Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2019 - Mojejaworzno.pl

Pożar pustostanu na Obrońców Poczty Gdańskiej

  • Dział: Breaking news
pozaropg1 960
Dzisiaj, 22 lipca, około godziny 18:30 Jaworznickie służby ratownicze zostały powiadomione o pożarze budynku - pustostanu na skrzyżowaniu ulicy Sławkowskiej oraz Obrońców Poczty Gdańskiej na miejsce natychmiast zostały zadysponowane zastępy JRG Jaworzno OSP w Jaworznie-Jeleniu OSP KSRG Długoszyn oraz patrole policji oraz patrol straży miejskiej - na miejscu łącznie interweniowało 6 zastępów straży pożarnej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, na czas powadzonych działań ulica Obrońców Poczty Gdańskiej, Sławkowska była zablokowana przez strażaków oraz strażników miejskich po przeszukaniu pustostanu, na szczęście nie znaleziono osób poszkodowanych, działania straży pożarnej trwały do około godziny 20:15.

pozaropg2 960pozaropg3 960

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka - dzień 3

  • Dział: Relacje

lfr 2019 3 46

Regularnie, dystrybuujemy reportaże z Letniego Festiwalu Rocka, który odbywał się w Klubie Relax przez ostatnie dwa tygodnie. 12 zespołów zostało zakwalifikowanych do przeglądu a ostatnie koncertu odbyły sie w niedzielę, 21 lipca.
My dziś publikujemy zdjęcia z soboty, a ostatnie trzy zespoły będą pokazane za dwa dni.
Na stronie fejsbukowej Klubu Relax można jeszcze głosować na najlepsze kapele, które zostaną uhonorowane udziałem w koncertach.

Sobota to mocny doskonale głośny i rewelacyjnie odtwarzający najlepsze utwory z klasyki rocka zespół Cztery Generacje z Czechowic-Dziedzic i Tychów. To zespół wielopokoleniowy i międzynarodowy, a więc doskonale rozumiejący zarówno muzykę sprzed 40 lat, jak i dzisiejszą.

Druga formacja to Erannie z Krakowa. Piszą o sobie na swojej stronie internetowej - to grupa młodych facetów, którzy bezpamiętnie oszaleli i zakochali się w muzyce. Oddając serce rock’n’rollowi, ruszyli z własnym zespołem w świat, aby wszem i wobec szerzyć swoją pozytywną energię. Są młodzi, zakręceni, zawsze zwarci i gotowi do grania swojego autorskiego materiału.

No i trzecia kapela - Snowblind z Katowic. Ich credo to tykająca bomba muzyczna odpalona w 2015 roku w Katowicach oraz Częstochowie. Energia, adrenalina oraz autentyczność to cechy rozpoznawcze zespołu. Muzycy, w tylko sobie znany sposób, łączą ze sobą elementy hard rocka, grunge'u i metalu, czego wypadkową jest piorunująco uzależniający materiał, gotowy w każdej chwili “rozjechać” potencjalnego słuchacza.

UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!


lfr 2019 3 104

Czytaj dalej...

Ponad 10 milionów dla Jaworzna

  • Dział: Breaking news 2centrumprzystanek 7
Zarząd Województwa Śląskiego zwiększył kwotę dofinansowania na projekt „Centrum Integracji Transportu Jaworzno z integracją dróg dla rowerów i systemem roweru miejskiego” o ponad https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/39_20e3.png")">9️⃣ mln zł oraz przyznał dofinansowanie w wysokości prawie 1,8 mln zł na projekt związany z uruchomieniem i doposażeniem „Centrum Usług Społecznych w Jaworznie”.

centrumprzystanek 4 2

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka - dzień 2

  • Dział: Relacjelfr2019 2 16
Mamy za sobą dwa dni letniego Festiwalu Rocka. Wcześniej umieścilismy zdjęcia z dnia pierwszego, czyli z soboty, 13 lipca, a teraz przyszła pora na niedzielne koncerty, w których wystąpiły trzy zdecydowanie różniace się od siebie zespoły Möönshiners i Warhlack - oba z Katowic oraz jaworznicka Noc Na Wycieraczce, dobrze znana fanom festiwalu.


Möönshiners to kapela nawiązująca do tradycyjnego rocka sprzed 30, 40 lat, kojarząca się nieco z poczciwym Glam Rockiem, ale i z zespołem takim, jak Judas Priest, a to za sprawą niespotykanej mocy wokalisty, którego warto było posłuchać i skojarzyć z Noddy Holderem, czy Romem Halfordem.

Drugi zespół bardzo mocny w brzmieniu, u którego wokalisty zdecydowanie przyciągały wzrok niecodziennie długie dredy i oczywiście nasza noc na wycieraczce, która rozbawiła publikę swoimi interpretacjami znanych światowych przebojów.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!

lfrii

lfr2019 2 64

 

Czytaj dalej...

