Menu

Artykuły filtrowane wg daty: września 2020 - Mojejaworzno.pl

Zakończenie Sezonu Motocyklowego 2020

  • Dział: Breaking news


paradaploak2020
Jaworzniccy motocykliści wpadli na pomysł, aby swoje pasje przybliżyć mieszkańcom i wychodzą z inicjatywą organizacji zakończenia sezonu motocyklowego w naszym mieście.

To świetna okazja aby pokazać swoje maszyny,  porozmawiać z mieszkańcami i zaprzeczyć niektóry stereotypom na temat jazdy na jednośladach o ogromnej mocy, oraz ich właścicieli.

Impreza rozpocznie się 26 września na jaworznickim rynku a zakończy na parkingu Gs-u przy lokalu Steel Virgin. ul. G. Narutowicza - dojazd do ul. Pocztowej 9

Poniżej prezentujemy trasę przejazdu który rozpocznie się o godzinie 15.00 . Całość będzie trwała ok 30 minut, co pozwoli na dobre zaprezentowanie kolumny motocykli w okolicach centrum miasta.

Wcześniej, już od godziny 14 motocykliści będą zbierać się na płycie rynku, co pozwoli podziwiać ich maszyny.

W związku z powyższym, organizatorzy proszą o wyrozumiałość podczas chwilowych utrudnień w ruchu kołowym na wymienionych odcinkach ulic od godziny 15 do 15 30.

paradatrasa20201

 

Opis trasy Parady Motocyklowej w Jaworznie dnia 26. 09. 2020.

Wyjazd z Płyty Rynku Głównego o godz. 15 00. Dojazd do ronda na ul.Pocztowej (240m) przy jednoczesnym przejeździe przez skrzyżowanie na łączniku ul. G.Narutowicza z ul.Zieloną oraz ul. Pocztową.
Przejazd przez rondo w ul.Grunwaldzką. Dojazd do skrzyżowania ulic Ins. Kościuszkowskiej z Urzędniczą i Grunwaldzką (
530m)
Dalszy przejazd ul. Ins. Kościuszkowskiej do skrzyżowania ulicy z ul. H.Kołłątaja
(580m). Skierowanie się kolejno w ul. Roberta Domsa i przejazd do ul. Braci Gutmanów (680m) do ronda na ul. Krakowskiej.
Z ronda na ul. Krakowskiej udajemy się w kierunku Hotelu Pańska Góra ul. Krakowską dojazd do skrzyżowania ulic Krakowskiej, urzędniczej i Ins. Kościuszkowskiej (
940m) Udajemy się do ronda na ul. Pocztowej(540m).
Wjazd w ul. Grunwaldzką i dalszy przejazd do ronda przy C.H. Galena tj ul.Grunwaldzka z ul. Królowej Jadwigi (
760m) Z ronda udajemy się na ul. Kolejową i dojazd do ronda przy ul. Rzemieślniczej(520m)
Udajemy się dalej w kierunku ul. Leśnej. Na ul. Leśnej następuje zmiana ulicy na ul. Stanisława Moniuszki (
300m) Przejazd ul. S. Moniuszki do skrzyżowania z Al. Józefa Piłsudskiego i wjazd w aleję (770m)
Dojazd Aleją Józefa Piłsudskiego do Skrzyżowania z ul. Leśną i wjazd w nią (
300m) przejazd ul. Leśną do skrzyżowania z ul. S. Moniuszki (850m) ul. Leśną dojazd do ul. Kolejowej(110m)
Dojazd do ronda ul. Kolejowa z ul Rzemieślniczą (
280m)i przejazd w kierunku ronda ul. Grunwaldzkiej z ul. Królowej Jadwigi (520m)
Wjazd w ul. Królowej Jadwigi i dalszy dojazd do ul. Św. Wojciecha (
370m)Kolejno udajemy się ul. Św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i wjazd w nią (190m)
Przejazd ul. Obrońców Poczty Gdańskiej do skrzyżowania z ul. Stojałowskiego (
450m)
Zjazd ul. Stojałowskiego do ul. Sądowej (
300m) ul. Sądową dojazd do ul. Białej (160m)
Ulicą Białą dojazd do skrzyżowania z ul. G.Narutowicza(
80m) ul. G. Narutowicza dojazd do ul. Pocztowej 9 (190m)

Koniec Parady na parkingu Gs-u i lokalu STEEL VIRGIN.Około 15 30.
Trasa przejazdy wynosi
9880m.

