Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2018 - Mojejaworzno.pl

Miasto przygotowane do narodowego świętowania

  • Dział: Breaking news

flagaswieto3maja 8Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja - to trzy dni, podczas których przestrzeń publiczna przybiera narodowych barw polskich. Biało czerwone flagi powiewają na elewacjach instytucji i na masztach w ważnych  miejscach. Coraz więcej osób wiesza na swoich domach flagi, bo były czasy, kiedy taki gest był ryzykowny.

Za czasów PRL flagę wywieszoną na 1 Maja należało na drugi dzień zdjąć, bo dla ówczesnych władz, zbytnie uzewnętrznianie pamięci o tamtej historii było niezbyt wygodne.

O obchodach miejskich majowych świąt można przeczytać tutaj - http://www.um.jaworzno.pl/pl/kultura/aktualnosci/4609/dzien_flagi_i_swieto_konstytucji.html

Czytaj dalej...

Konkurs wokalno instrumentalny Future Star - oficjalne wyniki

  • Dział: Breaking news

 

futurestar1 2Nie ustaje działalność Stowarzyszenia "Jaworzno to My" dla pomyślności Domu Dziecka w Jaworznie.

Już po raz trzeci w tym roku zostanie zorganizowany koncert charytatywny z którego zebrane środki przeznaczone zostaną na wakacje dla wychowanków Powiatowej Placówki Szkolno Wychowawczej.

W tym roku w koncercie wezmą udział zwycięzcy przesłuchań FutureStar - pierwszego takiego konkursy w Jaworznie. O przebiegu konkursu i o zwycięzcach czytamy w komunikacie Stowarzyszenia "Jaworzno to My".

Czytaj dalej...

III Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach 8 kilometrów marszu

  • Dział: Relacje 2

nordicciezkow280418a 125Kolejny ciężkowicki rajd Nordic Walking przeszedł do historii. prawie 300 osób przeszło malowniczymi okolicami północno wschodnich rejonów Jaworzna. Zorganizowany wspólnymi siłami Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Ciężkowic z Panem Mirosławem Pieczarą, Posła Na Sejm RP, Pana Dariusza Starzyckiego, Prezydenta Miasta Jaworzna, Pana Pawła Silberta i miejskich instytucji, drugi taki rajd spotkał się z łaskawością niebios, przebiegając w pięknej słonecznej, ciepłej aurze.

Świetna organizacja, precyzyjnie wytypowana trasa, a po marszu poczęstunek wyjątkowym chlebem ze smalcem i domowymi kiszonymi ogórkami i zestaw upominków pozwoliły każdemu z satysfakcją odnotować swój udział w masowej imprezie, które w Jaworznie są niezwykle cenione i na których pojawia się coraz więcej osób przekonanych do wspólnego, aktywnego wypoczynku.

Zapraszamy do GALERII z rajdu.

Czytaj dalej...

Kanalizacja zgodnie z planem

  • Dział: Breaking news 2

 

2017 14 06 Wodociagi Jaworzno Byczyna Rewolucjonistow ZAWA8760 NiestandardowyNiebawem mieszkańcy osiedla Byczyna będą korzystać z kanalizacji miejskiej.
Prace są w toku, co jest odczuwalne poprzez czasowe ograniczenia w ruchu, objazdy
i dźwięki koparek. Jednak niebawem to się zmieni. Tam, gdzie rury sanitarne zostały już zakopane, ruszają stopniowe odtworzenia nawierzchni.

W Byczynie ułożonych zostało już ponad 30 kilometrów kanalizacji oraz 19 km sieci wodociągowej. Jest to łączna suma wykonanych prac dwóch firm pracujących przy tym kontrakcie ? firmy Omega i firmy Wolimex. Planowo do listopada 2018 prace mają zostać zakończone. Wodociągi, jako główny inwestor liczą, że do tego czasu w Byczynie nastanie budowlana cisza, drogi zostaną odtworzone a zakopane pod ziemią rury kanalizacyjne gotowe do przyjęcia i odprowadzania ścieków z prywatnych posesji wprost do oczyszczalni.

Czytaj dalej...

Olimpiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo

  • Dział: Relacje

olimpiada niepelnosprawnych jaworzno 270418 61Po raz pierwszy w Jaworznie osoby niepełnosprawne ruchowo miały swoje wielkie sportowe święto, które zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 7. Pierwsza Jaworznicka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo odbyła się w hali sportowej na Osiedlu Stałym w piątek, 27 kwietnia.

Kilka godzin spędzonych wśród osób, które mają trudniej zorganizować swoje życie z powodu różnych dysfunkcji uświadomiło, że to nie tak, jak być może myślimy. To nie tak, że osoby te nie umieją sobie tego życia i codzienności zorganizować. Wręcz przeciwnie. Wielka siła do pokonywania trudności, nieprzeciętna inteligencja, której często pozazdrościliby całkiem zdrowi, oraz radość życia i pokonywania trudności robią ogromne wrażenie.

Czytaj dalej...

Czy warto wykupić polisę dla smartfonu?

