Menu

Psy berneńskie w Jaworznie - spotkanie hodowców

  • Autor 


psybern021737W Jaworznie na pogaduchach spotkały się Berneńskie Psy Pasterskie i ich właściciele. To dość popularne, że hodowcy różnych raz psów od czasu do czasu spotykają się ze sobą. Jak każda grupa czymś się interesująca.

Można poznać się, porozmawiać o wspólnym hobby, wymienić doświadczenia, zabawić, pochwalić dokonaniami. Tym razem uczestniczyliśmy w spotkaniu hodowców popularnych Berneńczyków.

Spotkanie zorganizował jeden z jaworznian, oczywiście miłośnik i również hodowca tej rasy, Piotr Adamczyk, który od dawna nosił się z zamiarem zaproszenia do Jaworzna właścicieli tych psów.psybern021723To spore urozmaicenie - na naszym terenie jeszcze tego typu imprezy nie było.

Najbliższe otoczenie Borowej Chaty nadawało się do tego idealnie, nawet w tak dość kiepskim pod względem pogody dniu.

Sam widok takich misiów grzeje, a co dopiero, kiedy można je pogłaskać, a one ze swojej wrodzonej sympatii do człowieka mazną jęzorem po twarzy.

O rasie można w internecie znaleźć mnóstwo wiadomości, a więc przypomnimy tylko fakt, że berneńczyki są idealnymi stróżami, doskonałymi przyjaciółmi dzieci, opiekunami, ratownikami.

psybern021720aTo psy, które bardzo przywiązują się do swoich domowników, ale nieumiejętnie szkolone mogą sobie podporządkować całą rodzinę i wtedy mamy kłopot.

Toteż dobre wytresowanie kudłatego to jedna z ważniejszych spraw w początkowym okresie posiadania psa. Odwdzięczy nam się uległością i wykona wszystkie wyuczone polecenia.

Pies pasterski lubi duże przestrzenie, choć nie musi biegać, ale kocha możliwość przemieszczania się po terenie, kocha spacery, poznawanie nowych zakątków okolicy w której żyje.

psybern021735aTo również spora objętość - 50 kilogramów psa musi zajmować sporo miejsca, toteż nie nadaje się do trzymania w małym mieszkaniu.

Pies nie może się męczyć. Decydując się na takiego kolosa, musimy mieć duży dom, i podwórze, gdzie będzie mógł czuć się swobodnie.

Do Jaworzna przyjechało 106 osób towarzyszących 36 psom.
Hodowcy zaprosili do odwiedzenia wychowanków domu dziecka, co pozwoliło dzieciom i młodzieży poznać tę piękną rasę.

Czy spotkanie będzie miało swa kontynuację i co roku będziemy mogli podziwiać te wielkie psy? Decyzja należy do samych hodowców. Być może w lepszym pogodowo okresie kiedy dzień będzie dłuższy i kiedy to będzie można zwiedzić miasto i pokazać psom nasze piękne zakątki.
A może któryś zechce się u nas osiedlić?

psybern050217 1 2

UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us