Czytaj dalej...

GALENA - Darmowa Rozrywka w Niedziele

  • Dział: Breaking newsgalenarozrywka
Wielka gratka dla małych i dużych miłośników dobrej zabawy. Przez cały wrzesień, w każdą niedzielę, zapraszamy na DARMOWĄ ROZRYWKĘ W GALENIE!

Galena plakat0920Rodziną niedzielę warto zacząć od szaleństwa w Centrum Rozrywki Bajkowy Labirynt, w którym nie obowiązuje bilet wstępu, ani ograniczenia czasowe! Fani interaktywnych i kreatywnych zabaw na pewno znajdą coś dla siebie w specjalnie przygotowanych strefach, a wymagająca młodzież będzie miała okazję skorzystać z toru przeszkód i wyzwań – Ro-An NINJA.

Zabawa w Bajkowym Labiryncie nie musi być jedynym punktem wizyty w Galerii Galena. Podobno duch sportowej rywalizacji najlepiej się rozwija podczas rodzinnej gry w kręgle w Gravitacji. A jeśli jedna godzina to za mało to Gravitacja chętnie dorzuci drugą GRATIS! Promocja obowiązuje w godz. 12.00-15.00. Zachęcamy do zrobienia wcześniejszej rezerwacji pod numerem: (32) 758 94 94.

Bogatą ofertę rozrywkową znajdziecie również w Multikinie. We wrześniu na ekrany kin wejdą m.in. dwie długo oczekiwane premiery: Mulan i Trolle 2. A żeby umilić Wam jeszcze bardziej seans filmowy Multikino dorzuci do zakupionych w niedzielę biletów kartę RODZINA DO KINA, która upoważnia do 20% zniżki na wszystkie zakupy w barze, w tym również na zakupy zabawek w Multishopie oraz do darmowych nagród za zebrane punkty.

Na dokładkę, żeby było smacznie do dwóch zakupionych biletów na dowolny seans kinowy w Multikinie Galeria Galena dorzuca darmowy zestaw Happy Meal do Restauracji Mc Donald’s. Zaproszenia będą do odbioru w Biurze Administracji Centrum od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-17.00. Szczegóły dotyczące Promocji znajdują się w REGULAMINIE.

*Wszystkie wymienione promocje obowiązują w dniach 13,20 lub 27 września w godzinach otwarcia poszczególnych punktów lub do wyczerpania zapasów.

Czytaj dalej...

Głosowanie JBO 2021

  • Dział: Breaking news


jbo20201

Rozpoczynamy głosowanie w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego


My polecamy Państwu projekt nr 16 "Bezpieczne Jaworzno - nowe parkingi, chodniki, oświetlenie w dzielnicach
Prosimy o oddanie głosu na ten projekt Niech to będzie nasza wspólna sprawa, mogąca zdecydowanie poprawić stan bezpieczeństwa i komfortu zamieszkania w dzielnicach.

Głos można oddać tutaj - http://www.jbo.jaworzno.pl/

jbo20203

Czytaj dalej...

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków po raz 31

  • Dział: Relacjewyscigsolidarnosci 37
31 wyścig Solidarności i Olimpijczyków trwa. Trzeci jego etap zakończył się w Jaworznie około godziny 17 45, kiedy to peleton z naszym zawodnikiem, Stanisławem Aniołkowskim w roli zwycięzcy etapu i ldera wjechał pełnym pędem na rynek.

Zakończenie było krótkie i treściwe, bez prezentacji wśród hostess, za to z wielką butelką szampana, który wystrzelił w rękach lidera na skromny tłumek widzów. Cóż, epidemia wymusiła na nas takie, anie inne zachowania, tajką organizację imprez aby zapobiec gęstym zgromadzeniom.
Zapraszamy do obejrzenia równie skromnej galerii zdjęć.

 

wyscigsolidarnosci 68

Czytaj dalej...

Zagłosuj na karetkę dla Jaworzna!

