Menu
...
reklama
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2018 - Mojejaworzno.pl

Klub fotograficzny - zapraszamy amatorów fotopstrykania

 • Dział: Zapowiedzi

 

Klub Fotograficzny 960Zapraszamy młodzież i dorosłych na zajęcia klubu fotograficznego w Centrum Kultury "Archetti" w Jeleniu.

Spotkania odbywają się w poniedziałki od godziny 16. 00 do 19. 30 - można przyjść w każdej chwili w tym przedziale czasowym.

Chcesz robić lepsze zdjęcia?
Chcesz, aby Twoje prace wyróżniały się spośród milionów "zwykłych pstryków" zalewających internet?

Co oferujemy?

 • - Poznawanie zasad fotografowania, optyki, kompozycji, barw,

 • - Poznawanie sprzętu i ustawień  - co to jest migawka, przysłona, balans bieli, ekspozycja i wszelkie inne terminy związane z fotografowaniem i jak je wykorzystać w praktyce.

 • - Poznawanie aspektów prawa autorskiego, prawa prasowego, i ich wykorzystania w codziennej pracy fotografa amatora.

 • - Wspólne sesje fotograficzne w plenerze, martwa natura, natura ożywiona, przyroda, architektura, krajobraz

 • - Wystawy prac uczestników klubu.

  Jak szanować czyjeś prace fotograficzne i jak szanować własny wysiłek włożony w fotografowanie, słowem, jak fotografować, aby robić to niebanalnie, ciekawie, dobrze.

  Czekamy na osoby:

 • od około 15 roku życia, posiadające aparat fotograficzny - zaawansowaną hybrydę, albo lustrzankę, bądź bezlusterkowiec.
 • posiadające komputer z nawet prostym oprogramowaniem do edycji zdjęć

  Oferta skierowana jest do osób niezajmujących się profesjonalnie, lub w ramach wykonywanego zawodu, fotografowaniem.

W programie działalności klubu - wspólne fotografowanie Jaworzna, udział w miejskich wydarzeniach kulturalnych, społecznych i rozrywkowych, organizowanie wystaw uczestników klubu w Centrum Kultury Archetti.

Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj - może znajdziesz swoje miejsce właśnie tutaj.

 

 

 

Czytaj dalej...

Strefa piosenki - może i Ty znajdziesz w sobie talent

 • Dział: Zapowiedzi

Strefa piosenki 960Klub ?Strefa piosenki?

Zapraszamy młodzież i dorosłych na zajęcia klubu ?Strefa Piosenki? w Centrum Kultury ?Archetti? W Jeleniu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 12 września o godzinie 16. 30.

Zaproszenie kierujemy do osób, które lubią śpiewać, grają amatorsko na gitarze najchętniej akustycznej, lubią wspólnie spędzać czas przy polskiej piosence, a szczególnie żeglarskiej, turystycznej, kabaretowej, poezji śpiewanej, piosenkach bardów również tych z lat 70, 80, 90.

Regularnie będziemy spotykać się na popołudniach i wieczorach z piosenką, poznawać stare i nowe czasem zapomniane przeboje z kręgu tak zwanej krainy łagodności, szant.

To w Jaworznie zupełnie nowa inicjatywa, mająca na celu oderwanie młodzieży ale i dorosłych od elektroniki, od telefonów, laptopów, komputerów, telewizorów.

Mamy w planie dużo śpiewać, a może nawet brać udział w przeglądach, konkursach piosenki, organizowanych w mieście, w regionie, ale przede wszystkim dobrze się bawić i organizować spotkania z piosenką dla mieszkańców miasta. Osoby które czuja w sobie zew muzyki zapraszamy z gitarami, tamburynami, fletami i innymi akustycznym instrumentami.

Nie trzeba znać nut ? wystarczy kilka chwytów, słuch muzyczny i chęć świetnej zabawy w rytmie najwspanialszych piosenek.

Tych, którzy śpiewać nie umieją również zapraszamy ? warto będzie posłuchać, przypomnieć sobie stare czas, albo poznać, co nowego w piosence piszczy :)

Zapraszamy również tych, którzy piszą teksty, być może powstaną z nich nowe, przeboje!

