach radosny i przesycony miłością klimat. Harcerze wręczyli światełko włodarzom miasta oraz mieszkańcom, którzy zechcieli przyjść i podzielił się ciepłem z innymi, zabierając je do domów.

Akcja "Betlejemskie ?wiat?o Pokoju" została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożnarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności" i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję.

swiatelkopokoju18 62Później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji - szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się ono żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i młości.
łopiec, wybrani przez Austriackie Radio i Telewizję wśród grona dzieci działających charytatywnie, odbierają ?wiatło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie światło jest transportowane do Wiednia za pośrednictwem austriackich linii lotniczych. Jeśli ze względu na skomplikowaną sytuację w relacjach izraelsko-palestyńskich zdarzało się, że nikt z Austrii nie mógł odebrać światła w samym Betlejem, wtedy dzieci izraelskie i palestyńskie przewoziły Ogień do Tel Awiwu, a nawet do samego Wiednia.

swiatelkopokoju18 36Na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia w Wiedniu odbywa się ekumeniczna uroczystość, podczas której płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. Związek Harcerstwa Polskiego do czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej odbiera wiatło na przejściu granicznym na Łysej Polanie w Tatrach.

W Warszawie delegacja harcerek i harcerzy dzieli się Betlejemskim światłem Pokoju z Prymasem Polski, a następnie z Prezydentem RP, Premierem, Marszałkami Sejmu i Senatu. Światło jest zanoszone do kościołów, urzędów, organizacji, szpitali. Z Warszawy płomień wędruje na północ, a stamtąd na wschód - na Ukrainę, Białoruś, Litwę i do Rosji. Światło z Betlejem dociera do całej Europy - nawet poza krąg polarny.

Przekazanie Światełka trwało bardzo krótko, ale sporo czasu wypełniły kolędy śpiewane przez harcerzy oraz schole z Parafii Świętego Wojciecha i Świętej Katarzyny oraz z Parafii Świętej Elżbiety, podczas których wszyscy składali sobie nawzajem życzenia świąteczne, a na koniec utworzyli krąg podając sobie ręce.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!

Czytaj dalej...

Tężnia dniem i tężnia nocą - prace ukończone. Powstał piękny obiekt

  • Dział: Breaking news

teznia221218dzieninoc 11
teznia221218dzieninoc 27W dniu, kiedy wszystkie prace związane z budową tężni zostały wykonane, pozostało tylko jeszcze zmycie kostki brukowej, którą wyłożone jest jej otoczenie, udało się zrobić kilka zdjęć z ciekawych perspektyw zarówno w dzień, jak i w nocy.

Wrocławska firma BBI ma jeszcze między innymi do zsadzenia pnącza wokół palisady, ale to stanie się na wiosnę.

Pnącza będą roślinami odpornymi na wysokie zasolenie wilgotnego powietrza, jakie będzie panowało wokół obiektu.
Uruchomienie pomp również na wiosnę, zapoczątkuje nową jakość funkcjonowania geosfery, a sądząc po tym, jak duże grupy społeczeństwa bardzo poważnie dbają dziś o zdrowie, o kondycję, o samopoczucie, tężnia będzie oblegana przez amatorów solnego oddychania.

teznia221218dzieninoc 4Przysłużą się temu dwie pompy Jedna będzie windować nasyconą solą wodę na sam szczyt, gdzie będzie ona rozprowadzana modrzewiowymi rynnami po całej szerokości konstrukcji, skąd spłynie po tarninie przywiezionej aż z Bieszczad.

Druga pompa będzie pompować solankę w okolice środkowej półki, która jest do zauważenia wśród tarninowych gałązek i stamtąd spadać będzie jak z wodospadu na podłoże.

Wokół tężni zorganizowano ławki, nocą podświetlane, a zażywać zdrowia będzie można z obu stron obiektu. Jedna strona bardziej kameralna, druga sprzyjająca większym grupom osób.
Obiekt wyposażony jest w instalację oświetleniową zmierzchową, więc iluminacja samoistnie będzie włączać się co wieczór.
Ciekawostką jest fakt, że do pokrycia terenu - podłoża użyto aż 500 metrów kwadratowych surowca - drobnej kostki brukowej.

