Menu

Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Jaworzna

  • Autor 

zawstrzeleckie0617 42Rozgrywki strzeleckie to bardzo długi i mozolny rytuał. Tu nikt nie może się spieszyć, nikt nie może poganiać, a kiedy pierwszy skończy strzelać, musi poczekać, na ostatniego, aby przekonać się o swoich wynikach.

Tak jest zorganizowana rywalizacja, oraz na to pozwala organizacja strzelnicy i wymogi najwyższego bezpieczeństwa.

Na Strzelnicy Miejskiej w Niedzieliskach odbył się doroczny turniej strzelecki o puchar Prezydenta Jaworzna.


zawstrzeleckie0617a 16Huk, zapach prochu, emocje związane z rywalizacją o najlepszego strzelca w czterech rodzajach broni udzieliły się całym Niedzieliskom, ale podekscytowani byli przede wszystkim zawodnicy, którzy z mniejszym lub większym powodzeniem trafiali coraz bliżej, bądź coraz dalej środka tarczy.
Strzelano w następujących kategoriach KD20, Pcz 20, pPsp 20 oraz z broni gładkolufowej. Ta ostatnia najbardziej widowiskowa, bo rozgrywana na powietrzu i polegająca na jak najszybszym strąceniu pięciu celów.
Czas liczy się od wzięcia broni w dłonie, poprzez załadowanie i oddanie strzałów. Tu widać było wielkie emocje - nawet najlepsi, faworyci mieli problemy - ręce się trzęsły, naboje potrafiły wypaść z dłoni, albo zablokować się w komorze.

Doskonale spisał się Prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert, który w konkurencji Kd 20 uplasował się na 8 pozycji.

Na filmie Prezydent wykonuje 5 celnych strzałów w 4,62 sekundyMimo, ze zawody trwały niemal sześc godzin, to wszyscy wytrwali do końca, choć nie wszyscy doczekali dekoracji dyplomami.
Zanim dotrze do nas protokół z zawodów, przedstawiamy wyniki w trzech konkurencjach
Psp 20
1 - Stanisław Tuszyński
2 - Grzegorz Rzeszowski
3 - Zbigniew Marciniak.

Pcz 20
1 - Zbigniew Marciniak
2 - Wiesław Głowacz
3 - Stanisław Tuszyński

Kd 20
1 - Piotr Kuchnik
2 - Adam Konefal
3 - Grzegorz Rzeszowski


W oczekiwaniu na komunikat organizatora, czyli Klubu Strzeleckiego EXPERT, Ligi Obrony Kraju w Jaworznie, zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us