Menu
reklama
Alex

Alex

URL strony:

Robert Kasprzycki - muzyk - poeta
robert kasprzycki
Robert Kasprzycki - jeden z najbardziej znanych twórców polskiej piosenki autorskiej, już na debiutanckiej płycie „Niebo do wynajęcia” dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku.
Zapraszamy do Klubu Relax 29 lutego 2020r. o godz. 19.00 będziemy mieli okazję usłyszeć artystę na żywo.

Bilety w cenie 35 zł - przedsprzedaż i 45 zł w dniu koncertu do nabycia w Klubie Relax / ul. Szczakowska 35 i na kupbilecik.pl.

robert kasprzycki Jaw

Blunt Razor - jaworznicki zespół eksportowy
blunt razor a
Zespół Blunt Razor powstał w 2012 roku, a w obecnym składzie: Andrzej Nocoń (wokal, pianino), Łukasz Bochenek (gitara), Łukasz Pierzchała (perkusja), Szymon Golec (bas), występuje na scenie od marca 2016 roku.
Ich muzyka stanowi połączenie - bardzo często eksperymentalne - wielu gatunków i stylów muzycznych. W granych przez nich kawałkach można usłyszeć indierock, elektronikę oraz pop, ale również motywy muzyki ludowej z całego świata.
W roku 2016 zespół wygrał ogólnopolski konkurs ŠKODA Auto Muzyka, co poskutkowało wydaniem kawałka „Stil Alive” na konkursowej składance, która jest do kupienia w salonach Empik. Podczas konkursu muzyka zespołu została doceniona przez Katarzynę Nosowską oraz Dawida Podsiadło, który opisał zespół słowem „wybitny”.
Rok 2017 również obfitował w nagrody, bowiem zespół zajął drugie miejsce na podium ogólnopolskiego konkursu Firestone Headliners of Tomorrow, gdzie w jury zasiadała sama Monika Brodka. Dzięki drugiemu miejscu blunt razor, po warsztatach przeprowadzonych przez jurorkę konkursu, nagrał profesjonalną sesje live w warszawskim studiu Jedynki - Polskiego Radia.
Prężnie rozwijająca się kariera męskiego składu poskutkowała zwycięstwem w Festiwalu Młodych Talentów w roku 2018, gdzie o sukcesie zadecydowały takie sławy polskiej sceny muzycznej jak Katarzyna Nosowska i Piotr Metz. W ramach finału konkursu zespół wystąpił podczas wspólnego koncertu z zespołami Luxtorpeda oraz T.Love.
Jedną z nagród konkursu było wydanie singla przez wytwórnie Kayax, co zaowocowało również nawiązaniem współpracy w ramach projektu My Name Is New tworzonego przez wytwórnię.
Rok 2019 zespół rozpoczął od zajęcia drugiego miejsca w prestiżowym Festiwalu Supportów, gdzie miał okazję wystąpić przed takimi gwiazdami jak O.S.T.R, Lao Che, Ania Dąbrowska oraz Maciej Maleńczuk.
28 września miała miejsce premiera debiutanckiego albumu „Szczebrzeszyn”. Do dwóch kawałków z tego krążka powstały również teledyski. Płyta ukazała się wyłącznie w wydaniu cyfrowym, ale planowane jest wydanie limitowanej serii egzemplarzy fizycznych.

19 stycznia 2020 roku zapraszamy na koncert do Klubu Relax.
Bilety w cenie 15 zł w przdsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu dostępne w Klubie Relax i na kupbilecik.pl.

blunt razor

WITEK MUZYK ULICY w Klubie Relax
witekmuzykulicy
WITEK MUZYK ULICY:
Wydał dwie płyty i w tym roku zagrał m.in na Festiwalu Pol'and'Rock
Przygotowuje się do nagrania trzeciej płyty. Styl muzyczny Witka chyba najbardziej oddaje tytuł jego drugiej płyty :"FOLKO ROCKO PUNKO POLO". Muzyka Witka jest wyjątkowa i trafia on w każde gusta niezależnie od wieku odbiorcy czy muzyki której słucha, trafia on zarówno do fanów Disco Polo, Rocka, Folka, Punka itp.

