Menu

Sagittarius w Jazz Clubie - mocna dawka bluesa

  • Autor 

sagittarius1116 19Kolejnego doskonałego koncertu w Jazz Clubie Muzeum mieliśmy okazję doświadczyć nietypowo, bo w czwartek 24 listopada. Bluesowy, bluesrockowy zespół Sagittarius, którego koncert był nagrany niegdyś przez radiową "Trójkę", a który brał udział w takich wydarzeniach jak Jesień z Bluesem, Rawa Blues, czy FAMA pozostawił po koncercie w Jaworznie niesamowicie pozytywne wrażenie.
Ogromny wpływ na muzykę Sagittarius miał lider zespołu Breakout - artyści zafascynowani twórczością mistrza brali udział w trasach koncertowych z Tadeuszem Nalepą.


sagittarius1116 8Po perypetiach związanych z rozwiązaniem w latach 90, w 2011 roku z okazji 50 - lecia zespołu panowie powrócili do wspólnego grania. To wydarzenie przyczyniło się do tego, że jaworznianie mieli szansę usłyszeć niesamowitą muzykę bluesową, rodzącą się z ciał czwórki muzyków. To mocne, bluesowe granie, rodem z Chicago, inspirowane guru tego nurtu - B. B. Kingiem, Muddy Watersem, Buddy Guyem, czy polskimi wirtuozami, jak chociaż wymienionym już wcześniej Tadeuszem Nalepą.

 

Większość utworów, to autorskie kompozycje, ale pojawiły się też interpretacje ukochanych klasyków bluesa. Świetna muzyka była przeplatana historiami z życia muzyków, które towarzyszyły w cyklu żywota każdego człowieka, nawet gwiazdy bluesa - nauka, śluby, dzieci i rozwody. Te opowiastki spajały występ w całość i pomagały zrozumieć przesłanie wielu z utworów.

sagittarius1116 1Ogromna dawka humoru, otwartość i łatwość w nawiązaniu kontaktu z publicznością dodały koncertowi lekkości i kompletnie zlikwidowały dystans między artystami a widzami. Słuchając, miało się wrażenie, jakby znało się ich osobiście od lat. Koncert był częścią Nocy Muzeów i był bardzo trafionym muzycznym wyborem. Naprawdę długi i intensywny, bez ani chwili nudy występ był najbardziej pozytywnym weekendowym wydarzeniem w Jaworznie i żądamy jak najszybszego powrotu muzyków do naszego miasta.
A może się to zdarzyć i to na większej scenie, jełzi tylko ktoś zdecyduje sie zaprosić zespół w ramach przedsięwzięcia Nalepa Breakout Tour. Czy to nastąpi? Nie do nas należą decyzje.

UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us