Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: maja 2018 - Mojejaworzno.pl

Boże ciało w Parafii Świętgo Wojciecha

  • Dział: Relacje

bozecialo18 17Boże ciało to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim.

Procesja odprawiana w ten dzień jest uwielbieniem dla hostii, czyli ciała chrystusowego, które podąża przed wiernymi po dywanie ułożonym z kwiatów, rzucanych przez dzieci. Istotą święta jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem nakazanym, czyli, że to sam udział w procesji nie jest konieczny, wymagany jest natomiast udział we mszy świętej.

Tak, jak przy okazji każdego innego święta, kto nie może uczestniczyć w ten dzień w liturgii, powinien uczestniczyć w niej wieczorem, dnia poprzedniego.

Czytaj dalej...

Niepokonani w drodze na Hel zbliżają się do celu.

  • Dział: Relacje 2


niepokonani hel 2Jaworzniccy rowerzyści już nie jeden raz pokazali na co ich stać. Co rusz widzi się na portalach społecznościowych wpisy o pokonywaniu coraz to większych odległości podczas dziennych wypraw w różne okolice naszego regionu. Czasem niewiarygodną jest informacja, o przebyciu tam i z powrotem 140, 160 kilometrów.
Nic to jednak nie znaczy z wyczynami grup rowerowych których członkowie codziennie trenują, poprawiają kondycję i biją coraz to większe rekordy.

Ale czym innym jest jednorazowa wyprawa w sobotę a czym innym codzienne kręcenie tak, aby pokonać odległość na przykład nad morze.
Taki cel postawiła przed sobą grupa Niepokonani, która wyruszyła kilka dni temu na Hel i szybko zbliża się do celu.

Zainspirowani zostali ubiegłorocznym wyjazdem Grupy Rowerowej O'Rety Team Mikołów i postanowili podobną trasą dojechać na sam kraniec Polski - na Hel.
10 osób walczy codziennie ze swoimi słabościami, z często nieprzychylną pogodą, pokonując dziennie około 130 kilometrów.
Codziennie robią zdjęcia, którymi zapewne pochwalą się po powrocie. A dziś nadesłali do nas przekrojową fotorelację z już przebytego dystansu.

Czytaj dalej...

Pan Paweł Silbert ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Jaworzna.

  • Dział: Breaking news

Paweł Silbert29 maja w godzinach południowych za pośrednictwem internetu, Prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert ogłosił, że ma zamiar ubiegać się ponownie o ten urząd w nadchodzących wyborach samorządowych.

To dobra wiadomość dla jaworznian, którzy są w zdecydowanej większości usatysfakcjonowani rozwojem naszego miasta od wielu lat, kiedy Pan Paweł Sibert sprawuje tę zaszczytną funkcję.

Ogromna ilość inicjatyw, pozytywne zmiany we wszystkich dziedzinach funkcjonowania organizmu, jakim jest samorząd, sukcesy, które pozwalają mieszkańcom być dumnymi ze swojego miasta powodują, że wiadomość o ponownej kandydaturze obecnego prezydenta jest wiadomością bardzo dobrą i zapewne zostanie przyjęta z wielkimi nadziejami przez jaworznian.
Na profilu społecznościowym Prezydenta czytamy"

"W nadchodzących wyborach samorządowych będę kandydował na urząd Prezydenta Jaworzna. W wyborach na tę odpowiedzialną funkcję zawsze brałem udział jako kandydat niezależny. Tak samo będzie również w najbliższych ? wystartuję z listy Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto. Każdy głos poparcia od osób prywatnych i organizacji jest dla mnie niezwykle motywujący. Wszystkim za to poparcie bardzo dziękuję."

Czytaj dalej...

Krzystof Daukszewicz i Kabret TON w Klubie Relax

  • Dział: Relacje

daukszewicz280518 32Od zarania dziejów kabaretu, ale nie kabaretu w sensie Mulin Rouge, ale naszego, polskiego kabaretu, satyrycznego, artyści zajmowali się przede wszystkim polityką, bo tym było zajmować się najłatwiej.

Obśmiać przywary polityków - to zawsze było na fali, zawsze było chętnie przyjmowane przez publiczność, zwłaszcza w czasach, kiedy takie obśmiewanie trzeba było skutecznie kamuflować, aby nie dostać się pod jurysdykcję cenzury, która potrafiła dość mocno zaleźć za skórę satyrykom.

Krzysztof Daukszewicz chyba nie odczuł działalności bezpieki tak mocno, jak na przykład Jan Pietrzak, ale pamięta doskonale na czerwono wykreślone fragmenty monologów, albo piosenek jakie wykonywał.

Czytaj dalej...

Danny Bryant - moc muzyki z wysp

  • Dział: Relacje 2

dannybryanta1Niedzielny wieczór gościom Jazz Clubu upłynął pod znakiem bluesowo - rockowych brzmień w wykonaniu Dannego Bryanta - światowej klasy muzyka, wraz z zespołem.
Koncert w dwóch setach obfitował w masę doskonałych utworów, pełnych gitarowych riffów i świetnego wokalu angielskiego muzyka.
Trio koncertuje w Polsce z okazji wydanego w kwietniu albumu "Revelation", który tego wieczoru z pewnością przypadł do gustu jaworznickiej publiczności.
W Jazz Clubie - jak zwykle zresztą przy okazji takich koncertów - tłumy miłośników porządnego grania. Było głośno, gitarowo, bluesowo. Danny Bryant podróżuje wraz zespołem po śląsku, i dzięki temu niedaleko mu było do nas, do Jaworzna.

Czytaj dalej...

