Menu

Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2018 - Mojejaworzno.pl

Letni Festiwal Rocka - koncerty 29 lipca

  • Dział: Relacje

lfr2018 II 49Trzy zespoły, jak zwykle w niedzielne popołudnia wystąpiły na scenie klubu Relax w ramach II Letniego Festiwalu Rocka.
I to rzeczywiście był wieczór rockowy, choć oczywiście odmiany w ramach tej kategorii różniły się znacznie między sobą. Pierwszy to Full Light, który intensywnie koncertuje o tworzy oraz nagrywa nowe utwory.
Skład stanowią mieszkańcy Piekar Śląskich - Dariusz Badora, Grzegorz Badora, Konrad Pałka, Krzysztof Ludyga, Adam Skrzypiec i Jan Książek.
Zaprezentowane w Jaworznie utwory nawiązywały do klasycznego rocka stanowiąc dobre rozpoczęcie wieczoru.

Czytaj dalej...

Walka ze smogiem

  • Dział: Breaking news

walka ze smogiemNajważniejsze w życiu każdego człowieka jest zdrowie, o czym można się łatwo przekonać za każdym razem gdy dopadnie nas choroba. Nawet najmniejsze przeziębienie może znacznie zepsuć humor i samopoczucie na wiele długich dni pełnych kataru i kaszlu. Dlatego tak ważne jest aby dbać o swoje zdrowie i zapobiegać potencjalnym chorobom.
Wśród wielu sposobów na profilaktykę, ludzie często zapominają o tym, jak duży efekt na ich samopoczucie i kondycje ma stan środowiska w którym żyją. Ochrona środowiska to nie tylko pusty frazes, używany przez osoby pasjonujące się ekologią. Każdy człowiek jest w pewien sposób kształcony przez środowisko w którym żyje, przez jego dobre i złe cechy. Wszystko to sprawia, że ochrona środowiska jest jak najbardziej problemem ogółu, którym każdy człowiek powinien się zainteresować, bez żadnych wyjątków.

Czytaj dalej...

Aktywne dzielnice w Jeziorkach

  • Dział: Relacje 2

dzielnicejeziorki 31Jak to w weekend - tym razem w Jeziorkach w Klubie Kasztan przygotowano atrakcje dla tych, którzy nie spędzają czasu przed telewizorem, ale chcą i potrafią się pobawić w gronie bliskich, znajomych, przyjaciół.

Były jak zwykle gry, zabawy zarówno umysłowe, jak i zręcznościowe, ale największymi atrakcjami cieszyły się tym razem pieczone ziemniaki przygotowane przez gospodarzy oraz wyborny smalec i chleb upieczony według receptur, które pamiętają dziś nieco starsi jaworznianie - tak 50 Plus.

Najbardziej aktywni i posiadający wiedzę uczestnicy konkursów otrzymali nagrody, a my zrobiliśmy kilka zdjęć z popołudnia.

Czytaj dalej...

Obserwowaliśmy zaćmienie Księżyca

  • Dział: Relacje

zacmienieksiezycageosfera 74Świetną okazją do zabawy i wspólnego odpoczynku było piątkowe zaćmienie Księżyca, które do Geosfery przyszły obserwować setki jaworznian. Zanim mona było oddać się z zadartą głową kontemplować wielkość i fenomen wszechświata, to geosfera zorganizowała zabawy dla najmłodszych, wykłady dla szerokiego grona zainteresowanych historią naszego niezgłębionego wszechświata, Pieczenie kiełbasek, ale nie przy jakichś tam grillach, tylko na prawdziwym, drzewnym ogniu, co sprawiło że stało się miło i rodzinnie.

zacmienie270718aKiedy tylko zapadł zmrok, na jednym z placyków swoje przedstawienie zaprezentował teatr ognia, uświadamiając potęgę a zarazem piękno jednego z żywiołów. A potem albo grupkami, albo pojedynczo, ale,w parach popatrzono chwilę do góry i można było iść spać z zapewnieniem mędrców, że kiedy patrząc na Księżyc w zaćmieniu, pomyśli się jakieś życzenie, to ono się spełni zanim takie zaćmienie nastąpi po praz kolejny. A kolejna za sto kilkadziesiąt lat, więc należy się spieszyć z czekaniem.

Czytaj dalej...

Chcesz zaśpiewać ulubione piosenki? A może napisać własną?

  • Dział: Archiwum

jaaworzno spiewa 960

Już za kilka dni pojawi się więcej informacji na temat strefy piosenki w Jaworznie, która niebawem powstanie.

Chcemy, aby w mieście powrócił stary dobry nurt piosenki żeglarskiej, turystycznej, czy też poezji śpiewanej. Nurt polskiej piosenki.

Potrzebny jest talent i umiejętności, ale nie oczekujemy zawodowych wykonań, czy też profesjonalnych muzyków, ale oczekujemy ludzi, którzy potrafią bawić się przy ponadczasowych przebojach śpiewanych na Yapie, Bazunie, Piosturze, w Szklarskiej Porębie, Danielce, Rogaczu
 

Śpiewasz, albo grasz na gitarze, fascynuje Cię piosenka żeglarska, turystyczna, kabaretowa, poezja śpiewana? Chcesz podjąć to wyzwanie? Chcesz napisać własną piosenkę?