  • Dział: Breaking news

 

nowakaretkadlajaworzna
Przydałaby się taka karetka w mieście? Oczywiście, że tak. Nic prostszego - wystarczy załosować w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

To projekt oficjalnie zgłoszony przez Pana Romana Grzybka.

Wartość to 500 tysięcy złotych. Zakup ambulansu typu P wraz z wyposażeniem do stacji pogotowia w Jaworznie.

Głosowanie elektroniczne na stronie internetowej.

To oddolny społeczny projekt - zapraszamy do głosowania - https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start

 

 

nowakaretkadlajaworzna1

Czytaj dalej...

Najprostsza droga, by znaleźć dobrą pracę

  • Dział: Breaking news 2


najprostsza droga by znalezc dobra prace
Właśnie skończyłeś studia i szukasz pierwszej pracy? A może jesteś doświadczonym pracownikiem, który uznał, że w obecnej firmie możliwości rozwoju są ograniczone? Poznaj 5 wskazówek, dzięki którym szybko znajdziesz atrakcyjne zatrudnienie.

 

1. Zacznij od dokumentów aplikacyjnych – CV i listu motywacyjnego

Zarówno CV, jak i list motywacyjny są Twoją wizytówką w kontaktach z potencjalnym pracodawcą. Z tego względu powinny być nie tylko schludne, ale przede wszystkim ciekawe – powinny zachęcić pracodawcę do tego, aby zainteresować się Twoją kandydaturą i zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Jak to osiągnąć?

Przygotowując dokumenty aplikacyjne, skoncentruj się na dwóch kwestiach – merytorycznej i wizualnej. Zaprezentuj swoje doświadczenie, podkreślając nabyte umiejętności. Wymień firmy, z którymi współpracowałeś, pochwal się ukończonymi kursami i szkoleniami, w których brałeś udział. Aby przyciągnąć uwagę potencjalnego pracodawcy, postaraj się, żeby Twoje CV wyróżniało się na tle innych. Możesz to osiągnąć na kilka sposobów, np. stosując kolory lub nietypowy układ.

2. Regularnie przeglądaj oferty pracy na dobrym portalu branżowym

Jeżeli chcesz szybko znaleźć dobrą pracę, musisz pozostawać na bieżąco z ofertami pracy. Do wyboru masz kilka rodzajów portali, np. ogólnotematyczne i branżowe. Na tych drugich znajdziesz wyłącznie aktualne oferty pracy oraz praktyczne wskazówki związane z rekrutacją. Przykładem branżowego serwisu jest Aplikuj.pl. Oferty pracy na terenie Katowic znajdziesz pod adresem https://www.aplikuj.pl/praca/katowice.

Pamiętaj, że nie musisz codziennie poświęcać kilku godzin na przeglądanie ogłoszeń zamieszczonych na wspomnianym wyżej portalu. Wystarczy, że zapiszesz się na newsletter, a będziesz codziennie otrzymywał porcję interesujących Cię ofert na swój adres e-mail. W ten sposób do minimum ograniczysz czas potrzebny na szukanie pracy – będziesz mógł skoncentrować się na tym, co najważniejsze.

3. Odśwież swoje zawodowe kontakty w mediach społecznościowych

W znalezieniu dobrej posady mogą pomóc Ci znajomi zarówno z aktualnej, jak i poprzedniej pracy. Zanim jednak zapytasz ich, czy nie słyszeli o ciekawych ofertach pracy, powinieneś odświeżyć swoje kontakty zawodowe w mediach społecznościowych. Jeżeli wcześniej nie korzystałeś z portali takich jak GoldenLine czy LinkedIn, koniecznie stwórz swój profil.

Potencjalny pracodawca może szukać informacji o Tobie w sieci. Warto zatem nie tylko posiadać konto w serwisach społecznościowych, ale także zadbać o to, aby znajdujące się tam informacje były aktualne. Jeżeli jesteś wysokiej klasy specjalistą, pracodawcy mogą sami złożyć Ci ofertę współpracy.

4. Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa zawodowego

Czujesz, że zawodowo utknąłeś w miejscu i przestałeś się rozwijać? Nie masz dużego doświadczenia i obawiasz się, że może to być przeszkodą w zdobyciu atrakcyjnej pracy? Skorzystaj z pomocy ekspertów – zgłoś się do doradcy zawodowego. Ośrodki oferujące usługę doradztwa zawodowego zlokalizowane są na terenie całego kraju, dzięki czemu bez trudu znajdziesz takie miejsce w swoim pobliżu.