W Kręgu Formy - Otwarty trening na Osiedlu Stałym

  • Dział: Relacje 2

 

wkreguformytren0518 1Stowarzyszenie W Kręgu Formy już kolejny raz zaprosiło Mieszkańców Jaworzna do wspólnego trenowania na świeżym powietrzu. Tym razem otwarty trening odbył się w Parku Lotników na Osiedlu Stałym.

Jak widać, wolny czas można spędzać nie tylko przed telewizorem - zwolenników aktywnego trybu życia i poświęcania mu wolnych chwil, jest w naszym Mieście coraz więcej.

I w to upalne, niedzielne popołudnie nie zabrakło miłośników sportu, którzy przyszli do parku, by wspólnie zrzucać zbędne kilogramy - ale przede wszystkim świetnie się przy tym bawić.

Czytaj dalej...

Święto Rodziny - jaworznianie umieją się bawić w plenerze

  • Dział: Relacje

swietorodziny2018dz2 93Święto rodziny w swoim drugim dniu było równie piękne i dynamiczne, jak jego początek. Zamówiona pogoda nie zawiodła, rodzice z dziećmi przybyli aby skorzystać z przygotowanych atrakcji, ale jedną z największych korzyści była nieskrępowana, niecodzienna możliwość spotkania się ze sobą, co podkreślali nasi rozmówcy.

Mieszkańcy przypomnieli sobie swoich znajomych, odnowili kontakty, umawiali się na prywatne okoliczności, czasem po długim okresie, kiedy po prostu nie widywali się ze sobą.

To chyba mniej spodziewany efekt zorganizowania takiej imprezy w Jaworznie i to właśnie poza ścisłym centrum.

Czytaj dalej...

Jaworznianka, Agnieszka Chyla w teledysku Grzegorza Halamy

  • Dział: Breaking news 2

halamaachyla1bAgnieszka Chyla zaczynała tańczyć na jaworznickich scenach już bardzo dawno temu.

Brała udział w konkursach, w miejskich przeglądach, w produkcjach spektakli realizowanych w naszym mieście, wyróżniając się spośród rówieśniczek bardzo charakterystycznym tańcem, ruchami oraz oczywiście niepospolitą urodą.

halamaachyla1aAgnieszka pracuje nad swoimi umiejętnościami i pewnie jej ambicja i praca nad sobą, sprawiły, że zaczęła być zauważana szerzej i oto od kilku dni możemy ją podziwiać w jednej z pierwszoplanowych ról w nieco prześmiewczym, nieco kpiącym z naszych wad, teledysku do piosenki Grzegorza Halamy pod tytułem "Chwilówka".

Piosenka, jak to u tego satyryka cała twórczość, naszpikowana jest kpiną z naszych wad, z typowych cech nieokrzesanego "Józka".

Jest , nieodłączna u Halamy kura, jest grill, jest plaża, piękne dziewczyny, i oczywiście niezwykła moda - sandały plus skarpetki. Całość utrzymana nieco w klimacie niedanego hitu "Bałkanica".

To Halama, natomiast nasza Agnieszka .. to trzeba zobaczyć...

Zapraszamy do obejrzenia prawdziwego wakacyjnego hitu z lekkim przymrużeniem oka, z udziałem jaworznianki Agnieszki Chyli.

Zdjęcia: Michał Kus.

 

Czytaj dalej...

TRZEJ ZWYCIĘZCY TOUR DE POLOGNE STARTOWALI W LANG TEAM RACE W GDAŃSKU

  • Dział: Sport

 

wysciggdansklang 1Piotr Osiński (GK STG Starogard Gdański) i Weronika Lorkowska (Team Verge Polska) na dystansie MAXI oraz Jakub Ruciński (Bike U Up- Europell) i Monika Szotowicz (STC Stargard) na dystansie MINI triumfowali podczas drugich w tym sezonie zawodów w kolarstwie szosowym dla amatorów Lang Team Race w Gdańsku. Na starcie pojawiło się trzech zwycięzców Tour de Pologne sprzed lat ? Czesław Lang, Lechosław Michalak i Marek Kulas.

 

?Trasa była wymagająca, interwałowa, sporo podjazdów, a do tego każdy pokonywaliśmy po kilka razy? ? powiedział na mecie najszybszy w kategorii M-5 Czesław Lang. ?Forma rośnie, dziś jechaliśmy z młodszymi kategoriami i średnia podchodziła pod 37 km/h? ? dodał zwycięzca Tour de Pologne z 1980 roku. Na trasie jechał wspólnie z Lechosławem Michalakiem (zwycięzca TdP w 1977) i na mecie obaj osiągnęli ten sam czas. ?Podjazdy szybko dały znać osobie, peleton podzielił się na małe grupki. Mam satysfakcję, bo forma z każdym tygodniem idzie w górę. Po prostu mam coraz więcej kilometrów wyścigowych w nogach? ? powiedział Lechosław Michalak. Marek Kulas, triumfator Tour de Pologne z 1986 roku był piąty w kategorii M-4.

Czytaj dalej...

"Święto Rodziny" pierwszy dzień za nami

  • Dział: Relacje

swietorodziny2018ds 187Wielkie tłumy, podążały do Parku Podłęże już przed godziną 16, gdzie przygotowano atrakcje związane ze świętem Rodziny zorganizowanym w Jaworznie już po raz trzeci.

I rzeczywiście były to całe rodziny, mamusie, tatusiowie i pociechy, które czekały na coś dla nich.

Atrakcje jednak nie były wyłączenie zabawą, a posiadały w sobie wiele z edukacji, związanej przede wszystkim związanej ze zdrowiem i bezpieczeństwem, profilaktyką, ale i dotyczącej naszego miasta i jego oferty dla mieszkańców.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us