Święto kolorów znów w Jaworznie - już w niedzielę

  • Dział: Zapowiedzi

swietokolorow0719
Holi Święto Kolorów w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019 odwiedzi drugi raz Jaworzno!

Święto Kolorów odbędzie się w Parku Lotników, już 21 lipca. Czas zapisać sobie tę datę w kalendarzu! Zbierz znajomych i weź udział w najbardziej kolorowej imprezie w tym roku! Ten dzień na pewno na długo pozostanie w Waszych głowach!

Wstęp na Holi Święto Kolorów jest bezpłatny!

Na naszej imprezie czekać na Was będą:
? Oryginalne kolorowe proszki Holi w 9-ciu kolorach!
? DJ który poprowadzi imprezę tak abyście nie mogli ustać w miejscu!
? Kolorowa wata cukrowa!
? Kolorowe Granity
? Wyrzutnie proszków Holi

Poczuj magię kolorów Holi!
Obrzucaj się kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi i baw się wspólnie ze znajomymi przy muzyce naszych DJ-ów!
Krótkie Podsumowanie
➡ Data: 21 lipca 2019
➡ Start: 16:00 Koniec: 19:00
➡ Miejsce: Park Lotników Polskich Os. Stałe
➡ Wstęp Bezpłatny

❕❗UWAGA❗❕
Zgarnij darmowy pakiet proszków

Co należy zrobić
- Zaproś wszystkich znajomych do wydarzenia (minimum 300 osób).
- Udostępnij wydarzenie na swojej tablicy.
- Wrzuć screen na potwierdzenie na tablicy wydarzenia!
Pierwsze 30 osób zgarnia 5 dowolnych kolorów Holi za darmo!

Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków.

swietokolorow0719a

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka - dzień 1

  • Dział: Relacje
lfr2019 1 24
Jak na lato przystało w Klubie Relax w Niedzieliskach, kilka wakacyjnych weekendów będzie wypełnionych rockiem w wielu jego odmianach i ciężkim, metalem, i lżejszym, do słuchania a nawet tańczenia. W pierwszym Dniu wystąpiły trzy zespoły, a których udało się nam się sfotografować dwa. Dla naszych czytelników galerie ze zdjęciami HOT STREAK z Krakowa i INSEKT z Pszczyny.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!lfr2019 1 72

Czytaj dalej...

5 lat Geosfery - na sportowo

  • Dział: Relacje

 


ageos150719
Wiele atrakcji czekało na odwiedzających Geosferę w pięć lat po jej oddaniu do użytku mieszkańców. Wprawdzie pogoda straszyła od rana, ale na godzinę 15 chmury rozwiały się, a temperatura wzrosła, ale z umiarem, co pozwolił bardzo aktywnie spędzić czas.

My skoncentrowaliśmy się głównie na pokazach treningów i na wspólnym ćwiczeniu, ze specjalistami Fitness z grupy Ewy Chodakowskiej oraz na nieocenionej grupie Stowarzyszenia W kręgu Formy.

Pojawiła się również nowa grupa Capoeiry, która działa w naszym mieście oraz ekipa niemal akrobatów z Flyparku.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ

Zapraszamy do obejrzenia pokaźnej dawki zdjęć z popołudniowego szaleństwa w "podkręcaniu" formy fizycznej.

pieclatgeosfery 45

 

 

Czytaj dalej...

Ewa Malik na pierwszym miejscu na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu

  • Dział: Breaking newskonwencja pis50719 72Pani Ewa Malik Poseł na Sejm VIII kadencji, z wykształcenia magister inżynier metalurg, absolwentka Politechniki Śląskiej z 1986. Ukończyła też w 2005 studia podyplomowe z dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Do 2004 była zatrudniona w Instytucie Informatyki na tej uczelni. Zakładała i redagowała miesięcznik społeczno-religijny „Zagórzanin”. Od 2002 do 2005 była radną Sosnowca i dyrektorem filii biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego w tym mieście.
Od początku lat 90. należała do Porozumienia Centrum, następnie przystąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach w 2005 została wybrana na posła V kadencji w okręgu sosnowieckim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 32 231 głosów. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, dostała 25 214 głosów.
W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 28 909 głosów.

W roku 2019 w najbliższych wyborach parlamentarnych będzie startować z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 32  Sosnowiec - obejmującym również Jaworzno.

STRONA SEJMOWA
POSEŁ EWY MALIK - KLIKNIJ

Listę "Jedynek" ogłosił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Pan Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej, 13 lipca w godzinach przedpołudniowych

konwencja pis50719 77

Czytaj dalej...

