Menu

Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2019 - Mojejaworzno.pl

Festiwal Piosenki Europejskiej

  • Dział: Breaking news
 

zlotanutka2019 11
Gala Złotej Nutki to festiwal, który odbył się z inspiracji Szkoły podstawowej nr 7 we współorganizacji z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji i Programem Erazmus+.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród poprzedziła prezentacja z tegorocznej edycji Erazmusa+, który odbywał się w Grecji, po czym dziewczęta z SP 7 zaprezentowały barwny taniec z flagami.
Uczestnicy gościli również najbardziej popularnego wokalistę w Jaworznie, z którym można było porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie.
Po artystycznych emocjach odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w trakcie której zdobywcy pierwszych miejsc mieli okazję zaprezentować swoje talenty.


Czytaj dalej...

Pani Alicja Dudek Zasłużoną dla miasta Jaworzna

  • Dział: Relacje 2adydek250419 19
alicja dudek wieczor autorski jaworzno 19Na sesji rady Miejskiej w dniu 28 listopada 2019 roku zaszczytu przyznania dyplomu honorowego za zasługi dla miasta Jaworzna dostąpiła Pani Alicja Dudek.

Pani Alicja gości na naszych łamach za każdym razem, kiedy postanawia podzielić się ze swoimi czytelnikami, mieszkańcami Jaworzna swoimi poetyckimi przemyśleniami w formie wierszy o życiu, o otaczającej nas rzeczywistości, przyrodzie, miłości, przyjaźni. Jej wiersza emanują ciepłem i radością, postrzeganiem świata, jako jednego naszego wspaniałego domu.


Zawsze uczynna, miła radosna, uśmiechnięta jest w naszych myślach. Życzymy Pani Alicji wielu lat życia i wielu, wielu strof spisanych wiosną, latem, jesienią czy zimą, aby cieszyły nas za każdym razem, kiedy możemy się z Nią spotkać.

Poniżej przytaczamy fragment uzasadnienia do uchwały przyznającej Jej ten wspaniały tytuł honorowy.

adydekaajpgPani Alicja Dudek urodziła się w Jaworznie. W 1947 roku wstąpiła do Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie sama ucząc się jak żyć, systematycznie wdrażała tą wiedzę w życie, pomagając innym na wielu płaszczyznach życia kulturalnego, zawodowego czy osobistego. W życiu dorosłym mocno związała się z kulturą i oświatą prowadząc m. in. Klub „Tęcza”, Klub Nauczyciela oraz pracując w Miejskim Domu Kultury w Jaworznie.

Od 1984 roku Pani Alicja Dudek jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury. Swoją działalnością nie tylko wzbogaca miejską przestrzeń kulturalną, ale również jest przykładem jak pięknie można przełożyć własne talenty, umiejętności i uzdolnienia na czynienie dobra na rzecz innych. Długie i bogate życie Pani Alicji Dudek ściśle związane jest z Jaworznem. To w naszym mieście realizuje swoją „misję” dzielenia się poezją czyli tym, co ma najpiękniejsze.

Pani Alicja Dudek do dnia dzisiejszego  czynnie angażuje się w działalność kulturalną. Jednym z przykładów tej działalności jest cykl wielu spotkań literacko muzycznych o charakterze charytatywnym, które organizuje w wielu miejscach na terenie miasta z bardzo dobrym skutkiem. Prowadzi cykle spotkań z młodzieżą szkolną na terenie jaworznickich szkół i nie tylko, przekazując zamiłowanie zarówno do kultury, jak i do naszego miasta. Pani Alicja Dudek nie zawsze mówi o tych działaniach, jednak zawsze jest chętna do wspierania wielu wyzwań i inicjatyw społecznych, które wymagają dużego zaangażowania, sama nie oczekując nic w zamian.


