Menu
reklama
reklama
reklama

Alex

Alex

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Czy eM Band z Grubsonem zdobędą Fryderyka 2018?

em band jaworzno orkiestra 0317 82FRYDERYKI to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne – muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej.

Nagroda przyznawana jest w trzech głównych kategoriach: muzyka rozrywkowa, muzyka poważna i jazz z podziałem na podkategorie.

W tym roku w kategorii muzyki rozrywkowej jako album roku Hip Hop nominowano między innymi płytę "Gatunek L" Grubsona. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że płyta nagrana została wraz z naszą Orkiestrą Rozrywkową Miasta Jaworzna eM Band.

Przyjaciele pożegnali Panią Henrykę Stachańczyk

henryka stachanczyk pogrzeb jaworzno 9Niezwykle wzruszający charakter miała uroczystość pożegnania Pani Henryki Stachańczyk, wspaniałej nauczycielki, pedagoga, wychowawcy, przyjaciela młodzieży, ale i przyjaciela każdego, kto miał okazję się z nią w życiu spotkać.

Wciąż uśmiechnięta, mimo czasem cierpienia, którego doświadczała. Mimo problemów z jakimi spotykała się jako nauczyciel a później, do końca  swojego życia, jako związkowiec, działacz, problemy innych, były jej problemami.

Właśnie czasem problemy były powodem, do jej poznania, bo w kręgu pewnych tematów z jakimi spotykamy się na co dzień, kiedy już wydawało się że nie ma się do kogo zwrócić, można było zapukać do jej drzwi.

Z profilaktyką nie można czekać

zlouzalezn0418Zespół Lecznictwa Otwartego organizuje (23 kwietnia, o godz. 11.30 w Bibliotece Głównej w Jaworznie) spotkanie „Systemowe rozumienie profilaktyki wobec zjawiska uzależnienia – perspektywa praktyczna pracy w środowisku lokalnym”, dedykowane dyrektorom szkół, pedagogom szkolnym, lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom socjalnym, interwentom kryzysowym oraz innym reprezentantom instytucji pomocowych z terenu Jaworzna.

Niebawem w mieście ruszą programy ZLO: Razem ku DOBRU, dedykowany pacjentom i ich rodzinom oraz „Nie (i)graj z siecią”, do udziału w którym zaproszeni zostaną uczniowie jaworznickich szkół.

Ważnym elementem spotkania będzie także omówienie problemów alkoholowych i metod ich leczenia.Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

ISO MIASTA 2 - konkurs fotograficzny - natura Jaworzna

 

konkfotomuz0418Rusza kolejna, II edycja konkursu fotograficznego, organizowanego przez Muzeum Miasta Jaworzna – „ISO miasta”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Tym razem tematem przewodnim będzie miasto Jaworzno i jego natura. „Jaka jest natura Jaworzna?” – tak brzmi pytanie konkursowe skierowane do uczestników naszego konkursu. W odpowiedzi oczekujemy fotografii, z których wyłonione zostaną trzy najlepsze, i dla ich autorów zostaną wręczone nagrody.

Fotografie konkursowe, wraz z dołączoną kartą zgłoszeniową, można nadsyłać do 31 maja 2018 roku na e-maila: marcin.jania@muzeum.jaw.pl.

Zwycięzców poznamy początkiem czerwca. Całość przedsięwzięcia zakończy wystawa prac konkursowych, która będzie miała miejsce w Muzeum Miasta Jaworzna na przełomie czerwca i lipca 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie.

Więcej szczegółów na www.muzeum.jaw.pl/isomiasta
na stronie http://www.muzeum.jaw.pl/

Zapraszamy także do polubienia podstrony na Facebooku:
https://www.facebook.com/ISO-Miasta-Konkurs-fotograficzny-…/

 

Ostatnia taka biesiada w Klubie Relax

biesiada ludowa jaworzno 180418 30Tę biesiadę zapamiętają jej uczestnicy długo. Bo była to biesiada szczególna, trochę, mimo swego radosnego wiosennego charakteru, smutna.

