Menu

Zdrowie bez przeceny - wieczór dla wszystkich Pań

  • Autor wieczorsdrowia90317 a 8Jak marzec, to o kobietach bardzo dużo, Dużo pisze się na Ich temat, mówi się, w rozmowach oficjalnych czy też kuluarowych.

Wiele wydarzeń mniejszych, większych poświęconych jest płci pięknej, a mówi się na nich o... o tym o czym kobiety rozmawiają ze sobą - jest to zdrowie, rodzina, dom, ale chyba największe "wzięcie" mają tematy związane z modą - po prostu ciuchy.

Niekoniecznie te które ubiera się na co dzień, najczęściej te, będące przedmiotem marzeń, na które trzeba odłożyć trochę więcej gotówki, widziane w eleganckich butikach, ale i nawet w sieciówkach. Każda Pani wzrokiem odprowadzą inną panią, czasem inaczej, czasem trochę lepiej ubraną. Co sobie taka obserwująca Pani myśli o sąsiadce mającej ładniejszy płaszcz, czy buty?wieczorsdrowia90317 a 1 3Przypomina się stary dowcip, kiedy to żona mówi do męża - "Wiesz, sąsiadka z drugiego piętra ma taki sam kapelusz jak ja.

- Cóż, jak chcesz, mogę Ci kupić inny - odpowiada małżonek, na co żona:
- Myślisz że wypadnie Ci to taniej od przeprowadzki?
Szanowni Państwo - czyż nie piękny przykład kobiecej dumy i pewnych zasad?

W czwartkowy wieczór w Teatrze Sztuk odbyło się spotkanie pań, na którym jako jedyny mężczyzna czułem się nieco niepewnie, nacechowany obawami rozszarpania w wypadku, jakichś gwałtownych ruchów. toteż starałem się bardzo dyskretnie przemieszczać się z aparatem, i nie robić zdjęć takich, które mogłyby wywołać jakikolwiek protest. Toteż sensacji nie będzie, choć zapewne widok pięknych piersi odzianych piękne, z najwyższej półki biustonosze, mógłby zapewnić powodzenie artykułowi przez kilka kolejnych dni.

wieczorsdrowia90317 a 1 2Ale nie należymy do prasy żywiącej się sensacją, czy wykorzystywaniem materiałów mogących wprawić kogoś w zakłopotanie.

Zdrowie bez przeceny - I jaworznicki wieczór profilaktyczny dla Pań - impreza zrealizowana z rozmachem dzięki pomysłowi Pani Patrycji Kłósek, przy współudziale kilku zaprzyjaźnionych osób i firm pod patronatem honorowym Prezydenta Jaworzna, przy bardzo wydatnym udziale Pani Moniki Bryl - zastępcy Prezydenta. Podczas wieczoru patrona reprezentowała Sekretarz Miasta, Pani Ewa Sidełko - Paleczny. Całość odbyła się przy współorganizacji Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej i Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie.

Wieczór nie poświęcony był modzie jako takiej, bo wcześniejsze słowa mogłyby sugerować taką tematykę. Bo moda modą, a zdrowie najważniejsze, a to nie zawsze idzie sobą w parze.

wieczorsdrowia90317 a 44Piękne szpilki wyglądają naprawdę i elegancko i seksownie, i po prostu modnie, ale nie jest tajemnicą że noszone zbyt często powodują nieodwracalne zmiany w kręgosłupie, osłabiając go znacznie. Podobnie z biustonoszami.

Większość pań, jak tego dowiodła prowadząca wykład brafitterka, nie umie dobrać dla siebie biustonosza, co powoduje z jednej strony niewygodę i coraz większe problemy związane z samopoczuciem i odczuwaniem dolegliwości - naciągnięte więzadła zaniedbane mięśnie, ale z drugiej strony po prostu wygląda to niezbyt ładnie.

Trzy panie zgłosiły się dobrowolnie do specjalistki, która dobrała im doskonałe, firmowe staniki takie, jakie powinny one być.
Panie nie posiadały się ze zdziwienia, że przez tyle lat nosiły coś, czego w jednej chwili zaczęły się wstydzić.

biustonoszOczywiście nie będziemy to wskazywać jakie są zasady doboru biustonosza, bo od tego są specjaliści, którzy z wykorzysytywania tajników tej wiedzy po prostu żyją.

 

Jako mężczyzna jednak sam widziałem, że to nie czary. To prawda i w dodatku bardzo przyjemna dla wzroku przedstawiciela płci niespecjalnie powabnej.

O biżuterii, o diecie, o utrzymani formy fizycznej mówiono niemal dwie godziny i żadna z pań, co nie jest dziwne, nie znudziła się .

fot: fotolia.com

Był i akcent rozrywkowy, zaprezentowany przez uczniów szkoły podstawowej nr 18.
Obecność na plakacie nasuwała pytanie, co też szkoła może w takim miejscu, o takiej porze i w takiej tematyce zaproponować.

wieczorsdrowia90317 a 16Okazało się ze bardzo wiele. Wieczór, o czym wiemy, miał charakter profilaktyczny, a jaworznickie środowiska szkolne słyną z bardzo dobrze prowadzonych działań profilaktycznych w zakresie zdrowia, w tym używek.

Tym razem uczniowie zaprezentowali skecz oparty o pomysł jednego ze znanych kabaretów dotyczący nikotyny i kłopotów związanych z jej używaniem. Kilkunastolatkowie świetnie wcielili się w swoje role, doskonale wyuczone i zagrane z takim polotem i że Panie autentycznie wybuchały salwami śmiechu.
Oprócz kabaretu artystycznie ubarwiły wieczór dziewczęta z zespołu tanecznego oraz... młoda wokalistka.

Był i akcent ściśle modowy, ale również nie taki zwykły, nie pospolity. Kreacje zaprezentowane zostały przez Panie, które nad swoją kondycją pracowały już długo, pozbawiając się sporej liczby kilogramów.
Były i nagrody wylosowane wśród Pań, które przyszły na spotkanie.
Z miłego wieczoru, spośród tłumu pięknych kobiet udało się zrobić kilka zdjęć, które tutaj prezentujemy, mając nadzieję, że słowo: "Pierwszy" w tytule wieczoru, nie pozostanie na zawsze. Czekamy na drugi taki wieczór.

UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu.

 

patr med mojajaworzno 600

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us