Menu

Bieg Mikołajowy Jaworzno 2016 - zabrakło tylko śniegu

  • Autor 

bieg mikolajowy moje jaworzno geosfera105Kto się mógł spodziewać, że bieg Mikołajowy w kategorii ?najciekawsze przebranie mikołajowe?, wygra osoba płci słabej, paradoksalnie przejawiająca moc taką, od której innym cierpły wszelkie części ciała. Nawet zęby. Bo w temperaturze dosłownie kilku stopni Celsjusza pozostać roznegliżowanym - ubranym niemal tylko w kostium kąpielowy, potrafią tylko twardziele.

A więc twardzielka podbiła serca wszystkich, łącznie z organizatorami, jurorami, którzy bez namysłu przyznali jej ten tytuł.

A pozostali mikołaje ?musieli zadowolić się? nagrodami bądź to za przebiegnięcie biegu, bądź za zajęcie premiowanych miejsc.

 

Impreza odbyła się na rzecz wychowanków domu dziecka - Powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Jaworznie.


bieg mikolajowy moje jaworzno geosfera100Nagrodami były puchary i statuetki oraz rzeczowe wspaniałości, które ufundowali liczni sponsorzy.

Ale to dla wspaniałej atmosfery, dla pokonania własnych słabości przybyło tu niemal, a może i ponad 300 osób, które bądź to na 5 kilometrów, bądź na 10, albo na trasie nordic walking wystartowali i pokazali, że nie ważne ile ma się lat, nie ważne jaką tuszę - ważne, że da się wspólnie z innymi pokonać dystans i nie mieć specjalnie wielkiej zadyszki.
Przygotowań było co niemiara. Organizatorzy spędzili w Geosferze dziesiątki godzin, planując trasy biegów, wyznaczając miejsca dla namiotów, dopracowując logistycznie każdy element imprezy.

Po doskonałym zgraniu wszystkich elementów poznać było, że zabrali się za to fachowcy, zawodowcy, i prawdziwi fani dobrej rozrywki.
Podajemy wyniki w poszczególnych kategoriach - pierwsze trzy miejsca

10 km mężczyzn
1 Faron Robert Zalesie    
2 Jachymczyk Norbert Jaworzno
3 Jarco Dominik

10 km kobiet:
1 Gaj Paulina Jaworzno
2 Adamus-Kowalska Justyna Katowice
3 Rus Marta Sławków

5 km mężczyzn:
1  Sawicki Michał Łazy    
2  Zięba Aleksander Strzyżowice    
3  Drabiński  Mariusz Jaworzno

5 km Kobiet:
1 Nabielec Magdalena Kraków
2 Stańkowska Emilia Jaworzno
3 Szuba-Łata Klaudia Rudniik

Nordic Walking W
1 Mielcarek Leszek    Bytom
2 Bagińska Dorota    
3 Miszczak Damian  

Mamy dla naszych czytelników bardzo dużo zdjęć, które znaleźć można w GALERII MIKOŁAJOWEGO BIEGU ? ZAPRASZAMY.


UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us