Menu

Choinka na rynku już w pełnym blasku - setki jaworznian bawiło się mikołajowo

  • Autor 

mikolajrynek21217 1Zapalenie lampek na choince w okresie przedświątecznym est już w Jaworznie tradycją. Zawsze odbywa się to w jakiś inny, nowy, niepodziewany sposób.

Któregoś roku "odpalano" coś w rodzaju ładunku wybuchowego, aby światełka rozbłysły magią kolorów, a dziś uczyniono to w towarzystwie niezwykłego smoka, który był w niewoli przepięknej śnieżynki sypiącej wokół gwiezdnym pyłem, uwodzącą męska część zgromadzonych na rynku jaworznian.

Czy udał się jej, jak legendarnej Lorelei, złapać w swe wnyki jakiegoś łatwowiernego, łasego na urodę białogłowy młodzieńca?


mikolajrynek21217 43Tego nie wiemy, ale wiemy, że warto było zrobić parę zdjęć księżniczce, bo taka okazja może się ponownie nie zdarzyć.

Na rynku byli radni, władze miasta oraz setki jaworznian z dziećmi, które już chyba spragnione były okresu przedświątecznego i klimatu oczekiwania na prezenty przynoszone najpierw przez Świętego Mikołaja, a potem znajdowane pod choinką.

A jaworznicka choinka piękna, dostojna, z ozdobami wprost z Betlejem, świecąca się biało-błękitnymi  światełkami, przyciągająca wzrok każdego przechodnia.
Zapraszamy do obejrzenia naszej
galerii bajkowych zdjęć z mikołajowego 2 grudnia na rynku.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us