Na temat tężni od samego pomysłu, poprzez głosowanie w JBO pisaliśmy W TYM ARTYKULE -  Tężnia solankowa w Geosferze - Projekt wygrał - MojeJaworzno gratuluje  i w TYM ARTYKULE - O tężni solankowej rozmawiamy z Panią Jadwigą Grzybek - jedną z pomysłodawczyń projektu JBO

A dziś zapraszamy do obejrzenia zdjęć, jakie portal mojejaworzno.pl, kibicujący projektowi od samego początku, przygotował dla czytelników.

Czytaj dalej...

Żałoba narodowa - 23 grudnia

  • Dział: Breaking news

kombajnkwkW związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni w Karwinie, niedziela w całej Polsce będzie dniem żałoby narodowej.
Rozporządzenie prezydenta Andrzeja Dudy w tej sprawie, z kontrasygnatą premiera Mateusza Morawieckiego, zostało opublikowane w piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw. Do katastrofy górniczej w Czechach doszło w czwartek o godz. 17.16. Ponad 800 metrów pod ziemią wybuchł metan. Zginęło 13 górników - 12 Polaków i Czech. Dziesięć osób zostało rannych. Wybuch w kopalni w Karwinie. Zginęło 12 Polaków i Czech Spośród 13... czytaj dalej » Ze względu na wysokie stężenie metanu przerwano akcję ratowniczą. W momencie wybuchu pod ziemią były 23 osoby, w zdecydowanej większości Polacy.
zalobadzenust

Czytaj dalej...

Co się stało z naszą klasą? Wspomnijmy "Szóstkę" szkołę symbol w Jaworznie

  • Dział: Breaking news

 

szkolasp6181218 1
Budynek ten wystawiony został przez jaworznickie gwarectwo węglowe za prezydentury dr Feliksa bar. Oppenheimera i zbudowany przez przedsiębiorstwo budownicze Michała Guzikowskiego i Pawła Hanauska w roku 1912.

szkolasp6181218 14Tak brzmi napis grawerowany na marmurowej płycie u wejścia do byłej Szkoły podstawowej nr 6. dodajmy, u wejścia od strony zachodniej.

Dopiero później stronę wschodnia uczyniono tą bardziej reprezentacyjną. i tu dzieci wchodziły na zajęcia lekcyjne.


Mistrzem w kaligrafii rzemieślnik piszący ten napis, nie był. Dzielenie słów na tego typu upamiętnieniach już wtedy nie było szczytem elegancji, ale cóż, może się komuś spieszyło, a materiał (marmur) drogi i nie poprawiano po kimś, to spartolił robotę.

Poza tym aby odczytać tę jednozdaniową inskrypcję trzeba się namęczyć bo jest kompletnie niekontrastowa w stosunku do podłoża.

szkolasp6181218 113Ale udało się.

Wtajemniczeni wiedzą jak wejść do budynku, stąd i nam udało się pokonać barierę, zapewne niezbyt legalnie, ale szkód nie uczyniliśmy, a archiwum dotyczące tego obiektu jest i może komuś przypomni szkolne czasy.

Wbrew wszystkiemu, w szkole jest... bardzo kolorowo... rzec można nawet, Ze wesoło., tylko jednocześnie przeraźliwie pusto..

Zapraszam do przeczytania artykułu, który opublikowałem 27 lipca 2017 roku na temat "SZÓSTKI". Dziś dochodzą zdjęcia niemal wszystkich wnętrz budynku.

Może ktoś pozna swoja klasę, swój rysunek na ścianie, albo po prostu wspomni mile swój najpiękniejszy okres życia.

GALERIA ZDJĘĆ I TYCH SPRZED KILKUNASTU MIESIĘCY I TYCH NOWYCH Z 18 GRUDNIA 2018 ROKU ZNAJDUJE SIĘ NA KOŃCU ARTYKUŁU

2017-07-27

szkolapodst6 16

Fakty o tym budynku można znaleźć albo w literaturze papierowej, albo w internecie.
Ta papierowa bardziej przemawia do wyobraźni. Bo ma pewien specyficzny klimat, dotyk, zapach, pamiętający czasy, kiedy został wyprodukowany, zadrukowany i skojarzony w introligatorni w książkę.

