Menu
reklama
Alex

Alex

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Uwaga drugi stopień alarmowy CRP na całym terytorium Rzeczypospolitej1akomunikatPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 68 z dnia 23 maja 2019 r. w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego CRP (stopień BRAVO-CRP) na całym terytorium RP obowiązujący od dnia 23 maja 2019 r od godz. 22.00 do dnia 27 maja 2019 r. do godz. 16.00.

 Na podstawie ustawy o działaniach antyterrorystycznych, stopnie alarmowe mogą być wprowadzane, zmieniane i odwoływane w drodze zarządzenia, w zależności od rodzaju zagrożenia zdarzeniem terrorystycznym, przez Prezesa Rady Ministrów, po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw wewnętrznych i Szefa ABW, a w sytuacjach niecierpiących zwłoki – przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, który informował będzie o tym niezwłocznie Prezesa Rady Ministrów, po zasięgnięciu opinii Szefa ABW.

Stopień alarmowy lub stopień alarmowy CRP może zostać wprowadzony:

 • na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
 • na obszarze jednej lub kilku jednostek podziału terytorialnego kraju;
 • na obszarze określonym w sposób inny niż przez odniesienie do jednostek podziału terytorialnego kraju;
 • dla określonych obiektów jednostek organizacyjnych administracji publicznej, prokuratury, sądów lub innych obiektów infrastruktury administracji publicznej lub infrastruktury krytycznej;
 • w przypadku, gdy skutki zdarzenia o charakterze terrorystycznym mogą dotyczyć obywateli polskich przebywających za granicą Rzeczypospolitej Polskiej lub instytucji polskich albo polskiej infrastruktury mieszczących się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, innych niż placówki zagraniczne Rzeczypospolitej Polskiej, w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o służbie zagranicznej.

Ponadto dla określonych placówek zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej lub w odniesieniu do systemów teleinformatycznych ministra właściwego do spraw zagranicznych, stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, w zależności od rodzaju zagrożenia zdarzeniem o charakterze terrorystycznym, Prezes Rady Ministrów, po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw zagranicznych i Szefa Agencji Wywiadu, a w przypadkach niecierpiących zwłoki – minister właściwy do spraw zagranicznych, po zasięgnięciu opinii Szefa Agencji Wywiadu, informując o tym niezwłocznie Prezesa Rady Ministrów.

 • DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY – STOPIEŃ BRAVO (BRAVO–CRP)
  • Drugi stopień alarmowy można wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

 

WYBRANE PRZEDSIĘWZIĘCIA WYKONYWANE W II STOPNIU ALARMOWYM

 • drugi stopień alarmowy – stopień BRAVO (BRAVO–CRP)
  • dostępność w trybie alarmowym personelu wyznaczonego do wdrażania procedur działania na wypadek zdarzeń o charakterze terrorystycznym kontrola pojazdów wjeżdżających oraz osób wchodzących na teren obiektów
  • kontrola wszystkich przesyłek pocztowych kierowanych do urzędu lub instytucji
  • przegląd zapasów materiałowych i sprzętu, w tym dostępności środków i materiałów medycznych, z uwzględnieniem możliwości wykorzystania w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystyczny

 

1akomunikata

Wiosenna poezja Pani Józefy Genowefy Głowacz
jozefaglowacz200519 1 of 1 2
jozefaglowacz200519 3 of 22Niecodzienny wieczór poezji wydarzył się w bibliotece miejskiej we wtorek, 22 maja. Oto swoje wiersze w okresie nadchodzącej wiosny zaprezentowała Pani Józefa Genowefa Głowacz.

Pni Józefa jest mieszkanką Jaworzna – Jelenia. Zawsze miła związek z twórczością folklorystyczną, a w dzieciństwie interesowała się robótkami ręcznymi haftowaniem, wyszywaniem i szyciem.

Pracowała w zakładzie chałupniczym, a po wyuczeniu i udoskonaleniu umiejętności zaczęła szyć i haftować maszynowo.
Pracowała jako dziewiarka po ukończeniu szkoły mistrza dziewiarskiego.
Niemniej zawsze kochała czytać i pisać, a najbardziej umiłowała sobie poezję.

jozefaglowacz200519 8 of 22Ale to jeszcze nie wszystkie zainteresowania Pani Genowefy. Od 25 lat należy do zespołu Jelenianki, a od wielu lat do chóru Gospel w Jaworznie oraz do stowarzyszenia Twórców Kultury.

