Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: marca 2019 - Mojejaworzno.pl

Ksiądz Mirek Tosza nominowany do nagrody roztsrzygnięcie kapituły

 • Dział: Breaking news

 

mireknominowanyKsiądz Mirek Tosza nie został laureatem nagrody im. Anody, ale w naszych sercach, w naszych oczach Mirku jesteś największym dobrem, jakie mogło się przydarzyć nam i tym, którym pomagasz... Sama nominacja jest ogromną rzeczą.. bądź z nami i czyń dobro...
Już wkrótce poznamy laureatów VIII edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”

z dnia 300319

Kapituła nagrody wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach. Ich nazwiska poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 31 marca.

31 marca 2019 r. poznamy laureatów w trzech kategoriach: „wyjątkowy czyn”, „całokształt dokonań oraz godna naśladowania postawa życiowa”, a także „wyróżniająca się akcja lub inicjatywa społeczna zakończona sukcesem”. Honorowe wyróżnienie przyznawane jest osobom, które są zaangażowane w działalność na rzecz drugiego człowieka. Statuetki zostaną wręczone po raz ósmy. W tym roku do nagrody zostało zgłoszonych 84 kandydatów. Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. - czytamy na stronie www.1944.pl


O nagrodzie i wszystkich kandydatach przeczytacie na stronie https://www.1944.pl/artykul/juz-wkrotce-poznamy-laureatow-viii-edycji-nag,4894.html

Transmisja z Gali wręczenia nagród jutro, w niedzielę, 31 marca, o godz.13.00 w TVP1.

Nagroda ustanowiona przez Muzeum Powstania Warszawskiego jest wyróżnieniem dla współczesnych bohaterów, którzy bez względu na trudności i niepowodzenia kierują się w życiu zasadami podobnymi do tych wyznawanych przez pokolenie Powstańców. To nagroda przeznaczona dla osób, które bezinteresownie robią coś wyjątkowego dla innych, a ich postawa może stanowić przykład dla młodych ludzi.

 

Do konkursu zostało zgłoszonych 84 kandydatów:

 • w kategorii Całokształt dokonań oraz godna naśladowania postawa życiowa: 48 kandydatów;
 • w kategorii Wyróżniająca się akcja lub inicjatywa zakończona sukcesem: 27 kandydatów;
 • w kategorii Wyjątkowy czyn: 9 kandydatów.

  Kapituła wyłoniła następujących nominowanych:
  w kategorii „Całokształt dokonań oraz godna naśladowania postawa życiowa”

  mireknominowany 1200
Czytaj dalej...

FABRYKA CZEKOLADY w Galerii Galena

 • Dział: Breaking news

 

 

czwkolada300319 30Z myślą o wszystkich dzieciach, które zawsze marzyły, aby znaleźć się w magicznej fabryce czekolady Galeria Galena przygotowała iście słodką niespodziankę.

czwkolada300319 17W dniach 28-31 marca  na placu przy wejściu głównym do galerii powstała niezwykła Fabryka Czekolady, w której będzie można wyprodukować własne czekoladki, ozdobić je kolorowymi posypkami, a następnie zjeść lub zabrać do domu.

GALERIA GALENA: Fabryka Czekolady

W czasie pobytu w najsłodszym przedsiębiorstwie świata będzie można także dowiedzieć się, jak powstaje czekolada, z czego jest zrobiona i dlaczego jest tak uwielbiana przez wszystkich.

Przez 4 dni nasza fabryka napędzana będzie słodkościami od godz. 12:00 do godz. 18:00,
a wstęp do niej będzie całkowicie bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich małych łakomczuchów i miłośników czekolady!

Na zachętę proponujemy zobaczyć zdjęcia bajkowej fabryki

Czytaj dalej...

Przyjazna i dostępna przestrzeń - O seniorach i niepełnosprawnych

 • Dział: KRÓTKOprzyjprzestrzen
Za nami konferencja pt.: „Przyjazna i dostępna przestrzeń”. Program konferencji był ściśle związany z wdrażaniem polityki rządowej, w tym PFRON w zakresie zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów. Uczestnicy debaty pochylili się przede wszystkim nad zagadnieniami prawnymi związanymi z dostępnością przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami, ze szczególnym uwzględnieniem usług z zakresu opieki zdrowotnej i profilaktyki zdrowia.

