Menu

Ubezpieczenia pojazdów skrojone na potrzeby Twojego biznesu

  • Autor  PROMOCJA

 

ubezpieczenia pojazdow

Polisa na samochody służbowe określana jest w Anglii mianem Trade insurance i cieszy się sporą popularnością. W Polsce jest to jeszcze nowość, której uzyskanie wymaga od przedsiębiorcy sporego wysiłku. Skutki mogą jednak zaskoczyć


Kierowcy samochodów biznesowych muszą być niezawodni i ostrożni, ale warunki drogowe nie zawsze im sprzyjają ? dotyczy to zarówno taksówkarzy, jak i kurierów czy dilerów samochodowych. Zdarzenia losowe potrafią boleśnie naruszyć finanse przedsiębiorstwa, a za powstałe szkody odpowiada czasami sam kierowca. Rozwiązaniem są ubezpieczenia specjalistyczne.

 

Czym jest taka polisa?

Na brytyjskim rynku polisa Trade insurance jest standardem wśród przedsiębiorców, których pracownicy muszą każdego dnia siadać za kierownicą. Takie usługi oferuje między innymi firma Insurance Factory. W Polsce konieczne jest przeprowadzenie indywidualnych negocjacji z przedsiębiorstwem, podczas których ustala się zakres polisy. Można nią objąć tylko kierownictwo, jak również całe przedsiębiorstwo wraz ze wszystkimi kierowcami, a także indywidualnych pracowników.

Szczegóły pod adresem https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance.

Podczas rozmów ustala się ponadto, przed jakimi konkretnie zdarzeniami chronić ma dane ubezpieczenie. W firmach, w których wykorzystywane są nowoczesne samochody z zaawansowanymi technologicznie komputerami pokładowymi, użyteczne może być ubezpieczenie od następstw ataku hakerskiego, zaś w przypadku kierowców, którzy często muszą się poruszać po zatłoczonych drogach ? ubezpieczenie od ryzyka drogowego. Dodatkowo warto rozważyć polisę obejmującą mienie w transporcie czy szyby i opony.

Kto może na tym skorzystać?

Takie ubezpieczenie może zainteresować przedstawicieli wielu branż. Na przykład zaspokoi ono potrzeby taksówkarzy ? zarówno tych, którzy pracują w firmach przewozowych, jak i działających indywidualnie. Ich pojazdy są szczególnie narażone na usterki wynikające głównie z nieodpowiedzialnego zachowania klientów, dlatego często odmawia się im wydania polisy lub podaje stawki kilkukrotnie wyższe niż standardowe. Polisa tego typu przyda się również firmom kurierskim ? naprawa usterek w samochodach dostawczych wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, a przecież firma nie może sobie pozwolić na przerwę w realizacji dostaw.

Polisa typu Trade insurance zaspokoi również potrzeby mechaników samochodowych czy przedstawicieli firm związanych ze sprowadzaniem i sprzedażą samochodów. Ciąży na nich przecież szczególna odpowiedzialność za powierzone im pojazdy.

Wykupienie ubezpieczenia dla pojazdu biznesowego zdecydowanie podnosi komfort pracy przedsiębiorców, którzy od tego momentu mogą w mniejszym stopniu troszczyć się o finansowe skutki nieprzewidzianych awarii. Pozostaje mieć nadzieję, że takie rozwiązanie wkrótce będzie w Polsce dostępne tak łatwo, jak w Wielkiej Brytanii.

 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us