Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Jaworznianin w gronie najlepszych absolwentów... z pasją...

 

maciejstaneka1W ramach czwartej edycji plebiscytu ?Absolwent z Pasją? wybrano Absolwenta Czerwca 2016 roku, którym został Maciej Stanek,  absolwent chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego. Pan Maciej Stanek zdobył również II miejsce w ramach plebiscytu "Absolwent z Pasją 2016 Roku", w którym uzyskał prawie 7,5 tys. głosów. To imponujący wynik!
Pasją Macieja Stanka jest przede wszystkim pomaganie ludziom, w czym świetnie się realizuje w obecnej pracy jako dyrektor Biura Poselskiego Dariusza Starzyckiego, a także w swojej działalności społecznej jako członek Prezydium Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaworznie oraz członek dwóch stowarzyszeń: Jaworzno Moje Miasto oraz Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.

 

W 2015 roku ukończył chemię ze specjalnością chemia leków na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego. Jego praca dyplomowa dotyczyła ?Właściwości elektrycznych salicylanu 3-(butoksymetylo)-1h-imidazoliowego w fazie przechłodzonej i szklistej?. Jest także absolwentem policealnej szkoły na kierunku technik bezpieczeństwa i higieny pracy. Obecnie jest studentem II roku w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu na kierunku prawo. W październiku 2016 roku planuje podjąć naukę na kierunku studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

W 2009 roku zajął II miejsce w miejskim konkursie ?Olimpiada zdrowego stylu życia? oraz otrzymał nagrodę najlepszego absolwenta Gimnazjum nr 2 w Jaworznie. W latach 2012?2015 otrzymywał stypendium na studiach stacjonarnych Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ w Katowicach w ramach kierunku zamawianego. W 2012 roku został laureatem nagrody Grand Prix podczas wojewódzkiego przeglądu Festiwalu Pasji w GWSP w Chorzowie, a w 2014 roku został laureatem konkursu Moje Jaworzno pt. ?Mój biznesplan na wykorzystanie miliona złotych w Jaworznie?. Posiada również osiągnięcia artystyczne. W 2010 roku uczestniczył w nagraniu płyty wraz z osobami niepełnosprawnymi pt. ?Razem WTZ i przyjaciele?. W 2012 roku nagrał i wydał płytę ?Hymn Hospicjum? dla Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie (autor tekstu i muzyki). Ma na swoim koncie również osiągnięcia sportowe ? w 2009 roku jego drużyna zajęła II miejsce w miejskim turnieju siatkówki plażowej.

IMG 0010 pp CustomW latach 2010?2015 był wolontariuszem medycznym w Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Od 10 września 2013 roku jest członkiem Stowarzyszenia Hospicjum. 28 stycznia 2016 roku z ramienia Stowarzyszenia został powołany na członka Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaworznie. Na pierwszym posiedzeniu Rady został powołany w skład Prezydium. Od 17 lutego 2015 roku jest członkiem Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto. Od 1 lipca 2015 do 30 kwietnia 2016 roku był koordynatorem programu ?WF na 100%? z ramienia Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto, który był akcją profilaktyczną skierowaną dla szkół gimnazjalnych. Od 19 listopada 2015 roku pełni funkcję Dyrektora Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego w Jaworznie.

Dlaczego zasługujesz na tytuł Absolwenta z Pasją?

Uważam, że pomimo swojego młodego wieku sporo udało mi się osiągnąć, nie tylko w wymiarze materialnym, ale także w wymiarze pomocy drugiemu człowiekowi i zaspokojenia własnych ambicji, co wcale nie oznacza, że cel został osiągnięty. Myślę, że wprost przeciwnie, że to dopiero dobry początek, aby zrobić wiele dla siebie i innych. Mam już pomysł na to jak dobrze ten plan zrealizować ? inwestując w siebie, pomagać innym! Ten tytuł z pewnością pozwoliłby mi nabrać jeszcze większej wiary w siebie, że to, co robię jest dobre, ważne i potrzebne z punktu widzenia społeczeństwa.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us