Dojrzała twórczość Pani Alicji Dudek, która sięga swymi korzeniami lat sześćdziesiątych, zawsze towarzyszyła w Jej świadomym działaniu, czego wiele namacalnych dowodów nie trudno odnaleźć zarówno w historycznych źródłach jak i współcześnie. Można przytoczyć wiele przykładów twórczości Pani Alicji Dudek, jednak bardzo ważne jest podkreślenie tego w jaki sposób używa swojej twórczości do podtrzymywania ludzi na duchu, do budowania ich własnej tożsamości, czy choćby do uczenia innych dzielenia się sobą – pięknem wewnętrznym – które często przekłada się na wartościową chęć do życia w danym społeczeństwie oraz świadomego współtworzenia miejsca w którym chce się żyć. Za pracę w dziedzinie kultury i oświaty Pani Alicja Dudek otrzymała wiele nagród i odznaczeń. Nadanie dyplomu honorowego „Za zasługi dla miasta Jaworzna” będzie symbolicznym gestem doceniania niezwykle patriotycznej i obywatelskiej postawy jaką Pani Alicja Dudek prezentuje od wielu dziesięcioleci, tym samym wzbogacając miasto Jaworzno o kolejny przykład do naśladowania, powielania i utrwalania tak prospołecznego wizerunku w mieście.

Czytaj dalej...

Spektakl Teatru Żelaznego:Dziadek Mróz, czyli - po co komu zima?

  • Dział: Archiwum
dziadekmroz1119
8 grudnia zapraszamy do Klubu Relax na spektakl Teatru Żelaznego:Dziadek Mróz, czyli - po co komu zima?

Po co komu zima? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Także bohater bajki - Kabiś, którego ulubioną porą roku jest lato. Wędrując przez świat w poszukiwaniu przygód, znalazł miejsce, gdzie chciał zostać ale… jego plany pokrzyżowała zbliżająca się zima. Kabiś wraz z nowym przyjacielem - ptakiem Gawim, który nie zdążył odlecieć do ciepłych krajów, postanawiają zrobić wszystko, by wiosna przyszła dużo wcześniej. Uzbrojeni po zęby stawiają czoła zbliżającej się zimie.

Dziadek Mróz ma natomiast ręce pełne roboty! Musi prószyć śniegiem okolicę, malować mrozem kwiaty na oknach czy oszraniać gałęzie drzew. Czy spotkanie bohaterów z Dziadkiem Mrozem wygoni zimę? Muzyczny spektakl jakiego jeszcze nie było! Mali widzowie potowarzyszą bohaterom w ich podróży pełnej wspaniałych, zabawnych ale i pouczających przygód.

Bilety w cenie: 20 zł (pojedynczy) i 70 zł (rodzinny) do nabycia w Klubie Relax i online:https://bit.ly/2KXP305
Zapraszamy na spektakl do Klubu Relax.

 

dziadekmroz1119a

Czytaj dalej...

SHANTA REI - premierowy koncert w Klubie Relax

  • Dział: Relacje
shantarei241119 72 2

shantarei241119 57 2Po wielu latach na lądzie tęsknota za morską falą daje o sobie znać.

Jakże inaczej wspomnieć oceaniczne przygody, jak nie przy piosence i złotej zawartości szklanicy.

Za falą wyrażoną muzyką, przaśną pieśnią, drewnianym pudłem gitary czy też banjo, tęskni każdy kto choć raz spotkał się z melodiami kubryku.

24 listopada w Klubie Relax zebrali się miłośnicy piosenki żeglarskiej i szant, choć te drugie, to trudniejsza odmiana gatunku, bo to pieni śpiewane przy pracy, a capella, albo z minimalistycznym surowym instrumentarium.

shantarei241119 24 2Zespół Shanta Rei został utworzony przez Alexa Turę już dość dawno, ale pierwszy skład rozsypał się po pierwszym występie.

Tym razem grupa głownie młodych ludzi spotyka się od kilku miesięcy w prywatnym zaciszu, aby uczyć się ćwiczyć i dopracowywać pieśni, które tak naprawdę znają wszyscy, którzy choć raz zetknęli się z piosenką żeglarską.

Zespół jednak nie poszedł na łatwiznę i zaprezentował kilka utworów ze ścisłej czołówki swoistej listy przebojów, a do nich dodał równie śpiewne, rytmiczne i porywające piosenki, które na zlotach, festiwalach i przeglądach piosenki żeglarskiej i turystycznej są dobrze znane i chętnie słuchane, i śpiewane.

Udało się zebrać grupę młodych ludzi, zarazić ich miłością do morza, choć w śród głębokiego lądu - mówi Alex - który już w latach 80 ubiegłego stulecia brał udział w festiwalach, czy to jako widz, czy jako wykonawca, ale i autor kilku przebojowych tekstów z tego gatunku. Mocny głos, wyczucie morskiej bryzy przekłada się na sugestywne wykonanie pieśni.

