Menu

5 pomysłów na wykorzystanie pufy w domu

pufaa CustomNie tylko jako podnóżek ? pufy mają znacznie szersze zastosowanie. Jeśli również zastanawiasz się nad tym, czy kupić taki dodatek. sprawdź razem z nami 5 pomysłów na wykorzystanie pufy w swoim domu!

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie wiele różnych puf ? sprzedawane są zarówno w zestawach z kompletami wypoczynkowymi, jak również możemy zakupić je osobno w różnych wzorach i kolorach. Obecnie bardzo mocne są pufy w stylu skandynawskim ? plecione i na małych drewnianych nóżkach, a także pufy duże, wypełnione styropianowym granulatem.

Za pufy zapłacimy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od wybranego modelu. Feeria kolorów i wzorów powoduje, że każdy może wybrać dla siebie coś interesującego ? niezależnie od tego, jaki styl preferujemy.1. Pufa jako podnóżek
To najbardziej popularne zastosowanie ? najczęściej pufa znajduje się salonie i tam pełni rolę komfortowego, mobilnego podnóżka. Możemy wygodnie oprzeć na niej stopy po ciężkim dniu, podczas oglądania telewizji czy czytania książki.

Jeśli poszukujemy pufy przeznaczonej jako podnóżek, zwróćmy uwagę na to, aby miała ona odpowiednią wysokość. Nie powinna być wyższa od poziomu siedziska naszej kanapy czy fotela, a także nie powinna być znacznie od niego niższa.

2. Pufa jako siedzisko
Drugie popularne zastosowanie dla puf to wykorzystywanie ich jako siedziska. Doskonale sprawdzą się wtedy, gdy w domu są dodatkowi goście i potrzebujemy więcej miejsca do siedzenia przy stoliku.

W sprzedaży możemy znaleźć również specjalne pufy, które przeznaczone są jako siedziska. Są o wiele większe i są najczęściej mają oparcie, dlatego siedzi się na nich tak wygodnie jak na fotelu. Pufy tego rodzaju możemy znaleźć w sklepie internetowym Centrum Krzeseł pod adresem: https://www.centrumkrzesel.pl/pufy/146/c.

3. Pufa jako stolik
Jeśli pufa ma płaską nawierzchnię, można potraktować ją również jako podręczny stolik. Do tego celu najlepiej nadają się pufy w kubistycznych kształtach albo tapicerowane pufy przypominające ławki. Wtedy nie ma ryzyka, że przez nierówności pufa nie będzie spełniała swojego zadania.

Aby nadać pufie jeszcze ładniejszy wygląd i korzystać z niej wygodnie, możemy umieścić na niej tacę, a na niej dekoracje, na przykład wazonik z kwiatami, świecę zapachową. Tacę możemy potraktować również jako miejsce do umieszczenia kubka z herbatą albo przekąsek.

4. Pufa jako miejsce do przechowywania
Brakuje ci miejsca do przechowywania różnych przedmiotów, na przykład dodatkowych poduszek, koca, gazet czy ręczników? W takim przypadku taką rolę może pełnić pufa.

W tym celu powinniśmy poszukać takiego modelu, który jest pusty w środku i pozwala na umieszczenie w nim różnych przedmiotów. Najczęściej góra pufy jest wtedy zdejmowana albo posiada specjalny podnośnik, dzięki któremu możemy łatwo dostać się do środka. To kapitalny wybór wtedy, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca do przechowywania ? wtedy w dekoracyjnej pufie możemy umieścić to, czego nie chcemy zostawiać na widoku.

5. Pufa jako dekoracja
Oczywiście, pufa może nie tylko być elementem ozdobnym w pokoju. Może podkreślać jego styl i nadawać mu oryginalny wygląd. W tym celu świetnie sprawdzają się pufy szydełkowe ? doskonałe do wnętrz skandynawskich, pufy wykończone skórą, które doskonale prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu francuskim czy glamour.

Zatem pufa może być bardzo praktycznym i funkcjonalnym gadżetem w domu. Dzięki temu, że możemy wykorzystywać ją na różne sposoby, sprawdzi się w różnych pokojach ? w salonie, sypialni, w pokoju dziecięcym. Jeśli również szukasz stylowych puf, możesz znaleźć je już teraz w sklepach on-line, a także kupić w sklepach stacjonarnych. Życzymy udanych zakupów!

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us