Z Klubu Relax Odchodzi Pani Grażyna Kieszek, wieloletni kierownik tej placówki.

Pani Grażyna to niezwykle skromna, wrażliwa, zawsze uśmiechnięta,osoba, która tworzyła klimat tego miejsca, be której teraz trudno będzie wyobrazić sobie wizyty tutaj, choć Relax będzie funkcjonował dalej.

Na samym początku biesiady podziękowania złożył Pani Grażynie Pan Tadeusz Brzóska Prezes Miejskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Jaworznie.

Zapobiegamy w mieście afrykańskiemu pomorowi swiń!

dziki0715W związku z występującym na terenie Polski zagrożeniem afrykańskim pomorem świń wystąpiła konieczność podjęcia na terenie naszego miasta działań zapobiegawczych, w tym monitorowania na bieżąco sytuacji i jak najsprawniejsze informowanie odpowiednich służb o stwierdzonych zagrożeniach.

Padłe dziki stanowią obecnie podstawowe źródło zakażenia chorobą, która przenoszona jest najczęściej przez dzikie zwierzęta poprzez kontakt ze szczątkami padłych zwierząt. ASF mogą również przenosić ludzie w wyniku wykorzystywania przetworzonego mięsa dzików - przewóz mięsa i wyrobów wędliniarskich oraz wyrzucanie ich odpadów.

Niezwykle istotne w tej sytuacji jest niezwłoczne lokalizowanie oraz szybka izolacja i utylizacja padłych dzików, dlatego uprasza się, by każdy przypadek spotkania padłego dzika zgłaszać do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaworznie, nr tel.: 32 61-81-890. Służba ta działa całodobowo, 7 dni w tygodniu.

Konkurs Pocztów Sztandarowych i Wiedzy o Symbolach Narodowych

 

konkurs pocztow sztandarowych 170418 2216 pocztów sztandarowych wzięło udział w trzecim Międzyszkolnym Konkursie Pocztów Sztandarowych zorganizowanym w Szkole  Podstawowej nr 13.
Nie jest łatwym zadaniem nieść sztandar ważący kilkadziesiąt kilogramów, kiedy jest się uczniem gimnazjum.
Licealiści mają nieco łatwiejsze zadanie. Są po prostu starsi, silniejsi.
Konkurs obejmuje również uczniów starszych klas dotychczasowej szkoły podstawowej, ale obejmuje rywalizację w zakresie wiedzy o polskich symbolach i barwach narodowych.
Wydawać by się mogło że to nic trudnego, lecz kiedy ma się do czynienia z ciężkim sztandarem bardzo rzadko, kiedy zamiast swobodnych ruchów trzeba wykonywać komendy niczym na musztrze, sprawa wcale nie wygląda na błahą.

Konstytucja Biznesu - wszystko o nowych uregulowaniach dla przedsiębiorców

rada konsultacyjna jaworzno 170418 5KONSTYTUCJA BIZNESU obejmuje szereg aktów prawnych służących zmianie warunków funkcjonowania przedsiębiorstw, zarówno małych jak i wielkich w Polsce.
W dniu 17 kwietnia, Poseł na Sejm, Dariusz Starzycki, który był w sejmie posłem sprawozdawcą tak zwanej Konstytucji Biznesu, zwołał powołaną przez siebie Społeczną Radę Konsultacyjno - doradczą.
Stało się to dosłownie równe dwa lata po spotkaniu założycielskim Rady - było to 16 kwietnia 2016 roku.

Poseł przekazał zainteresowanym główne założenia pakietu ustaw, które mają ułatwić prowadzenie firmy. Na spotkaniu omówiono również inne ułatwienia wprowadzone dotychczas przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, jak i te zapowiedziane m.in. na ostatniej konwencji PiS.

Konkurs wokalno instrumentalny - stawką nagranie i występ na koncercie!