Kim jest Witek Muzyk Ulicy? Jego historia jest niesamowita i urzekająca. Fani naprawdę mogą się z nim utożsamiać, bo mówi o problemach, które znają. Jest prawdziwy, szczery, pisze proste i bardzo zaraźliwe piosenki i zyskuje sympatyków z każdym dniem. m.in. grając na ulicach.

Bilety:
* Przedsprzedaż: 60zł
do nabycia na bramce, także po wcześniejszej rezerwacji
e-mail: koncerty.witekmuzykulicy@gmail.com
w tytule: WITEK Jaworzno 28.03.2020
w treści: Imię, nazwisko, ilość biletów, nr. telefonu
* w dniu koncertu 90zł
* on-line: www.bilety.muzykulicy.pl
* Dla dzieci do 12 lat - 10 zł
do nabycia na bramce, także po wcześniejszej rezerwacji
e-mail: koncerty.witekmuzykulicy@gmail.com
w tytule: WITEK Góra Kalwaria
w treści: Imię, nazwisko, ilość biletów, nr. telefonu
dzieci biorą udział w koncercie wyłącznie pod nadzorem opiekuna

Data: 28.03.2020 godz.19.00

*******************************
Miejsce:
Klub Relax Jaworzno
ul. Szczakowska 35b
43-600 Jaworzno

 

witekmuzykulicya

Warszawska Orkiestra Sentymentalna - Kolędy i przedwojenne szlagiery dla Betlejem
warszorkbetlej 100
warszorkbetlej 59Urocza muzyka, urocza atmosfera, urocze kolędy zaśpiewane przez uroczą wokalistkę - czegóż więcej potrzeba w czasie Bożego Narodzenia nam, zwykłym śmiertelnikom, którzy wierzą że 2019 lat temu na świat przyszedł Chrystus mający nas nauczyć życia?

Zasługa to oczywiście Księdza Mirka Toszy - szefa Wspólnoty Betlejem, który swoimi, sobie tylko znanymi sposobami, w tak gorącym czasie dla artystów, zdołał ich sprowadzić do Jaworzna i sprawić nam wielką frajdę. Bo co tu dużo mówić, kolęd śpiewanych tak, jak odwieczny kanon nakazuje mamy wiele, wiele. Ale wykonanych w taki sposób jak czyni to Warszawska Orkiestra Sentymentalna nie znajdzie na całym świecie.

warszorkbetlej 65Pomijając ważny dla jaworznian fakt, że w zespole gra Jakub Fedak, który jest jaworznianinem, poza tym uczniem wielkiego guru wibrafonu, Bernarda Maselego, który Jaworzno kocha i Jego kochają jaworznianie, to cała otoczka wymienionej orkiestry jest jak bajka, której słucha się z niedowierzaniem.

Niespodziewany skład instrumentalny w postaci trąbki, klarnetu, akordeonu, wibrafonu, mandoliny, gitary, tary, barabanu i kontrabasu zwiastuje coś niezwykłego, co przekształca się błyskawicznie we wspaniały koncert, który, chciałoby się, aby się nie kończył.