Czytaj dalej...

Weekend światła - od rana trwają przygotowania

 • Dział: Breaking news

 

parktauronrano 1Rano park w Jaworznie wyglądał już intrygująco, ale jeszcze nie w pełnej krasie kolorów, które obiecane mamy na wieczór. Alejki, grządki i pola zielone, oraz przestrzeń pod koronami drzew wypełnią się wszystkim barwami świata, aby uczcić jubileusz jaworznickiej energetyki.

Nocą Jaworzno będzie tylko tam. Oczywiście zaprosimy do relacji z tego wydarzenia.

 

 

 

 

Czytaj dalej...

Wędkarskie Lato Archetti i Grajdołka

 • Dział: Relacje 2

szkolkawedkarskafinal18 153Dwumiesięczna wakacyjna szkółka wędkarska zorganizowana przez Koło nr 94 Polskiego Związku Wędkarskiego Jaworzno Jeleń dobiegła końca.

Jej ukoronowaniem były zawody uczestników zajęć, którzy przez wakacje poznawali tajniki życia ryb, sposoby ich łowienia, ale również podczas zajęć uczyły się zasad bezpieczeństwa nad wodą, udzielania pierwszej pomocy, czy też ratowania tonących.

Te zajęcia zawdzięczają dzieci funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

Czytaj dalej...

Święto latawca - z kolorowym uśmiechem żegnamy lato,

 • Dział: Relacje 2

swietolatawca2018 12Święto latawca na jaworznickim rynku to pod koniec lata niejako pożegnanie z nim. Lato mija, mijają ciepłe, dni, a ich miejsce zajmą krótkie dzionki, długie noce i chłód, potem zima, ale przecież wszystko, co piękne powróci znów za rok.
Święto latawca organizuje Świetlica Środowiskowa Pod Kolegiatą we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wydarzeniu patronuje Poseł na Sejm Pan Dariusz Starzycki.
Na rynku pojawiła się niespotykana w naszym mieście dmuchana platforma zabawowa, było tradycyjne malowania buziek, były konkursy rysunkowe i na skonstruowanie latawca.
Była i ciekawa możliwość pomalowania samochodu osobowego w odlotowe wzory, obrazki, kształty. Ubarwieniem nieco ulotnym, ale jakże uroczym, było robienie baniek mydlanych przez najmłodszych i tworzenie zwierzątek z baloników.

Czytaj dalej...

Wieczór poetycki Alicji Dudek - wieczór wśród przyjaciół - muzyka słowo

 • Dział: Breaking news

alicjadudek 1280Co jakiś czas Alicja Dudek raczy nas przepięknymi doznaniami związanymi z tworzona przez nią poezją ulotną, pachnącą kwiatami, przydomowym ogrodem albo ciepłym letnim lasem, miłością i zachwytem nad światem.

Tym razem Alicja zaprosiła do swojego królestwa wersów, metafor, kilka osób, które postarają się słowem i muzyką przenieść wszystkich znajomych, przyjaciół w świat inny, lepszy, śpiewny i beztroski.

Już 8 września o godzinie 18 w Teatrze sztuk wystąpi na scenie sama poetka, a klimat wprowadzą Dominik Socha, słowem, oraz trio Mirosław Graczek, Jacek Maliszczak i Mateusz Motyka, w autorskim repertuarze Jacka Maliszczaka, oraz Aleksander Tura, który zaprezentuje piosenki bardów: Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Georgesa Brassensa, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego.

Wraz ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.

Czytaj dalej...

Adwokat czy radca prawny - jakie mają kompetencje?

 • Dział: Breaking news 2

prawnik 8 960W kancelarii adwokackiej w Warszawie pracują adwokaci - to rzecz jasna, ale wiele osób myli pojęcie adwokata z zawodem radcy prawnego, który również może być zatrudniony w kancelarii.
Trzeba jednak mieć świadomość, że radca prawny i adwokat mają inne kompetencje.
To dwa zupełnie odmienne zawody, które prowadzą inne sprawy.

