Menu

"Polska Jest Jedna" zatrzymała się w Jaworznie

  • Autor  Maciej Stanek

minosteradamczyk 18W niedzielę, 20 maja do Jaworzna na zaproszenie Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego przyjechał Minister Infrastruktury w rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego ? Andrzej Adamczyk. Spotkanie w MBP Jaworzno odbyło się w ramach spotkań polityków PiS w całej Polsce pod hasłem ?Polska Jest Jedna?.

Minister opowiedział o dotychczasowych dokonaniach i dalszych planach rządu Prawa i Sprawiedliwości w wielu dziedzinach, skupiając się jednak w większości na sprawach resortowych.

Nie obyło się bez tematów związanych z Jaworznem.minosteradamczyk 17Chodziło między innymi o sprawę otwarcia węzła ?Jeleń? na A4 tak ważnego dla naszego miasta, w sprawie którego wiele razy interpelował Poseł Dariusz Starzycki.

Ważna w skali całego kraju jest, i to również było tematem spotkania, likwidacja "bramkowego systemu poboru opłat" na autostradach, na rzecz rozwiązań takich jak np. winiety, lub im podobne.

Nie może być tak, że kierowcy unikając bardzo wysokich opłat za przejazd autostradami, wybierają drogi lokalne zwiększając tym samym natężenie ruchu na nich, podwyższając ryzyko wypadków oraz niszcząc je nadmierną eksploatacją.

minosteradamczyk 29Minister Adamczyk poinformował o prawie 2 milionach zł, jakie otrzyma nasze miasto na przebudowę i modernizację ul. Podwale.
Po spotkaniu z mieszkańcami Minister udał się zobaczyć Dworzec Kolejowy Jaworzno Szczakowa, który również był przedmiotem dyskusji z mieszkańcami.
W spotkaniu udział wzięli:
Poseł na Sejm RP Ewa Malik ? Prezes Zarządu Okręgowego, Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Poseł na Sejm RP Robert Warwas, Senator RP Michał Potoczny oraz Radna Wojewódzka Maria Materla, władze miasta Jaworzna z Prezydentem Pawłem Silbertem na czele.


 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us