Menu
reklama
reklama
reklama

Subskrybuj to źródło RSS

Z profilaktyką nie można czekać

 • Dział: Zapowiedzi

zlouzalezn0418Zespół Lecznictwa Otwartego organizuje (23 kwietnia, o godz. 11.30 w Bibliotece Głównej w Jaworznie) spotkanie „Systemowe rozumienie profilaktyki wobec zjawiska uzależnienia – perspektywa praktyczna pracy w środowisku lokalnym”, dedykowane dyrektorom szkół, pedagogom szkolnym, lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom socjalnym, interwentom kryzysowym oraz innym reprezentantom instytucji pomocowych z terenu Jaworzna.

Niebawem w mieście ruszą programy ZLO: Razem ku DOBRU, dedykowany pacjentom i ich rodzinom oraz „Nie (i)graj z siecią”, do udziału w którym zaproszeni zostaną uczniowie jaworznickich szkół.

Ważnym elementem spotkania będzie także omówienie problemów alkoholowych i metod ich leczenia.Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Czytaj dalej...

ISO MIASTA 2 - konkurs fotograficzny - natura Jaworzna

 • Dział: Zapowiedzi

 

konkfotomuz0418Rusza kolejna, II edycja konkursu fotograficznego, organizowanego przez Muzeum Miasta Jaworzna – „ISO miasta”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Tym razem tematem przewodnim będzie miasto Jaworzno i jego natura. „Jaka jest natura Jaworzna?” – tak brzmi pytanie konkursowe skierowane do uczestników naszego konkursu. W odpowiedzi oczekujemy fotografii, z których wyłonione zostaną trzy najlepsze, i dla ich autorów zostaną wręczone nagrody.

Fotografie konkursowe, wraz z dołączoną kartą zgłoszeniową, można nadsyłać do 31 maja 2018 roku na e-maila: marcin.jania@muzeum.jaw.pl.

Zwycięzców poznamy początkiem czerwca. Całość przedsięwzięcia zakończy wystawa prac konkursowych, która będzie miała miejsce w Muzeum Miasta Jaworzna na przełomie czerwca i lipca 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie.

Więcej szczegółów na www.muzeum.jaw.pl/isomiasta
na stronie http://www.muzeum.jaw.pl/

Zapraszamy także do polubienia podstrony na Facebooku:
https://www.facebook.com/ISO-Miasta-Konkurs-fotograficzny-…/

 

Czytaj dalej...

Renata Przemyk, dama muzycznego undergroundu w Katowicach już w niedzielę !

 • Dział: Zapowiedzi

renata przemyk 1KONCERT
RENATA PRZEMYK

Specjalna Oferta !

Występ odbędzie się 22 kwietnia 2018 roku o godz. 19:00
w Pałacu Młodzieży w Katowicach


Renata Przemyk "Ya Hozna" i "The Best Of" w Katowicach!

Po niezwykle udanych koncertach w Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i w Krakowie podczas którego mieliśmy okazję do wysłuchania po raz pierwszy od wielu lat pełnego materiału z kultowej już płyty „Ya Hozna”, Renata Przemyk powraca do Katowic i z pełnym składem koncertowym zagra 22 kwietnia w sali Pałacu Młodzieży w Katowicach .

Podczas koncertu usłyszymy znane publiczności, a dawno nie wykonywane, piosenki z pierwszej płyty Renaty Przemyk „Ya Hozna” takie jak: „Babę zesłał Bóg”, „Samolot”, „Makijaż twarzy”, „ Prinsówna”, „Kochaj mnie jak wariat”, „Tortury” a może i „Protest Dance” oraz najbardziej znane utwory Renaty z jej wszystkich płyt

(m.in.: „Ten taniec”, „Zero”, „Kochana”, „Odjazd”, „Bo jeśli tak ma być” i wiele innych) i kilka piosenek z najnowsze płyty „RZEŹBA DNIA”. Koncert wyróżnia dynamiczny i rockowy charakter oraz specjalnie przygotowany repertuar i zaskakujące aranżacje.

Renacie na koncercie towarzyszy zespół w składzie: Grzegorz Palka (gitary), Piotr Wojtanowski (bas, wokal), Sławek Puka (perkusja), Kamil Błoniarz (akordeon) i Krzysztof Pająk (instrumenty klawiszowe).

Czas trwania programu to prawie 2 godziny.
Cena biletów:
60 zł!

Indywidualnie bilety można nabyć na stronie internetowej: www.biletyna.pl
Zamówienia zbiorowe przyjmowane są pod nr tel.: 608-785-994

Bilety wraz z fakturą dostarczane są na miejsce pod wskazany adres, płatność za faktury do uzgodnienia. Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy!

Czytaj dalej...

Majowy koncert Archetti - młodzi soliści

 • Dział: Zapowiedzi

Zapraszamy na majowy koncert Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna Archetti

 

archetti maj 18

Czytaj dalej...

