Menu

Sobota na rynku - trwa "Tydzień Seniora" w Jaworznie

  • Autor 

 

tydzseniorascenaSobotnie wydarzenia na rynku odbijają się szerokim echem w mieście, a ci którzy nie byli już żałują i obiecują że na drugi rok bezwarunkowo wezmą udział w tym święcie, które barwnie, głośno i radośnie przebiega w ciągu bieżącego tygodnia w różnych miejscach w Jaworznie. Już w czwartek mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie piosenki odkopanej, a sobota należała do najbardziej rozśpiewanych i roztańczonych. Kilka godzin na rynku, na scenie i poza nią pozwoliło przekonać się jak naprawdę seniorzy potrafią bawić się, jacy są "energetyczni," pomysłowi.

Nikt inny wcześniej nie wpadł na taki pomysł, aby właśnie dla osób będących już na emeryturach, dla Babć, Dziadków urządzić szereg imprez pozwalających docenić ich i pokazać, że wiek złotej jesienie wcale nie musi być nieciekawy, czy wręcz może być fascynujący.


tydzien seniora011016041aOwszem, zapewne i dolegliwości i różne doświadczenia, i obowiązki dnia codziennego nie zawsze należą do lekkich, łatwych i przyjemnych, jednak rzecz w tym, aby umieć pogodzić ze sobą zarówno radości, jak i troski.
Nasi seniorzy z pewnością to potrafią i za to im dziękujemy.
Podziękowania ze sceny ze strony środowiska seniorów padły w stronę Pani Prezydent Moniki Bryl, która zainicjowała to wydarzenie, podobnie, jak  na wiosnę święto rodziny.
Ważkość spraw związanych z rodziną, przyjaźnią, z cementowaniem i wymianą międzypokoleniowych doświadczeń dostrzeżona i wyeksponowana z pewnością przyniesie efekty w postaci integracji wśród mieszkańców i oderwanie się od często dziś niezbyt przyjemnego dialogu publicznego.

tydzien seniora011016017aJaworzno, jak widać idzie do przodu i z sukcesem zmienia na lepsze stosunki międzyludzkie.
Warto się uśmiechać, warto być dla siebie miłym i rzucić w kąt niesnaski i swady.

 

Na rynku swoją działalność zaprezentowały organizacje: Polski Związek Emerytów i Rencistów, Fundacja "Jesień na Letniej", Jaworznicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie "Nasza Przystań", Związek Harcerstwa Polskiego, Fundacja "Mój Czas Dla Seniora" im. Wandy i Józefa.

Największym zainteresowaniem cieszyła się na rynku oczywiście scena, na której występy zaprezentowali skupieni w różnych grupach artystycznych, seniorzy.

tydzien seniora011016085Wielką furorę zrobiła kawiarenka Seniora, która wręcz pękała w szwach, a na miejsce przy stoliku trzeba było czekać. padały głosy od Pań i Panów, ze taka letnia kawiarenka powinna być tutaj przez całe lato, ale z kawą, herbatą, ciastkami, lecz - bez alkoholu. Kto wie - może w przyszłości...
Do organizacji, które wydatnie przyczyniły się do organizacji Święta należy Gminna Komicja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która wspiera wszelkie formy aktywności promujące bezalkoholowe, aktywne spędzanie czasu.

Zapraszamy do GALERII z SOBOTY NA RYNKU.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us