Zadania radców prawnych i adwokatów

Ogólnie rzecz ujmując zarówno radcy prawni, jak i adwokaci, świadczą usługi z zakresu pomocy prawnej. Jednak różnica tkwi pomiędzy nimi w formie wykonywania zawodu. Radca prawny może zostać zatrudniony w kancelarii na podstawie umowy o pracę, tak jak każdy inny pracownik. Natomiast, jeśli jest się adwokatem, to zawód ten można wykonywać w formie indywidualnej, jednoosobowej działalności gospodarczej lub jako wspólnik spółki.

Podstawą prawną w działalności radcy prawnego są przepisy ustawy z dnia 6 lipca 1982 roku o radcach prawnych. Natomiast dla adwokatów będą to przepisy ustawy z dnia 26 maja 1982 roku Prawo o adwokaturze.

Radca prawny i adwokat mają obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, czyli nie mogą rozpowszechniać w żaden sposób informacji, jakie pozyskali w toku obsługi i prowadzenia spraw swoich klientów. Mają też obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, co do czynności wykonywanych przy udzielaniu pomocy prawnej.

Kiedy korzysta się z pomocy radcy prawnego, a kiedy z pomocy adwokata?

Indywidualny klient będzie korzystał z pomocy radcy prawnego wtedy, gdy chce zasięgnąć prostej porady prawnej lub uzyskać opinię prawną. Radca może wystąpić w jego imieniu przed sądem lub urzędem, jako pełnomocnik klienta lub jego obrońca. Radca prawny może też być zatrudniony przez dowolne przedsiębiorstwo na stanowisku prawnika. Będzie wówczas oceniał pod względem prawnym umowy i kontrakty czy konstruował pisma.

Adwokat może także udzielić porady prawnej lub wydać opinię prawną, ale w przeciwieństwie do radcy prawnego, może być obrońcą swoich klientów w sprawach karnych i karnych skarbowych, czego nie można osiągnąć w przypadku radców.

Źródło: https://dm-adwokaci.pl

Czytaj dalej...

Wrzesień w MCKIS kalendarium planowanych wydarzeń

 • Dział: Archiwum

Plan działalności Miejskiego Centrum Kultury i Sportu

Wrzesień 2018 r.

IMPREZY KULTURALNE

 

AKTYWNE DZIELNICE

 

1.09.2018, godz. 17.00

?Bohaterom Jelenia? - koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu zespołu śpiewaczego Jelenianki Rynek w Jeleniu

8.09.2018, godz. 16.00

Festyn Rodzinny w ramach projektu ?Aktywne Dzielnice?

Park Lotników Oś. Stałe

 1. 9.09.2018, godz. 15.00
 2. Festyn Rodzinny w ramach projektu ?Aktywne Dzielnice?
 3. Dożynki Dzielnicowe w Byczynie

15.09.2018, godz. 16.00

Festyn Rodzinny w ramach projektu ?Aktywne Dzielnice?

Teren przy Szkole Podstawowej nr 9 w Jaworznie

16.09.2018, godz. 12.00

Piknik lotniczy

Park Gródek w Jaworznie

22.09.2018, godz. 16.00

Popołudnie z Kulturą w ramach projektu ?Aktywne Dzielnice?

Teren przy Szkole Podstawowej nr 18 w Ciężkowicach

23.09.2018, godz. 16.00

Festyn Rodzinny w ramach projektu ?Aktywne Dzielnice?

Centrum Rynek w Jaworznie

29.09.2018, godz. 16.00

Festyn Rodzinny w ramach projektu ?Aktywne Dzielnice?

Park Bory

30.09.2018, godz. 16.00

Festyn Rodzinny w ramach projektu ?Aktywne Dzielnice?

