Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2018 - Mojejaworzno.pl

Auta bez kierowców w Jaworznie coraz bliżej. Komunikacja autobusowa prawie za darmo!

  • Dział: Breaking news


autaelektryczne220218 71Najpierw jak przystało na dobrze zaplanowane wydarzenie z cyklu "Miasto Idei" odbyły się warsztaty.
Warsztaty miały za zadanie uzmysłowić, jakie wyzwania czekają nas w najbliższym czasie w związku z rozwojem nowych technologii, co trzeba przyjąć za pewnik, że zniknie z obszaru ścisłego centrum, co będzie przesunięte na jego obrzeże, a co nowego ma się pojawić.

Śródmieście to taki rejon miasta, gdzie zagląda się okazjonalnie, bądź regularnie, coraz bardziej szukając tu odpoczynku, relaksu, rozrywki. Jaki środek transportu jest używany aby przybyć, spotkać się, i aby powrócić ze śródmieścia do własnej dzielnicy?

Czytaj dalej...

Niesamowita wiedza na temat miasta i jego rozwoju

  • Dział: Breaking news 2

 

miastospomyslemFascynujących kilkanaście minut zajął wykład pod tytułem "Miasto z pomysłem, czy pomysł na miasto", Pana Teobalda Jałyńskiego, Naczelnika Wydziału Urbanistyki i Architektury w Urzędzie Miejskim w Jaworznie przy okazji podejmowania uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Jaworzna, przez Radę Miejskiej w dniu 27 lutego.

Prezentacja to świetny zestaw informacji dotyczący potencjału rozwojowego naszego miasta, które wydają się być oczywiste, ale jeszcze nigdzie nie były ujęte w tak precyzyjną i przystępną dla każdego formę.

Czytaj dalej...

Przypominamy o zabezpieczeniu wodomierzy i instalacji przed mrozem

  • Dział: KRÓTKO

 

zima CustomZima nie odpuszcza i przynajmniej jeszcze przez kilka dni będzie nam towarzyszyła ekstremalnie niska temperatura. Dlatego przypominamy o zabezpieczeniu instalacji wod-kan oraz licznika przed zamarznięciem.

Szczególnej dbałości wymagają wodomierze, które w nieogrzewanych wnętrzach mogą ulec uszkodzeniu tzw. rozmrożeniu, powodując niekontrolowany wyciek wody. Aby temu zapobiec wystarczy owinąć licznik materiałami izolującymi np. styropianem, pianką lub niepotrzebnymi materiałami, kocami.

Czytaj dalej...

Łobi Jabi na zakończenie Jeunesses Musicales 2018

  • Dział: Relacje

waglewskipospiesz250218 9Zapowiadając koncert zastanawialiśmy się, czy Łobi Jabi będzie, czy też nie. I to zastanowienie całkiem zasadne, bo często jest tak, że artyści szczędzą publiczności tak bardzo znanych melodii, bo uważają, że to pewnie słuchacza znudzi, w dodatki proste, zbyt proste piosenki nie są godne, żeby je wałkować przez długie lata.

Ale klasa muzyka polega na tym, że doskonale wie, czego publiczność się domaga i w zestaw utworów nowych, prezentowanych na koncertach wplata to, co fani lubią najbardziej.

Klasa Wojciecha Waglewskiego i jego ekipy, która obojętnie w jakim składzie przyjeżdża na występ opiera się na kilku płaszczyznach.

Czytaj dalej...

Companions w Jazz Clubie. Koncert dla chorego Kacperka

  • Dział: Relacje

companions250218 81Tej muzyki podobno ludzie nie znają. Podobno, ale kiedy usłyszą ? już wszystko staje się jasne.

Wystarczy wejść w internet wpisać w wyszukiwarkę słowo "Companions" i zostać złapanym w bakcyla lat 30 XX wieku, ale i innych dwudziestowiecznych dziesięcioleci.

Moda na tę muzykę powraca średnio raz na dekadę i ma się zawsze dobrze, bo dobry swing, amerykański styl jest zawsze dobrze odbierany, choć wprost takiego przełożenia nie da się tu zastosować.

Czytaj dalej...

Dla kolekcjonerów, zbieraczy, hobbystów - pchli-targ.eu

  • Dział: KRÓTKO

 


pchli150516005Pchli targ organizowany jest zazwyczaj z okazji festynu, świątecznego jarmarku, albo w danym regionie.
Można tam dokonać zakupów ciekawych przedmiotów w bardzo korzystnej cenie. Można także się targować, aby uzyskać jeszcze lepszą wycenę.