Makar i jego kumple - Dzieci Kukurydzy

 • Dział: Zapowiedzi

makar0418Makar i jego kumple - Dzieci Kukurydzy wracają ponownie rozgrzeją nasz klub do czerwoności.
Makar & Children of the Corn to projekt Makara (Andrzeja Makarewicza) oraz młodych muzyków: Grzegorz Świerka (bas) oraz Kamila Olesiński ego(perkusja).

Ich muzyka nawiązuje do rocka, bluesa oraz muzyki w klimacie soundtracków z filmów Quentina Tarantino.

POPRZEDNI KONCERT W JAZZ CLUB MUZEUM

Zespół sporo koncertuje zarówno w klubach ajk i na festiwalach: Suwałki Blues Festiwal (Suwałki), Lauba Pełna Blusa (Chorzów), Był Sobie Blues(Tarnów). Sam Makar jest rozpoznawalną postacią polskiej sceny muzycznej. Jest laureatem festiwali Opole Festiwal 2013, Rawa Blues Festiwal, Sopot Blues Festiwal i wielu wielu innych. Grał w takich zespołach jak Sewen B, Bum Bum Brothers, Gienek Loska Band, Heavy Hores (Scotland), czy Makar Trio.

Ich koncerty są niesamowicie gorąco odbierane, nie dziwi więc fakt, iż w ubiegłym roku zajęli II miejsce w plebiscycie kwartalnika Twój Blues na odkrycie roku.
Obecnie zespół pracuje nad drugą płytą.

Czytaj dalej...

Ruszają zapisy na II Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach!!!

 • Dział: Zapowiedzi

 

nordic walking ciezkowice 2018Już w poniedziałek 9 kwietnia b. roku startują zapisy do III Rajdu Nordic-Walking w Ciężkowicach. Impreza, która odbędzie się w sobotę 28 kwietnia podobnie jak w ubiegłym roku została objęta Honorowymi Patronatami Prezydenta Miasta Jaworzna p. Pawła Silberta oraz Posła na Sejm RP p. Dariusza Starzyckiego. Start Rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00, a biuro zawodów, początek trasy i meta zlokalizowane będą przy ul. Zdrojowej w Jaworznie–Ciężkowicach. Trasa Rajdu to pętla o długości około 8 kilometrów i przebiega leśnymi ścieżkami malowniczą doliną Żabnika. Organizatorem Rajdu jest Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic, a współorganizatorami Urząd Miasta w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach oraz NSZZ Solidarność TAURON Wydobycie Sobieski. Partnerami z kolei są SKOK Jaworzno oraz Piekarnia Stanisław Bigaj. Patronami medialnymi są: PULS Jaworzna, EXTRA Jaworzno i MojeJaworzno

Impreza skierowana do mieszkańców naszego miasta jest formą rodzinnej rekreacji
bez typowej rywalizacji sportowej, ma na celu promocję zdrowego trybu życia, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integrację osób w różnym przedziale wiekowym. Zgłoszenia do Rajdu przyjmowane będą poprzez wypełnienie formularza przez osobę zainteresowaną na stronie internetowej www.mckis.jaw.pl (zakładka „Sport”, i po lewej stronie panel zgłoszeniowy „Rajd Nordic-Walking Ciężkowice”) lub bezpośrednio telefonicznie u p. Mirosława Pieczary (tel. 512-201-501) już od poniedziałku 9 kwietnia, a trwać będą do czwartku 26 kwietnia 2018 roku. Można również zgłosić się w biurze zawodów w dniu imprezy, ale tylko w miarę dostępnych wolnych miejsc: organizator wprowadza limit startujących - 300 uczestników. patr med mojajaworzno 600b

 

W dniu zawodów potwierdzać swoją obecność i odbierać numery startowe będzie można już od godziny 8.30. Przed startem – około godziny 9.50 zaplanowana jest rozgrzewka prowadzona przez instruktorkę Nordic Walking, która będzie towarzyszyć startującym zawodnikom i prowadzić grupę. Wyjście na trasę przewidziane na godzinę 10.00.

W rajdzie nordic walking prawo startu mają osoby, które ukończą 18 lat. Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą wystartować w rajdzie pod warunkiem podpisania przez rodzica/opiekuna prawnego (w biurze zawodów) lub przyniesienia ze sobą na miejsce stosownego oświadczenia o starcie dziecka na wyłączną odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego. Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani, a warunkiem dopuszczenia zawodnika do Rajdu będzie złożenie podpisu pod listą startową w biurze zawodów. Po dotarciu na metę każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom i po raz pierwszy w historii Rajdu pamiątkowy medal.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników spacerów z kijkami do udziału w tej interesującej zabawie i czekamy na zgłoszenia.