Park Długoszyn

 

DOM KULTURY im. Z. Krudzielskiego

 

3.09.2018, godz. 10.00

?Dzień otwarty? - zapisy na stałe zajęcia artystyczne w domu kultury

14.09.2018, godz. 10.30

?Zatrzymać wakacje? - zdobienie ramek na zdjęcia, zajęcia dla zorganizowanej grupy przedszkolaków

21.09.2018, godz 10.00

Wspomnienie lata - gliniane obrazy - twórcze ceramiczne dla zorganizowanej grupy młodzieży

z SOSW

28.09.2018, godz. 10.30

?Dla mężczyzny czy chłopaka? - warsztaty scrapbookingu dla dorosłych (zapisy)

 

KLUB DOBRA

 

04.09.2018, godz. 16.00

Plenerowa impreza integracyjna dla grupy ?Dobra Naprzód? z pieczonymi kiełbaskami

11.09.2018, godz. 16.30

Cykl spotkań nordic walking ?Dobra Naprzód? z kijami po dzielnicach - Wrzesień w Byczynie

Tygodniowy harmonogram pracy w zespołach i kołach zainteresowań

 

Poniedziałki:

Zajęcia plastyczne

godz. 15.30 - 16.30

Próby zespołu śpiewaczego ?Dobrzanki?

godz. 17.00 - 19.00

 

Wtorki:

Trening Nordic Walking ?Dobra Naprzód?

godz. 15.30 - 16.45 (grupa początkująca)

godz. 17.00 - 19.00 (grupa zaawansowana)

 

Czwartek:

Fitness

godz. 16.00 - 16.50

 

KLUB GIGANT

 

W dniach od 3.09.2018 do 14.09.2018 klub czynny:

poniedziałek: 13.00 - 16.30

wtorek, czwartek: 13.00 - 19.00

środa: 13.00 - 15.00

18.30 - 20.00

piątek: 11.00 - 17.00

 

Dnia 10.09.2018 klub nieczynny

1.09.2018, godz.16.00

Udział w Festynie Rodzinnym ?Żegnaj lato na rok? organizowanym przez Klub Strażak - pokazy taneczne "Zatańcz do wakacyjnych rytmów"

11.09.2018, godz. 17.00

Artystyczne warsztaty otwarte - nabór do koła "Zainspirowani"

18.09.2018, godz. 18.00

Pożegnanie lata - powarsztatowa wystawa prac dzieci

26.09.2018, godz. 18.30

Dwa na jeden - otwarte warsztaty taneczne dla dorosłych

 

KLUB NIKO

 

 1. 1.09.2018, godz. 13.00
 2. III Byczyński Rodzinny Rajd Rowerowy
 3. 11.09.2018, godz. 16.30
 4. ?Z kijami po dzielnicach? - sportowe spotkanie z grupą ?Dobra Naprzód? (trasa ok. 10 km)
 5. 18.09.2018, godz. 16.00
 6. ?Baw się kolorem? - otwarte zajęcia plastyczne, rekrutacja do grup artystycznych
 7. 20.09.2018, godz. 18.00
 8. ?Zrelaksuj się? - zajęcia dla uczestniczek Strefy Kobiet z gościem specjalnym
 9. 25.09.2018,
 10. ?Bobbinowe pudełeczka? - warsztaty dla dorosłych (płatne)

 

 

 

 1. Tygodniowy harmonogram pracy w zespołach i kołach zainteresowań
 2. Poniedziałek:
 3. Szydełkowy Zakątek (dorośli) - od 17.09.2018
 4. godz. 17.00
 5. Nordic Walking (grupa początkująca)
 6. godz. 17.30
 7. Wtorek:
 8. Do Dzieła - zajęcia artystyczne dla dzieci od 7 lat
 9. godz. 15.30
 10. Nordic Walking (grupa treningowa)
 11. godz. 18.00
 12.  
 13. Środa:
 14. Sztuka dla malucha - zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku 5 - 6 lat
 15. godz. 15.30
 16. ZUMBA - od 19.09.2018
 17. godz. 17.30
 18. Gimnastyka dla pań - od 19.09.2018
 19. godz. 18.45
 20.  
 21. Czwartek:
 22. Strefa kobiet
 23. godz. 18.30

 

