Menu

5 rzeczy, których unikać przy kupnie odzieży męskiej w dużym rozmiarze

  • Autor  PROMOCJA

odziez pro0418aKupowanie ubrań męskich w dużym rozmiarze może być także dość dużym problemem.

W sklepach wybór nie zawsze jest atrakcyjny, a na dodatek nie każdy mężczyzna wie, na co powinien zwracać uwagę przy doborze odzieży. Jeśli również chcesz zrobić zakupy bez ryzyka, sprawdź razem z nami 5 rzeczy, których należy wtedy unikać!


1. Kupowanie ubrań w zbyt dużym rozmiarze

Wielu mężczyzn z tuszą kupuje ubrania zbyt duże. Wynika to głównie z faktu, że wydaje nam się, że wtedy jesteśmy w stanie zamaskować mankamenty sylwetki. Jednak workowate, za luźne koszulki, spodnie czy marynarki są w stanie osiągnąć całkowicie przeciwny efekt ? postura będzie wtedy bardziej masywna.

Zamiast zbyt dużych ubrań najlepiej wybrać te dopasowane, ale też nie obciskające. Koszulki lekko marszczące się na sylwetce, spodnie z nogawkami zwężanymi od kolan w dół ? to wszystko naprawdę świetnie prezentuje się na dużych mężczyznach. Warto spróbować!

2. Kupowanie niemodnych ubrań

Jeśli nosisz duże rozmiary, wcale nie musi oznaczać to, że musisz wyglądać niemodnie. Niestety, dużym problemem jest tutaj brak dostępności sklepów oferujących ubrania duże i modne. Wiele sklepów stacjonarnych oferuje tylko odzież w dość zachowawczych, nawet nudnych, a także niemodnych wzorach, dlatego nie spełnią one oczekiwań mężczyzn chcących po prostu wyglądać lepiej.

W poszukiwaniu odpowiedniej odzieży warto zajrzeć do internetu. Wiele sklepów on-line, na przykład sklep ModnyDuzyPan.pl, oferuje swoim klientom pełną gamę produktów w dużych rozmiarach i podążających za najnowszymi trendami. Koszulki z nadrukami, modne jeansy, kurtki ? nawet jeśli coś nie będzie nam odpowiadało, zawsze możemy wykonać zwrot.

3. Kupowanie ubrań w nieodpowiednim kolorze

Kolory ubrań również wpływają na to, jak postrzegana jest nasza sylwetka. Niektórymi z nich możemy wyszczuplić ją optycznie, z kolei innymi możemy spowodować, że będzie wyglądać bardziej niekorzystnie.

Mężczyźni noszący duże rozmiary powinni przede wszystkim wybierać ubrania w kolorach ciemniejszych, ale nie tylko czarne, na przykład granatowe, szare, w kolorze bordowym, ciemnozielonym. Oczywiście, nie ma zakazu noszenia kolorów jaśniejszych, ale trzeba je odpowiednio dobrać do innych elementów stylizacji ? warto zwrócić uwagę na kolor piaskowy, jasny khaki.

4. Kupowanie ubrań w o zbyt dużym wzorze

Podobnie jak w przypadku kolorów, także musimy patrzeć na wzór urania. Tutaj zasada jest prosta ? ubrania z dużymi, rzucającymi się w oczy wzorami powiększają optycznie sylwetkę, z kolei te z mniejszymi i drobnymi pozwalają na uzyskanie szczuplejszego efektu.

Najlepiej zrezygnować z noszenia koszul w dużą, jasną kartkę, a zamiast nich wybrać te w kartkę drobniejszą. Zamiast szerokich pasów, w szczególności poziomych, lepiej wybrać ubrania w pasy drobniejsze i pionowe. Także powinniśmy uważać na ubrania z wzorami kwiatowymi ? duże, hawajskie kwiaty lepiej zastąpić drobniejszą łączką.

5. Kupowanie ubrań wykonanych z gorszej jakości materiałów

Przy doborze ubrań dla mężczyzny noszącego większy rozmiar powinniśmy również poświecić chwilę na zapoznanie się ze składem materiałowym na metce. Warto kupować ubrania jako inwestycję ? powinny nam wystarczyć na jak najdłużej i lepiej mieć ich w garderobie mniej niż wiele ubrań niskiej jakości, które szybko się deformują, niszczą i trzeba je wyrzucić.

Zdecydowanie najlepsze są materiały naturalne, na przykład bawełna, len, wełna, jedwab, kaszmir. Zrezygnujmy z kolei z tworzyw sztucznych, na przykład poliestru, poliamidu czy akrylu. Ubrania z takich tworzyw nie zapewniają tak dobrej oddychalności i mogą powodować nasilenie pocenia się.

Podsumowując, jeśli chcesz kupić ubrania dla mężczyzny noszącego większe rozmiary, pamiętaj o naszych poradach. Dzięki nim możesz stworzyć szafę pełną ubrań wygodnych, modnych i na różne okazje!

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us