Menu

Chcesz mieć kontrolę nad flotą samochodów? Monitoring GPS pojazdów może być rozwiązaniem dla Ciebie

nabeelsyed2856aBiznes bez samochodu? W wielu branżach to niemożliwe, w niektórych zaś ? to właśnie auta są podstawowym narzędziem pracy. Im więcej firmowych pojazdów, tym bardziej trzeba je mieć pod kontrolą- choćby dlatego, by zoptymalizować wydatki na paliwo oraz koszty eksploatacji. Narzędziem przydatnym w tym zakresie, nie tylko dla firm logistycznych, jest monitoring GPS pojazdów.

Z odbiorników GPS korzystamy dziś powszechnie. Są w naszych smartfonach czy w nawigacji samochodowej. Tam ich zadaniem jest jednak przede wszystkim wyznaczanie trasy, zaś zakres możliwości, jakie daje nawigacja satelitarna jest znacznie szerszy. Może ona być wykorzystana również w procesie zarządzania flotą, i to wielotorowo.

Kontrola i planowanie pracy

 

Monitoring GPS pojazdów pozwala w każdej chwili zlokalizować wszystkie pojazdy należące do floty. To bardzo istotne zarówno w kontekście bieżącego planowania pracy, jak i? nadzoru nad pracownikami. Montaż systemu monitorującego to najprostszy sposób na to, by zapobiec nadużyciom, które bywają przyczyną strat dla firmy. Samochód z wmontowanym odbiornikiem trudno będzie wykorzystać na przykład do celów prywatnych bez uzgodnień z kierownictwem. Dodatkowa kontrola wlotu paliwa, zintegrowana np. z systemem monitoringu GPS oferowanym przez Konsalnet, pozwoli zaś uniknąć nieprawidłowości jego zużycia.

Kontrola jednak to nie wszystko. Równie istotne jest planowanie działań i ich usprawnienie. Osoba zarządzająca, znając pozycję każdego pojazdu oraz stan realizacji powierzonych zadań (np. ilość punktów odwiedzonych już przez przedstawicieli handlowych), będzie mogła dynamicznie reagować na zmiany. Jak? Na przykład prosząc któregoś z kierowców o podjechanie do jeszcze jednego punktu czy załatwienie jakiejś sprawy po drodze.

Optymalizacja tras

Monitoring GPS pojazdów daje nie tylko możliwość obserwowania aut w czasie rzeczywistym. Rozbudowany system raportów i analiz dostarcza cennych danych, które pozwalają zoptymalizować koszty, jak i zwiększyć efektywność pracy.

Ważne są przede wszystkim informacje o przebytych przez pojazdy trasach, zwłaszcza w długofalowej perspektywie. Osoba zarządzająca zadaniami logistycznymi może przyjrzeć się przebiegom pojazdów i zastanowić, jak bardzo je usprawnić. Być może zapis tras wykaże, że niektóre drogi są przemierzane przez wiele pojazdów firmowych w krótkich odstępach czasowych, a zadania wykonywane przez kierujących dublują się? Możliwe, że uda się wypracować inny system tras czy harmonogram prac, który pozwoli osiągnąć podobny rezultat, ale za niższą cenę? Takie efekty osiąga wiele firm, które zdecydowały się na profesjonalne zarządzanie flotą.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Monitoring pojazdów zwiększa również bezpieczeństwo floty. Niezależnie od tego, czy mowa o samochodach osobowych, ciężarowych czy pojazdach specjalnych ? np. maszynach rolniczych oraz budowlanych ? im więcej zabezpieczeń, tym lepiej. System namierzania pozycji pozwoli zareagować, gdy dojdzie do próby kradzieży i ułatwi szybsze namierzenie pojazdu, jeśli dostanie się on w ręce złodziei. Ponadto, montaż systemu monitoringu GPS może też obniżyć koszty zakupu polisy AC.

Firmy transportowe, handlowe, samodzielnie przewożące swoje produkty? - przedsiębiorstw, które dysponują całymi flotami pojazdów przybywa z roku na rok. Każda z nich powinna rozważyć skorzystanie z monitoringu GPS. To inwestycja, która pomoże zoptymalizować koszty i zwiększy bezpieczeństwo aut.

Skomentuj

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz. Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
Nie będą publikowane:
- Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp.
- Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji.
- Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań
Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us