Menu
reklama
reklama
reklama

Alex

Alex

URL strony:

Lilia - spektakl na motywach historii Maryi, matki Jezusa

 

liliaspektakl 108Kolejny taneczny hit w Jaworznie. Tym razem na deskach MDK spektakl Lilia - teatru tańca działającego przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Przepiękne, barwne, nacechowane emocjami baletowe widowisko na motywach życia Maryi. W okresie przedświątecznym to spektakl prawdziwie wprowadzający w Wielkanoc, w przeciwieństwie do wszechobecnej komercji, króliczków, malowanek i plastikowych jajek, nie mających nic wspólnego z istotą Triduum Paschalnego.

Aby zrozumieć taniec, czasem trzeba sporo wiedzieć na temat libretta, podobnie, jak niedawno zastanawialiśmy się nad sensem jeziora łabędziego, wyrażonego baletem, tak dziś mamy do czynienia z baletowym przedstawieniem życia Maryi, która dziś jest wzorem, jest dającą moc do życia dla wielu ludzi, jako niezwykła matka, której zarówno życie jak i cierpienie były zupełnie inne od znanych nam do czasów Chrystusa.

90 LAT TOUR DE POLOGNE NARODOWY WYŚCIG NIEPODLEGŁOŚCI – WYSTARTUJ NA PŁYCIE PGE NARODOWEGO!

 

tour03181To będzie wielkie kolarskie święto! W dniach 24-25 marca podczas Bike Expo na stadionie PGE Narodowy odbędzie się inauguracja cyklu Roadshow Tour de Pologne i uroczyste otwarcie mobilnego muzeum Tour de Pologne, którego sponsorem głównym jest firma Carrefour. Otwarcie muzeum nastąpi w samo południe 24 marca na płycie stadionu. Tego dnia o godzinie 11 rozpocznie się w Loży Platynowej konferencja prasowa „90 lat Tour de Pologne Narodowy Wyścig Niepodległości”.

Przypadające w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości splata się z 90-leciem Tour de Pologne. Z tej okazji organizatorzy wyścigu postanowili stworzyć mobilne muzeum Tour de Pologne, które pokaże historię polskiego kolarstwa w kontekście obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Zagrają na prawdziwej scenie, - z tremą, ale... to będzie wielkie przeżycie

Popis uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej

I st. im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie.

estrada młodych0318

Klub Relax zaprasza na ciekawe warsztaty

W imieniu Klubu Relax zapraszamy!

relaxwarstaty0318 Custom

Sezon rowerowy zacznie się na równi z sezonem kiełbaskowym!

ZAPRASZAMY NA ROWEROWANIE

 

rowery240318

Krzesimir Dębski - wybitny muzyk - o Wołyniu i tragedii Polaków na Ukrainie

krzesimirdebski150318 11Krzesimira Dębskiego ostatnio widzieliśmy w Jaworznie 22 czerwca 2015 roku podczas Dni Jaworzna, kiedy to wystąpił z orkiestrą Archetti, wspomagany kwartetem HeFi. Tamten koncert odbił się głośnym echem wśród melomanów - miłośników zarówno klasyki, jak i nowoczesności w muzyce.

Dziś, kiedy Krzesimir Dębski przybył do Jaworzna w zupełnie innym wcieleniu, doskonale pamiętał tamto popołudnie i muzyków z, jak się wyraził, młodej doskonałej orkiestry, z którą grało mu się bardzo dobrze, komfortowo.
Czytaj TUTAJ

To świadczy samo przez się o naszych muzykach, ale i o artyście, który potrafi docenić młode talenty. Poza tym po prostu miło, kiedy po niemal trzech latach artysta tego, światowego formatu pamięta występ, jeden z setek, które sa z jego udziałem.

Tradycyjny Jarmark Wielkanocny

 

ZAPRASZAMY NA RYNEK
jarmarkwielkan18

Co słychać z parkiem wodnym na jaworznickich plantach?

parkwodny0318 5A no słychać, widać, raczej może jeszcze nie czuć, bo wiosna dopiero budzi się do życia, ale jak tylko kwiecie zapachnie, nie omieszkamy o tym poinformować.
Dzisiaj jednak odwiedziliśmy budowę i choć przemieszczanie się w codziennych półbutach po terenie, gdzie jeżdżą ciężkie samochody i mieszają błoto, nie jet komfortowe, to udało nam się zrobić kilka zdjęć ukazujących już dość dobrze zarys wodnych oczek, gdzie będzie można pospacerować boso.

O pływaniu raczej nie będzie można marzyć, bo wody będzie najwyżej po kolana.

Ale to będzie zapewne jedno z najbardziej obleganych przez dzieci ale chyba i dorosłych miejsc w mieście podczas upałów.

Przyjrzyjmy się więc temu fantastycznemu przedsięwzięciu, jeszcze w fazie wczesnej organizacji.

Oświadczenie ZLO ws. przychodni w Jeleniu

 

 
jlenprzychoZespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie oświadcza, że nie było i nie ma żadnych planów związanych z ograniczaniem pracy, czy też likwidacją przychodni w Jeleniu. ZLO, zgodnie z przyjętą strategią, świadczy usługi medyczne we wszystkich dzielnicach Jaworzna – w tym w Jeleniu  - i ta strategia nie ulegnie zmianie.
 
Przychodnia w Jeleniu pracuje w trybie planowym, zgodnie z zawartym kontraktem z NFZ. W placówce przyjmowani są pacjenci w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny, pediatra) oraz stomatologii.
 
Apelujemy o nie wprowadzanie pacjentów w błąd i nie wywoływanie wśród nich niepokoju. Wyrażamy również zaniepokojenie i głęboką dezaprobatę wobec wykorzystywania pacjentów do realizacji prywatnych celów politycznych.

Smart City dla Jaworzna po raz drugi z rzędu

smartcityforumi150318 11Jaworzno drugi rok z rzędu zdobyło nagrodę w prestiżowym Konkursie Smart City. Zwyciężyliśmy ponownie w kategorii miast Smart City do 100 tys. mieszkańców. Jak głosi uzasadnienie, nagrodę otrzymaliśmy za efektywne wykorzystanie dostępnych innowacji i nowoczesnych technologii oraz skuteczne zarządzanie zasobami i strategią rozwoju miasta na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Tylko trzy miasta otrzymały główną nagrodę: w kategorii do 100 tys. mieszkańców - Jaworzno, od 100 do 500 tys. mieszkańców - Rzeszów i powyżej 500 tys. mieszkańców - Wrocław.

Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us