Przygotuj minimum dwa utwory z kręgu piosenki żeglarskiej bądź turystycznej - jedną spokojną, z klimatem, inne energiczne, żywe, z własnym akompaniamentem, albo z akompaniamentem drugiej osoby.
Nie masz akompaniamentu, może być a'capella. Można zaśpiewać w kilka osób, chórkiem.

Ponieważ piosenka ma żyć, to niestety podkłady są wykluczone.
O miejscu i czasie przesłuchań poinformujemy.

Wszelkie pytania prosimy zadawać pod adresem e-mail - alex113@tlen.pl

Masz wolne popołudnia, weekendy?

Wkrótce więcej informacji właśnie dla Ciebie.

Czytaj dalej...

Mistrzostwa Polski w jeździe figurowej na nartach wodnych

  • Dział: Archiwum

nartywod1807Nie lada atrakcja szykuje się na Sosinie w nadchodzący weekend. Odbędą się tam Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za motorówką w konkurencji: jazda figurowa!
Zawody niezwykle widowiskowe i atrakcyjne zarówno dla zawodników, jak i dla widzów.

Impreza rozpocznie się w sobotę, o godzinie 9 w Ośrodku Klubu Nart Wodnych Jaworzno, w pierwszy dzień odbędą się eliminacje a w drugi od godziny 8 zawodnicy przystąpią do finałów.

Zawody obserwować będzie można po wejściu od strony kortów tenisowych.

Zapraszamy!

Czytaj dalej...

Zasady skutecznej prezentacji ? jak dobrze wypaść?

  • Dział: Breaking news 2

prezentacjea10718Aby zrobić dobre wrażenie, poruszając się po obecnym rynku pracy, nie wystarczy już jedynie znajomość języka obcego i obsługa komputera. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, istotne jest to, jak się prezentujemy. Nie będzie to jednak artykuł o ?dress code? ani o tym, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie.

W Polsce prezentacje często traktowane są nadal jako przykry obowiązek.

Na Zachodzie powszechne jest jednak przekonanie, że prezentacja to skuteczne narzędzie, które może otworzyć drogę do awansu lub zdobyć przychylność ważnego klienta. Jak przeprowadzić ją tak, by była skuteczna? Poniżej przedstawimy reguły, dzięki którym twoja prezentacja podczas kolejnego spotkania odniesie zamierzony sukces.

Po pierwsze, upraszcza

Podstawowym celem prezentacji jest wyłożenie w jasny i przystępny sposób konkretnych kwestii, które dla zebranych mogą nie być zrozumiałe; tak, by je pojęli. Używaj więc języka dostosowanego do swoich odbiorców. Pamiętaj: Nie chodzi o to, byś popisywał się wiedzą ze swojej branży lub znajomością trudnych słów, ale byś w prosty sposób przekazał swój komunikat. Dlaczego? Jeśli klient lub koledzy cię nie zrozumieją, z pewnością nie ?kupią? twojego pomysłu.

Po drugie, informuj oszczędnie

Z pewnością masz do przekazania wiele wartościowych informacji, ale ogranicz się tylko do tych najważniejszych. Według naukowców z University of California w San Diego, przez media, Internet i telefon dociera do nas każdego dnia 100 tys. słów. W takim chaosie informacyjnym twoi słuchacze łatwiej zapamiętają kilka informacji, które chcesz im przekazać, jeśli nie zalejesz ich dodatkową setką komunikatów.

Po trzecie, posługuj się odpowiednimi narzędziami

Dzisiejsza, szybka i bardzo obrazkowa cywilizacja sprawiła, że zdecydowana większość z nas to ?wzrokowcy? ? łatwiej zapamiętać nam daną informację, gdy ją widzimy. Człowiek zapamiętuje 30% tego, co widział, ale już 50% tego, co widział i słyszał. Wiedząc o tym, wspomóż swoje wystąpienie odpowiednimi pomocami ? zrób wykres lub tabelę, a w trakcie wypowiedzi zapisuj kluczowe komunikaty.

Przydadzą ci się do tego odpowiednie akcesoria ? ekrany projekcyjne, jeśli przygotowujesz prezentację multimedialną lub zamierzasz posłużyć się fragmentem nagrania, albo flipcharty do zwykłego spotkania biznesowego lub firmowego. Produkty takie posiada w swojej ofercie firma AJ Produkty.

Prezentacje multimedialne sprawdzają się najlepiej w przypadku, gdy masz do zaprezentowania zestawienia danych lub analizę. Niezbędny jest wówczas rzutnik oraz dopasowany do niego ekran projekcyjny. Ekran o standardowych wymiarach to 1800 × 1800 px. Zadbaj też o to, by miał odpowiednio szeroki kąt widzenia ? nawet do 180 stopni. Dzięki temu nawet osoby siedzące skośnie względem ekranu będą miały swobodny widok.

