Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2019 - Mojejaworzno.pl

Żywy znak Polski Walczącej na jaworznickim rynku

  • Dział: Breaking newsgodzina w 2019 84
Podekscytowanie przed godziną W, czyli corocznym, tradycyjnym upamiętnieniem wybuchu Powstania Warszawskiego było mocne i bardzo autentyczne.

godzina w 2019 88Przygotowane przez jaworznicką Inicjatywę Narodową oraz Stowarzyszenie Przyjaźń Jaworznicka obchody 75 rocznicy niepodległościowego zrywu przeciw Niemcom okupującym nasz kraj i mającym na celu całkowitą likwidację nie tylko wszystkich naszych obywateli, ale i myśli o Polsce, było jak zwykle nasycone powagą i pamięcią o tych, którzy pokazali, że Ojczyzna to dobro największe.

Historia, a raczej historycy, ale nawet bardziej ludzie, którzy niewiele wiedzą na temat tejże historii, próbują dezawuować wartość tego powstania, które przyniosło ogromne straty w rodakach, ale gdyby mnie Godzina W, losy Europy, w tym naszego kraju, mogłoby się skończyć zupełnie inaczej.

godzina w 2019 65Jest bardzo prawdopodobne, ze dziś nie mielibyśmy własnej Ojczyzny, a kto wie, czy nawet mówilibyśmy po polsku. naród Polski miał wyginąć, podobnie, jak naród żydowski, Takie były cele i Hitlera i Stalina, czyli otwarcie mówiąc Niemców i Rosjan.

W imieniu organizatorów dziękujemy jaworznianom, którzy przyszli i pokazali swoją postawę w obliczu historii i tych, którzy sprawili, że żyjemy we własnym, wolnym suwerennym i pięknym kraju. Za to Chwała Bohaterom!

Przykro, że wiele osób, które na jaworznickim rynku były oczekiwane, które powinny dać wyraz wagi tej chwili, nie pojawiło się. Tym bardziej dziękujemy obecnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które choć trochę, może oddadzą klimat zdjęć sprzed lat. Wczęsniej dwa zdjęcia wykonane przez firme INAir

INAIR Godzina W 1 1600INAIR Godzina W 2 1600Infografika

 

Czytaj dalej...

15 minut samochodem i już jesteśmy w Kazimierzu. Propozycja dla rodziców i dzieci

  • Dział: Breaking news
parksosnkazimierz 7
Propozycja dla rodziców i dzieci.
Spędzenie miłego popołudnia, a w weekend nawet dłuższej części dnia, to dobry pomysł.
W oddalonym o kilka kilometrów Kazimierzu Górniczym, dzielnicy Sosnowca, w ostatnim czasie wiele się zmieniło.
Postanowiono zagospodarować nieciekawy dotychczas teren przy parku imienia Jacka Kuronia i zorganizowano piękny plac zabaw w skład którego wchodzą huśtawki, zjeżdżalnie, park linowy, alejki, wodna taplajka, ławeczki, a nawet punkt gastronomiczny.
Tu dzieci mogą spędzić bawiąc się, nawet kilka godzin, a kiedy tego będzie mało, w głębi parku mamy do przejścia kilka kilometrów alejek z których obserwujemy zwierzęta żyjące w znanym od lat mini zoo.
Dla wędkarzy są trzy łowiska w stawach: Okrągły, Leśny i Smug, a spragnieni ciszy i cienia mogą schować się w altankach, na przykład w tej na wzór muchomora...
Znudzonych zaprasza Kazimierz Górniczy.


parksosnkazimierz 64

Czytaj dalej...

Przyglądamy się Słonecznej

  • Dział: Breaking news

sloneczna 5
sloneczna 6W poprzednim artykule wspominaliśmy, jak to było za czasów świetności pawilonu Słoneczna w poprzedniej epoce.

Słoneczna - wspomnienie ważne dla pokolenia 50+. Dziś to już inny świat

Dziś mamy okazję pokazać naszym czytelnikom zdjęcia bloku mieszkalnego zrobione z okolic tej budowli.

Budynek nowy, pachnie jeszcze farbami i tynkiem, nieskalany malowidłami graficiarzy - mamy zresztą nadzieję że oszczędzą go.

Jakie sklepy, jakie zakłady usługowe znajdą się u podnóża wielopiętrowca? O tym pewnie przekonamy się niebawem, kiedy lokatorzy zaczną tam mieszkać.


sloneczna 1sloneczna 3sloneczna 7sloneczna 9sloneczna 10sloneczna 11

Czytaj dalej...