Jaki zapach tam dziś się unosi? Trudno stwierdzić, bo ogrodzenie dość szczelne, a bramy zamknięte na wiele kłódek. Czy to zapach książek, nauki zaraz po wojnie, twardej ideologii socjalistycznej, znienawidzonej, a może jeszcze z czasów wojny, gdy Niemcy urządzili tam obóz dla jeńców angielskich?

Książka z której pochodzi stare zdjęcie szkoły podstawowej nr 6 została wydana w roku 1970, kiedy to obchodzono 25 lecie Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie.

szkolapodst6 2Grunwaldzka 182 - szkoła w której dziś, jak widać na zdjęciach, wiatr po klasach tańce wywija, śwista, smaga ściany, owiewa sprzęty, które jeszcze tam są, a kiedy dmuchnie mocniej, obróci w jedną i w drugą stronę okiennicami, a wtedy kolejna szyba pęka, potem wypada i bezszklany oczodół patrzy na zmieniające się otoczenie, sam pozostając niewzruszonym. Wśród czerwonych cegieł są jeszcze symbole szkoły - nauki. Na elewacji jest ich ponad dwadzieścia.

Pamiętam jeszcze czasy, kiedy szkoła tętniła życiem, bo w czasach nauki w latach 70 odwiedzaliśmy ją z okazji albo jakichś rocznic, akademii, albo z okazji konkursów, olimpiad przedmiotowych.

sp6 lata 60Ponieważ rodzina była rodziną nauczycielską, dane mi było poznać wielu przedwojennych "belfrów" wspaniałych wychowawców, pedagogów.

Jako wnuk kierownika szkoły podstawowej numer 7 na Osiedlu Stałym, Władysława Pawłowskiego i Polonistki Józefy Pawłowskiej, znałem wielu nauczycieli z tamtych czasów, nauczycieli powojennych, którzy jednak mimo konieczności dostosowania się do nowego, po wojnie ustroju, w domowych zaciszach, podczas spotkań towarzyskich wspominali czasy przedwojenne i z wielkim żalem mówili o czasach "obecnych", w których przyszło im żyć, ściszając głos przy małym brzdącu, bo kto wie, gdzie nieświadome dziecko mogło wynieść to, o czym rozmawiało się wtedy nielegalnie.

A byli to Profesorowie Pius Jabłoński, Karol Siwadłowski, Irena Paryzek, Ludwika Sowa, teofil Melnyczuk, Maria Waluga i inni, których dziś już tylko wspominamy. O tej szkole, o budynku, kiedy jeszcze nie był szkołą opowiadali bardzo często, wspominając ówczesne ich młode czasy.
Szkoła - budynek - symbol w Jaworznie, dziś niszczeje, w sposób smutny, ale w każdym miejscu widać nadzieję, Bo to budowla silna, przedwojenna, o solidnych murach, trwała.
Być może kiedyś, a może w niedługim czasie, zostanie w jakiś sposób zabezpieczona przynajmniej w sposób, który nie pozwoli całkiem przemoknąć, przemarznąć, zagrzybieć i kiedyś runąć.

Obecnym dysponentom tego obiektu polecamy, bo to jedno z niewielu miejsc świadczących o naszej miejskiej historii.Czytaj dalej...

Wychowankowie PPOW grają w kręgle dzięki stowarzyszeniu Jaworzno to My

  • Dział: Relacje

kreglappow1218
Stowarzyszenie ,,Jaworzno to My" w dalszym ciągu wspiera Powiatową Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Jaworznie. Z okazji tegorocznych Mikołajek Stowarzyszenie zabrało wychowanków na kręgle do jaworznickiej Gravitacji. Na twarzach dzieci było dużo uśmiechu i ekscytacji grą. Na koniec każdy z nich otrzymał słodki upominek.

Stowarzyszenie Jaworzno To My coraz prężniej działa na rzecz potrzebujących. Wspomnijmy, że regularnie urządzane są koncerty w ramach akcji zbiórki środków na wakacyjny wypoczynek wychowanków PPOW. Niebagatelnie kwoty, sięgające ponad dwudziestu tysięcy złotych pozwalają na wyśmienite wakacje i nabranie sił na nadchodzący rok szkolny.

 


kreglappow1218a1

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us