Dziś mieliśmy okazję zapoznać się z wierszami, które są wyjątkowo przejrzyste, starannie dopracowane, a niemal każdy z nich zawiera pouczającą puentę, naukę, morał,

Są ciekawie skonstruowane pod względem wersyfikacyjnym, a rymy zahaczają o dysonanse i wyszukane konstrukcje. Pełno tu subiektywnych porównań, opisów i wyrażania emocji.

jozefaglowacz200519 16 of 22Dobry warsztat powoduje, ze wiersze pani Józefy znajdują swoje miejsca na konkursach bądź jubileuszach, czy też z okazji różnych wydarzeń. I tak na przykład pisała wiersz do Warszawy na 90 lecie i 100 lecie naszej stolicy.

W 2011 roku wydała pierwszy tomik wierszy, a w 2018r drugi. Otrzymała wiele nagród, dyplomów i wyróżnień, między nimi dyplom za najbardziej oryginalną pracę w konkursie literackim: „Pogłębiajmy i pamiętajmy jego naukę" w ramach tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Jaworznie, który odbył się w 2008 roku.

Podczas wtorkowego spotkania Pani Józefa zaprezentowała kilkadziesiąt wierszy. Jej prace czytały i śpiewały również jej prawnuczki, a oprócz tego muzycznie balladami uzupełnił spotkanie Aleksander Tura


jozefaglowacz200519a 1 of 1

Sobota w Betlejem - odsłonięcie pomnika Bezdomnego Włodka

batlejentajednapl

 

25 maja we Wspólnocie Betlejem odbędą się wydarzenia związane z odsłonięciem pomnika Włodka - Bezdomnego, którego nikt nigdy nie zapomni.

W programie

- Msza Święta, Koncert Antoniny Krzysztoń

- Poczęstunek

- oraz pierwsze wykonanie piosenki napisanej specjalnie dla Wspólnoty Betlejem pod tytułem "Ta jedna chwila" autorstwa "Alexa" w wykonaniu grupy Shanta Rei

Zapraszamy

początek około godziny 15.00

 

 

 

batlejentajednapla

Poezja Wiosenna Pani Józefy Genowefy Głowacz
wiosnaglowaczPoezja wiosenna

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 21 maja br. o godz. 17.00, na spotkanie z Panią Józefą Genowefą Głowacz, twórczynią rękodzieła, autorką wierszy oraz tekstów piosenek ludowych.

Bohaterka wieczoru śpiewa w zespole Jelenianki, a także należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie.

Podczas wydarzenia zaprezentuje nam swoją wiosenną poezję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wiosnaglowacz1

To niewiarygodne - Jaworznianin Sargis Davtyan na festiwalu w Opolu!Sargis Davtyan
Wyraźmy to słowami samego Sargisa, który oszalał ze szczęścia!

Nie mogę w to uwierzyć!!!!
Moi Drodzy Dostałem się na Debiuty w Opolu!!!

probamankamale 7Z Moją Piosenką "Powiedz " już 14 czerwca zobaczycie mnie w TVP1 o 22:30 jak będę stał na deskach Opolskiego Amfiteatru.

Będą potrzebne SMS-y od was moi Kochani żeby spełniło się moje marzenie. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie.

Słowami nie mogę opisać radości którą odczuwam, tyle dobrego się dzieje. Jestem też bardzo szczęśliwy że mam wokół siebie ludzi którzy mnie wspierają . Dziękuję wam Kochani.

Jeśli ktoś z was chce usłyszeć na żywo mój występ jest możliwość zakupu biletu na piątkowy wieczór. Bilety sprzedają się w szybkim tempie dlatego warto się pospieszyć a mnie będzie bardzo miło zobaczyć wśród publiczności znajome twarze. Pozdrawiam was cieplutko i będę informował na bieżąco o tym, co się będzie działo.

sargis davtyan 2

Dzień dziecka ze Stowarzyszeniem Jaworzno Moje Miasto
dziendziecka19jmmJeśli Dzień Dziecka to z JMM.

Już 1 czerwca, w sobotę na milusińskich czeka sporo atrakcji.