Szczerze nieśmiały, wręcz niewinny, acz doskonale opanowany głos Gabrieli Mościckiej, czarującej dodatkowo uśmiechem, sprawia jakoby słyszało się aniołka kolędującego przy żłóbku - to liderka grupy, pozostali nie umniejszając ich zasług w oprawę koncertu, grają, jak im zaśpiewa.

warszorkbetlej 96
Oczywiście, że w sieci można znaleźć utwory, w tym kolędy wykonane przez zespół, ale zobaczyć i usłyszeć je na żywo to pewna nagroda za bycie grzecznym przez cały rok.

warszorkbetlej 103Ponieważ publiczność pokochała muzyków od pierwszego dźwięku, to Ci nie pozostali tym uczuciom dłużni i na koniec zaprezentowali coś innego niż kolędy - wszak taneczny sylwester się zbliża - piosenki przedwojennej Warszawy, na które Orkiestra Sentymentalna ma swoje przepisy swoje aranżacje, równie mocna docierające do serca, jak docierały one kiedyś, kiedy Polska była Paryżem Wschodniej Europy i u nas na ulicach czy w lokalach albo teatrach królował foxtrot, tango czy inne piękne pieśni Andrzeja Własta, Władysława Szpilmana, Stanisława Grzesiuka, czy Adama Astona.
koledygospshant 960

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Readakcja wyraża zgodę na  udostępnianie i zamieszczanie linku do artykułu.


 

Scholka śpiewa w Kolegiacie

pasterka2019 69
W drugi dzień świąt na mszy świętej o godzinie 10 30 nasza parafialna Schola ubarwiła eucharystię śpiewanymi kolędami.

Dziś pewnie z powodu rodzinnych odwiedzin, wyjazdów liczebność grupy dzieci nie była wielka, niemniej wykonane utwory zabrzmiały w całym kościele mocno i wesoło.

Zapraszamy do wysłuchania jednego z nich.

swieto261219 8swieto261219 11

swieto261219 2 2

Pasterka u Świętego Wojciecha
pasterka2019 67
pasterka2019 16Pokłony narodzonemu dzieciątku, poprzedzone hejnałem mariackim, to jak zwykle elementy pasterki, która rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12 w nocy rozpoczynając Święta Bożego narodzenia.
Koncelebrowana msza święta była zarazem modlitwą o Łaski Pańskie, o zgodę, o pomyślność i dobro nas wszystkich, jak i ojczyzny,, której nieodłącznym elementem jest katolicka wiara i przeświadczenie o przyjściu Jezusa Chrystusa aż 2019 lat temu.
Coroczna tradycja nakazuje w symboliczny sposób odnowić narodziny Zbawcy i podzielić radość z tego faktu pomiędzy wiernych.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej pasterki w Kolegiacie Świętego Wojciecha i Świętej Katarzyny.


Betlejemskie Światło Pokoju już dotarło do mieszkańców Jaworznaswiatlopokoju2019 81
swiatlopokoju2019 57Tradycyjnie na nasz rynek dotarło Światełko Pokoju, czyli symbol, jak sama jego nazwa wskazuje, pokoju, przyjaźni i wspólnego przeżywania świątecznego czasu.

Mimo, że na dworze pogoda mało zimowa i nie kojarząca się ze świętami grudniowymi i to nie należąca do tych pogód, które określamy mianem, piękna, to na rynku zebrało się sporo osób chcących powitać światełko i złożyć sobie pierwsze świąteczne życzenia.

Akcja ?Betlejemskie Światło Pokoju" została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę "Światło w ciemności" i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF).

swiatlopokoju2019 82Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji - szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości. Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF w śród grona działających charytatywnie odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło jest transportowane do Wiednia za pośrednictwem austriackich linii lotniczych. Jeśli ze względu na skomplikowaną sytuację w relacjach izraelsko - palestyńskich zdarzało się, że nikt z Austrii nie mógł odebrać światła w samym Betlejem, wtedy dzieci izraelskie i palestyńskie przewoziły ogień do Tel Awiwu, a nawet do samego Wiednia.

swiatlopokoju2019 7Na około tydzień przed świętami Bożego narodzenia w Wiedniu odbywa się ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych wielu krajów europejskich. Związek Harcerstwa Polskiego odbiera Światło na przejściu granicznym na Łysej Polanie w Tatrach.