IMG 0003 EditW składzie zespołu mamy w tym momencie sześciu muzyków:
Marysia Migas - cajon, instrumenty perkusyjne, bodhran, chórki,
Janek Duda - akordeon, ukulele, gitara solowa, chórki,
Wojtek Mruk - instrumenty klawiszowe, gitara basowa, gitara solowa,
Remek Majcher - gitara rytmiczna, gitara akustyczna, chórki,
Artur Jakóbik - cajon, instrumenty perkusyjne
i Alex gitara klasyczna, akustyczna, banjo, kazoo.

Skład jak widać bogaty, co przekłada się na szerokie brzmienie podczas koncertu, który był bardzo gorąco przyjęty przez kilkadziesiąt osób na widowni.
Organizatorzy zadbali o wygodne loże - boksu i o pełny barek rodzimego browaru, co zbudowało prawdziwie tawernianą atmosferę i ani się wszyscy nie obejrzeli, a minęło 140 minut imprezy.

shantarei241119 22 2Wśród utworów usłyszeliśmy takie perełki, jak Lowlands Low, gdzie ta keja, Szkuner i'm Alone, Pod jodła, Przechyły, Morskie pogody, Czy wiało, Małe piwo, Ja stawiam, Yacht Rock and Roll, Śmiały harpunnik, Uderz w dzwon, Dziki włóczęga, czy Hiszpańskie dziewczyny. Łącznie ponad 30 piosenek o różnym tempie i klimacie.

Kolejny koncert w Klubie Relax został już zaplanowany, a odbędzie się on z okazji Dnia świętego Patryka w trzeci weekend marca 2020 roku,

A teraz zapraszamy do wysłuchania finałowej piosenki oraz do obejrzenia zdjęć z koncertu.Od Alexa:

Kiedy w czasach szkolnych i studenckich zapragnąłem śpiewać ten gatunek zrazu po bardziej lub mniej udanych próbach literackich, poetyckich w innych tematykach, po wzięciu do ręki gitary zaczęły pojawiać się pomysły piosenek poświęconych właśnie pływaniu. Powstało ich kilka, może kilkanaście. Kilka z nich zaśpiewałem na paru festiwalach, między innymi w Danielce, OTGPS w Szklarskiej Porębie, czy na Piostur Gorol Song w Andrychowie. Z małym powodzeniem spowodowanym chyba tym, że brakło zespołu, dzięki któremu wszystko to mogło zabrzmieć dużo lepiej.

Szantowo turystyczna "działka" nazywa się SHANTA REI - to nazwa, która świtała mi już w głowie u zarania przygody z piosenką. Ale nie było dobrych wiatrów więc czekała. Aż dziw bierze, że nikt nie wpadł na ten pomysł, bo przecież zawierają się w tej nazwie elementy i sensu stricte szantowe, i nawiązania do płynięcia - przemijania - zgodnie z filozofią Heraklita, i do reji na statku, czyli do części omasztowania. Tak więc niezastrzeżona nazwa czekała i doczekała się i zamustrowała na pokładzie.

Było nas trzech - Artur Jurek i ja. Niedawno Jurek oddalił się do królestwa wiecznej żeglugi. Artur sekunduje szantom, a ja...
Dziś po długich namysłach postanowiłem z powrotem wziąć do ręki gitarę, odświeżyć pamięć i powołać do życia kapelę która będzie śpiewała Szanty, ale i piosenki turystyczne, studenckie z nurtu bardziej kabaretowego, satyrycznego.
W skład zespołu wchodzą młodzi ludzie: Marysia Migas, Artur Jakóbik, Wojtek Mruk, Remigiusz Majcher, Janek Duda i Alex.


shanta rei 2019

Czytaj dalej...

Python kurs - jak wygląda rynek pracy programistów?

  • Dział: Breaking news 2
man in grey sweater holding yellow sticky note 879109 1200Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych programistów na rynku pracy cały czas rośnie i można oczekiwać, że ten trend w kolejnych latach się utrzyma.
Dlatego też nie słabnie zainteresowanie kursami programowania.
Wiele osób zastanawia się jednak, jaki język wybrać, by mieć największe szanse na znalezienie dobrej pracy.
Trudno wskazać jeden konkretny, który daje najlepsze perspektywy, ale jednym z tych cieszących się największym zainteresowaniem jest Python.
 