Na tegoroczne święto dziecka stowarzyszenie wraz z partnerami przygotowało ciekawy program, podczas którego nie zabraknie konkursów z nagrodami, quizów, wielkich dmuchańców, gier multimedialnych, koncertów, efektownych eksperymentów… i tradycyjnej odlotowej podniebnej niespodzianki!

Warto być na jaworznickim Rynku od 13:00 do 17:00.

dziendziecka19jmm1

15-lecie Manhattanu Podłęże - Piknik Rodzinny

shantarei koncert maj 1200
Zapraszamy na Piknik Rodzinny z okazji 15 lecia Stowarzyszenia Manhattan - Podłęże i 10 lecia otwarcia Pasażu Handlowego.
W programie wiele atrakcji muzycznych
- koncert uczestnika Szansy na Sukces SARGISA DAVTYANA
ORAZ Koncert grupy SHANTA REI
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Piknik poprowadzi znakomity konferansjer, aktor, wokalista
DARIUSZ NIEBUDEK !!!
Na uczestników będzie czekał tort urodzinowy, poczęstunek,
strefa kulinarna dla dzieci,
pokaz piekarniczy,
pokaz mody Galerii Fuks
oraz wiele innych atrakcji.

Zapraszamy na muzyczny, wypełniony atrakcjami
wiosenny piknik na czerwonym Manhattanie

manhattanpiknik19

 

Trwają Dni Godności Osób Niepełnosprawnychddnigodnosci19 2 39 of 82
ddnigodnosci19 2 75 of 82Dni godności Osób niepełnosprawnych nie zasłużyły na łaskawość niebios, które zafundowały chłodną, dżdżystą pogodę,.

A może właśnie ten fakt spowodował, że o wiele większą atencję przywiązano do tego, aby wszyscy adresaci atrakcji przygotowanych na dzień drugi święta, poczuł jeszcze mocniej więź, jaką darzą ich bliscy, opiekunowie, terapeuci, wychowawcy i urzędnicy na co dzień zajmujący się ogromnie szeroką problematyką egzystencji niepełnosprawności w naszej codziennej rzeczywistości.

Taki z pozoru nieprzyjemny dzień pokazał, jak bardzo zarówno dzieci, jak i dorośli, którym Bóg poskąpił niektórych atutów, są nasze i nasi, jak bardzo można u nich zaobserwować inne, często niezwykle rozwinięte talenty, możliwości, jak potrafią szczerze i otwarcie okazywać uczucia oraz po prostu być z nami.


ddnigodnosci19 2 6 of 82To, czego brakuje nam w naszej wydawać by się szarej rzeczywistości, mogliśmy zaobserwować i doświadczyć właśnie tutaj, w Geosferze, wśród deszczu, mżawki i chłodu zewnętrznego. A jest to ciepło uśmiechu dzieci, radość z każdego podania dłoni, z każdego drobnego upominku, nagrody, czy też zwykłego ciasteczka, czy cukierka.

Jeśli są łzy, to tylko łzy szczęścia, jeśli są wyrazy smutku, to chyba tylko takie, że dzień się musi skończyć i trzeba wrócić do swojej rzeczywistości. - przyznaje Pełnomocnik Prezydenta Miasta Jaworzna do spraw Osób Niepełnosprawnych, Pani Maria Materla. Zapraszamy do obejrzenia serii zdjęć z deszczowego, szczęśliwego przedpołudnia w Geosferze na Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych 2019.


Kleszczowe zapalenie mózgu i borelioza – jak można uniknąć zachorowania?kleszcz
Zbliża się lato - lęk przed kleszczami rośnie. Kleszcze mogą przenosić wiele drobnoustrojów chorobotwórczych, nie tylko boreliozę (wywoływaną przez bakterie), ale również groźne kleszczowe zapalenie mózgu (KZM, wywoływane przez wirusy). Na szczęście są sposoby pozwalające ustrzec się przed tymi chorobami i je leczyć w sposób racjonalny i oparty o badania naukowe.

