Menu

eMBandowe Zaduszki - Krystyna Prońko zaśpiewała

  • Autor 

pronko021116062Środowy koncert Krystyny Prońko, 2 listopada 2016, której towarzyszyła Orkiestra Miasta Jaworzna eMBand, był popisem profesjonalizmu wokalistki jak i BigBandu. Rozpoznawalny śpiew artystki doskonale brzmiał z jaworznickimi muzykami, a całość dostarczyła słuchaczom nie lada wrażeń.

Koncert Pani Krystyny był niespodzianką, bowiem wcześniej zapowiadana na ten termin Ewa Bem po prostu zachorowała. Dyrekcja eM Bandu ustanowiła wyśmienite zastępstwo, a pośród publiczności dało się słyszeć zdanie, że ?to się nazywa profesjonalizm organizatora?.

Tak, prawda i to doceniamy, podkreślając szczególnie.pronko021116135Krystyna Prońko obracając się wokół różnorodnych gatunków muzycznych, nie stroniąc od jazzu i bluesa zaproponowała przybyłym zarówno te od lat znane i lubiane przeboje, których teksty znają wszyscy miłośnicy, jak również kilka nowych, równie pięknych piosenek.

Każdy z utworów był pokazem doskonałych umiejętności wokalnych, ale także kultury scenicznej i gracji na najwyższym poziomie. Wybrany repertuar sprawiał, że słuchacz mógł się zarówno wzruszyć, rozmarzyć, ale także uśmiechnąć nie jeden raz.

Piosenki, mimo, że w nieco innych aranżacjach niż przed laty, do których przyzwyczajeni jesteśmy dzięki słuchaniu płyt, albo z nadań radiowych, zabrzmiały niemal identycznie w warstwie wokalnej. Krystyna Prońko ma głos ten sam, tą samą barwę, tą samą moc, która jest porażająca. Tak moc, jak i skala są podziwiane w każdym takcie, w każdej frazie.

 

pronko021116015Sala oszalała już na samym początku, słysząc dobrze znane dźwięki utworu ?Jesteś lekiem na całe zło?. Nie zabrakło wielu znanych hitów, fenomenalnie wykonanych ?Małych tęsknot?, czy ?Deszczu w Cisnej?, który to w sali MDK publiczność usłyszała aż dwa razy ? również na bis.

Wielka muzyka światowa nie ominęła sali koncertowej.

Oto Krystyna Prońko zaśpiewała wyjątkowy, wielki przebój filmowy, pochodzący z obrazu pod tytułem Dzieci Sancheza, z płyty Chucka Mangione pod tym samym tytułem. Wprawdzie utwór oryginalny jest bardzo rozbudowany,  trwa około 15 minut to nawet w tym kilkuminutowym kawałku mieliśmy okazję do poznania mistrzostwa tak wokalistki, jak i naszych dęciaków, wśród których zasiadają przecież same tuzy polskiego jazzu i muzyki rozrywkowej, że wymienić tylko Jerzego Główczewskiego, Marka Podkowę, Mariusza Mączkę, czy oczywiście szefa orkiestry Marka Malisza.

pronko021116102Na chwilę na scenę wkroczył również Kamil Franczak ?  nietuzinkowy młody wokalista, który zdaje się nie wiedzieć co to trema i stres na scenie.

Nie ma się co dziwić ? jest aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, wystąpił m. in. w programie The Voice of Poland, a z eMBandem współpracuje od czerwca 2015 roku. Podczas Zaduszek Jazzowych wykonał trzy utwory, które publiczność przyjęła bardzo ciepło, doceniając rosnącą klasę wokalisty. Należy zauważyć szczególnie pierwszy utwór, który należy do domeny wokalnej żeńskiej, a mianowicie Skyfall, który wyśpiewała Adele. Kamil zaprezentował ogromne spektrum swojego głosu pokazując, że nawet taki utwór można zaśpiewać tak, jak oryginał, jak nie lepiej.

Były to kolejne  - czwarte ? Zaduszki Jazzowe organizowane przez orkiestrę eMBand, która od 2013 roku grała już z Kevinem Robinsonem, Beatą Przybytek i Krzysztofem Herdzinem.

Takie koncerty to niezastąpiony sposób na spędzenie listopadowego wieczoru ? już więc czekamy z niecierpliwością na przyszłoroczną edycję. Ale w żadnym wypadku nie zwalniamy eM Bandu z zaskakiwania nas przez cały trok pomysłami na koncerty i gośćmi, którzy do Jaworzna przyjadą pośpiewać.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us