W niedzielę, 22 grudnia o godzinie 17.00 zaczęły na rynku rozbrzmiewać kolędy śpiewane przez jaworznickich harcerzy, którzy to wzorem swoich kolegów z sąsiednich krajów obejmują patronat nad podróżą przez swoją ojczyznę płomienia, który rozpalony został w Betlejem

swiatlopokoju2019 84W obecności mieszkańców miasta, z których większość pragnie ten płomień zabrać ze sobą do domu, na ręce władz miasta oraz wszystkich mieszkańców harcerska starszyzna przekazuje kaganek.

To symbol wielkiej ludzkiej wspólnoty, bez granic, bez uprzedzeń.

Dlatego też podczas uroczystości wszyscy zebrani proszeni są o utworzenie wielkiego kręgu, w którym trzymają się za ręce przy dźwiękach kolęd.
Uroczystość krótka, ale bardzo sympatyczna, bardzo świąteczna, wpisuje się znakomicie w grudniowy kalendarz wydarzeń przygotowujących nas do narodzin Chrystusa.


swiatlopokoju2019 8

Wigilijna wieczerza w Muzeum Miasta Jaworznawigiliamuzeum221219 64
wigiliamuzeum221219 17Już tradycją jest organizowanie prze Muzeum Miasta Jaworzna wigilijnej wieczerzy dla mieszkańców według najbardziej dokładnych jaworznickich przekazów historycznych.

O zgodność realizacji wigilii, o scenariusz i scenografię dba Pani Iwona Brandys, której to jest autorskie dzieło.

W przygotowanie typowo jaworznickich potraw angażują się Dąbrowianki - zespół śpiewaczy, którego członkinie przygotowują wyśmienite specjały - a to siemieniatkę, a to kaszę ze śliwkami i cieciorką, a to groch z kapustą i wiele wiele innych dań, których po trochu kosztują wszyscy biesiadnicy, często prosząc o przepisy i wypytując o historię dań.

wigiliamuzeum221219 13Pełne stoły w największym pomieszczeniu muzeum pomieściły kilkadziesiąt osób. Wśród gości honorowych zasieli między innymi  Pan Tadeusz Kaczmarek z małżonką, ksiądz Wiesław Jarząbek z parafii Jw Jeziorkach.

Wieczerza rozpoczęła się zaraz po ogłoszeniu przez Dąbrowianki, że pierwsza gwiazdka pojawiła się na niebie. Odczytano fragment Ewangelii, po czym rozdano opłatki, którymi wieczernicy dzielili się, składając sobie życzenia.

Stopniowo przy stołach zaczęli zasiadać goście i raczyć się daniami.

Niespodzianką była wizyta kolędników ze Wspólnoty Betlejem wraz z kapelą Fedaków, którzy zaprosili wszystkich do odwiedzenia Betlejemskiego Ogrodu Biblijnego. Na czele kolędników oczywiście ksiądz Mirek Tosza

I my zapraszamy do BOB-a w dniach 24 grudnia do 2 lutego, a tymczasem do obejrzenia zdjęć z wigilii w Muzeum Miasta Jaworzna.

Wigilijna kolacja wśród hafciarek

 miastowieczor191219 14
Pracownia Haftu Regionalnego miała wspólną wigilię przedświąteczną 19 grudnia 2019 roku

W kategorii artykułów "Bez komentarza" prezentujemy zdjęcia miejsc i z wydarzeń, które działy się na terenie miasta.
"Bez komentarza" - niech same za siebie mówią kolory, kształty i to, co utrwaliliśmy za pomocą naszych obiektywów.

UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Redakcja wyraża zgodę na  udostępnianie i zamieszczanie linku do artykułu.


miastowieczor191219 6

Jarmark bożonarodzeniowy 2019
jarmark141219 21
W kategorii artykułów "Bez komentarza" prezentujemy zdjęcia miejsc i z wydarzeń, które działy się na terenie miasta.
"Bez komentarza" - niech same za siebie mówią kolory, kształty i to, co utrwaliliśmy za pomocą naszych obiektywów.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!

Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us