Naukowcy szukają sposobów nie tylko na leczenie chorób, ale przede wszystkim na zapobieganie. Jak podaje portal Narodowego Instytut Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny (NIZP PZH) szczepenia.info trwają prace nad szczepionką przeciw kleszczom: „Jeżeli udałoby się opracować taką szczepionkę, jeden preparat chroniłby przeciwko wielu chorobom przenoszonym przez kleszcze. Perspektywa ta wydaje się kusząca, ponieważ na część chorób przenoszonych przez kleszcze nie mamy dostępnych leków.” (http://szczepienia.pzh.gov.pl/ciekawostki/czy-mozna-zaszczepic-sie-przeciw-kleszczom/). To jednak pieśń przyszłości. Obecnie szczepienia mogą nas uchronić przed kleszczowym zapaleniem mózgu – chorobą bagatelizowaną i, co gorsza, nadal niedostatecznie diagnozowaną.
Rocznie mieliśmy w Polsce około 250 zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu – powiedziała w rozmowie z portalem www.zaszczepsiewiedza.pl lekarz Anna Plucik-Mrożek, specjalista chorób wewnętrznych z Medicover Polska - W 2018 zachorowań było 450. Może wydawać się, że jest to dość mało, ale naukowcy są zgodni, iż liczby te są niedoszacowane i to nawet bardzo. Nie jest prawdą też, że na zachorowania narażone są najczęściej osoby przebywające na terenie północno-wschodniej i południowo-zachodniej Polski. Kleszcze są wszędzie.
Ocieplenie klimatu przyczynia się do ekspansji kleszczy na tereny, które do tej pory nie były endemiczne. Przyczyną zwiększonej zachorowalności, obok zmian klimatycznych, są również podróże do obszarów endemicznego występowania KZM.
Dane przedstawione przez NIZP PZH potwierdzają obawy dotyczące niedoszacowania występowania KZM w Polsce: „Wykazaliśmy, że jedyną różnicą pomiędzy tymi obszarami jest to, że na terenach, gdzie choroba nie jest rejestrowana, lekarze praktycznie nie zlecają badań serologicznych w kierunku KZM” (http://szczepienia.pzh.gov.pl/wiekszosc-zachorowan-na-kleszczowe-zapalenie-mozgu-nie-jest-wykrywana-w-polsce/). Co więcej, kleszcze aktywne są latem, ale okres ich zwiększonej aktywności wypada na wiosnę oraz jesień, co związane jest z cyklem rozwojowym:
Każda osoba spędzająca czas na łonie natury jest potencjalnie zagrożona KZM, szczególnie osoby aktywne np. biegacze, właściciele psów, rodziny z małymi dziećmi czy osoby uprawiające hobby na świeżym powietrzu. W czasie ciepłych zim, jakie zdarzają się coraz częściej i temperaturze około 5-7 stopni Celsjusza, kleszcze mogą atakować i ludzi i zwierzęta – zauważa doktor Anna Plucik-Mrożek - Moje koty, na przykład, już w lutym i marcu miały kleszcze. Nie ma więc powodu przypuszczać, iż ludziom zagrażają one tylko latem.
Kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) na początku przypomina grypę z bólami mięśniowymi, bólami głowy, gorączką. Objawy te mijają po około 10 dniach. Po mniej więcej kolejnych 10 dniach u 20-30% chorych zaczyna się druga faza choroby, a wraz z nią neurologiczne objawy KZM, czyli bardzo wysoka gorączka, wymioty oraz objawy charakterystyczne dla zaplenia opon mózgowych, rdzenia i mózgu, w tym na przykład sztywność karku, nadwrażliwość na światło, zaburzenia koncentracji, zaburzenia pamięci, zaburzenia narządów ruchu. Do trwałych następstw neurologicznych KZM należą: niedosłuch, niedowład kończyn, a nawet stany depresyjne.
Kleszcze lubią najbardziej trawy i chaszcze, raczej nie spadają z drzew, więc narażamy się na ukłucie nie tylko w lesie, ale także w parku czy przydomowym ogródku – mówi doktor Plucik-Mrożek - Działkowicze, wielbiciele grzybobrania i owoców leśnych, harcerze, spacerowicze, amatorzy wędrówek leśnych, każdy, kto lubi przebywać na łonie przyrody, czyli innymi słowy, praktycznie wszyscy są narażeni na zachorownie na boreliozę i KZM.
W odróżnieniu od boreliozy, leczonej antybiotykami, nie istnieje specjalne leczenie przeciwwirusowe w przypadku KZM. Jedyną metodą jest działanie profilaktyczne, czyli szczepienie ochronne.
Szczepienie ochronne przeciw KZM jest skuteczne w 99-100 proc. Najlepiej zaszczepić się wczesną wiosną. Szczepienie składa się z 3 dawek. Skuteczność szczepionki po dwóch dawkach wynosi 88-96%, a po trzech 96-100%.Osoby powyżej 60 roku życia powinny przyjmować dawkę przypominającą co 3 lata, młodsi - co 5 lat.
Lęk przed boreliozą powoduje, że w pierwszym odruchu po wyjęciu kleszcza potencjalni zakażeni szukają miejsca, gdzie można zbadać, czy kleszcz był nosicielem tej choroby lub KZM:
Badanie kleszcza ma sens tylko wtedy, jeśli mamy zamiar go leczyć- z uśmiechem mówi doktor Anna Plucik-Mrożek - Co 6 kleszcz jest nosicielem flawiwirusa wywołującego KZM, ale to nie oznacza, że osoba ukąszona od razu zachoruje. W przypadku boreliozy natomiast opracowany jest schemat leczenia antybiotykami, zalecenia dotyczą sytuacji, w której wystąpi tzw. rumień wędrujący, a po sześciu tygodniach w badaniach krwi stwierdza się podwyższone przeciwciała w klasie IgM. Konieczne są odpowiednie badania serologiczne przeprowadzane w szpitalu lub przychodni. Przed KZM możemy się chronić poprzez szczepienie, które najlepiej wykonać w lutym lub marcu, a najpóźniej na 3 tygodnie przed wyjazdem wakacyjnym, który chcemy spędzać na łonie przyrody. Szczepić się można przez cały rok. Warto pamiętać o tej ochronie przed KMZ i jego powikłaniami.
Zaszczep się wiedzą to akcja informacyjna i edukacyjna prowadzona od 2015 roku przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA. Jest przewodnikiem po wiarygodnych i sprawdzonych informacjach dotyczących szczepień. Rzetelne i sprawdzone informacje na temat szczepień można znaleźć na stronie internetowej www.zaszczepsiewiedza.pl. Osoby stojące przed decyzją: „szczepić, czy nie szczepić?” znajdą tu informacje sprawdzone przez autorytety wspierające akcję. Są wśród nich uznani eksperci oraz instytucje od lat zajmujące się wakcynologią.
Akcję „Zaszczep się wiedzą” wspierają: Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacja Rozwoju Pediatrii, Krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne, Medicover Polska, Polskie Towarzystwo Higieniczne, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Polska Akademia Nauk, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Krajowy konsultant w dziedzinie pediatrii, Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy.
Biuro prasowe „Zaszczep się wiedzą”, Karolina Zioło, e-mail: karolina.ziolo@msg.biz.pl