KLUB KASZTAN

 1. 12.09.2018. godz.17.00
 2. Dzień otwarty w Klubie Kasztan - nabór do kół zainteresowań
 3. 22.09.2018, godz. 10.00
 4. II Masa Krytyczna ?Międzynarodowy dzień bez samochodu? - wycieczka rowerowa
 5. (start, Jaworzno Rynek, zakończenie Klub Kasztan)
 6. 27.09.2018, godz. 17.00
 7. Dyskoteka na Dzień Chłopaka
 8. Tygodniowy harmonogram pracy w zespołach i kołach zainteresowań
 9. Poniedziałek
 10. Power Walking (spacer mocy)
 11. godz. 8.30
 12. Zajęcia teatralne
 13. godz. 15.30
 14. Wtorek
 15. Próby zespołu JEZIORCZANKI
 16. godz. 16.00
 17. Świat gier umysłowych
 18. godz. 17.30

 

 1. Środa
 2. Klub Rowerowy Kasztan
 3. godz. 15.30
 4. Klub My Kobiety 50+
 5. godz. 17.00
 6. Nordic Walking/ Power Walking
 7. godz. 19.00
 8. Czwartek
 9. Zajęcia plastyczne dla dzieci
 10. godz. 16.00
 11. Zumba dla dorosłych
 12. godz. 17.30
 13. Fitness dla dorosłych
 14. godz. 18.45
 15. Piątek
 16. Nordic Walking
 17. godz. 8.30
 18. Zajęcia teatralne
 19. godz. 15.30
 20. Świat gier umysłowych
 21. godz. 17.30

KLUB ?POD SKAŁKĄ?

 

12.09.2018, godz. 17.00

?A w Klubie POD SKAŁKĄ? - zapisy do zajęć klubowych dla dzieci i młodzieży

14.09.2018, godz. 17.00

?Po wakacjach weny moc?. Inauguracja spotkań z paniami klubu ?+Czterdzieści Dziewięć i Pół?

21.09.2018, godz. 12.30 (termin może ulec zmianie)

?Popołudniowe tańce hulańce dla przedszkolaka?

30.09.2018, godz. 16.00 - 19.00

Piknik w ramach projektu ?Aktywne Dzielnice?. Park w dzielnicy Długoszyn

 

 1. Tygodniowy harmonogram pracy w zespołach i kołach zainteresowań

 

Poniedziałek:

?Scena? - zajęcia teatralne

godz.15.30

 

Wtorek:

?Plastyka ruch i muzyka dla większego smyka?

godz.15.30

 

Środa:

?Środa z piosenką?- zajęcia muzyczne

godz. 15.30

 

Czwartek:

?Na cztery ręce? - zajęcia plastyczne

godz.15.30

Piątek:

?Popołudniówka dla przedszkolaka?

terminy zajęć są ustalane z nauczycielami

Spotkania z członkiniami klubu ?+ CZTERDZIEŚCI DZIEWIĘĆ I PÓŁ?

godz. 17.00

 

KLUB PODŁĘŻE

 

1.09.2018, godz. 12.00 ? 20.00,

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble, Mistrzostwa Regionów 2018 - Południe - otwarty turniej rankingowy PFS

2.09.2018, godz. 9.00 - 16.00

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble, Mistrzostwa Regionów 2018 - Południe - otwarty turniej rankingowy PFS

17.09.2018, godz. 16.30

"Wspomnienie lata" - powarsztatowa wystawa prac plastycznych o tematyce wakacyjnej

 

KLUB STRAŻAK

 

1.09.2018, godz.16.00 - 22.00

Festyn Rodzinny ?Żegnaj lato na rok? ? współorganizator OSP w Dąbrowie Narodowej

6.09.2018, godz. 16.00

Otwarte zajęcia muzyczne ? nabór do dziecięcego zespołu ludowego.

12.09.2018, godz. 17.00

Marsz Wolności - Nordic Walking zakończony pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu - zapalenie zniczy

20.09.2018, godz. 16.00

Otwarte zajęcia muzyczne ? nabór do dziecięcego zespołu ludowego.