Bardzo dużo dobrego dla osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich zrobi z pewnością program rządowy „Dostępność+”, który wychodzi naprzeciw wielu oczekiwaniom społeczności niepełnosprawnych. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać przy okazji konstruowania kolejnych programów, są konsultacje i rozmowa. Program „Dostępność+” rząd przyjął w ubiegłym roku. Ma obowiązywać do 2023 r., a jego budżet wynosi 23 mld zł.

przyjprzestrzen1a

Czytaj dalej...

Żołnierze Wyklęci – polskie podziemie niepodległościowe... konkurs rozstrzygnięty

 • Dział: Relacje 

 

konkursniezlomni0319 30Trzecia edycja konkursu pod nazwą "Żołnierze wyklęci" miała swój finał w piątek, 29 marca w Muzeum Miasta Jaworzna.

Inicjatorem, pomysłodawcą konkursu jest Pan Dariusz Starzycki, Wicemarszałek województwa Śląskiego, wcześniej Poseł na Sejm RP, a wspaniałą patronką, jest Europoseł, Pani Jadwiga Wiśniewska.
Dziś Pana Marszałka reprezentował Pan Maciej Stanek, a Panią Europoseł Pani Katarzyna Porębińska.

Nagrody wręczali Dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna, Pan Przemysław Dudzik i przewodniczący Jury, autor pytań konkursowych, Pan Adrian Rams.


Dopiero niedawno współczesna Polska dowiedziała się o ofierze, jaką ponieśli zarówno prawdziwi żołnierze, wyżsi, czy też niżsi rangą, ale i młodzież, wręcz dzieci, które przez tak zwaną władzę ludową, nasłaną na nasz kraj przez sowieckiego okupanta, mając świadomość swojego patriotyzmu, wiedzą, jak Polska z powodu zdrajców i zbrodniarzy cierpi, nie wahali się iść na pierwszą linię frontu walki z kłamstwem, z bezwzględną chęcią zniszczenia przez komunistów polskiej kultury, inteligencji, w zasadzie wszystkiego co polskie.

Czytaj dalej...

Patrycjusz Gruszecki Trio

 • Dział: Archiwum

 

 

something0419asomething0419 960Zespół, w skład którego wchodza wybitni muzycy polskiej sceny jazzowej: pianista, kompozytor, aranżer, jeden z zaledwie kilku polskich przedstawicieli organów Hammonda - Kajetan Galas, perkusista, określany przez muzyków młodego pokolenia mianem "Polskiego Arta Blakey" - Zbigniew Lewandowski oraz trębacz - Patrycjusz Gruszecki, to doskonały przykład połaczenia wieloletniego estradowego doświadczenia ze świeżym spojrzeniem na muzykę jazzową. "Patrycjusz Gruszecki Trio" prezentuje materiał z płyty "Something About" zawierającej dwanaście kompozycji lidera.

Powyższe czytamy na stronie wykonawcy.
https://www.patrycjuszgruszecki.com/

My zapraszamy na koncert w dniu 28 kwietnia w Klubie Relax. 

Bilety do nabycia w Klubie Relax i na www.kubpilecikna.pl

Czytaj dalej...

ProRock Festiwal - edycja 2019

 • Dział: Archiwum


prprock19
27 kwietnia zapraszamy fanów mocnego rockowego brzmienia na 5 edycję ProRock Festiwal. W tym roku gwiazdą festiwalu będzie legenda polskiej sceny muzycznej - zespół Proletaryat a supportować go będzie jaworznicka grupa Animations, muzyczny gospodarz ProRock Festiwal, który zyskał uznanie wśród szerokiego grona słuchaczy na całym świecie.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się od mocnego uderzenia laureata 2 edycji Letniego Festiwalu Rocka, jako pierwszy zagra zespół Snowblind – tykająca bomba muzyczna. Bilety w cenie 40 PLN w przedsprzedaży i 50 PLN w dniu koncertu dostępne na:https://www.kupbilecik.pl/impreza-36219-prorock.festiwal.5.jaworzno.html i w Klubie Relax.

 

 

 

 

prprock19a

 

Czytaj dalej...

Dom o Zielonych Progach w Klubie Relax już 12 kwietnia

 • Dział: Archiwumdomrelaxkwie19„Dom o Zielonych Progach” niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. I coś w tym chyba jest...