Przyjaciel Jaworzna, Grzegorz Kapołka o organizowanym przez siebie festiwalu bluesa w Imielinie

  • Dział: Breaking newsgrzegorzkapolka fot przemekkokotFot Przemek Kot
Znamy już termin tegorocznej, dziesiątej edycji Imielin Blues Festival. Konkursowe przesłuchania oraz festiwalowe koncerty odbędą się w dniach 23-24 listopada, tradycyjnie w Domu Kultury „Sokolnia”. Do 10 listopada organizatorzy Imielin Blues Festival czekają na zgłoszenia wykonawców, którzy chcieliby spróbować sił w tegorocznym konkursie. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne, pamiątkowe statuetki oraz występ podczas głównego koncertu imprezy.

- Jak co roku: podstawowym warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie zgłoszenia wraz z dwoma nagranymi utworami, które będą materiałem dla komisji kwalifikacyjnej. W konkursie mogą wziąć udział tylko zespoły nieprofesjonalne, czyli takie, które nie mają podpisanego kontraktu z żadnym impresariatem i wytwórnią płytową. Zapraszam utalentowanych artystów, grających szeroko rozumianego bluesa do spróbowania sił na festiwalu – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor IBF oraz przewodniczący konkursowego jury.

Materiały można przesyłać zarówno pocztą tradycyjną (na adres: DK Sokolnia, 41-407 Imielin, ul. Imielińska 29 z dopiskiem „Blues Festival"), jak i elektroniczną (mail: sokolnia@imielin.pl). Najciekawsze propozycje zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. W nim wykonawcy zagrają na żywo na scenie DK „Sokolnia” w pierwszym dniu festiwalu.

Dyrektor imielińskiego festiwalu nie chce na razie zdradzać nazwiska głównej gwiazdy tegorocznej imprezy. - Jesteśmy już „po słowie”, ale... personalia niech pozostaną jeszcze tajemnicą. Powiem tyle, że będzie dość egzotycznie – mówi Grzegorz Kapołka.
Fot: Alex Tura
gkapolka0617 7

Czytaj dalej...

W Jaworznie pracownicy są coraz bardziej zadowoleni

  • Dział: Breaking news 2

 

zadowoleni pracownicy 1200 Według przeprowadzonych badań w pierwszym kwartale 2019 roku przez Confidence Index ponad 80% mieszkańców Śląska pozytywnie ocenia swoje warunki zatrudnienia, a także warunki placowe na zajmowanych stanowiskach.

Wszystko to sprawia, że na śląsku wciąż umacnia się pozycja pracowników na rynku pracy, a pracodawcy mają coraz większe problemy aby poprzez swoje oferty pracy w Jaworznie ściągać do firm coraz lepszych specjalistów, a także zatrzymać ich siebie na stałe.

Pracownicy z Jaworzna pewni siebie i świadomi swojej wartości

Jeszcze nigdy do tej pory sytuacja na rynku pracy nie była tak korzystna dla pracowników na śląsku, jak w tym momencie. Według badań większość osób nie boi się zmiany stanowiska pracy, a co więcej deklaruje, że byłoby w stanie znaleźć nowe zatrudnienie w mniej niż 30 dni. Taka postawa sprawia, że pracodawcy są wręcz zmuszeni do ponoszenia atrakcyjności oferowanych przez siebie stanowisk pracy. Nie, tylko jeśli chodzi o kwestie płacowe, ale także pakiety benefitów i motywacji.

Niska stopa bezrobocia

Utrzymujące się trendy w całym kraju nie ominęły także Jaworza. Obecnie bezrobocie w tym regionie utrzymuje się na poziomie poniżej 5%. Co jest niezwykle korzystnym wynikiem i oznacza, że na rynku można znaleźć o wiele więcej ofert pracy w Jaworznie niż chętnych do jej podjęcia. Taka sytuacja pozwala na dyktowanie warunków przez pracowników i kończy niemoralną sytuację, kiedy to wysokość wynagrodzenia nie pozwala na życie na godnym poziomie. Najatrakcyjniejsze oferty pracy według osób biorących udział w badaniach to te, które zapewniają równowagę miedzy praca a życiem prywatnym, a także oferują szereg dodatków pozapłacowych.

taka sytuacja to jednak wielki problem dla przedsiębiorców, którzy z miesiąca na miesiąc mają coraz większe problemy z zatrzymaniem pracowników na stanowiskach, a także stworzeniem zgranego zespołu. Wciąż rosnące koszty rekrutacji i wdrażania nowych pracowników, stają się poważną kwestią, które jest głównym tematem w wielu firmach nie tylko w Jaworznie czy na śląsku, ale w całej Polsce.
zadowoleni pracownicy2

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us