 


Python - uniwersalny język programowania

Na pytanie czy Python jest dobrym wyborem do nauki odpowiedź brzmi: bez wątpienia tak. Jego popularność rośnie głównie dlatego, że należy do najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych języków kodowania. Jest stosowany do obliczeń, wykorzystywany przy tworzeniu gier komputerowych oraz jako silnik aplikacji internetowych. To również dzięki niemu możemy korzystać na przykład z takiego serwisu jak YouTube. Python znakomicie sprawdza się w aplikacjach sieciowych i skryptach, a także pomaga generować raporty i zestawienia.

Zakres możliwości jego wykorzystania wydaje się niemal nieograniczony. A te szerokie możliwości sprawiają, że cały czas na rynku jest zapotrzebowanie na programistów, którzy go znają. Dane międzynarodowe pokazują, że jego popularność systematycznie, rok w rok, rośnie na całym świecie.A wiadomo, że w branży nie ma obecnie nadmiaru programistów. W całej Europie ich niedobór szacuje się na kilkaset tysięcy. W Polsce według ostatnich danych brakuje ok. 50 tysięcy osób zajmujących się programowaniem. To tworzy lukę, którą warto wykorzystać, zwłaszcza że zarobki są interesujące. Mediana wynagrodzeń programistów Pythona wynosi ponad 6,5 tys. zł brutto.

Intuicyjny jak Python

Popularność Pythona wynika w dużym stopniu z jego prostoty, co sprzyja temu, by od niego właśnie zacząć swoją przygodę z programowaniem. Język ma prosty, czytelny kod, który dodatkowo może być łatwo rozwijany i stosowany na różnych platformach. Jest bardzo intuicyjny, a tym samym relatywnie łatwo uczą się go również osoby, które nigdy nie miały do czynienia z programowaniem czy branżą IT w ogóle, a szukają możliwości przekwalifikowania się, by znaleźć atrakcyjną, dobrze płatną pracę.

Kurs Pythona - dobry wybór

Stąd bardzo dobrym wyborem jest pójście na kurs Pythona dla osób zupełnie początkujących. Firma ALX organizuje kurs Python również dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z programowaniem, ale chcą się go nauczyć i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Kursy prowadzą programiści, którzy mają w tej dziedzinie bogate doświadczenie i potrafią przekazać swoją wiedzę uczestnikom. Taki kurs z profesjonalistami to świetna droga do rozpoczęcia swojej przygody z programowaniem.

Do tego, by poznać tajniki Pythona potrzebna jest chęć do nauki, duże zaangażowanie i systematyczność pracy własnej, również poza samymi bootcampami. Bo nauka programowania to także ciężka praca i wiele godzin spędzonych na doskonaleniu swoich umiejętności na podstawie wskazówek i materiałów przekazanych przez osoby prowadzące kursy. Warto jednak się temu poświęcić, by dobrze nauczyć się jednego z najpopularniejszych i najbardziej intuicyjnych języków programowania, a w przyszłości wykorzystać nabyte w ten sposób umiejętności w nowej pracy.


man in grey sweater holding yellow sticky note 879109 1600

Czytaj dalej...

V KONKURS PLASTYCZNY "Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Pokaż co potrafisz"

  • Dział: Relacje
pedzleminitka19 3
pedzleminitka19 1022 listopada po raz piąty odbyła się gala konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie twórców Kultury w Jaworznie, pod tytułem „Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Pokaż co potrafisz”.
Celem konkursu jest prezentacja prac ukazujących aktualne tendencje w malarstwie, hafciarstwie i rzeźbie, poszukiwanie indywidualności twórczych, kształtowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze, integracja środowisk twórczych, promocja młodych talentów, promocja miasta Jaworzna.

Tegoroczny konkurs objęty był dwoma honorowymi patronatami; Prezydenta miasta Jaworzna – Pawła Silberta oraz Wicemarszałka Sejmu Śląskiego – Dariusza Starzyckiego.

pedzleminitka19 8W tegorocznej V-ej edycji wzięło udział 33 uczestników, w tym 11 z miasta Jaworzna, którzy nadesłali aż 70 prac.