Słoneczna - wspomnienie ważne dla pokolenia 50+. Dziś to już inny świat

  • Dział: Breaking news

 

Słoneczna 1200 ps 1200
W najbliższych dniach zostanie oddany do użytku blok mieszkalny zbudowany na bazie Pawilonu Słoneczna na Podwalu. Mamy dla naszych czytelników wspomnienie tego, co było tu kiedyś.
Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu... Powyższe zdjęcie zawdzięczamy firmie InAir

podwale jaworzno sloneczna003Miał miano największego kompleksu sklepów w mieście. Tam można było kupić w zasadzie wszystko, skorzystać z usług i zabawić się - taka ówczesna galeria, tylko na zewnatrz. Budowla dla jednych była "pawilonem", dla innych "sklepami na Glinianej", jeszcze inni mówili o "Słonecznej", choć to tylko nazwa restauracji, a innym utkwił w pamięci jako okrąglak, chociaż z tą figura geometryczną miał i do tej pory ma niewiele wspólnego, ale... można go obejść dookoła i tu mamy usprawiedliwienie dla tej nomenklatury.

Pojawił się w połowie lat siedemdziesiątych, kiedy to zbudowano całe osiedle Podwale - wschód - potwierdza Przemysław Dudzik - znawca historii, dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna.

Wcześniej, jako dzisiejsi panowie w średnim wieku, jako kilkulatkowie wdrapywaliśmy się na samą górę, wśród zarośli krzaków i popularnych chaszczy i zjeżdżaliśmy z niej na sankach w zimie, zatrzymując się w okolicach cmentarza albo koło "Panienki" czyli kapliczki u wylotu wtedy ulicy Krzywej na Grunwaldzką.

Czytaj dalej...

Szalony trening W Kręgu Formy

  • Dział: Relacje
flyparkwkregu 58W ostatnią niedzielę Stowarzyszenie W Kręgu Formy wraz z firmą My Day i FLY Park Jaworzno zorganizowało trening dla każdego właśnie na terenie jaworznickiego Fly parku. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Połączenie treningu fizycznego wraz z elementami akrobacji, również w tym bardzo lekkim, wesołym wydaniu, było dla całej grupy aktywnych jaworznian doskonałą okazją do poznania nowych możliwości podtrzymania kondycji i sprawności.
Aby umożliwić dorosłym, w tym rodzicom, bezstresowe ćwiczenia, firma MyDay zaopiekowała się najmłodszymi. Tym samym pokazano, że żaden powód nie jest akceptowalny, aby był wymówką do spotkania czy to wewnątrz pomieszczenia treningowego, czy też na łonie natury.

flyparkwkregu 57

Czytaj dalej...

Master Men na Letnim Festiwalu Rocka

  • Dział: Relacje
lfr 2019 4 58
W ostatnim dniu Letniego Festiwalu Rocka na scenie Klubu Relax wystąpił dobrze znany, zarówno z koncertów, jak i z wydanych dwóch świetnych płyt, zespół master Men.

Grupa jest związana z Klubem Relax - tam przeprowadza próby i tam regularnie koncertuje.

Tym razem widownia LFR miała okazję posłuchać zarówno starszych, jak i najnowszych dokonań zespołu, który wciąż ma nowe pomysły, zaskakuje nowatorstwem, jednocześnie cały czas nawiązując do klasycki mocnego rocka znanego na świecie już do lat 70 XX wieku.

Oto jak przedstawiają się na swojej stronie

MASTER MEN – to wielbiciele kosmicznych wojaży po galaktykach rocka - tak pisza o sobie - w czasoprzestrzeni początku roku 2018 osiągnęli zamierzony cel i przesłali z kosmosu na ziemię wiadomość w formie płyty z oznaczeniem podróży „From the Moon”, wydaną przez stację kosmiczną LYNX MUSIC. Załogę tworzy pięciu pasjonatów: trzech którzy pamiętają jeszcze pierwsze lądowanie na Srebrnym Globie w roku 1969 oraz dwóch młodszych, którzy dołączyli do załogi jakiś czas po wydaniu przez załogę MASTER MEN pierwszej płyty „Through the Window” (2015). Z poprzedniej wiadomości „Through the Window” i obecnie przesłanej „From the Moon” można się dowiedzieć, że załoga gra rocka z małą domieszką progresji, z tekstami w języku angielskim, rozumianym zwykle w całej galaktyce. Jednak w aktualnej wyprawie, załoga przesyła wiadomości w języku polskim i zamierza nagrać je w formie mocniejszych, ale melodyjnych kawałków już w niedługim czasie, jeśli tylko trafi na właściwą stację kosmiczną, która dobrze zarejestruje to przesłanie i skutecznie wyśle w formie płyty w nieznane zakątki świata. W obecnej podróży zaśpiewa Olaf, na bębnach zagra Maciej, który wraz z niskim brzmieniem gitary basowej Staszka nada tempo, a klawisze Damiana przy udziale gitar Zbyszka wypełnią to wszystko melodią i mocą. Bez względu na efekty ich wyczynów, muzykowanie to dla nich kosmiczna przyjemność.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu poczas letniego Festiwalu Rocka 2019

lfr 2019 4 86

 

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka Dzień 4

  • Dział: Relacje

lfr 2019 4 25
Zakończył się Letni Festiwal Rocka w Kubie Relax

To już trzecie edycja imprezy która staje znana w środowisku prawdziwych fanów najbardziej popularnego nurtu w muzyce. Obejmuje wiele trendów i kierunków, wiele sposobów wyrażania przez muzyków swojej rockandrollowej natury.