  • Dział: Radzimy

smartfon ubezpieczenieZarówno liczba używanych w Polsce smartfonów, jak i średnia cena posiadanych przez nas urządzeń tego typu systematycznie rośnie. Telefony stały się obecnie małymi komputerami. Warto je ubezpieczyć.

Z raportu firmy Deloitte ?Tech Trends 2017? wynika, że w Polsce używanych jest 58,84 mln smartfonów. Liczba telefonów dawno więc przekroczyła liczbę obywateli. A telefon wysokiej, a nawet średniej klasy to koszt rzędu kilkuset czy nawet kilku tysięcy złotych. Nosimy go zwykle przy sobie ? jest zatem narażony na uszkodzenia mechaniczne, a także na kradzież. Dlatego ubezpieczenie smartfona to krok bardzo rozsądny.

Czytaj dalej...

Kamper gotowy na wakacyjny wyjazd?

  • Dział: KRÓTKO

 

kamper ubezpieczenieMarzysz już o wakacyjnym wypadzie swoim kamperem? W takim razie czas pomyśleć także o tym, aby przygotować go do sezonu letniego ? zrobić przegląd techniczny, posprzątać oraz załatwić kwestie ubezpieczenia.

Czym Polacy najchętniej jeżdżą na wakacje? Okazuje, że aż 6 na 10 osób wybiera samochód jako główny środek lokomocji. Dla osób tych znaczenie ma przede wszystkim szybkość przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego oraz komfort podróży. Dowodzi tego raport ?Polak jedzie na wakacje? wykonany na zlecenie firmy Kongsberg Automotive. Jeśli marzysz już o tym, aby zasiąść za kierownicą swojego kampera i udać się w daleką podróż, to najpierw sprawdź, czy Twój pojazd jest już przygotowany do sezonu letniego.

Czytaj dalej...

Ubezpieczenia pojazdów skrojone na potrzeby Twojego biznesu

  • Dział: Breaking news 2

 

ubezpieczenia pojazdow

Polisa na samochody służbowe określana jest w Anglii mianem Trade insurance i cieszy się sporą popularnością. W Polsce jest to jeszcze nowość, której uzyskanie wymaga od przedsiębiorcy sporego wysiłku. Skutki mogą jednak zaskoczyć


Kierowcy samochodów biznesowych muszą być niezawodni i ostrożni, ale warunki drogowe nie zawsze im sprzyjają ? dotyczy to zarówno taksówkarzy, jak i kurierów czy dilerów samochodowych. Zdarzenia losowe potrafią boleśnie naruszyć finanse przedsiębiorstwa, a za powstałe szkody odpowiada czasami sam kierowca. Rozwiązaniem są ubezpieczenia specjalistyczne.

Czytaj dalej...

Domniemanie uczciwości przedsiębiorcy - wreszcie!

  • Dział: Radzimy

konstbizngovNajbardziej istotną zmianą w sferze relacji między przedsiębiorcą, a urzędami jaką przewiduje ?Ustawa prawo przedsiębiorców? jest wprowadzenie zasady tzw. domniemania uczciwości przedsiębiorcy.  To ogromna zmiana przede wszystkim w sferze mentalności i postrzegania polskich przedsiębiorców przez przedstawicieli urzędów. Dotychczas relacja ta nie była najlepsza w dużej mierze ze względu na ograniczone zaufanie urzędów do przedsiębiorców i wynikającą z niego podejrzliwość.
zdjęcie www.finanse.mf.gov.pl

Czytaj dalej...

Grafen na "Otwartej Scenie" w Klubie Relax

  • Dział: Relacje

grafen260418 27No dają chłopaki po strunach i po garach. Dają czadu, a jeśli wziąć pod uwagę, że to zespół składający się tylko z trzech prostych instrumentów - gitary, basu i perkusji, to można powiedzieć że ich muzyka jest wyśmienita, nawiązująca do klasyki z elementami nowych trendów.

Dobrze poukładana, ze świetną pomysłową rytmiką, z przemyślanymi riffami i solówkami, z intrygującą dramaturgią utworów, niekopiowanymi pomysłami.

Widać że pracują nad repertuarem, a, jak przyznał się ze sceny Kuba Palewicz (gitara) - pięć nowych utworów w rok to chyba nie jest zły wynik.

Oceniamy podobnie - to doskonały wynik, wiedząc, że wszystko jest dopracowane, dopieszczone i dobrze zaplanowane.

Oczywiście ta muzyka nie należy do najłatwiejszych, a już na pewno nie jest grana dla, zachowując cały szacunek, nie dla miłośników pewnego radia z FM w nazwie.
To nie cukierkowe piosenki, to nie lekkie, łatwe kompozycje, choć trzeba przyznać, że często przyjemne.
Trzeba ich posłuchać, bo opis nie wyrazi wiele. Stąd zapraszamy do wysłuchania kilku fragmentów z usprawiedliwieniem za zaniki ostrości - wzrok jednak naszemu videomacherowi już szwankuje.
Oczywiście dla miłośników obrazów statycznych jest kilka zdjęć.

Członkowie zespołu
gitara, wokal - Kuba Palewicz
perkusja - Bartek Palewicz
bas - Wojtek Wrona


Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us