Na pewno członkowie grupy, która za nazwę przyjęła tytuł pięknego wiersza Kazimierza Węgrzyna, wychowywali się na piosenkach swoich wielkich poprzedników i w jakiś sposób były one dla nich wzorem. Na pewno też, zajmując od parunastu lat ważne miejsce na muzyczno-poetyckiej scenie, są ich następcami i kontynuatorami, choć zdążyli wypracować swoją własną, niepowtarzalną drogę.
Powyższe czytamy na oficjalnej stronie zespołu - https://dom.art.pl/zespol

My zapraszamy na koncert w dniu 12 kwietnia o godzinie 19.00 w Klubie Relax

Bilety - 35 zł do nabycia w Klubie Relax i na www.biletyna.pl

domrelaxkwie19pl

Czytaj dalej...

Częstochowa - Powstanie pauliński szlak dziedzictwa kulturowego

 • Dział: KRÓTKOczestochowasdm220716027W Jasnogórskim Sanktuarium Maryjnym podpisano list intencyjny w sprawie współpracy przy tworzeniu paulińskiego szlaku dziedzictwa kulturowego w regionie.

Ma on stanowić centralną część planowanego do realizacji Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Paulinów. Nad jego utworzeniem będą współpracować Województwo Śląskie oraz Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika.

Najważniejszym miejscem na mapie tego międzynarodowego szlaku dla pielgrzymów i turystów będzie Jasnogórskie Sanktuarium Maryjne. W województwie śląskim znajdują się także inne paulińskie obiekty sakralne- klasztor w Leśniowie oraz kompleks klasztorny w św. Barbary w Częstochowie.

czestochowasdm220716083

Czytaj dalej...

Action i Maxi Zoo już otwarte dla jaworznian

 • Dział: Breaking newsactionzoo280319 17Kilka minut przed godziną 9.00 otwarto drzwi do dwóch nowych wielkopowierzchniowych sklepów zlokalizowanych w bezpośredniej bliskości Galerii Galena. Jeden z nich anonsowaliśmy dzień wcześniej, a o drugim pisaliśmy również w tym tygodniu, kiedy to prezentowaliśmy zdjęcia otoczenia kompleksu sklepów.

Action to sieciówka, oferująca niespotykaną liczbę produktów przydatnych w gospodarstwie domowym i wokół domu. Znajdziemy tu towary potrzebne do upiększenia naszego mieszkania i otoczenia, jak i proste narzędzia.

Jest stoisko z akcesoriami samochodowymi, rowerowymi, kuchennymi, czy też piśmienniczymi. Zapytaliśmy Pana Rafała, jednego z pracowników, o to, jakie ceny oferuje sklep. Z dumą powiedział, ze ceny sa naprawdę bardzo konkurencyjne, a asortyment bogaty - każdy znajdzie coś dla siebie.

Sklep ma około 1000 metrów kwadratowych powierzchni sprzedażowej, a więc komfort zakupów jest wysoki, pozwala na nieskrępowane przemieszczanie się alejkami.

actionzoo280319 48Drugi sklep to Maxi Zoo, czyli sklep dla zwierząt, bez zwierząt, jak mówią pracownicy. Wszystko, co tyczy się naszych domowych pupili można nabyć tutaj. Wszelkiego rodzaju karmy dla psów, kotów, gryzoni, ptaków, po legowiska, przyrządy do pielęgnacji, prowadzenia, oraz zabawy z naszymi domowymi braćmi mniejszymi.
Ten sklep ma około 500 metrów kwadratowych.

W obu sklepach znalazło zatrudnienie około 20 jaworznian

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zrobionych zaraz po otwarciu, a po południu na zakupy!

Czytaj dalej...

Modernizacja Planetarium Śląskiego

 • Dział: KRÓTKOplanetariumslPlanetarium Śląskie przejdzie metamorfozę i zyska nowe funkcje. Umowę w tej sprawie podpisano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach.

Celem projektu jest podniesienie jakości świadczonych przez Planetarium usług edukacyjnych poprzez zastosowanie innowacyjnych metod poszerzania wiedzy i umiejętności wykraczających poza program nauczania na wszystkich poziomach edukacji.

Całkowita wartość modernizacji Planetarium Śląskiego jest szacowana na 136 mln zł, z czego 82,5 mln pochodzi ze środków unijnych. Blisko 44 mln zł to środki z budżetu województwa, a niespełna 10 mln to dotacja z budżetu państwa.

Planetarium WPKiW 1200
By Pudelek (Marcin Szala) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2832552

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us