kleszcz2

Mańka z Czerniakowskiej. Bardzo smutna komedia - Po premierze.
manka jaworzno 120519 171 of 201
manka jaworzno 120519 55 of 201C'est La vie - takie życie, padają znane słowa w finałowym akcencie sztuki wystawionej przez zespół aktorski Stowarzyszenia Sympatyków Amatorskiego Ruchu Teatralnego Inygoteatr.

Obecność prawie 280 osób na spektaklu, świadczy o wyjątkowym głodzie twórczości rodzimych grup teatralnych, co wyjątkowo mobilizuje do pracy nad repertuarem.

O premierze, mającej nastąpić właśnie 12 maja pisaliśmy dużo wcześniej, zapraszając naszych czytelników na wyjątkowe doznania płynące ze sceny, na której mają się rozgrywać wydarzenia wprost przeniesione z warszawskiej ulicy i przyległej do niej Cafe pod Aniołkiem, o której Stefan Wiechecki "Wiech" pisał w swojej komedii obyczajowej zekranizowanej dokładnie 60 lat temu, w roku 1959.

Przeniesienia motywów na deski teatralne w Jaworznie podjęła się Pani Danuta Noszczyńska, wybitna osobowość świata kultury, pisarka, reżyserka, scenarzystka, autorka siedemnastu powieści, którymi zaczytują się nie tylko kobiety.

manka jaworzno 120519 116 of 201To laureatka ogólnopolskich plebiscytów czytelniczych, mająca znaczące osiągnięcia również właśnie w realizacjach teatralnych.