 

konkurswokjtm2018nZbliża się kolejny koncert charytatywny dla Powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Jaworznie, czyli dla Domu Dziecka - dla jego mieszkańców, którzy po zbiórce środków przez Stowarzyszenie Jaworzno to My będą mogli wyjechać na upragnione wakacje.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Jaworzno to My przez dwa ubiegłe lata zorganizowało takie koncerty, a przykładowo suma zebrana w roku 2017 wyniosła ponad 22 tysiące złotych.

W zamian za ofiarność darczyńcy mogli być świadkami koncertu, w którym wystąpili wyłącznie wykonawcy z Jaworzna, amatorzy uczniowie. Poziom koncertu był tak wysoki, że wtedy komentowano to w ten sposób że nie potrzeba u nas sprowadzanych gwiazd, skoro "Nasi” potrafią tak doskonale grać, śpiewać"

Zapewne tak będzie i tym razem.                         FutureStar_-_Regulamin.pdf - pobierz!

Ale, Jak mówi Kamil Łach, Prezes Stowarzyszenia Jaworzno to My, wprowadzamy rewolucyjny "dodatek" do zaplanowanego repertuaru, mogący umożliwić każdemu spróbowanie swoich sił na wielkiej scenie, jaką będzie w tym roku scena Młodzieżowego Domu Kultury.

Zwycięzcy wystąpią wśród już zadeklarowanych wykonawców III Koncertu Charytatywnego, ale oprócz tego przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, a najlepszy będzie mógł zarejestrować swoją piosenkę w profesjonalnym studiu nagrań

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Wokalno-Instrumentalnym ,,FutureStar”.

Kochasz muzykę? Śpiewasz? A może masz własny zespół? Przyjdź i pokaż na co cię stać! Wiek nie ma znaczenia! Zgarnij atrakcyjne nagrody i zostań gwiazdą!

Przesłuchania konkursowe w ciemno! Liczy się tylko muzyka!

Nagrody rzeczowe! Na bogatości!

Nagroda specjalna! Voucher na nagranie piosenki w profesjonalnym studio!konkurswokjtm2018

 

II Festiwal Piosenki „O Wolności” 21 kwietnia w Katowicach

o wolnosci.2018.plakat CustomII Festiwal Piosenki „O Wolności” odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. w Teatrze Lalki i Aktora ATENEUM (Katowice, ul. Świętego Jana 10), w godzinach 9.30 - 16.30.  W tegorocznej edycji festiwalu weźmie udział ponad 30 artystów m.in. z Kielc, Częstochowy oraz Katowic.

Walka z systemem komunistycznym prowadzona była za pomocą różnych metod, w tym również na polu kultury. Tworzone wówczas, poza oficjalnym nurtem, pieśni, śpiewane były przez środowiska skupione wokół opozycji – opowiadały o wartościach uniwersalnych, o pragnieniu wolności i niepodległości, o zakazanej historii. Wzmacniały ducha, integrowały wokół idei, a ich twórcy, tacy jak Jacek Kaczmarski czy Przemysław Gintrowski stali się bardami opozycji.

Do dziś w mediach brzmią też utwory legendarnych już zespołów rockowych lat 80. XX w., które wśród wielu odbiorców mają status kultowych. Młodzi, zbuntowani, chcący wolności i lepszej przyszłości muzycy, piórem i słowem walczyli z cenzurą. Również współcześni artyści coraz częściej nawiązują do tematyki patriotycznej, a liczne projekty muzyczne przypominają zarówno walkę z okupantem niemieckim w czasie II wojny światowej, jak i sowieckim po jej zakończeniu. Wspólnym mianownikiem tej twórczości jest opowieść o  pragnieniu wolności.

Celem konkursu, który odbywać się będzie w formie przeglądu muzycznego, jest przypomnienie ważnych dla historii Polski utworów oraz postaci ich twórców. Festiwal skierowany jest do młodzieży od 14 do 25 lat. Do udziału zgłosili się zarówno amatorzy tworzący w zaciszu domowym jak i młodzi artyści skupieni wokół domów kultury, ośrodków młodzieżowych, szkół, ognisk artystycznych, harcerstwa.

