Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: września 2018 - Mojejaworzno.pl

Jazz Club Muzeum - ma już 5 lat! Urodzin wieczór sobotni

  • Dział: Relacje

jazz5urodziny0918 122Jazz Club Muzeum jest z nami już 5 lat pod wodzą niezwykłego człowieka, jakim jest Zbyszek. Zbyszek wprowadził nowa jakość do Jaworzna.

Muzyka grana w Jazz Clubie jest muzyką wartą poświęcenia za każdym razem, dwóch, czasem trzech, a czasem i więcej godzin z weekendowych wieczorów.

Plejada gwiazd, jakie tu wystąp[iły jest godna podziwu i choć nie wymienimy wszystkich to na pewno kilka trzeba wspomnieć.

Czytaj dalej...

Aktywne dzielnice na Borach. Kolejna impreza dla mieszkańców z Archetti w roli głównej!

  • Dział: Relacje

dzielnice290918 16Aktywne dzielnice w rękach Archetti - Centrum Kultury.
Było barwnie, wesoło i optymistycznie

Archetti ? kwartet smyczkowy zapoczątkował kolejne spotkanie w cyklu Aktywne dzielnice, które odbyło się tym razem w pomieszczeniu zamkniętym, czyli w szkole podstawowej nr 14.

Pogoda jednak pewności stabilności nie dała, stąd bezpieczniej było schować się przed chłodem.

Kwartet Archetti zagrał znane, lubiane kompozycje światowego formatu.

Czytaj dalej...

Zespół Jawor gorąco przyjęty w Krakowie

  • Dział: Relacje

 

jaworkrakow280918 88"Kiermasz Ginącego Piękna" odbywa się w Krakowie w ostatniej dekadzie września, a organizatorem jest Centrum Sztuki Ludowej IMAGO.

Na zaproszenie Imago zespół Jawor pojechał do stolicy Małopolski, aby zaśpiewać w ramach popołudniowych koncertów zorganizowanych na Placu Szczepańskim.

Inicjatywa spotyka się z dużym zainteresowaniem, bowiem niestety w zasadzie tylko na koncertach możemy spotkać się z taką muzyka.

Zalew tandetnej twórczości, również angielszczyzny w mediach jest ogromny i niestety twórczość folklorystyczna musiałaby być skazana na wymarcie. Dzięki plenerowym scenom folklor żyje.

Czytaj dalej...

Szczęśliwa siódemka dla Jaworzna - Prezydent Paweł Silbert zaprezentował program

  • Dział: Breaking news

 

konwpsilbert270918 1To naprawdę program imponujący. Ale nawet nie wielkością, nie ilością koniecznych do jego realizacji pieniędzy, choć one oczywiście pozostają rzeczą niezbędną, ale imponujący zakresem potrzeb, jakim ma sprostać, szczegółowością  konsekwencją i uwzględnieniem najważniejszych obszarów w którym miasto ma działać aby żyło się w nim dobrze, bezpiecznie komfortowo i... z dumą.
Jednocześnie jest to program długofalowy i sensownie zaaranżowany, przemyślany, w którym nie ma przypadkowości ani rzeczy niemożliwych do realizacji. nie ma wyjętych z kontekstu, pojedynczych propozycji, ale jest scalona wizja miasta nowoczesnego, które może stać się pionierem, wielu dziedzinach. W wielu kolejnych dziedzinach, bo przecież Jaworzno już dziś jest miastem wskazywanym jako innowacyjne, pionierskie.

Czytaj dalej...

Inwestycje wod-kan w dzielnicach

  • Dział: Breaking news

 

Faza V Budowa Kanalizacji w Jeleniu

Dziś przedstawiamy pierwsze z czterech podsumowań inwestycyjnych dokonań spółki wodociągowej w minionych latach, a przeprowadzonych dla mieszkańców poszczególnych dzielnic. Opisane inwestycje obejmują m.in. budowę, przebudowę, czy też wymianę sieci
wod-kan. Poniżej prezentujemy już zrealizowane i trwające zadania dla osiedli: Jeleń, Warpie, Bory, Byczyna, Pańska Góra, Podwale, Gigant.

Czytaj dalej...

