Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Dowiedz się, jak zapobiec rozdwojonym końcówkom, stosując te proste metody!

wlosykoncowkiWiele kobiet zgodzi się, gdy powiem, że rozdwojone końcówki to koszmar, zwłaszcza, kiedy posiada się naprawdę długie włosy.

Codzienne zabiegi, jakie zwykle wykonujemy znacznie osłabiają ich strukturę, co powoduje, że powstają nieatrakcyjne, psujące nasz ogólny wygląd drobne wady, a ich naprawa zazwyczaj jest długotrwała albo kosztowna.

Okazuje się jednak, że istnieją proste, domowe sposoby na to, by nie tyle odbudować zniszczone włosy, ale zapobiec ich zniszczeniu. Jak tego dokonać, dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu.Codzienne suszenie, prostowanie, czy inne czynności mechaniczne, jakie są konieczne, by twoja fryzura zawsze wyglądała nienagannie, to główne czynniki negatywnie wpływające na stan naszych włosów, a jednak w większości przypadków nieuniknione. Co zatem zrobić, aby nadal wyglądać świetnie i jednocześnie mieć zdrowe, lśniące włosy, bez rozdwojonych końcówek? Wystarczy, że zaczniesz zdrowo, regularnie się odżywiać produktami bogatymi w takie składniki, jak: cynk, witamina B, cystyna itp., bądź zacząć suplementację odpowiednimi środkami o podobnym składzie.

Oczywiście sama suplementacja i właściwa dieta to nie wszystko- dlatego też przedstawiamy również inne drogi, jak pozyskać lśniące, mocne włosy. Dobrze zadbać również o dobranie skutecznych kosmetyków- maski i odżywki zawierające wyciągi ze skrzypu i pokrzywy, a także bogate w ceramidy (składniki, które odbudowują strukturę włosa, wnikając w nią podczas wcierania danych kosmetyków w skórę głowy) to od teraz twoi najlepsi przyjaciele w trakcie kosmetycznych zakupów. Ważne jest, aby przestrzegać zasad ich stosowania, które zwykle zawarte są na odwrocie opakowania bądź na dołączonej ulotce- zbyt krótki czas nałożenia na włosy regenerującej maseczki uniemożliwi zadziałanie jej cennym składnikom.
wlosykoncowki2

Pewnie zadasz sobie w tym miejscu pytanie: czy to naprawdę wszystko, co mogę zrobić dla moich włosów? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że nie! Bardzo dobrą metodą na zapobieganie tworzeniu się rozdwojonych końcówek są regularne wizyty u fryzjera, u którego warto co miesiąc, czy nawet nieco częściej podciąć odrastające włosy choćby o parę centymetrów. - radzi ekspertka z blogu Twoja Intymność.

Nie ulega wątpliwości, że to nie tylko czynności mechaniczne uszkadzają włosy i wpływają na ich ogólny wygląd- powoduje to również chemiczna ingerencja w ich strukturę. Zbyt częsta koloryzacja, czy też rozjaśnianie włosów to gwóźdź do trumny ich nienaruszonej kondycji. Warto nieco zwolnić z następną koloryzacją u fryzjera i przede wszystkim stosować farby, które nie obciążą twoich włosów nadmiernie.

Choć metody te brzmią banalnie i większość pewnie nie wierzy, że wystarczy zaledwie tyle, by móc utrzymać swoje włosy w zdrowej, nienaruszonej kondycji, zachęcam cię do wypróbowania tych sposobów na własnej skórze. Gwarantuję, że nie uwierzysz, jak diametralnie zmieni się wygląd oraz struktura twoich włosów, i jak długo ten stan będzie się utrzymywał. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana, to po prostu zacznij stosować się do moich rad, a z pewnością tego nie pożałujesz!

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us