Czwarty dzień to finał, podczas którego mieliśmy okazje zobaczyć i usłyszeć trzy zespoły o zróżnicowanej dawce energii, niemniej w każdym przypadku była to energia z najwyższej półki.

Jako pierwszy zagrał zespół My Own Wasteland, który już jest dobrze znany festiwalowej widowni, jako że wygrał imprezę w roku 2018. Młode trio z Warszawy założone w 2017 roku, to tytułowana kapela zgarniająca nagrody na przeglądach i biorąca udział w wielu wydarzeniach rockowych w Polsce.

Zespół Master Men zasługuje w naszym portalu na osobny artykuł, który dostępny jest TUTAJ - KLIKNIJ,

Natomiast na zakończenie bardzo rozrywkowa kapela pod nazwą Trafiłem na owczarnię. To zespół grający melodyjny rock z lekkimi tekstami i nutką punk-rocka. Obecnie gra w Dąbrowie Górniczej, gdzie cały czas pracuje nad nowym materiałem koncertowym.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!lfr 2019 4 136

Czytaj dalej...

Pożar pustostanu na Obrońców Poczty Gdańskiej

  • Dział: Breaking news
pozaropg1 960
Dzisiaj, 22 lipca, około godziny 18:30 Jaworznickie służby ratownicze zostały powiadomione o pożarze budynku - pustostanu na skrzyżowaniu ulicy Sławkowskiej oraz Obrońców Poczty Gdańskiej na miejsce natychmiast zostały zadysponowane zastępy JRG Jaworzno OSP w Jaworznie-Jeleniu OSP KSRG Długoszyn oraz patrole policji oraz patrol straży miejskiej - na miejscu łącznie interweniowało 6 zastępów straży pożarnej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, na czas powadzonych działań ulica Obrońców Poczty Gdańskiej, Sławkowska była zablokowana przez strażaków oraz strażników miejskich po przeszukaniu pustostanu, na szczęście nie znaleziono osób poszkodowanych, działania straży pożarnej trwały do około godziny 20:15.

pozaropg2 960pozaropg3 960

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka - dzień 3

  • Dział: Relacje

lfr 2019 3 46

Regularnie, dystrybuujemy reportaże z Letniego Festiwalu Rocka, który odbywał się w Klubie Relax przez ostatnie dwa tygodnie. 12 zespołów zostało zakwalifikowanych do przeglądu a ostatnie koncertu odbyły sie w niedzielę, 21 lipca.
My dziś publikujemy zdjęcia z soboty, a ostatnie trzy zespoły będą pokazane za dwa dni.
Na stronie fejsbukowej Klubu Relax można jeszcze głosować na najlepsze kapele, które zostaną uhonorowane udziałem w koncertach.

Sobota to mocny doskonale głośny i rewelacyjnie odtwarzający najlepsze utwory z klasyki rocka zespół Cztery Generacje z Czechowic-Dziedzic i Tychów. To zespół wielopokoleniowy i międzynarodowy, a więc doskonale rozumiejący zarówno muzykę sprzed 40 lat, jak i dzisiejszą.

Druga formacja to Erannie z Krakowa. Piszą o sobie na swojej stronie internetowej - to grupa młodych facetów, którzy bezpamiętnie oszaleli i zakochali się w muzyce. Oddając serce rock’n’rollowi, ruszyli z własnym zespołem w świat, aby wszem i wobec szerzyć swoją pozytywną energię. Są młodzi, zakręceni, zawsze zwarci i gotowi do grania swojego autorskiego materiału.

No i trzecia kapela - Snowblind z Katowic. Ich credo to tykająca bomba muzyczna odpalona w 2015 roku w Katowicach oraz Częstochowie. Energia, adrenalina oraz autentyczność to cechy rozpoznawcze zespołu. Muzycy, w tylko sobie znany sposób, łączą ze sobą elementy hard rocka, grunge'u i metalu, czego wypadkową jest piorunująco uzależniający materiał, gotowy w każdej chwili “rozjechać” potencjalnego słuchacza.

UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!


lfr 2019 3 104

Czytaj dalej...

Ponad 10 milionów dla Jaworzna

  • Dział: Breaking news 2centrumprzystanek 7
Zarząd Województwa Śląskiego zwiększył kwotę dofinansowania na projekt „Centrum Integracji Transportu Jaworzno z integracją dróg dla rowerów i systemem roweru miejskiego” o ponad https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/39_20e3.png")">9️⃣ mln zł oraz przyznał dofinansowanie w wysokości prawie 1,8 mln zł na projekt związany z uruchomieniem i doposażeniem „Centrum Usług Społecznych w Jaworznie”.

centrumprzystanek 4 2

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us