Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Odpalmy Traktorki Betlejem

betlej210816023Czy odpalaliście kiedyś traktor? To proste, ale bardzo ekscytujące zajęcie? Choć nie jesteśmy rolnikami, mieliśmy okazję robić to kilka razy dziennie podczas naszej 40-dniowej Pielgrzymki Pojednania z Jaworzna do Lisieux.

Traktorki, którymi przejechaliśmy 2000 km muszą niestety wrócić do właściciela, a bardzo nam zależy, żeby zostały w naszej Wspólnocie.
Chcemy je od niego wykupić, by mogły dalej służyć i pracować w ?Betlejem?. Mamy kilka pomysłów i planów jak je dobrze wykorzystać. Chcemy je zatrudnić do pracy w powstającej przy ?Betlejem? spółdzielni socjalnej, zarówno do prac ogrodowo-rolnych, jak i turystyczno- rekreacyjnych. Co byście powiedzieli na przejażdżkę z dziećmi ciekawym powozem, ciągniętym przez kolorowy traktorek, bezpieczny kulig w zimie, ekstrawagancką podróż nowożeńców do ślubu albo Objazdowe Kino Pojednania z plenerowymi pokazami filmów wyświetlanymi z podróżnej przyczepki? A to tylko nieliczne z naszych pomysłów. :)

 

 

Czy moglibyście pomóc nam je odpalić do kolejnego etapu drogi?

Czasu nie mamy zbyt wiele?gdyż do Świąt Bożego Narodzenia musimy za nie zapłacić 30 tyś.zł, których jak się domyślacie, nie mamy.

betlej210816010Oto kilka podpowiedzi dla tych, którzy chcą pomóc.
Możecie:
1. Wpłacić dowolną darowiznę na konto Stowarzyszenia z dopiskiem w tytule przelewu ?Odpalam traktor?. Osobom, które przekażą darowiznę wyślemy prezent-niespodziankę związany z naszą pielgrzymką do Francji.
2. Zakupić wyjątkowy, ekskluzywnie wydany album Jacka Hajnosa ?Różnice?. To znakomity prezent świąteczny. Więcej o tym niezwykłym wydawnictwie przeczytasz tutaj.
3. Zakupić ikonę z wypalanego drzewa, wykonaną przez mieszkańców Betlejem. Zamówienia można składać w Pracowni Tabga.

Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie i pomoc!

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us