Menu

Drugi rajd rowerowy "Czterech Pór Roku" w strugach deszczu

  • Autor 

czterypory200817 61Drugi z kolei rajd rowerowy pod egidą mającego powstać Osiedla ?Cztery Pory Roku? odbył się w aurze zgoła nie letniej.

Wprawdzie pora roku, której charakterystycznym elementem jest deszcze dopiero przed nami, to jednak już dziś dane było uczestnikom doświadczyć dżdżu i chłodu. Ale to nie zniechęciło wytrwałych rowerzystów, nawet spoza naszego miasta, do przejechania, skróconej trasy.

Organizatorzy postanowili oszczędzić rowerzystom w różnym wieku dwudziestu kilometrów jazdy i zdecydowanie skrócili dystans, ale i to nie było sielanką.czterypory200817 101

 

Jazda zarówno po ulicy, jak i po leśnych ścieżkach była trudna i wymagająca, a jej ślady w postaci błota na plecach i podkolanówkach każdy zawiózł ze sobą do domu.
Zapisy poszły błyskawicznie- każdy z uczestników otrzymał kupon uprawniający do otrzymania posiłku oraz do losowania nagród ufundowanych przez prezesa, Henryka Węgrzyna.
Sprzęt rowerowy oraz inne upominki ucieszyły wszystkich obdarowanych, a kiełbaski i kaszanki "poszły jak woda".
Doskonałym dodatkiem do nich były ogórki kiszone i chleb z domowym smalcem.
Osiedla ?Cztery Pory Roku? jeszcze nie ma, ale integracja społeczności już się dokonuje. Czy ktoś z biorących udział w rajdzie zgłasza akces do zamieszkania w jednym z czterech bloków mających stanąć przy obwodnicy?
Tego nie wiemy, natomiast akces do kolejnego rajdu zgłosili wszyscy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z deszczowego, rowerowego  20 sierpnia.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us