Menu

Krzesełka do karmienia - najważniejsze informacje dla rodziców

  • Autor  PROMOCJA

karmienie dzieci CustomOdkąd w domu pojawia się dziecko, rodzice robią wszystko, żeby zaspokoić wszelkie potrzeby nowego członka rodziny. Już przed swoimi narodzinami, maluch ma skompletowaną całą wyprawkę, a niektóre drobiazgi są uzupełniane tuż po narodzinach.

W miarę wzrostu dziecka, wciąż zmieniają się jego potrzeby, również te dotyczące sposobu karmienia. Przez pierwsze miesiące dziecko karmione jest zazwyczaj na rękach mlekiem matki lub butelką. Kiedy dziecko ma już pół roku zaczyna próbować nowych pokarmów oraz siedzenia w nowym krzesełku do karmienia. Im dziecko starsze tym lepiej sobie radzi z umiejętnością siadania i chętniej spędza czas samodzielnie siedząc w swoim krzesełku. Ważne jednak jest to, żeby dziecko, które ma korzystać z krzesełka do karmienia mogło już w nim pewnie siedzieć, aby dziecko nie obciążało kręgosłupa. Na co więc powinni zwrócić uwagę rodzice przy wyborze krzesełka do karmienia? Warto przeanalizować czy krzesełko do karmienia jest:

 

  1. Bezpieczne
  2. Regulowane
  3. Wielofunkcyjne

Krzesełka do karmienia muszą być przede wszystkim bezpieczne, dlatego powinny być wyposażone w pasy bezpieczeństwa, szelki. Najlepiej, żeby wybrane przez rodziców krzesełko miało pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Jest to bardzo ważne ponieważ małe dziecko z czasem staje się bardzo ruchliwe i może chcieć wychodzić z krzesełka, kiedy przestanie się mu ono podobać. Dobrym rozwiązaniem są również szelki na bioderka, które także zapewnią dzieciom bezpieczeństwo ale także skutecznie zniechęcą je przed wstawaniem

Regulacja wysokości siedziska krzesełka to bardzo istotna zaleta, ponieważ krzesełko można wtedy dostosować do wzrostu dziecka, a także ułatwić karmienie dziecka rodzicom. Wysokość można dostosować do wysokości stołu kuchennego lub małego stoliczka. Ważne jest to żeby dziecku i rodzicom było wygodnie oraz, żeby zawsze malec był ułożony na właściwej wysokości.

Idealne krzesełko do karmienia dziecka jest przede wszystkim wielofunkcyjne, czyli takie które posiada wygodne, miękkie siedzisko, regulowaną wysokość podnóżka, siedziska oraz szelek zabezpieczających, wysuwaną, zdejmowaną tackę, którą łatwiej utrzymać w czystości oraz kółka, dzięki którym łatwiej manewrować krzesełkiem. Na rynku dostępne są krzesełka plastikowe oraz drewniane, oba rodzaje odznaczają się wieloma zaletami. Wybór odpowiedniego krzesełka do karmienia należy do rodziców, ważne jest by zapewniało dziecku bezpieczeństwo i wygodę.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us