Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2018 - Mojejaworzno.pl

Zastanawiające hamowanie na Krakowskiej

  • Dział: Breaking news

hamowaniekrakowska 5Sytuacja na ulicy Krakowskiej wyglądała tak, jakby kierowca skody pomylił jezdnie i wjechał pod prąd na niewłaściwą.

A było to 30 czerwca, około godziny 18.00

Ale jednak było inaczej,.

Kierowca zahamował i samochód obrócił się uderzając przy okazji w krawężnik, powodując uszkodzenie opon oraz zderzaka po lewej przedniej stronie auta - tak wynika z jego relacji.

Ruch przez chwilę był utrudniony, ale nie spowodowało to szczególnie uciążliwych niedogodności.

Zapewne kierowca został obciążony mandatem, a auto trzeba było odholować na jego koszt.

hamowaniekrakowska 1hamowaniekrakowska 3hamowaniekrakowska 6hamowaniekrakowska 2 2 

Czytaj dalej...

Zawody wędkarskie Drużyn Pożarniczych OSP

  • Dział: Relacje

zawodystrazepoz1 1W niedzielę, 30 czerwca na stawach Łęg należących do koła nr 106 Polskiego Związku Wędkarskiego przy OSP Dąbrowa Narodowa, odbyły się zawody wędkarskie drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych o puchar Prezydenta Miasta Jaworzna.

Jako że podległy Urzędowi Miejskiemu Wydział Zarządzania Kryzysowego ściśle współpracuje i koordynuje działania Ochotniczych Straży Pożarnych na wyznaczonych obszarach strategicznych, tenże wydział jak co roku również ma prawo wystawić swoją drużynę wędkarzy.

Czytaj dalej...

Boisko którego będą nam zazdrościć - inauguracja

  • Dział: Relacje

otwarcieboiska290618 97Zakończyły się prace przy budowie nowoczesnego boiska, które powstało w sąsiedztwie stadionu Victoria przy ulicy Krakowskiej. W tym tygodniu urzędnicy z Wydziału Inwestycji Miejskich odebrali obiekt. Boisko wygląda imponująco.

Już dzisiaj, obiekt przeszedł pierwszą poważną, sportową próbę generalną. Młodzi piłkarze rozegrali mistrzostwa, a po rozgrywkach nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu dla mieszkańców Jaworzna.

Czytaj dalej...

Aktywne dzielnice wielki rodzinny program miasta Jaworzna

  • Dział: Archiwum

 

aktywnedzielniceplakJuż 9 czerwca rodzinną imprezą w Niedzieliskach rozpocznie się projekt pod nazwą "Aktywna Dzielnica". Cykl 26 pikników, festynów i koncertów w poszczególnych osiedlach odbywać się będzie w ramach programu "Jaworzno Wspiera Rodziny".

- Program "Jaworzno Wspiera Rodziny" to najlepsza inwestycja, którą jako Prezydent mogę sobie wyobrazić, inwestycja w mieszkańców Jaworzna. To co sprawia, że dane miasto jest wyjątkowe to nie nowe drogi, chodniki i duże inwestycje, ale zadowolenie mieszkańców, ich jakość życia - podkreśla Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Chcemy poprzez zapewnienie równych szans, zwiększenie bezpieczeństwa oraz promując aktywność podać pomocną dłoń wszystkim rodzinom w Jaworznie.

W ramach programu "Aktywna Dzielnica" w poszczególnych osiedlach co weekend odbywać się będą zajęcia i zabawy dla całych rodzin. Na mieszkańców będzie czekać szereg niespodzianek i atrakcji, m.in. zajęcia dla dzieci, rodzinne zmagania, konkursy, quizy, warsztaty i mnóstwo dobrej zabawy!

Pierwsza z imprez odbędzie się w sobotę, 9 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 3 w Niedzieliskach. Kolejne: 16 czerwca (sobota) w Parku Lotników w Osiedlu Stałym i 30 czerwca (sobota) na Rynku w Byczynie.

- Serdecznie zapraszam do udziału w imprezach. Mam nadzieję, że wydarzenia organizowane w ramach projektu "Aktywna Dzielnica" pozwolą Państwu na dobrą i przyjemną zabawę w towarzystwie najbliższych, przyjaciół i znajomych - mówi zastępca prezydenta Monika Bryl.

W organizację wydarzenia włączyły się wszystkie miejskie instytucje.

 

Czytaj dalej...

Nowa sieć na Łubowcu

  • Dział: KRÓTKO

 

Modernizacja sieci wod kan Łubowiec 960Końca doczekały się prace związane z wymianą sieci wod-kan w osiedlu Łubowiec.

Na tym osiedlu Spółka wodociągowa wydała blisko 1,7 mln zł na nową infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną. W okresie od jesieni 2017 roku do czerwca 2018 roku, stare rurociągi zostały wymienione w takich ulicach jak: Wyspiańskiego, Łubowiec, Sucharskiego, Hałdy, Wybickiego. Łącznie ponad 2 kilometry wodociągu i 2 kilometry kanalizacji dla 100 gospodarstw. Przeprowadzone prace mają znacznie usprawnić proces dostarczania wody,
a także proces odpływu ścieków instalacjami sanitarnymi do Oczyszczalni Jeleń Dąb.