Akcja spektaklu odbywa się na przemian na ulicy i w kawiarni, gdzie zbiera się Warszawski światek i półświatek, rozprawiając o życiu codziennym, o wydarzenia, o których donosi prasa, o tym kto ukradł, kogo złapali, kto umarł, a kto komu ofiarował miłość.

Czarna Mańka oto legendarna postać Warszawska, takich Czarnych Maniek było wiele. Ta od Wiecha to piękna, ale niespełniona szukająca i pieniędzy, i miłości, zakochana do granic w Antku, złodziejaszku, cwaniaczku. To była wielka miłość, ale zakończona nie po myśli Marianny...

Takie życie - C'est La vie, taka kolej rzeczy - ale gdyby nie to, o czymże byłaby ta barwna inscenizacja?

Nie będziemy więc zdradzać szczegółów fabuły, ale o grze aktorskiej, muzyce i aktorach musimy parę słów skreślić.manka jaworzno 120519 181 of 201

A więc aktorzy jak z warszawskiej ulicy, zarówno świetnie dobrane kostiumy, jak i mowa, typowo "czerniakowska". Naiwna pragnąca uczucia Mańka - Katarzyna Paryż , zawadiacki Antek - Michał Wiewióra, oraz o złotym głosie zakochany Sargis Davtyan, wszystkowiedząca Ludwika Smalcerz, manka jaworzno 120519 193 of 201"plotkarska" Danuta Noszczyńska, dostojny Kazimierz Głowacz, elegancki redaktor alkoholowy Przemysław Kujawski, modelowa kelnerka - Sabina Jamrozik i "czarnoskóry" chłopak ze starówki Bronek Gregorczyk.

W muzycznym repertuarze wystąpili oprócz aktorów istnie szałowa Ewa Bąkowska, na żywo muzykę serwował jako cała kapela Jacek Kielski, a w roli asystentki reżysera pracowała urocza Agnieszka Gręda.

Mamy mnóstwo zdjęć ze spektaklu, niestety musimy ograniczyć się do kilkudziesięciu. Zapraszamy również do obejrzenia treściwego skrótu kilku piosenek, które, mamy nadzieję zachęcą naszych czytelników do przybycia na kolejne przedstawienie tego spektaklu.

 

Spotkanie z Ministrem Michałem Wójcikiem...

 

 

 

Prawo i sprawiedliwość zaprasza na spotkanie z Wiceministrem Sprawiedliwości,
Michałem Wójcikiem

Poniedziałek, 13 maja, godzina 17. 30 Miejska Biblioteka Publiczna

mwojcik130519

Rodzinna Noc w jaworznickim Muzeum

 
nocwmuzeum19 29 of 41
nocwmuzeum19 34 of 41Tym razem wygrała pogoda. Po świetnie zapowiadającym się popołudniu, przyszła pora grozy, kiedy niebo pokryły potężne ciemne chmury i czar sobotniej nocy prysnął jak bańka mydlana. Wprawdzie część osób nie wystraszyła się deszczu, ale ten nie dał za wygrana i po pierwszym delikatnym postraszeniu przybył ponownie z wielką siłą krzyżując plany plenerowych wydarzeń.

Nam udało się zastać w Muzeum Miasta Jaworzna nieco zwiedzających podczas rodzinnej Nocy w Muzeum i mamy kilka zdjęć, które obrazują jak bogato i ciekawie zaplanowano atrakcje na ten czas.

Piotr Bukartyk - mistrz nad mistrzebukartyk0619Świat opisywany przez Bukartyka, jego niezwykle osobisty i często ironiczny sposób kreowania rzeczywistości w piosence, od lat jest niezwykle bliski muzykom AJAGORE.

Spotkanie Artystów stanowi swego rodzaju RAPORT o stanie współczesności, kondycji człowieka, który w niej żyje.

Liryczna opowieść Bukartyka i jego poezja łączą się z niepowtarzalną ekspresją AJAGORE.

W czasach, kiedy słowo się dewaluuje, a dźwięk staje się nic nieznaczącym tłem, spotkanie artystów przenosi słuchacza w świat głębokich doznań i wartości.

MYŚLISZ, DUMASZ, TAŃCZYSZ.Bilety w cenie 45 zł. (przedsprzedaż) oraz 50 zł. (w dniu koncertu) do nabycia w klubie i na kupbielcik.pl

 

 

bukartyk0619a

Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us