Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: marca 2020 - Mojejaworzno.pl

Przyłbica antywirusowa - zrób to sam

  • Dział: Zdrowie

 

 przylbicaPokazujemy Państwu, jak domowym sposobem, kosztem 50 groszy zrobić przyłbice chroniąca naszą twarz przed kropelkami skażonymi wirusem.

Czytaj dalej...

Prezydent: jeżeli epidemia będzie dalej szalała, termin wyborów może być nie do utrzymania

  • Dział: Zdrowie
prezydent dudaGdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Pytany w TVP Info, czy jego zdaniem wybory powinny zostać przełożone prezydent odparł: "Wybory są bardzo ważnym elementem, bo wybory zapewniają ciągłość władzy państwowej, więc one są bardzo istotne. Proszę pamiętać, że też konstytucja określa prezydencką kadencją, jasno i wyraźnie mówi, że ta kadencja jest 5-letnia".

Czytaj dalej...

Premier: proszę, byśmy nie rozluźniali dyscypliny; do zwycięstwa wciąż daleka droga

  • Dział: Zdrowie

 

Mateusz MorawieckiProszę o to, byśmy nie rozluźniali dyscypliny, bo do zwycięstwa wciąż daleka droga, ale ono nadejdzie - głęboko w to wierzę - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, dziękując Polakom za to, że pozostają w domach w czasie epidemii koronawirusa.

Szef rządu pod swoim wpisem zamieścił zdjęcia wykonane w Warszawie, na której widać puste ulice, aleje i place stolicy.

Czytaj dalej...

KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach

  • Dział: ZdrowieOstatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali 126 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W 494 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował w piątek PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

"Ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 126 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W 494 przypadkach, stwierdziliśmy uchybienia w naszej ocenie kwalifikujące się na wdrożenie czynności mających na celu pociągnięcie do odpowiedzialności prawnej w związku z niestosowaniem się do obostrzeń określonych w kwarantannie" – poinformował w piątek PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Czytaj dalej...

Wiceszef MZ: w szpitalach jest kilkadziesiąt procent wolnych respiratorów

  • Dział: ZdrowieW szpitalach przeznaczonych do leczenia pacjentów z koronawirusem jest kilkadziesiąt procent wolnych respiratorów i ok. 10 tys. wolnych miejsc - poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem od 20 marca w Polsce panuje stan epidemii. W sumie chorobę wywołaną koronawirusem zdiagnozowano już u ponad tysiąca osób.

O wyposażenie szpitali i przygotowanie na walkę z wirusem pytany był w TVN24 wiceszef MZ Janusz Cieszyński.

Czytaj dalej...

Lekarze: narażone są wszystkie osoby starsze, nawet te czujące się dobrze

  • Dział: Zdrowie
seniorzy1Narażone są wszystkie osoby starsze, nawet te czujące się zupełnie dobrze – podkreślają lekarze rodzinni i geriatrzy, którzy w związku z epidemią koronawirusa zwrócili się z prośbą do seniorów o poddanie się samoizolacji i częsty kontakt telefoniczny z najbliższymi.

„Co 6 osoba w naszym kraju wkroczyła w wiek senioralny a przeszło 2,5 miliona osób osiągnęło 75 rok życia. Niestety, rozwijająca się na świecie epidemia SARS-CoV-2 sprawia, że życie seniorów jest szczególnie zagrożone” – czytamy w apelu Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce i Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii .

Czytaj dalej...

Szpital odpowiada na zarzuty wolontariusza w sprawie badań na Covid

  • Dział: Zdrowie

 


doktor1 1200W nawiązaniu do pojawiających się w ostatnich dniach publikacji na portalach społecznościowych oraz w kontekście padających oskarżeń ze strony osób rzekomo chorych na COVID-19, którzy mieli, według własnych twierdzeń, nie otrzymać wymaganej pomocy ze strony personelu medycznego SP ZOZ Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie, zachodzi konieczność przekazania kilku istotnych informacji dla mieszkańców Miasta Jaworzna, co do pożądanego zachowania w sytuacji zaobserwowania u siebie lub u osób najbliższych objawów zakażenia wirusem.

Zatem przypominamy, że jeżeli zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

Czytaj dalej...

MZ: nie wysyłamy smsów ws. szczepień na koronawirusa; to fake news

  • Dział: Zdrowie

 

Ministerstwo Zdrowia nie wysyła SMS-ów dotyczących obowiązkowych szczepień na koronawirusa i nakłaniających do płatności – podkreślił w środę resort. MZ prosi, aby nie klikać w przesyłane linki.

"FAKE NEWS. Ministerstwo Zdrowia nie wysyła żadnych SMS-ów dotyczących obowiązkowych szczepień na #koronawirus i nakłaniających do płatności. Prosimy nie klikać w przesłane linki!" – przekazało na Twitterze ministerstwo.

Badania w kierunku koronawirusa w Polsce dały dotąd pozytywny wynik u 957 osób; zmarło trzynaście osób. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Czytaj dalej...

MZ: w kierunku koronawirusa wykonano ponad 26 tys. badań, w ostatniej dobie 3,3 tys.

  • Dział: Zdrowie

 

W kierunku koronawirusa zbadano dotychczas ponad 26 tys. próbek, w ciągu ostatniej dobry wykonano 3,3 tys. testów – podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Resort podał, że najnowsze dane mówią o przebadaniu 26 tys. 244 próbek. 25 tys. 287 z nich dało wynik negatywny, a 957 pozytywny. W ciągu doby wykonano ponad 3,3 tys. testów. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mrr/

Czytaj dalej...

Prezydent: proszę o stosowanie się do zasad i ograniczenie aktywności

  • Dział: ZdrowieBardzo proszę o przestrzeganie zasad i w jak największym stopniu ograniczenie swojej aktywności; niestety specyfika koronawirusa jest taka, że przez pewien czas on może być całkowicie bezobjawowy - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podczas swojego wystąpienia przypomniał, że w związku z panującą epidemią koronawirusa rząd wprowadza na bieżąco szereg regulacji oraz zaleceń dotyczących możliwości przemieszczania się oraz aktywności publicznych.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us