Prace wykonane były różnymi technikami tj; oleje, akwarela, akryl, linoryt, grafika, rzeźba oraz haft. Na konkurs nadesłano prace z takich miejscowości jak; Jaworzno, Kraków, Jerzmanowice, Chorzów, Przytyk k.Poznania, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Babice, Mikołów, Sosnowiec.

Prace są do obejrzenia w Galerii „ExLibris” w M.B.P. w Jaworznie do 10 grudnia 2019r

Wyniki V konkursu „Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Pokaż co potrafisz”

Jury w składzie: Jacek Gąsior, Zbigniew Kramarz, Małgorzata Wosik, Iwona Brandys, Barbara Wójcik-Wiktorowicz wyłoniło następujących laureatów:

Malarstwo

Grand Prix: Elżbieta Mądry „Wierzby w blasku zachodu”

I miejsce: Diana Nowak „Zaduma”

II miejsce: Zofia Łącka „Jesienne Róże”

III miejsce: Halszka Podgórska-Dutka „Martwa natura z gałązkami forsycji”

 

Rzeźba

I miejsce: Jan Knapik „Tancerka”

III miejsce ex aequo:

Agnieszka Guja „Zabawa w chowanego”

Józefina Szkółka „Kobieta w ciąży”

Andrzej Ryszard Czerwiński „Popiersie Andrzeja”

Haft

Grand Prix: Lucja Góralska „Rudziak-kot szalony”

I miejsce: Ewelina Pawelec „Poduszka w róże”

II miejsce: Karolina Skitek-Stępczak „Motyle”

III miejsce: Marta Figura „Owoce”

wyróżnienie: Krystyna Kłosowicz „Hibiscus z ptaszkiem”

nagroda dodatkowa sponsorowana przez Coricamo: Ewelina Pawelec

 


pedzlemnitkaa60

Czytaj dalej...

Marszałek podsumowuje pierwszy rok pracy

  • Dział: Breaking news

 

podsumrokuumarsz 4


podsumrokuumarsz 5Na swoim profilu społecznościowym, Pan Dariusz Starzycki, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, podsumowując pierwszy rok urzędowania, napisał: 

Na dzisiejszej konferencji podsumowaliśmy pierwszy rok pracy i omówiliśmy najważniejsze osiągnięcia Zarządu Województwa Śląskiego minionego roku! Za nami intensywny czas, w którym udało się podjąć szereg inicjatyw pozwalających na realizację ważnych projektów.
Mijający rok to również inwestycje związane z infrastrukturą i ochroną zdrowia, którą nadzoruje na co dzień. To rok, w którym wykonano ogromną pracę, szczególnie w zakresie modernizacji placówek i usprawnienia ich funkcjonowania.
 

podsumrokuumarsz 2

 

Czytaj dalej...

Jedynkowe Zaduszki - muzyka dla nieobecnych nauczycieli

  • Dział: Relacje

 


zaduszkijedynka 42
zaduszkijedynka 4Coroczne wspominanie wychowawców i nauczycieli, którzy swoja karierę zawodową związali z Pierwszym Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie to wyjątkowa chwila.

Zarówno uczniowie, jak i absolwenci biorą sobie bardzo do serca fakt, że na koncert przyjdą osoby szczególnie związane ze szkołą, ci, którzy są na emeryturach, ci którzy uczą w szkole i ci, którzy się uczyli. Są na widowni także osoby sprzyjające, czy wspierające liceum.

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków jedynki jest organizatorem koncertu, a inicjatywę wspiera Teatr Sztuk w Jaworznie. Tym razem po krótkim rysie historycznym i powitaniu publiczności na scenie zaprezentowali się uczniowie obecni i byli.


zaduszkijedynka 45Piosenki starannie dobrane, nostalgiczne, ale nie smutne, wykonali fantastycznie uczniowie i uczennice, a na twarzach widzów często gościł wyraz nostalgii, a w oku pojawiła się łezka wspomnień.
Szczególnie zapamiętamy rodzący się zespół dziewcząt, które na styl modnej dziś Tulii wykonały nastrojową piosenkę a capella.

