Menu

Jaworzno Kocham to miasto. Spotkanie Prezydenta z młodzieżą. Nagroda dla Jaworzna

  • Autor 

 

LO1 spotkanie prezydent jaworzno 28W I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie przedstawicieli samorządów szkolnych z Prezydentem Miasta Jaworzna.

W spotkaniu z młodzieżą wzięła udział Mariola Sobótka - przedstawiciel firmy HRS, która wręczyła na ręce prezydenta Pawła Silberta nagrodę za zajęcie przez Jaworzno pierwszego miejsca w internetowym plebiscycie "Kocham To Miasto - Miasto Roku 2017".

W odbywającej się już po raz szesnasty debacie pojawili się uczniowie i nauczyciele z jaworznickich szkół, a przygotowana przez młodzież dyskusja obfitowała w wiele ciekawych pytań oraz propozycji.

 

LO1 spotkanie prezydent jaworzno 30Wydawać by się mogło, że młodzież niespecjalnie interesuje się sprawami miasta, którym przecież "rządzą" radni i cały aparat urzędniczy.

Okazuje się że wiedza uczniów szkół średnich jest w wielu wypadkach niezwykle szeroka, a sposób myślenia o sprawach miasta jest zaskakujący nawet dla tak doskonale znającej wszelkie tematy osoby, jak prezydent.

Zanim samorządy spotkały się z prezydentem, ich członkowie wzięli udział w warsztatach dotyczących możliwości rozwoju Jaworzna w trzech obszarach.

A były to społeczeństwo, ekonomia i środowisko.

LO1 spotkanie prezydent jaworzno 17Wiele trafnych spostrzeżeń dotyczących funkcjonowania wielu obszarów działalności miasta trafiły bezpośrednio do urzędników, którzy będą musieli się zmierzyć z oczekiwaniami młodych ludzi.

Ale były i tematy, które należało dokładnie "rozpracować", objaśnić, bo z pozoru łatwe rozwiązania związane na przykład z transportem miejskim, obecnością w przestrzeni publicznej dzikich zwierząt, czy organizacją transportu okazują się dość skomplikowane.

Jedną z wielu cech, jakie zauważyli uczniowie u włodarza miasta, była świetna umiejętność odpowiedzi na nie zawsze wygodne pytania.

LO1 spotkanie prezydent jaworzno 50Prezydent nie unika tematów, które sprawiają kłopoty ale w sposób bardzo umiejętny i poparty argumentami umie zmierzyć się z koniecznością powiedzenia czasem mało popularnych słów, wyrażenia trudnych opinii, nie zawsze takich na które oczekuje pytający.

Ale ta umiejętność spotkała się z wyrażeniem uznania i szacunku przez młodzież.

Podczas XVI spotkania prezydenta Pawła Silberta z samorządami szkolnymi, Mariola Sobótka z firmy HRS wręczyła nagrodę za zajęcie przez Jaworzno pierwszego miejsca w konkursie "Kocham to Miasto - Miasto Roku 2017"!


LO1 spotkanie prezydent jaworzno 46Przypomnijmy, to internauci - mieszkańcy Jaworzna zdecydowali, że tytuł "Miasta Roku 2017" trafił do Jaworzna, które pokonało 25 innych miast biorących udział w drugiej edycji plebiscytu "Kocham To Miasto - Miasto Roku 2017" wspieranego przez HRS.

Nasze miasto zdobyło ponad 23 tys. głosów, bezapelacyjnie zyskując tytuł Miasta Roku 2017.

Mieszkańcy udowodnili, że to właśnie Jaworzno jest według nich najbardziej cenionym i ulubionym miastem w tym roku, ich ogromne wsparcie i zaangażowanie, setki komentarzy, w których uzasadniali, dlaczego kochają swoje miasto dało zdecydowaną wygraną. Jaworzno doceniono m.in. za: rozwój, przestrzeń, nowoczesność i przede wszystkim naturę.

Na koniec spotkania uczniowie zainaugurowali akcję "Jaworzno - kocham to miasto".

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us