Menu

ogłoszenie bezpłatne

Obwodnica północna otwarta - pierwszymi użytkownikami,,, dzieci!

  • Autor 


otwarcie obwodnicy jaworzno czerwiec 2017015Po szybkim, trwającym kilka miesięcy procesie budowy mamy już oddaną do użytku obwodnicę łączącą ulicę Świętego Wojciecha w okolicy Sodowej góry, z rondem przy ulicy Chełmońskiego. Droga dalej prowadzi do ulicy krakowskiej gdzie można skierować się albo w stronę Katowic, albo Krakowa.

Codzienność pokaże, jak będzie sprawować się ten "objazd" centrum miasta, ale raczej nikt nie ma wątpliwości że to przemyślana i dobrze zaprojektowana inwestycja drogowa, kolejna w naszym mieście.

Otwarcie odbyło się w bardzo sympatyczny sposób. najpierw głos zabrał prezydent Jaworzna, pan Paweł Sillbet, który dziękując wszystkim zaangażowianym w pracę nad tą i nad innymi inwestycjami w mieście, wyraził wielką dumę z faktu, ze właśnie dziś najpiękniejsza widokowo jaworznicka trasa zaczyna swoją "pracę" dla mieszkańców.

Zanim w górę poleciało kilkaset baloników, wypuszczonych przez obchodzące dziś swoje święto dzieci, one to pokolorowały pięknie napis "JAWORZNO" przygotowany na asfalcie.
Z zadaniem uporały się dosłownie w kilka minut, po czym w niebo poszybowały baloniki i... i za kilka godzin zdjęto znaki zakazu ruchu, po to, aby pierwsi użytkownicy odbyli pierwszą przejażdżkę.

Nie bez znaczenia był fakt, że dzieci na miejsce inauguracji drogi przywieziono dwoma autobusami  jednym, bardzo starym - Ikarusem, i drugim - najnowszym - elektrycznym.


obwodnica polnocna jaworzno 0617a 15 Custom

Najpierw były przygotowania, o których pisaliśmy TUTAJ, potem już po położeniu pierwszych warstw asfaltu, odwiedziliśmy ją ponownie - TUTAJ, a dziś w przeddzień otwarcia, które nastąpi 3 czerwca, pokazujemy mały fragment związany z rondem w bezpośredniej bliskości Sodowej Góry. Cała trasa będzie piękną widokową drogą, która, mimo, że zakwalifikowana do obszaru niezabudowanego, zapewne nie będzie skłaniać do bardzo szybkiej jazdy ze względu na piękne perspektywy rozciągające się niemal z każdego jej miejsca - grzechem byłoby stracić takie widoki, jadąc zbyt szybko.
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć ronda u nas, a potem zapraszamy na wycieczki piesze, rowerowe, czy też pierwsze przejazdy samochodem po drodze, która jest świeża, jak poranne bułeczki.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us