Dla kolekcjonerów

Osoby zbierające okazy do swoich kolekcji bardzo chętnie odwiedzają takie miejsca, gdyż zawsze istnieje jakaś szansa, że akurat coś się tam dla nich znajdzie. To może być kolejny element serii, albo jakiś ciekawy unikat, który trudno znaleźć, albo większość jego nakładu już się wyczerpała. W innych przypadkach, może się tez okazać, że większość egzemplarzy uległa zniszczeniu i dlatego czas najwyższy uzupełnić kolekcję ponownie.

Czytaj dalej...

ZLO szkoli lekarzy rodzinnych

  • Dział: Zdrowie

rejestelektrZespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie, dzięki pozyskanej akredytacji, prowadzi szkolenia w zakresie medycyny rodzinnej. W spółce kształci się obecnie w tym kierunku pięciu lekarzy. Spółka jest przygotowana na organizację staży dla kolejnych pięciu.

? Od dłuższego czasu obserwujemy ograniczoną ilość lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, zarówno w zasobach kadrowych spółki jak i na rynku zewnętrznym.
Z tego powodu ZLO podjął działania mające na celu wzmocnienie zatrudnienia w POZ, a co za tym idzie zwiększenia dostępności lekarzy pierwszego kontaktu dla pacjentów. Przykładem takiego działania jest m.in. realizowane przez spółkę kształcenie specjalistów medycyny rodzinnej ? mówi Jacek Nowak, prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego w Jaworznie.

Czytaj dalej...

Benefis Macieja Talagi - całe życie z gitarą!

  • Dział: Relacje

 

jeunesses18talaga 1Benefisy zaczynają być w Jaworznie pewną stałą formą podsumowania długich pracy, działalności, twórczości osób ze świata samorządu, sztuki, w tym muzyki, sztuk plastycznych czy literatury.

To doskonała okazja aby zaprosić osoby, które z jubilatem współpracowały, przyjaźniły się, wspierały się z nim wzajemnie i są wtedy, kiedy są potrzebne, kiedy trzeba porozmawiać, zasięgnąć rady, czy po prostu wspólnie spędzić czas.

Tym razem, podczas 36 dni Muzyki Jeunesses Musicales swój jubileusz ukoronowany benefisem, przygotowanym przez przyjaciół świętował Maciej Talaga.

Człowiek od zawsze związany z Jaworznem, tu chodzący do szkoły i podstawowej, i do liceum, a potem pracujący tu na co dzień.

Czytaj dalej...

Sprawozdanie z pracy Posła Dariusza Starzyckiego

  • Dział: Relacje 2

poselsprawozdanierynek 24Przedpołudniową akcją rozdawania gazetki podsumowującej ponad dwuletnią działalność Posła na Sejm RP, Pana Dariusza Starzyckiego, zajęci byli członkowie i sympatycy prawa i Sprawiedliwości w Jaworznie.

Zarówno zadowolenie społeczne, jak i badania satysfakcji i preferencji wyborczych wskazują na wielkie poparcie dla tej partii, niespotkane w Polsce jeszcze nigdy. Ostatnie sondaże wskazują na 50, 2 % (pracownia Estymator - 24. 02. 2018)

Społeczeństwo chcąc dobrej zmiany wybrało PIS w wyborach w 2015 roku a sondaże pokazują, ze coraz większa jego część przekonuje się do programu i do jego realizacji przez partię Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj dalej...

Jeunesses Musicales i muzyka uliczna - Kraków Street Band

  • Dział: Relacje

jeunesses18krakowstreet 38Tym razem, czyli w drugim dniu Jeunesses Musicales było już lepiej. Lepiej pod względem liczby publiczności, choć i tak biorąc pod uwagę klasę zespołu, który został zaproszony, to wciąż mało.

Bo Kraków Street Band to chyba jedyny taki w południowej Polsce zespół, który z taką energią i i żywiołowością gra muzykę popularną, ale najlepiej wychodzi mu to... na krakowskim rynku.

Kto częściej bywa w Krakowie, kto lubi po mieście spacerować, na pewno zetknął się z nimi, ale kiedy przyszedł później niż inni, do kręgu w środku którego grają, poczuł ten klimat.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us