Doceniona wyjątkowa postawa życiowa Wojciecha Błachnio

  • Dział: Breaking news

 

wojciechblachnio 4Podczas obrad Sesji Rady Miejskiej w Jaworznie, w czwartek - 27 września br. jaworznianin Wojciech Błachnio otrzymał z rąk Posła na Sejm Dariusza Starzyckiego, nadaną przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej honorową odznkę Primus in Agendo.

Gratulacje odznaczonemu złożyli m.in. Prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami: Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, Radni Rady Miejskiej w Jaworznie oraz zaproszeni goście.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie Jaworzno to My rozlicza akcję charytatywną

  • Dział: Breaking news

stjawtomyrolzlicz 960Sekundujemy corocznie działaniom Stowarzyszenia "Jaworzno to My, które oprócz działania dla miasta, ma w swoich celach pomoc potrzebującym. Głównymi adresatami działań Stowarzyszenia są mieszkańcy Powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Jaworznie, czyli popularnego Domu Dziecka.

Akcja zbierania środków na letni wypoczynek dzieci i młodzieży trwa do wakacji, a w ich czasie pieniądze zostają wydane na sfinansowanie wyjazdów na obozy, i wycieczki, nawet zagraniczne.

Zaprezentowana grafika ilustruje wielkość zebranych w tym roku środków i cele na jakie zostały wydane.
Gratulujemy, popieramy i życzymy kolejnych dobrych lat, w których dzieciaki będą mogły radośnie spędzić wakacje.

Wspomnijmy koncert III Koncert Charytatywny na rzecz Domu Dziecka w Jaworznie - wielka rzecz!

 

 

 

 

Czytaj dalej...

Dotacje do termomodernizacji, wymiany pieca, okien, dachu. Wielki program rządu

  • Dział: Breaking news

czystepowietrze0918Pierwsza w historii tak wielka akcja rusza. Rozmiar i zakres oraz programu rządowego dotyczącego ograniczenia niskiej emisji porównuje się tylko z programem 500 plus.

Ogromne pieniądze uruchomione przez rząd RP w celu poprawy jakości naszego życia poprzez ograniczenie niskiej emisji czyli substancji, które podczas spalania wydzielają się z naszych kominów i powodują zagrożenie zarówno dla przyrody nas otaczającej, jak i nas samych.

Prezentację programu dal zainteresowanych jaworznian przygotowało Ministerstwo Środowiska we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a popołudniowe spotkanie zorganizował Poseł na Sejm, Pan Dariusz Starzycki

Czytaj dalej...

Trasa koncertowa Queen Symfonicznie startuje już za miesiąc!

  • Dział: KRÓTKO

queensymfonicznie4fot.Ireneusz Skąpski ŚredniJuż za miesiąc, 20 I 21 października czterema wyprzedanymi koncertami w Filharmonii Śląskej, projekt Queen Symfonicznie rozpocznie trasę koncertową.

Do wiosny muzycy zaprezentują się ponad 25 razy w całej Polsce.

W większości miast projekt wystąpi w składzie powiększonym o 4 muzyków.

Dotychczasowy repertuar nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom. Na sezon 2018/2019  zespół przygotowuje też kilka zupełnie nowych utworów.

Oto pełna lista już potwierdzonych terminów:

Czytaj dalej...

Dziewczyny! Pora zadbać o swoje ciało i kondycję!

  • Dział: Archiwum

 

aerobikdlapan0918Wyjątkowa okazja do podniesienia swojego ego i radości z życia, poprzez aktywność fizyczną nadarza się w Centrum Kultury "Archetti" w Jeleniu.

Rusza grupa aerobiku prowadzona przez niezwykłą instruktorkę - Panią Dominikę Jasińską, pełną wdzięku i pomysłów, mającą w zanadrzu ogromną dawkę zapału i zainteresowania dla swoich "podopiecznych".

W każdy poniedziałek i każdą środę o godzinie 19 będą odbywać się zajęcia dla Pań od 20 - 40 lat.

Jak mówi Pani Dominika, w czasach, kiedy wszystkie kobiety chcą być szczupłe, smukłe i mieć dobrą kondycję, tylko aktywność fizyczna gwarantuje sukces.

Ale musi to być aktywność regularna, pod kontrolą.
Zajęcia będą dostosowane do wieku i możliwości pań, tak, aby każda z nich poczuła w sobie moc bycia jeszcze bardziej atrakcyjną.
 
Zapisy przyjmowane są pod nr telefonu 32-762-91-44
Koszt jednorazowych zajęć to tylko 10 zł

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us