Menu

Wystawa prac Adolfa Tatarczucha i Grażyny Kieszek

  • Autor 

grazyna kieszek adolf tatarczuk 57Prace Adolfa Tatarczucha rozeszły się po świecie.
Doskonałe obrazy, w tym olejne, ale i rysowane kredką, czy ołówkiem, z użyciem różnych stylów, pochodzących z różnych epok, przywołujących na myśl malarzy wielu stron świata chciał mieć każdy członek rodziny, przyjaciel rodziny, czy po prostu znajomy.

Dziś córka Pana Adolfa, Grażyna Kieszek wyszukała wśród rodzinnych wnętrz te, które można było znaleźć i wypożyczyła je, aby stworzyć wystawę ku uczczeniu swojego taty.grazyna kieszek adolf tatarczuk 60A są tu niezwykłe kopie wielkich światowych dzieł łącznie z wyeksponowanymi na przedzie Damą z Gronostajem i Giocondą, są portrety anonimowe, a szczególną dumą napawają członków rodziny portrety dzieci, wnuków.

Ponieważ jednak, mimo że jest ich sporo, to jednak nie wypełniły całego wnętrza sali wystawowej Szczakowskiego Domu Kultury, to dodała i swoje dzieła, które będąc dotkniętą różdżką rodzinnego talentu, sama stworzyła.

To również piękne obrazy, powstałe w ciągu wielu lat twórczości.
Prace Pani Grażyny można często zobaczyć, choćby na dorocznych wystawach członków Stowarzyszenia Twórców Kultury, ale w obfitości tamtych wystawców, nie widzieliśmy ich dużo.

grazyna kieszek adolf tatarczuk 38Dziś jest okazja zobaczyć bardzo różne obrazy, z których każdy mógłby ucieszyć niejedną naszą domową ścianę.

Są tu portrety, zarówno osób ze świata artystycznego, jak i rodzinne, są zwierzęta, wśród których w oczy rzucają się przepiękne konie, są i krajobrazy, czy zgoła fantastyczne pejzaże, albo fragmenty odwiedzanych miast, znaczące czasem dużo więcej niż mnogość zrobionych na chybił trafił fotografii - przemyślane, wysublimowane, dające wrażenie uchwyconej, niepowtarzalnej chwili.

Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie za zaproszenie na tę niezwykłą wystawę będącą oprócz wydarzenia artystycznego, doskonałą okazją do spotkania ważnych postaci miejskiego życia społecznego i kulturalnego

Wystawa będzie czynna do 5 marca, a więc jest czas aby ją zobaczyć, podczas spaceru szczakowskimi ulicami.


 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us