Sceptycznie podchodzisz do doradztwa zawodowego? Pamiętaj, że doradca zawodowy spojrzy bezstronnie na Twoją dotychczasową karierę zawodową. Pomoże Ci znaleźć Twoje silne strony i wskaże obszary, nad którymi powinieneś popracować. Jeżeli dawno nie zostałeś zaproszony na rekrutację, doradca zaproponuje Ci symulację rozmowy kwalifikacyjnej. W ten sposób możesz skutecznie przełamać swój strach.

Z poprzedniej pracy odszedłeś ze względu na mobbing (więcej o mobbingu znajdziesz w tym artykule: Co to jest mobbing w pracy i jak się przed nim bronić?”)? Doradca zawodowy wskaże Ci, jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach.

5. Solidnie przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej – nie daj się zaskoczyć

Jeżeli przygotowałeś atrakcyjne dokumenty CV i odpowiadałeś wyłącznie na oferty zbieżne z Twoim wykształceniem oraz dotychczasowym doświadczeniem zawodowym, to masz duże szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Ostatnim krokiem w poszukiwaniach dobrej pracy jest solidne przygotowanie się do interview. Jak to zrobić?

Przed umówionym spotkaniem zapoznaj się z listą pytań najczęściej zadawanych przez rekruterów. Przećwicz (najlepiej przed lustrem) swoje odpowiedzi. Pamiętaj też, aby zdobyć informacje o firmie, w której masz zamiar podjąć zatrudnienie, oraz przygotować pytania do rekrutera.

najprostsza droga by znalezc dobra prace a

Czytaj dalej...

Sklepy zielarskie w Jaworznie

  • Dział: Breaking news 2


sklepy zielarskie jaworznoPrawie we wszystkich dziedzinach życia obserwujemy zwrot ku naturze - zaczyna do nas, ludzkości, docierać, że za daleko odeszliśmy od tego, co prawdziwe, naturalne, najlepsze. Zaczynamy znów wierzyć starym recepturom, odkrywać na nowo właściwości roślin.

Sklep blisko natury

W pełnym zapachów i półek z tajemniczymi butelkami sklepie zielarskim znajdują się sproszkowane zioła, zdrowa żywność, kosmetyki, oleje i syropy, suplementy diety. To właśnie w sklepie zielarskim można zakupić prawdziwy olej arganowy z Maroka, pełnowartościowe oleje o zdumiewających właściwościach np. z czarnuszki, czy delikatne, hipoalergiczne, bogate w naturalne substancje roślinne mydła i żele. To właśnie w takim sklepie, sprzedający najlepiej doradzi, co przyjmować, by wzmocnić swoją odporność, gdy zbliża się sezon wysokiej zachorowalności m.in. na grypę, wyjaśni jak działa balsam kapucyński czy sporządzi mieszankę wg. receptury Ojca Klimuszko. W każdej miejscowości, choćby małej, można znaleźć sklep z ziołami.

Sklepy zielarskie w Jaworznie

Jeśli chodzi o zielarnie w Jaworznie ma kilka adresów, które warto znać (https://sklepy-zielarskie.pl/l/m-jaworzno/). Przy ulicy Mostowej 1 znajduje się Sklep Medyczno - Zielarski "Melisa", który zioła, kosmetyki i zdrową żywność oferuje w przystępnych, a często atrakcyjnych cenach. Sklep jest autoryzowanym punktem sprzedaży marki Solgar. Na Mickiewicza 3 znajduje się sklep zielarski "Rumianek". Bogaty asortyment obejmuje zdrową żywność tj. soki, bakalie, a także aromatyczne i pachnące przyprawy, naturalne liście Yerba Mate. Warto wstąpić też do "Aronii" na Rynku Głównym 6 lub na Św. Maksymiliana Kolbego 3 do "Pod Wieżą. Wspomniane sklepy zielarskie również posiadają na półkach różne mieszanki, zioła i preparaty, które mogą pomóc lub wesprzeć procesy leczenia. Gdy więc skończy się zdrowa herbata w domu, szampon dziegciowy lub dokuczą zatoki, stawy lub mięśnie, warto udać się pod wymienione adresy i zakupić naturalne produkty.

