Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Bezpieczne ferie - Inspekcja Sanitarna przypomina

  • Autor 

 

feriezimoweW związku ze zbliżającymi się w województwie śląskim feriami zimowymi, uprzejmie państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Jaworznie zwraca się do mieszkańców o zwrócenie uwagi na przygotowaną ulotkę i plakat, mówiące o najważniejszych sprawach mówiących o bezpieczeństwie zarówno dorosłych jak i dzieci podczas okresu ferii...

Celem akcji ?bezpieczne ferie 2018? jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie woj. śląskiego poprzez prowadzenie działalności informacyjno-edukacyjnej, zwłaszcza w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

Zapraszamy do lektury

 

 

ulotkaferiePSSE1aGDY WYCHODZISZ NA ZEWNĄTRZ. Ubieraj się stosownie do pogody ? pamiętaj o szaliku, czapce, rękawiczkach, nieprzemakalnej kurtce i butach. Zabezpiecz skórę twarzy i rąk kremem ochronnym na zimno i wiatr. Nie wychodź z domu głodny ? uczucie sytości zwiększy odporność na odczucie zimna.
B BEZPIECZNY WYPOCZYNEK. Na nartach zjeżdżaj tylko na oznakowanych trasach. Nie przywiązuj sanek do auta itp. Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu  jezdni. Na łyżwach ślizgaj się tylko w wyznaczonych miejscach. Tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko gwarantuje bezpieczną zabawę!
C NA ŚWIEŻYM POWIETRZU. Nie rozgrzewaj się alkoholem. Przebywanie pod wpływem alkoholu na mroźnym powietrzu grozi utratą przytomności, wychłodzeniem organizmu, a nawet śmiercią.
D WYJAZD NA ZORGANIZOWANY WYPOCZYNEK. Jeżeli Twoje dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek, sprawdź pod czyją będzie opieką i czy wypoczynek został zarejestrowany. Informacje na ten temat uzyskasz na stronie internetowej:
www.wypoczynek.men.gov.pl lub w kuratorium oświaty.
ulotkaferiePSSEOBSERWUJ:
OBSERWUJ PROGNOZY POGODY. Pamiętaj żeby dostosować swój ubiór, ale też planowane aktywności do aktualnej pogody. Ograniczaj zbyt długie  przebywanie na mrozie.
NA STOKU dostosuj trasę do swoich umiejętności i pogody. Zabierz telefon komórkowy z dobrze naładowaną baterią oraz numerem alarmowym. Nie oddalaj się od grupy na szlakach.
PAMIęTAJ! Wchodząc na zamarznięty zbiornik wody zawsze ryzykujesz! Gdy lód się pod tobą załamie rozłóż szeroko ręce, zwiększając kontakt z pokrywą lodową. Cały czas staraj się wezwać pomoc. Gdy samodzielnie uda Ci się wydostać na zewnątrz, poruszaj się w kierunku brzegu w pozycji leżącej tak, aby zmniejszyć nacisk na lód.
IDĄC DO KLUBU z przyjaciółmi zawsze miej na oku swoją szklankę lub kieliszek. Uważaj na nowe narkotyki tzw. ?dopalacze?. Ich skład i działanie nigdy nie są pewne. Jeżeli czyjeś zachowanie budzi Twoje podejrzenia ? nie wahaj się, reaguj!

ferieplak1801

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us