Flipchart z kolei okaże się przydatny w mniej wymagających warunkach ? na przykład kiedy wypowiadasz się bez pomocy prezentacji multimedialnej. Można postawić na tradycyjne, stacjonarne flipcharty, ale dla firm, w których spotkania odbywają się w różnych miejscach, rozsądniejszym wyborem będzie flipchart na kołach skrętnych. Dodatkową zaletą flipchartów jest to, że możesz pisać albo na bloku, albo bezpośrednio na powierzchni produktu.

Po czwarte, bądź jak zawodowy aktor

Przed nagrywaniem filmu dobry aktor nie tylko uczy się na pamięć kwestii i kreuje w wyobraźni postać, którą zagra. Poza tym niezmordowanie powtarza konkretne sekwencje, by opanować je do perfekcji i mieć pewność, że wypadnie znakomicie, kiedy już stanie przed kamerą. Także ty, jeśli chcesz dobrze wypaść, powinieneś przed wystąpieniem wielokrotnie przećwiczyć swoją prezentację. Zebrani docenią twoje przygotowanie i wydasz im się przez to bardziej wiarygodny. A w praktyce oznacza to, że także twój pomysł lub produkt uznają za wart uwagi.

Po piąte, pokaż swoją pasję

Jeśli nie będziesz wierzył w słuszność tego, co mówisz, twoi słuchacze dostrzegą to, obserwując twoją mowę ciała. Pokaż im swoje zaangażowanie w omawiany temat. Jeśli zarazisz ich swoim entuzjazmem, spojrzą przychylniej na to, co chcesz im przekazać.

Choć wielu z nas nie przykłada do tego zbyt wielkiej wagi, właściwie przeprowadzona prezentacja może diametralnie zmienić to, jak my lub nasza firma jesteśmy postrzegani wśród innych. Dlatego warto docenić tę umiejętność i popracować nad nią, by stała się dla nas skutecznym narzędziem osiągania naszych celów.

Czytaj dalej...

Park wodny coraz bliżej - otwarcie już 10 sierpnia!

  • Dział: Breaking news

parkwodny 220718 1 2

I już wszystko wiadomo. Zagadką jest tylko pogoda, jaka w ten dzień raczy nam towarzyszyć. Wprawdzie charakter placu wodnego jest taki, że czy będzie padać, czy też nie będzie, to zabawa w wodzi i tak jest zabawą w wodzie, to jednak fajnie będzie, kiedy pogoda będzie słoneczna a wręcz upalna.

 

 

10 sierpnia w piątek w godzinach 12 - 18 odbędzie się inauguracja wodnego Parku, który powstaje na plantach

W programie m.in.:
- strefa animacji dla dzieci,
- zawody piłki plażowej,
- strefy relaksu,
- hawajska fotobudka,
- hawajskie koło fortuny,
- zabawy i konkursy!

Czytaj dalej...

FINAŁ ZAPISÓW INTERNETOWYCH DO TAURON TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

  • Dział: Breaking news 2

 

tour18amat 96010 sierpnia w BUKOVINA RESORT odbędzie się tegoroczny TAURON Tour de Pologne Amatorów. Zapisy internetowe potrwają już tylko do 29 lipca. Zgłaszać się można pod adresem https://www.rejestracja.langteam.com.pl .Tym, którzy na start zdecydują się w ostatniej chwili, pozostaną zapisy w Biurze Zawodów dzień przed i w dniu wyścigu.

TAURON Tour de Pologne Amatorów to impreza, która po raz pierwszy odbyła się w 2010 roku. Od tego czasu stała się kultowym wydarzeniem dla miłośników kolarstwa z całej Polski i z zagranicy. Co roku na starcie pojawiają się tłumy kolarzy chcących spróbować swych sił na trasie królewskiego etapu Tour de Pologne. Tradycją stało się rozgrywanie wyścigu dla amatorów w dniu najtrudniejszego etapu wyścigu dla zawodowców. Pokonanie tej samej trasy, co najlepsi kolarze świata i to zaledwie kilka godzin przed nimi, samo w sobie przynosi ogromną satysfakcję.

Czytaj dalej...

Wakacyjne zajęcia w Archetti

  • Dział: Relacje 2

wakacjearchetti 50W Archetti wakacyjne propozycje doskonale wpisują się w potrzeby małych artystów i sportowców, miłośników kina, ale i gier, zabaw, rywalizacji, czy po prostu zwykłej radosnej zabawy.

Pierwsza połowa lipca upłynęła właśnie w tym rytmie.

Dzieci uczyły się malować, poznawały tajniki gry Scrabble, lepiły figurki z masy z soli i mąki, uczestniczyły w zajęciach teatralnych oraz regularnie grały w grę Boccia dzięki przedstawicielom Fundacji Ratownik Górniczy, którzy współpracują z instytucja nie od dziś.

Zobaczmy na zdjęciach jak dzieciom upływa czas.


Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us