W zapowiedzi jest powstanie regularnego zespołu folkowego, który wspierać będzie Pani Ewa Zuber, pomysłodawczyni grupy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Zaduszek. 

 

Czytaj dalej...

Święto Polskiego Czerwonego Krzyża i Honorowych Dawców Krwi

  • Dział: Relacje 2


krwiodawcy19 35
krwiodawcy19 44Niezwykle uroczyście, obchodzono w Jaworznie stulecie Powstania Polskiego Czerwonego Krzyża, organizacji, która jest członkiem Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Zajmuje się: udzielaniem pomocy humanitarnej w czasie klęsk i wojen, pomocą socjalną, nauką udzielania pierwszej pomocy, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych na imprezach masowych, propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa.

Założycielem i twórcą ruchu jest Henry Dunant (1828 – 1910), kupiec szwajcarski z Genewy, pierwszy laureat pokojowej Nagrody Nobla (1901). Polskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża powstało 18 stycznia 1919 roku, zostało uznane przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża w Genewie w dniu 14 lipca 1919 roku i przyjęte do Ligi Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża (obecnie Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i czerwonego Półksiężyca) w dniu 16 września 1919 r.

krwiodawcy19 55Od 1927 roku nosi nazwę „Polski Czerwony Krzyż” zgodnie z rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 1 września 1927 r. o Stowarzyszeniu „Polski Czerwony Krzyż” (Dz. U. nr 79, poz. 688) i posługuje się skrótem „PCK”.
prezesem PCK w Jaworznie jest Pani Anna Grelowska, która w trakcie uroczystości przbliżyła historię organizacji oraz opowiedziała o jaworznickich działaczach i działaniach jej członków.

Jak co roku zostały wręczone odznaczenia za aktywność oraz za honorowe dawstwo krwi, a artystycznie galę ubarwili młodzi wykonawcy, wokaliści i jeden stary.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.


UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Readakcja wyraża zgodę na  udostępnianie i zamieszczanie linku do artykułu.

 

Czytaj dalej...

Jaworznicka Olimpiada ze wsparciem wolontariuszy TAURONA

  • Dział: Relacje
tauolimp2

Ponad 160 młodych sportowców ze śląskich i małopolskich miast wzięło udział w II Jaworznickiej Olimpiadzie Sportowej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. W ramach wolontariatu pracowniczego organizację wydarzenia wsparli pracownicy elektrowni i kopalni Grupy TAURON.

tauolimp115 listopada w Jaworznie odbyła się II Jaworznicka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. W sportowych zmaganiach wzięło udział 161 zawodników reprezentujących 22 drużyny z Jaworzna, Katowic, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Miechowa oraz Chrzanowa. Pracownicy TAURON Wytwarzanie i TAURON Wydobycie, w ramach wolontariatu pracowniczego, czuwali nad bezpieczeństwem młodych sportowców i wspierali organizatorów.

Igrzyska organizowane są przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jaworznie. Honorowy patronat nad imprezą objęli Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki oraz Prezydent Miasta Jaworza Paweł Silbert.

- To niesamowite, jaką satysfakcję odczuwają ci młodzi ludzie startując w zawodach, często po raz pierwszy w życiu. To tworzy bardzo pozytywną energię, dlatego chętnie angażujemy się w pomoc przy realizacji takich wydarzeń, szczególnie tu w Jaworznie, czyli mieście silnie związanym z energetyką – powiedziała Elżbieta Guzikowska, wolontariuszka z TAURON Wytwarzanie.

tauolimp3Nad bezpieczeństwem rywalizujących zawodników czuwali ratownicy górniczy z TAURON Wydobycie. 

- Praca ratownika górniczego wymaga ciągłej gotowości do niesienia pomocy drugiej osobie. Pod ziemią mogą liczyć na nas górnicy, a tu na powierzchni także społeczność lokalna. Wolontariat pracowniczy przy tak niezwykłych projektach sportowych jak olimpiada dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, dodaje każdemu z nas energii i daje dużą satysfakcję - mówi Artur Szlósarczyk, wolontariusz, a zarazem ratownik górniczy z ZG Sobieski TAURON Wydobycie.

Dzieci konkurowały między innymi w takich dyscyplinach jak boccia, slalom na wózkach, sprint na wózkach, rzutki czy kręgle.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us