Czytaj dalej...

Krople. W Sieci. Kolejna wystawa fotografii w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  • Dział: Relacje

 


wystawanitkikrople 9Krople. W sieci. Ale można te dwa tytuły połączyć - "Krople w Sieci" bo zdjęcia przeplatają się ze sobą raz ukazując nam skomplikowane sploty nitek, stwarzające wrażenie zatrzymanych wątku i osnowy podczas procesu tkania, raz krople rosy, szadzi...

Ale wyjaśnienie jest proste - oto zobrazowane detale instalacji instalacji artystycznych na jednej z wystaw, a raz widzimy kropelki topniejącego szronu w makroskopowych okolicznościach minimalnej przyrody.


W sieci - zręczne operowanie głębią ostrości, ciekawe wypełnienie, zagospodarowanie kadru stworzyło całość, na którą patrząc, ma się wrażenie niekończących się linii, wybiegających daleko poza obraz, ale mających jakąś wspólna cechę.

Czytaj dalej...

Msza z okazji święta Patronki Jaworzna - Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  • Dział: Relacje 2

mszazamiasto 17W środę, 27 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie - Osiedlu Stałym odprawiono msze świętą w intencji patronki parafii, ale zarazem patronki miasta Jaworzna.

18 sierpnia 2005 r. Komitet Organizacyjny obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Jaworznie, w związku z ogłoszonym w mieście Rokiem Jana Pawła II ? papieża, Honorowego Obywatela Jaworzna, zwrócił się do Prezydenta Jaworzna o poparcie przez miasto wniosku o ogłoszenie Matki Bożej Nieustającej Pomocy - Patronką Jaworzna. Pod wnioskiem Komitetu Organizacyjnego podpisało się blisko siedem tysięcy mieszkańców naszego miasta.

Czytaj dalej...

Wielka wymiana na Gigancie

  • Dział: Breaking news 2

 

wodociagigigant0618W Osiedlu Gigant rozpoczyna się przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami.
Na tym mocno uzbrojonym terenie, gdzie funkcjonuje rozbudowany układ sieci podziemnych, wymieniona zostanie instalacja wodociągowa o łącznej długości ponad 1 300 metrów.

Przebudowa prowadzona będzie w ścisłej zabudowie budynków wielolokalowych, pod nawierzchnią asfaltową, chodnikami i wjazdami z kostki betonowej oraz częściowo w terenie zielonym. Większość prac wykonywana będzie przewiertami, w sposób bezwykopowy. Zakres inwestycji przewiduje wymianę wodociągu wraz z przyłączami do budynków mieszczących się m.in. przy ulicy: Piekarskiej, Bogusławskiego, Tęczowej, Granitowej, Bursztynowej.

Koszt modernizacji wraz z dokumentacją projektową to 0,5 mln zł. Termin zakończenia prac szacowany jest na jesień 2018 r.

Czytaj dalej...

Dni Jaworzna - już po wszystkim

  • Dział: Relacje

dnijaworzna18 dz2 61Drugi dzień naszego, miejskiego święta przebiegł w atmosferze oczekiwania na wieczorny mecz, który skończył się wiadomo jak i lepiej może go już nie wspominać.

Na stadionie z racji bardziej pewnej pogody już po piętnastej pojawiło się sporo osób, które trochę z niedowierzaniem, że pierwszy koncert będzie wart przeżycia, zasiedli pod parasolami, jednak po jednym drugim utworze tłumek pod sceną zaczął gęstnieć, bo jaworznianie usłyszeli doskonałe dźwięki metalowego grania zespołu Cztery Szmery.

Czytaj dalej...

Wakacje również w Szkole Podstawowej nr 13

  • Dział: Relacje


sp13zakonczroku18 1Każda szkoła w Jaworznie zakończyła w piątek rok szkolny 2017 / 18. Nam udało się odwiedzić Szkołę Podstawową nr 16, gdzie odbyła się uroczysta akademia z udziałem Prezydent Pani Moniki Bryl.

Pani Prezydent była tu, jak sama zaznaczyła w trzech rolach: jako Zastępca Prezydenta Jaworzna, jako członkini Komitetu Rodzicielskiego oraz jako mama uczęszczającego tu Jej syna.

Akademia była w całości przygotowana i poprowadzona przez uczniów, którzy zaproponowali lekkie i związane z wakacjami skecze oraz piosenki i scenki.

sp13zakonczroku18 43Wyróżniający się uczniowie otrzymali specjalne nagrody w kilku dziedzinach Sport, działalność społecznikowska, sport oraz całokształt postawy uczniowskiej przejawiającej się wysoką średnią ocen na świadectwach.

Pani Dyrektor, Agata Ciołczyk w swoim słowie do młodzieży i rodziców podziękowała za współpracę, życząc wspaniałych wakacji i powrotu z nowym siłami nad nauki we wrześniu.

Z powodu ograniczonej ilości miejsca w sali gimnastycznej w trzynastce odbyły się dwa "zakończenia" roku - w klasach starszych i młodszych. My mamy serię zdjęć z pożegnania szkoły przez starsza grupę wiekową.


 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us