Stosowanie ziół - wierzyć w działanie czy nie wierzyć?

Jest takie powiedzenie "Lekarz leczy, natura uzdrawia". Niezależnie od dolegliwości, a na pewno w przypadku poważniejszych schorzeń, powinniśmy unikać leczenia na własną rękę. Zioła mogą pomóc, mogą wzmocnić, lecz działanie wielu z nich nie jest w pełni udokumentowane. Natomiast zdrowa żywność, pozbawiona konserwantów i innych wypełniaczy czy kosmetyki oparte na bazie składników pochodzenia naturalnego są jak najbardziej wskazane. Ucieczka od tego, co sztuczne, naszpikowane chemią to krok we właściwą stronę.
sklepy zielarskie jaworznoa

Czytaj dalej...

Konkurs o Złotą Lirę po raz 16

  • Dział: Breaking news

 

zlotalira2020
Piszesz wiersze? Zgłoś się do konkursu!

Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie i Klub Relax zapraszają do wzięcia udziału w XVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim
"O Złotą Lirę".
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21 października w Klubie Relax. Regulamin konkursu: 

REGULAMIN KONKURSU „O ZŁOTĄ LIRĘ”

edycja XVI rok 2020

ORGANIZATORZY:

- Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie

- "eM Band" Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna Klub "Relax"

- III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie

CELE KONKURSU:

- rozbudzenie talentów i popularyzowanie twórczości poetyckiej

- rozwijanie aktywności twórczej

- promocja miasta Jaworzna

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. W konkursie mogą wziąć udział osoby bez ograniczenia wiekowego

2. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych;

A - do lat 16

B - od lat 16 do 19 lat

C - powyżej lat 19

3. Objętość jednego wiersza nie może przekraczać dwóch stron formatu A4 przy standardowej czcionce (12)

4. Każdy z uczestników może nadesłać maksymalnie 3 wiersze o dowolnej tematyce

5. Na konkurs należy przesyłać utwory nie publikowane i nie nagradzane w innych konkursach

6. Uczestnik konkursu przesyła jedną zaklejoną kopertę opisaną; Konkurs "O Złotą Lirę" z pseudonimem literackim

(godło), i kategorią wiekową (A,B,C), która zawiera;

a) wydrukowane prace w 4 egz. opatrzone; tytułem, godłem oraz kategorią wiekową

b) w kopercie powinna znajdować się czytelnie wypełniona karta uczestnictwa (wzór poniżej)

c) prace konkursowe należy nadesłać na adres:

Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie

KLUB "RELAX"

ul. Szczakowska 35 B

43-600 Jaworzno

TERMINY:

1. Prace konkursowe należy nadsyłać do 7 października 2020 r.

2. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 21. 10. 2020 r. o godz. 17.00 w Klubie "Relax" w Jaworznie przy ul Szczakowskiej 35 B, o czym autorzy nagrodzonych i wyróżnionych utworów zostaną

powiadomieni. Informacja o laureatach konkursu zamieszczona zostanie na stronach internetowych

Organizatorów.

NAGRODY:

1. Prace konkursowe oceni Jury powołane przez organizatorów

2. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych

3. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i wyróżnienia ufundowane przez organizatorów i UM Jaworzna

INNE POSTANOWIENIA

1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji nadesłanych utworów na potrzeby promocji konkursu na różnych polach eksploatacji (np. internet, prasa itp.). Wykorzystanie utworu - z podaniem informacji o autorze - nie rodzi żadnych zobowiązań finansowych ze strony organizatorów.

2. Organizatorzy nie zwracają kosztów związanych z uczestnictwemw konkursie (usługi pocztowe, koszty podróży itp.)

3. Nagrody nieodebrane w dniu ogłoszenia wyników konkursu przechodzą na własność organizatorów.

4. W sprawach spornych wynikających z interpretacji niniejszego regulaminu ostateczną decyzję podejmują organizatorzy w porozumieniu z Jury.

5. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub sposobu rozstrzygnięcia konkursu z powodu nieprzewidzianych okoliczności lub zagrożenia epidemiologicznego. W przypadku takiej sytuacji organizator poinformuje laureatów o zmianach.

zlotalira2020a

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us