Targi budownictwa po raz 21 otwarte!

targibuddz118 44Sporym sukcesem frekwencyjnym cieszą się 21 targi "Twój dom Twoje otoczenie" organizowane przez firmę Promocja - Targi z Wadowic.Czy rekord odwiedzin padnie wobec nieco utrudnionego dostępu do hali? Trudno powiedzieć. Niemniej udało się tak zorganizować otoczenie, ze wystawcy pomieścili się.

Na liczbę odwiedzających może mieć wpływ niedziela, bowiem jest to niedziela niehandlowa, toteż zamiast do galerii rodziny mogą się wybrać w ramach relaksu do hali i tam spróbować zaplanować wydatki związane z mieszkaniem, domem, czy ogrodem.

targibuddz118 56Zawsze  obecność jaworznian świadczy o dużym zainteresowaniu podniesieniem bądź zmianą komfortu życia i planach na przyszłość jeśli chodzi o zamieszkanie i taką naszą zwykła domową codzienność.

Oficjalne otwarcie nastąpiło o godzinie 11 przez właścicielkę firmy Promocja - Targi, Wiolettę Ochman a uatrakcyjnieniem tego momentu było rozdanie nagród w ogłoszonym w szkołach konkursie plastycznym.

Dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowywały prace dotyczące szeroko rozumianego domu i otoczenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przedpołudnia w hali.

O tężni solankowej rozmawiamy z Panią Jadwigą Grzybek - jedną z pomysłodawczyń projektu JBO

 

tezniaa1W Geosferze w tym ro ku powstanie tężnia. Obiekt tak naprawdę wywalczony w dramatycznym głosowaniu w kolejnej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

Ale... było, minęło, argumenty przekonały większość i teraz czekamy na możliwość oddychania solankową mgiełką ku naszemu zdrowiu.

Ale Projekt Tężni to nie pierwszy pomysł Pani Jadwigi Grzybek. Ten został zaproponowany wraz z Paniami Marią Królikowską i Teresą Ptak.

O społecznych inicjatywach rozmawiamy z Panią Jadwigi, Wiceprezes Stowarzyszenia Prywatnych Kupców Manhattan oraz z panem Andrzejem Kościańskim - Prezesem Zarządu

MJ Który to już jest budżet obywatelski, w którym składacie Państwo swój projekt?

Zbliża się 3 koncert dla Domu Dziecka

kamillach0617Stowarzyszenie "Jaworzno to My" nie ustaje w działaniach charytatywnych na rzecz Domu Dziecka, czyli Powiatowej Placówki Opiekuńczo wychowawczej w Jaworznie.

Już po raz trzeci zostaje zainicjowane przedsięwzięcie mające na celu zbiórkę środków na wypoczynek letni podopiecznych placówki.

Działania są bardzo skuteczne - Stowarzyszenie z pomocą różnych osób i instytucji zebrało w roku ubiegłym kwotę 22 tysięcy złotych,

Czy w tym roku kwota będzie podobna?

Na pewno życzeniem byłoby przekroczenie jej, bo uśmiech dzieci jest dla organizatorów najważniejszym celem.

Wspomnijmy - WIELKI KONCERT DLA DOMU DZIECKA 2017

Na spotkaniu Młodzieżowej Rady Miasta w dniu 12 kwietnia 2017 roku pojawił się Prezes Stowarzyszenia ,,Jaworzno to My" Kamil Łach, który przybliżył radnym tegoroczne założenia planowane w ramach III Koncertu Charytatywnego na rzecz Domu Dziecka w Jaworznie, który odbędzie się 20 maja w Młodzieżowym Domu Kultury.

Członkowie Młodzieżowej Rady ponownie zajmą się zbiórką pieniędzy na terenie jaworznickich szkół.

I my kibicujemy przedsięwzięciu, już dziś zapraszając do współpracy i do ofiarności.

Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us