Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: marca 2020 - Mojejaworzno.pl

Na gov.pl/koronawirus odpowiedzi na pytania, co wolno zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa

  • Dział: Zdrowie
cowolno1Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, np. rekreacyjna jazda na rowerze; czy restauracje nadal będą wydawać posiłki na wynos; czy potrzebne jest zaświadczenie od pracodawcy – m.in. na te pytania odpowiada rządowy portal gov.pl/koronawirus.

By ograniczać rozprzestrzeniania się koronawirusa rząd zdecydował o wprowadzamy nowych zasad bezpieczeństwa. Jedno z nich zakłada, że nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi m.in. zakupem jedzenia, lekarstw, dojazdu do pracy czy opieki nad bliskimi.

Czytaj dalej...

Od środy szkoły mają obowiązek nauczania na odległość

  • Dział: ZdrowieOd środy szkoły mają obowiązek nauczania na odległość - weszło w życie rozporządzenie ministra edukacji narodowej w tej sprawie. Wcześniej MEN tylko zalecało, by w czasie, gdy nie odbywają się w szkołach lekcje w formie tradycyjnej, nauczyciele prowadzili nauczanie online.

W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw ukazały się dwa rozporządzenia ministra edukacji narodowej - nowelizacja rozporządzenia z 11 marca w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19" oraz rozporządzenie - "w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19".

Czytaj dalej...

Nowa piosenka - Będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami

  • Dział: Breaking news

 

niebadzkiep
Dziś został ogłoszony komunikat rządu, ze od jutra, czyli od 25 marca do 10 kwietnia będzie obowiązywał bezwzględny zakaz wychodzenia z domu poza rzeczywiście koniecznymi sytuacjami. To wszystko dla naszego bezpieczeństwa - dla zapobieżenia rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zanim jednak zaprosimy do przeczytania komunikatu proponujemy nową, "jeszcze ciepłą" piosenkę Aleksandra Tury dotyczącą spraw epidemiologicznych.

 

 

W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, wyprowadzamy psa - zapowiedział we wtorek minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Podczas konferencji prasowej Szumowski podkreślił, że doświadczenia z innych krajów pokazują, że umiarkowane ograniczenie kontaktów międzyludzkich może prowadzić do przesunięcia fali zachorowań.

"Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy ludzkich żyć" - stwierdził.

Dodał, że zdaje sobie sprawę, że ludzie są już zmęczeni dotychczasowymi ograniczeniami. "Tym bardziej chciałbym was prosić o jeszcze większy wysiłek we wspólnym działaniu, by ograniczyć wirusa" - zaapelował.

"+Zostańmy w domu+ wprowadzamy teraz praktycznie w życie. W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, do lekarza - choć starajmy się dzwonić do lekarza, a nie iść do przychodni. Również takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, przejście się" - poinformował. (PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec... Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

 

niebadzkiep

Czytaj dalej...

UOKiK udostępnił pakiet porad dla konsumentów wz. z koronawirusem

  • Dział: Zdrowie


uokikPakiet porad dotyczących problemów dot. m.in. z usług turystycznych, transportowych czy finansowych, jakie mogą napotkać konsumenci w związku z epidemią koronawirusa przygotował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - podał Urząd w komunikacie.

Porady zamieszczono pod adresem www.uokik.gov.pl/koronawirus .

Powodem zamieszczenia porad jest zwiększona liczba skarg i pytań od konsumentów dotyczących przede wszystkich odwołanych wyjazdów i zawyżonych cen w sklepach wpływających do Urzędu, a także do Europejskiego Centrum Konsumenckiego i na infolinię konsumencką.

Czytaj dalej...

Od 24 do 28 marca - "Rekolekcje w kwarantannie"

  • Dział: Breaking news 2rekolekcje1"Rekolekcje w kwarantannie" - to propozycja ogólnopolskich rekolekcji internetowych o wierze, nadziei i miłości. Od 24 marca przez pięć dni o godz. 8.00, 16.00 i 20.00 będą umieszczane ok. 2-minutowe konferencje na Twitterze, Facebooku, kanale YouTube episkopatu i na stronie www.episkopat.pl oraz na kanale YouTube telewizji SalveNet.

Czytaj dalej...

Ambasador USA w Polsce: Chiny utajniały informacje o COVID-19

  • Dział: Zdrowie

 

 

Władze ChRL uczyniły wszystko, co w ich mocy, aby zataić wszelkie informacje o rozprzestrzenianiu się COVID-19 - oceniła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która w poniedziałek dla portalu Onet skomentowała reakcję Chin na epidemię koronawirusa.

"Władze ChRL uczyniły wszystko, co w ich mocy, aby zataić wszelkie informacje o rozprzestrzenianiu się COVID-19, nawet wówczas, gdy chińscy lekarze w bohaterski sposób starali się ratować życie dziesiątkom, setkom, a następnie tysiącom chorych" - napisała dla Onetu Georgette Mosbacher. Przypomniała etapy rozprzestrzeniania się koronawirusa od wybuchu epidemii, do którego doszło w grudniu ub.r. w mieście Wuhan w prowincji Hubei.

Czytaj dalej...

Ministerstwo Zdrowia: 57 nowych przypadków koronawirusa; łącznie 749

  • Dział: ZdrowieMinisterstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek wieczorem o 57 nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, przypadkach zakażenia koronawirusem. Liczba osób, u których test dał wynik pozytywny, wzrosła do 749, osiem z nich zmarło.

Resort przekazał, że nowe przypadki dotyczą 28 osób z woj. mazowieckiego, pięciu z woj. wielkopolskiego, czterech z woj. dolnośląskiego, czterech kolejnych z woj. pomorskiego, czterech osób z woj. lubelskiego, trzech z woj. śląskiego, trzech z warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. zachodniopomorskiego, dwóch z woj. małopolskiego, a także jednej osoby z woj. podlaskiego i jednej z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 749 osób, osiem z nich zmarło. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

 

Czytaj dalej...

„SCMP”: nawet jedna trzecia zakażonych koronawirusem to „cisi nosiciele”

  • Dział: Zdrowie

 

wirus0Nawet jedna trzecia osób zakażonych koronawirusem może być „cichymi nosicielami” patogenu – ocenił w poniedziałek dziennik „South China Morning Post” na podstawie utajnionych danych chińskiego rządu. Na świecie rosną obawy o infekcje od osób, które nie mają objawów.

Czytaj dalej...

Pracownik Parlamentu Europejskiego zmarł po zakażeniu koronawirusem

  • Dział: Zdrowie

 

40-letni pracownik Parlamentu Europejskiego zmarł po zakażeniu koronawirusem. To pierwszy zgon w wyniku pandemii w instytucjach europejskich - podała agencja AFP.

Według źródeł w PE jest to Włoch, który pracował w dziale IT.

Czytaj dalej...

GIS: szybka ścieżka diagnostyczna na koronawirusa dla kadry medycznej

  • Dział: Zdrowielekarz1Definicja przypadku kwalifikującego do badań diagnostycznych w kierunku koronawirusa została rozszerzona o osoby niemające kontaktu z osobą zakażoną, a "manifestującą" objawy, to rozwiązanie dedykowane dla personelu medycznego - podkreśla Główny Inspektor Sanitarny.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us