Wszelkie informacje można znaleźć w regulaminie imprezy dostępnym TUTAJ, na plakatach informacyjnych o w/w zawodach a także bezpośrednio u p. Mirosława Pieczary (tel. 512-201-501) lub w Dziele Sekcji Sportowych MCKiS (Paweł Wróbel – 32 745-10-30 wew. 84).

 

Czytaj dalej...

CKZiU zaprasza na warsztaty

 • Dział: Zapowiedzi

 

CKZiU zaprasza na warsztaty

 

warsztatyckziu0318

Czytaj dalej...

Kwiecień 2018 w bibliotece

 • Dział: Zapowiedzi

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami kulturalnymi Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Jaworznie

na miesiąc KWIECIEŃ 2018

bibl18Kwiecien

 

Czytaj dalej...

Koncert Archetti w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bytomiu

 • Dział: Zapowiedzi

archetti bytom 0418Kiedy wiosna na dobre rozgości się w naszym życiu, wszyscy z większą energią i ambicją podchodzimy do postawionych przed nami zadań.

Także i my postanowiliśmy urozmaicić nasz najbliższy projekt i zaprosiliśmy do współpracy koleżanki z pokrewnego fachu. Rytmiczki z katowickiej Akademii Muzycznej uświetnią swoim tańcem pełnoprawnie wiosenny koncert Archetti.

Już 12 kwietnia będziemy mieli przyjemność wystąpić w Sali Koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Archetti wystąpi tym razem w powiększonym składzie, a repertuar będzie również niestandardowy.

Staramy się, żeby podczas naszych koncertów nie brakowało muzyki polskiej i tak oczywiście będzie i tym razem. Wykonamy trzyczęściową Sinfoniettę Bolesława Szabelskiego.

Utwór do tej pory doczekał się – niesłusznie – bardzo nikłej liczby wykonań, miejmy nadzieję, że choć trochę przyczynimy się do jego popularyzacji. Z drugiej strony doskonale znana i kojarzona przez wszystkich Carmen – w opracowaniu Rodiona Szczedrina. Obie te kompozycje, niezwykłe same w sobie, łączy również nietypowa instrumentacja, a mianowicie przeznaczone są na orkiestrę smyczkową i perkusję.

Mamy nadzieję, że tak jak dla nas, tak i dla Państwa, koncert zapowiada się interesująco! Serdecznie zapraszamy!
12 kwietnia 2018 godzina 18.00 Sala Koncertowa OSM w Bytomiu. Wstęp wolny.

Czytaj dalej...

Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa w obszarze pomocy społecznej - konferencja już w kwietniu

 • Dział: Zapowiedzi

konfdps2018Dom Pomocy Społecznej zaprasza na kolejną ważną dla miasta i społeczności miejskiej konferencję.

 

Już 24 kwietnia w Miejskiej Biibliotece Publicznej wybitni specjaliści w zakresie negocjacji w sytuacjach kryzysowych oraz prewencji kryminalnej i bezpieczeństwa w życiu prywatnym i zawodowym.

 

Czytaj dalej...

Szkarłatny Sznur - Ballet Magnificat

 • Dział: Zapowiedzi

 

Szkarłatny sznurJuż po raz trzeci wystąpi w Jaworznie w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie 13 maja (sobota) o godz. 18.00 słynny amerykański zespół baletowy Ballet Magnificat. Tym razem będzie to premiera europejska spektaklu „Szkarłatny sznur”. W sztuce „Szkarłatny sznur” artyści zatańczą m.in. do muzyki London Symphony Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Nikolai Golovanov, Edvard Grieg & Moscow Radio Orchestra, Czech Philharmonic Orchestra & Vaclav Neumann, czy gospelowej wokalistki Yolandy Adams.
Utwory śpiewne będą wykonane przez znanych artystów polskiej sceny muzycznej, jak Agnieszka Musiał, Agnieszka Damrych, Mate.o czy Piotr Płecha.
  – filmik promocyjny „Szkarłatny sznur”

Ballet Magnificat to założony w 1986r. amerykański zespół baletowy z Jackson, w stanie Missisipi, wystawiający swoje spektakle na całym świecie. Zespół łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, mieszając ze sobą również elementy tańca żydowskiego, celtyckiego i jave, tworząc niezwykłą mozaikę tańca na najwyższym poziomie. Spektakle zespołu łączą wirtuozerię tańca z głębokim, poruszającym przesłaniem, co stanowi o wyjątkowości zespołu. Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Ballet Magnificat pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w sercach polskich widzów.

Zespół od 10 lat ma grono zagorzałych wielbicieli w Polsce doceniających taneczny perfekcjonizm artystów. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie, występując ze swoimi spektaklami dla wielotysięcznych publiczności w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy Chinach, jak i dla mniejszych publiczności w Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Izraelu i wielu innych krajach. W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie. Artyści są nieustannie w drodze i wystawili swoje spektakle w ponad 40 krajach. „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News.

 

Czytaj dalej...

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us