 

KLUB SZCZAK

 

27.09. 2018, godzina 16.00

Zajęcia relaksacyjne dla kobiet ( zapisy)

 

Tygodniowy harmonogram pracy w zespołach i kołach zainteresowań

 

Poniedziałek:

Próba zespołu śpiewaczy Szczakowianki

godz. 16.00

 

Wtorki:

Zajęcia plastyczne dla dzieci ,,Czytam i tworzę??

godz. 15.00 - 16.30

Harcerski Krąg Seniorów

godz. 16.00 (próby ruchome)

 

Środy:

Zajęcia doskonalenia umiejętności nauki czytania i pisania dla dzieci

godz. 15.00 - 16.00

Zajęcia Nordic Walking

godz. 16.00 - 17.30

Zajęcia Fitness (zajęcia odpłatne)

godz. 18.00 - 18.50

 

Czwartki:

Pracownia ceramiki (zajęcia odpłatne)

godz. 15.00 - 16.30 - I grupa

godz. 17.00 - 18.30 - II grupa

Krąg kobiet: spotkania dla Pań

godz. 16.00 - 18.00

 

Piątki:

Moc wyobraźni: twórcze zajęcia teatralne dla dzieci w wieku szkolnym

godz. 15.00 - 16.00

Zajęcia integracyjne dla dzieci m.in: gry w planszówki, rebusy

godz. 16.00 - 17.00

 

KLUB WEGA

 

 1. Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek: 13.00 - 18.00

wtorek, piątek: 13.00 - 17.00

 1. 11.09.2018, godz. 13.00
 2. Dzień otwarty- nabór na zajęcia
 3. 22.09.2018, godz. 16.00
 4. Aktywne Dzielnice - Festyn w Ciężkowicach
 5. 28.09.2018, godz. 14.00
 6. Święto Chłopaka

Tygodniowy harmonogram pracy w zespołach i kołach zainteresowań

 1. Wtorek:
 2. Plastyczne wariacje- zajęcia plastyczne dla dzieci
 3. godz. 14.00 - 15.00
 4. Środa:
 5. Szkolne pogotowie ratunkowe
 6. godz. 13.30 ? 14.30
 7. Czwartek:
 8. Świetlicowe rozmaitości klubowe
 9. godz. 13.30 ? 14.30
 10. Stałe zajęcia klubowe dla seniorów:
 11. Wtorek:
 12. Spotkania zespołu śpiewaczego ?Ciężkowianki?
 13. godz. 16.00 - 18.00
 14. Senioralne rozmaitości - spotkania w gronie osób starszych, pierwszy wtorek miesiąca, godz.16.00.

Dyrektor MCKiS

 

Sebastian Kuś

Czytaj dalej...

Archetti z Marcinem Wyrostkiem koncertowała w Warszawie

 • Dział: Relacje

 

archettiursynow260818 241Warszawa przywitała jaworznicką orkiestrę mało gościnnie: deszczem chłodem przejmującym, w granicach 12 stopni, ogólna szarością i brakiem jakichkolwiek zwiastunów poprawy pogody.

Nic nie zwiastowało że koncert się odbędzie, oprócz sceny, która już od wczesnych godzin rannych, 26 sierpnia stała na terenie Urzędu Dzielnicowego na Ursynowie, nomen omen, graniczącego terenem z ulicą Wojciecha Kilara, wielce sprzyjającego Archetti niestety zmarłego niedawno kompozytora.

Padało.

Czyżby muzyczne lato miało odejść wraz z potokami deszczu, zmarzniętymi palcami i mało szczęśliwymi instrumentami, dla których wilgoć i chłód nie są sprzymierzeńcami.

Czytaj dalej...

Jaworznickie dożynki za nami. Czas na przygotowania do zimy

 • Dział: Relacje

dozynki260818 157 2Dożynki w Jaworznie są zawsze pełne radości, wesołości i świetnych nastrojów w obliczu zakończonego kolejnego roku pracy i nadchodzącej jesieni, zimy i kolejnego cyklu biologicznego życia naszego i całej przyrody. Wszyscy związani z rolnictwem, choć oczywiście nie jest ich wielu w naszym mieście, tych który utrzymują się z upraw i hodowli, zbierają się najpierw na uroczystej mszy świętej, a później na rynku, aby zaprezentować okazy zebrane na swoich użytkach, pochwalić się wypieczonym ze świeżej mąki chlebem i odebrać gratulacje od władz miasta, które w wypadku Jaworzna niezwykle intensywnie wspierają grupę gospodarzy, doceniając poświęcenie dla tego niełatwego zawodu, jakim jest bycie rolnikiem.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us